• Ważne informacje na temat projektu

• PROJEKT CYBERNASTOLATEK

Od grudnia 2019 roku do czerwca 2020 roku w naszej szkole chętni uczniowie klas IV – VIII będą uczestniczyli w zajęcia z projektu CYBERNASTOLATEK.  Projekt jest finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, a jego beneficjentem jest Gmina Dąbrowa Chełmińska. Celem projektu jest osiągnięcie wyższego poziomu kompetencji w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnej, nauk matematyczno-przyrodniczych oraz doposażenie placówki oświatowej w sprzęt komputerowy.

Na terenie naszej szkoły utworzone zostaną dwie grupy zajęć informatycznych (łącznie 24 osoby), jedna grupa zajęć przyrodniczych (od 8 do 12 osób) oraz jedna grupa zajęć z matematyki (od 8 do 12 osób). Każda grupa przepracuje z nauczycielem 40 godzin lekcyjnych w czasie projektu, średnio przez 7 miesięcy to 2 godziny w tygodniu według planu ustalonego z nauczycielem prowadzącym. Zajęcia nie będą odbywały się w czasie przerw świątecznych i ferii zimowych.

Uczniowie biorący udział w zajęciach z informatyki będą pracowali na nowo zakupionym sprzęcie komputerowym oraz drukarce 3D, natomiast grupy przyrodników i matematyków w czasie trwania projektu wezmą udział w kilku wycieczkach tematycznych do centrum nauki Młyn wiedzy w Toruniu.

Wszystkie zajęcia i wycieczki są bezpłatne. Warunkiem przystąpienia ucznia do projektu jest wypełnienie przez prawnego opiekuna dokumentów rekrutacyjnych. Obowiązkiem ucznia jest systematyczny udział w zajęciach. Rekrutacja rozpoczyna się od 12 listopada. Dokumenty rekrutacyjne można odbierać od nauczycieli prowadzących poszczególne zajęcia (pani Aleksandra Kamrowska –Nowak – przyroda, pani Magdalena Olszówka – matematyka, pan Krzysztof Wolski – informatyka).

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

W celu zapoznania się z opisem projektu, pn. Cybernastolatek oraz pozostałymi informacjami proszę wejść w poniższy link, który odsyła do strony internetowej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dąbrowie Chełmińskiej. Powodem zamieszczenia informacji na powyższej stronie jest jej dostosowanie dla osób niepełnosprawnych. Jednocześnie informujemy, że projekt jest finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, a jego beneficjentem jest Gmina Dąbrowa Chełmińska.

• (52) 3817625, 533 013 731 (ul. Szkolna 1) - dyrektor, sekretariat kl. IV-VIII SP (52) 3817695 (ul. Bydgoska 7) - oddziały przedszkolne, klasy I-III;
      • ul. Szkolna 1, OSTROMECKO, 86-070 Dąbrowa Chełmińska e-mail: s.ostromecko@poczta.szkolna.net NIP: 5542723217 Poland
      • Elektroniczna Skrzynka Podawcza Zespołu Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku /ZSOSTROMECKO/SkrytkaESP