• 19.10.2017

Spotkanie z Policją z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Fordon uczniów kl. 4-7 szkoły podstawowej w dużym stopniu przyczyniło się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i niebezpiecznych wśród uczniów. Uczniowie nie tylko utrwalili sobie wiedzę na temat co to jest przemoc i agresja, ale co to jest cyberprzemocy i jakie są tego konsekwencje. W podsumowaniu poruszono także kwestie, dotyczące praw i obowiązków ucznia.  Mamy nadzieję, że te zajęcia pozytywnie wpłyną na zachowanie uczniów w szkole i poza nią.   Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu wychowawczo-profilaktycznym naszej szkoły, dlatego spotkania odbywać się będą cyklicznie.

• 19.10.2017

W dniu dzisiejszym uczniowie naszego gimnazjum wraz z opiekunami udali się z wizytą do pobliskiego zakładu Wody Mineralne OSTROMECKO - Leszek Bokiej. Firma ta jest jedną z największych rozlewni w naszym województwie. Najstarsze wiadomości o ostromeckiej wodzie pochodzą z 1570 r., a eksploatację źródła umiejscowionego na terenie Lasu Mariańskiego rozpoczęto w 1894. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia Źródła Maria z bliska, zapoznania się z maszynami na hali produkcyjnej oraz poznania historii swojego regionu przedstawionego na widokówkach z dawnych lat. Nieodłącznym elementem wycieczki o charakterze prozawodowym były cenne wskazówki dotyczące wykształcenia pracowników zatrudnionych na poszczególnych stanowiskach oraz wymaganych umiejętności, których można nauczyć się także już po podjęciu pracy w zakładzie. Na zakończenie wycieczki nie zabrakło degustacji ostromeckiej wody. Swój czas poświęcił nam Pan Dariusz Bokiej, za co serdecznie dziękujemy.

• W czwartek odbyły się Mistrzostwa Gminy w Sztafetowych Biegach Przełajowych, szkół podstawowych i gimnazjalnych ( Igrzyska dzieci i młodzieży ). W zawodach wystartowało 120 zawodników z trzech szkół z naszej gminy. W niezbyt sprzyjających warunkach atmosferycznych udało się przeprowadzić zawody do końca i wyróżnić zwycięzców.

Klasyfikacja końcowa  Igrzyska dzieci

Dziewczęta    Chłopcy

I miejsce SP Dąbrowa Chełmińska I miejsce SP Ostromecko

II miejsce SP Czarże             II miejsce SP z Dąbrowa Chełmińska

• W czwartek, 12 października, ogłoszone zostały wyniki szkolnego konkursu na plakat nawiązujący do Europejskiego Dnia Języków obchodzonego 26 września. Każda z klas przedstawiła własną, ciekawą interpretację tematu, więc wyłonienie zwycięzców nie było łatwe. Zespół Nauczycieli Języków Obcych wziął pod uwagę walory edukacyjne i estetyczne plakatów. Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie klasy VI oraz uczniowie klasy VII a. Na ręce przewodniczących złożono drobne upominki - kalendarze na 2018 rok z planerami do zapisywania ważnych klasowych wydarzeń oraz słodycze. Wszystkie plakaty zostały wywieszone w holu szkoły. Dziękujemy za wspólną zabawę.

Niedziela 22.10.2017