• Przemoc, agresja i cyberprzemoc

  19.10.2017

  Spotkanie z Policją z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Fordon uczniów kl. 4-7 szkoły podstawowej w dużym stopniu przyczyniło się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i niebezpiecznych wśród uczniów. Uczniowie nie tylko utrwalili sobie wiedzę na temat co to jest przemoc i agresja, ale co to jest cyberprzemocy i jakie są tego konsekwencje. W podsumowaniu poruszono także kwestie, dotyczące praw i obowiązków ucznia.  Mamy nadzieję, że te zajęcia pozytywnie wpłyną na zachowanie uczniów w szkole i poza nią.   Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu wychowawczo-profilaktycznym naszej szkoły, dlatego spotkania odbywać się będą cyklicznie.

 • WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA

  19.10.2017

  W dniu dzisiejszym uczniowie naszego gimnazjum wraz z opiekunami udali się z wizytą do pobliskiego zakładu Wody Mineralne OSTROMECKO - Leszek Bokiej. Firma ta jest jedną z największych rozlewni w naszym województwie. Najstarsze wiadomości o ostromeckiej wodzie pochodzą z 1570 r., a eksploatację źródła umiejscowionego na terenie Lasu Mariańskiego rozpoczęto w 1894. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia Źródła Maria z bliska, zapoznania się z maszynami na hali produkcyjnej oraz poznania historii swojego regionu przedstawionego na widokówkach z dawnych lat. Nieodłącznym elementem wycieczki o charakterze prozawodowym były cenne wskazówki dotyczące wykształcenia pracowników zatrudnionych na poszczególnych stanowiskach oraz wymaganych umiejętności, których można nauczyć się także już po podjęciu pracy w zakładzie. Na zakończenie wycieczki nie zabrakło degustacji ostromeckiej wody. Swój czas poświęcił nam Pan Dariusz Bokiej, za co serdecznie dziękujemy.

 • MISTRZOSTWA GMINY W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

  W czwartek odbyły się Mistrzostwa Gminy w Sztafetowych Biegach Przełajowych, szkół podstawowych i gimnazjalnych ( Igrzyska dzieci i młodzieży ). W zawodach wystartowało 120 zawodników z trzech szkół z naszej gminy. W niezbyt sprzyjających warunkach atmosferycznych udało się przeprowadzić zawody do końca i wyróżnić zwycięzców.

  Klasyfikacja końcowa  Igrzyska dzieci

  Dziewczęta                                                                         Chłopcy

  I miejsce SP Dąbrowa Chełmińska                     I miejsce SP Ostromecko

  II miejsce SP Czarże                                           II miejsce SP z Dąbrowa Chełmińska

  III miejsce  SP Ostromecko                                 III miejsce Czarże

   

  Klasyfikacja końcowa Igrzyska młodzieży

   

  Dziewczęta                                                                      Chłopcy

  I miejsce     Dąbrowa Chełmińska                     I miejsce  Dąbrowa Chełmińska

  II miejsce    Czarże                                            II miejsce Ostromecko

  III miejsce   Ostromecko                                    III miejsce Czarże

  Zwycięskim drużynom gratulujemy i życzymy powodzenia za zawodach powiatowych.

   

 • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

  W czwartek, 12 października, ogłoszone zostały wyniki szkolnego konkursu na plakat nawiązujący do Europejskiego Dnia Języków obchodzonego 26 września. Każda z klas przedstawiła własną, ciekawą interpretację tematu, więc wyłonienie zwycięzców nie było łatwe. Zespół Nauczycieli Języków Obcych wziął pod uwagę walory edukacyjne i estetyczne plakatów. Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie klasy VI oraz uczniowie klasy VII a. Na ręce przewodniczących złożono drobne upominki - kalendarze na 2018 rok z planerami do zapisywania ważnych klasowych wydarzeń oraz słodycze. Wszystkie plakaty zostały wywieszone w holu szkoły. Dziękujemy za wspólną zabawę.

                                                                                                                     Zespół Nauczycieli Języków Obcych 

 • wycieczka do ZOO

  11.10.2017

  Pomimo deszczu dla Zerówki A i "Jeżyków" dzień był bardzo udany! Darmowe wejście do ZOO i to przed otwarciem :)

  Dzieci miały całe "Akwarium Terrarium" w Myślęcinku tylko dla siebie! Nikt przed nami nie widział w jaki sposób karmione są ryby "w podłodze", nikt do tej pory nie dotykał karaczanów, patyczaków, jaszczurek, ani ropuch!!! Dla żadnych dzieci nurek nie pływał w akwarium razem z jesiotrem!!! Przy takich atrakcjach niedźwiedź i tygrys to był tylko miły dodatek :)

  Gorąco dziękujemy za fantastyczną rozrywkę, ciekawe opowieści oraz ekscytujące prezenty! Wyrazy wdzięczności składamy Panu Bogdanowi Jarząbkiewiczowi (dziadek Franka) oraz pracownikom Ogrodu Zoologicznego w Myślęcinku!

  Dzieci oraz panie

 • Konkurs literacki!!!

  Wszystkich chętnych uczniów z klas V- VI oraz VII (oddzielne dwie kategorie) zapraszamy do udziału w konkursie literackim "Świat przyszłości". Konkurs odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 16 października, od godz. 13.45 do godz. 15.15 na terenie naszej szkoły. Najlepsze prace zostaną wysłane do organizatora konkursu i opublikowane w formie książkowej .

  Szczegółowych informacji udzielają nauczyciele języka polskiego

                                                                           

 • W grodzie Mikołaja Kopernika

  02.10.2017

  W piątek uczniowie klas I - III SP oraz zerówki B odwiedzili Toruń. Aktorzy Baja Pomorskiego wprowadzili dzieci w świat czarów i magii w pięknej "Bajce o Złotej Rybce". Potem w jesiennym słońcu dzieci podziwiały Stare Miasto, a najmłodsi z zainteresowaniem obejrzeli pomnik naszego astronoma. Teraz uczniowie z niecierpliwością czekają, by złota rybka i toruński osiołek spełnili również ich życzenia.

 • Zarządzenie Dyrektora Z.S. w Ostromecku

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Zmiana godzin lekcyjnych

  Od dnia 2 października obowiązują zmienione godziny przerw i lekcji w szkole przy ulicy Szkolnej 1

  1. 8.00 - 8.45

  2. 8.55 - 9.40

  3. 9.50 - 10.35

  4. 10.45 - 11.30

  5. 11.40 - 12.25

  6. 12.35 - 13.20

  7. 13.45 - 14.30

  8. 14.35 - 15.20

  9. 15.25 - 16.10

  10. 16.15 - 17.00

 • Zero A w karetce!

  Dzięki miłej Pani doktor (która przy okazji jest mamą Franka) :) dzieci z Zerówki A mogły obejrzeć, a nawet dotknąć sprzętu medycznego w prawdziwej karetce! Za odpowiedzi na wszystkie pytania oraz za fantastyczną niespodziankę - DZIĘKUJEMY! Zapraszam do obejrzenia zdjęć :)

  Agata Bikowska

 • 29.09.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Powiaty Białe Błota.

 • Mateusz Zakurzwski II w Powiecie bydgoskim

  29.09.2017

  Mateusz Zakurzewski awansował do Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Finał odbędzie się w Fordonie na Dolinie Śmierci 10.10.2017r.Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.   Pozostałym zawodnikom dziękujemy za sportową walkę i udział w zawodach, nauczyciele wychowania fizycznego :)

 • BIEGI ULICZNE DLA NAJMŁODSZYCH 8.10.2017 START 12:30

   W Niedzielę o 12:30 ruszają biegi dla najmłodszych zawodników nie tylko z naszej gminy. Uczniowie naszeje szkoły mają ten przywilej, że już mogą się zapisywać u nauczycieli wychowania fizycznego, reszta zawodnikówi zapisy na miejscu u organizatora

  kategorie:

  3-4 latki           dz/ch 40 m

  5-6 latki           dz/ch 40 m

  I-II                   dz/ch 200 m

  III-IV                dz/ch 200 m

  V-VI                 dz/ch 600 m

  VII-III Gim        dz/ch 900 m

  Przyjdź nie siedź w domu, my tam na Ciebie czekamy  :)

 • BĄDŹ BEZPIECZNY, BĄDŹ WIDOCZNY

  W środę uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej wzięli udział w akcji „Bądź bezpieczny, bądź widoczny”. Pogadankę przeprowadzili funkcjonariusze Policji z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Fordon.  W ramach, tej akcji, dzięki uzyskanym funduszom  z Urzędu Gminy Dąbrowa Chełmińska, każdy uczestnik otrzymał odblask, a klasy pierwsze dodatkowo kamizelki odblaskowe. Za co serdecznie dziękujemy! Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie nie zapomną  nosić odblaski, gdyż bezpieczeństwo jest najważniejsze.

 • Wyniki głosowania w wyborach do Samorządu Uczniowskiego

  28.09.2017

  Do głosowania przystąpiło 131 uczniów.

  Wyniki głosowania w wyborach do Samorządu Uczniowskiego:

  Gimnazjum:

  1. Izabela Kalawska - 18 głosów

  Szkoła Podstawowa:

  1. Aleksandra Kowalska - 18 głosów

  2. Ksawery Salwin - 17 głosów

   

  Opiekunowie SU:

  1. p. Karolina Wesołowska - 33 głosy

  2. p. Miłosz Płomiński - 17 głosów

   

 • Zielona szkoła w Przysieku- klasa VII a, VII b oraz II GIM.

   

  W dniach 25 - 26 września 2017 roku uczniowie klasy VII a, VII b oraz II GIM. brali udział w dwudniowych warsztatach na temat ekologicznego gospodarowania odpadami zorganizowanych przez Regionalny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Przysieku. Oprócz warsztatów i zajęć, które odbywały się w ramach zielonej szkoły, uczniowie mogli spędzić czas na zorganizowanej dyskotece.

   

   

 • KONTO RADY RODZICÓW

  27.09.2017

  Informujemy, że nr konta znajduje się w zakładce Nasza szkoła - Rada Rodziców.

  Wpłat na Radę Rodziców prosimy dokonywać przelewem na podany nr konta bankowego, bezpośrednio do skarbnika Rady Rodziców - p. Moniki Cyprys.

  Nr konta: 51 1020 1475 0000 8602 0239 4518

strona: