• Przedszkolne mistrzostwa w grach edukacyjnych

        • W grupie popołudniowej „Tygrysków” w marcu zrealizowano zadanie konkursowe „Przedszkolne mistrzostwa w grach edukacyjnych”. Zorganizowane zostały  zabawy i gry mające na celu doskonalenie umiejętności dodawania i odejmowania. Zajęcia zostały zintegrowane z blokiem tematycznym „Krainy wiecznych śniegów i lodów”, a temat zajęć brzmiał „Wyprawa pingwinów do Afryki”.   Dzieci m.in. słuchały wiersza „O pingwinku podróżniku”,  brały udział w zabawach matematycznych : „Pingwinki płyną do Afryki”, „Ile pingwinków zostało na biegunie?”, „Chodniczek i domino”.  Dzieci miały okazję też stworzyć własną grę do opowiadania nauczyciela oraz zagrać w nią w dwóch zespołach 4 osobowych. Każdy otrzymał pionek i 2 kostki (liczby na kostkach od 0 do 5). Zadaniem graczy było wyrzucenie 2 kostek, odczytanie liczby oczek na kostkach  i  dodanie ich do siebie oraz przesunięcie pionka na planszy uwzględniając otrzymany wynik. Grając po raz drugi dzieci dokonywały odejmowania (od większej liczby odejmowały mniejszą). Zajęcia bardzo się przedszkolakom podobały i z zaangażowaniem w nich uczestniczyły.

          W grupie "Delfinków"  10 maja w związku ze świętem naszego patrona - Mariana Rejewskiego - zostały przeprowadzone zabawy matematyczne doskonalące umiejętność liczenia oraz rozpoznawania i nazywania figur geometrycznych. Dzieci rywalizowały w dwóch drużynach: chłopcy kontra dziewczynki. Gratulujemy dziewczynkom, którym dopisało szczęście i jako pierwsze dotarły do mety w grze " Zaczarowany las". Następnie dzieci grały i bawiły się przyniesionymi przez siebie z domu grami matematycznymi. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale a dziewczynki naklejki z plusikiem. Kilka zdjęć poniżej (więcej w zakładce Album fotograficzny)

           

          W zerówce A dzieci wykonywały zadania matematyczne w różnej formie. Najchętniej jednak grały w gry logiczne i  wykonywały pisemne zadania matematyczne z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Dodatkowa okazją do doskonalenia umiejętności dodawania i odejmowania były   zabawy ruchowe np. podczas rzutów do celu czy w czasie gry w kręgle oklejone cyframi.

          Zerówka B bawiła się  rozmaite gry dydaktyczne dostosowane do możliwości indywidualnych każdego dziecka.  Efektem systematycznych zabaw matematycznych jest fakt, że dzieci lubią liczyć i sprawniej dodają i odejmują. Potrafią też przy tym wykorzystywać do tego liczydło, tablicę interaktywną czy kostkę do gry. Dzieci bawiły się w następujące gry zespołowe: „ Kto ma więcej?” z wykorzystaniem kostki do gry ;” Kto szybciej?” (plansze i łapki na muchy) ; „Na którym piętrze? W którym wagonie?” (wskazywanie właściwego piętra na podstawie opowiadania nauczyciela przy wykonywaniu dodawania i odejmowania pięter); „Policz, ile ważą?”(sumowanie wskazań odważników); „Gra ściganka – „Kto szybciej przekroczy metę?” (zabawa polegająca na wymyśleniu gry planszowej z użyciem kostki i zagranie w nią) .      

          Także w czasie zajęć z języka angielskiego w oddziale zerowym zostały przeprowadzone zabawy rozwijające umiejętność dodawania i odejmowania polegające na dodawaniu i odejmowaniu liczby wyrzuconych na kostce oczek.                                                       

           

              

              

           

    • Kontakty

      • Zespół Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku
      • (52) 3817625, 533 013 731 (ul. Szkolna 1) - dyrektor, sekretariat kl. IV-VIII SP (52) 3817695 (ul. Bydgoska 7) - oddziały przedszkolne, klasy I-III;
      • ul. Szkolna 1, OSTROMECKO, 86-070 Dąbrowa Chełmińska e-mail: s.ostromecko@poczta.szkolna.net NIP: 5542723217 Poland
      • Elektroniczna Skrzynka Podawcza Zespołu Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku /ZSOSTROMECKO/SkrytkaESP
    • Logowanie