• "Poznaję moje otoczenie" - wycieczki po okolicy

• W maju dzieci z trzech grup przedszkolnych uczestniczyły w zajęciach „Poznaję swoje otoczenie” (Delfinki, Zerówka oraz Jeżyki).  Zajęcia miały na celu zwrócenie uwagi dzieci na charakterystyczne miejsca w najbliższej okolicy, które pozwolą na odnalezienie się w różnych sytuacjach. Podczas wycieczki dzieci odwiedziły następujące miejsca: Pałac w Ostromecku, pobliski park, budynek biblioteki czy kościół. Wskazywały też kierunek w jakich trzeba iść, aby dotrzeć z powrotem do przedszkola.

W grupie popołudniowej „Tygrysków” została zorganizowana wycieczka po Ostromecku, która miała na celu wykształcenie nawyku wynajdywania charakterystycznych punktów, mogących ułatwić odnalezienie się w różnych miejscach oraz rozwijanie umiejętności posługiwania się mapą. Przed wyjściem dzieci analizowały mapkę przygotowaną przez nauczyciela, która wyznaczała trasę do pokonania oraz miejsca postoju. Następnie z mapkami w ręku wyruszyły z budynku przedszkola. Pierwszym miejscem postoju okazało się Mauzoleum, kolejnymi Pałac Nowy, Pałac Stary i Ogród Włoski. W drodze powrotnej zgodnie z mapą przedszkolaki zatrzymały się przy Bibliotece, Kościele, Szkole i Przychodni Zdrowia. Podczas każdego postoju zadaniem dzieci było wyszukanie obrazka przedstawiającego poszczególne miejsca, w których się zatrzymywały i naklejenie ich w odpowiednim miejscu na mapce. Strudzone pieszą wycieczką, ale zadowolone z wykonanego zadania, wróciły do przedszkola na podwieczorek.

• (52) 3817625, 533 013 731 (ul. Szkolna 1) - dyrektor, sekretariat kl. IV-VIII SP (52) 3817695 (ul. Bydgoska 7) - oddziały przedszkolne, klasy I-III;
      • ul. Szkolna 1, OSTROMECKO, 86-070 Dąbrowa Chełmińska e-mail: s.ostromecko@poczta.szkolna.net NIP: 5542723217 Poland
      • Elektroniczna Skrzynka Podawcza Zespołu Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku /ZSOSTROMECKO/SkrytkaESP