• Kalendarium wydarzeń

• WRZESIEŃ 2023

MALTA wita ponownie

Kolejni pracownicy naszej szkoły udali się na Maltę, by odbyć kurs językowy. Ponadto, we wrześniu wprowadzono innowację pedagogiczną pt. Odkrywamy świat z CLIL, dzięki której historia, technika oraz informatyka dla uczniów klasy IV będą zawierały elementy języka angielskiego. Jest też planowana innowacja sekretariatu - część ogólnodostępnej dokumentacji szkolnej zostanie przetłumaczona na język angielski, by podkreślić międzynarodowy wymiar szkoły.

• SIERPIEŃ 2023

KURS JĘZYKOWY na MALCIE

W drugiej połowie sierpnia panie Karolina Jelonek oraz Zenona Morgut uczestniczyły w kursie języka angielskiego w St. Julian's na Malcie. W trakcie ich pobytu odbyła się kilkudniowa wizyta monitoringowa, na którą udał się szkolny koordynator programu Erasmus+.

• CZERWIEC - LIPIEC 2023

SZKOLENIE NA CYPRZE

Tuż po zakończeniu roku szkolnego, kurs językowy na Cyprze odbyła pani dyrektor Beata Prietz oraz pracownik administracji - p. Kinga Kowalska.

• CZERWIEC 2023

PISZĄ O NAS

Dnia 5 czerwca ukazał się w gazecie Express Bydgoski artykuł dotyczący realizacji projektu O.P.E.N. SCHOOL przez naszą szkołę - dziękujemy p. Hannie German za współpracę z mediami. W artykule wymieniono główne założenia projektu, opisano konkursy dla uczniów oraz inne wydarzenia, które odbywają się dzięki realizacji projektu unijnego.

• MAJ 2023

MIESIĄC CYPRYJSKI

W ramach Miesiąca Cypryjskiego odbyły się konkursy nawiązujące do tematyki tego kraju - konkurs artystyczny na posąg kota, konkurs wiedzy o Cyprze, turniej piłki plażowej. Wszystkie dyplomy i nagrody zostały wręczone uczniom w Dniu Dziecka, a były to gry planszowe, karty podarunkowe, podkładki pod telefon, przybory i artykuły papiernicze oraz kupony na lody. Tego dnia odbyła się także wystawa zdjęć z Cypru, wystawa prac konkursowych uczniów oraz podsumowanie projektu edukacyjnego realizowanego przez uczniów klas piątych pt. Finger across the map.

• KWIECIEŃ 2023

Kolejne mobilności - CYPR

Panie Joanna Stasiak i Monika Myszkiewicz-Ryńska uczestniczyły w intensywnym kursie językowym w mieście Limassol na Cyprze. Obie otrzymały certyfikaty potwierdzające doskonalenie zawodowe, wróciły bogatsze o nowe inspirujące pomysły do pracy z uczniami. W kwietniu została przeprowadzona ankieta ewaluacyjna wśród rodziców uczniów klas 4-8, mająca na celu uzyskanie informacji zwrotnej nt. realizacji projektu w naszej szkole.

• MARZEC 2023

MIESIĄC IRLANDZKI

Podczas Miesiąca Irlandzkiego mieliśmy okazję posłuchać skocznej muzyki irlandzkiej w wykonaniu muzyków bydgoskiej Filharmonii Pomorskiej, poczytać literaturę irlandzkich autorów oraz wykonać kapelusz Leprikona - irlandzkiego skrzata. Odbył się konkurs wiedzy z zakresu historii i geografii Irlandii oraz międzyklasowe rozgrywki rugby. Gościliśmy także nauczycieli z zaoprzyjaźnionej szkoły w Dąbrowie Chełmińskiej w ramach wsparcia kulturowego dla nauczycieli naszej szkoły wyjeżdżających na zagraniczne szkolenia oraz wymiany doświadczeń.

• STYCZEŃ 2023

MIESIĄC WŁOSKI

W styczniu obchodziliśmy Miesiąc Włoski - odbył się konkurs na najpiękniejszą maskę karnawałową, zespołowy konkurs wiedzy o Włoszech, konkurs klasowy na najciekawsze zdjęcie nawiązujące do Włoch. Oglądaliśmy prezentacje o Włoszech i organizowaliśmy lekcje tematyczne. Przedszkolacy brali udział w warsztatach pieczenia pizzy zorganizowanych przez p. Monikę Wadych, rozpoczął się cykl pt. Szlakiem baśni europejskich w bibliotece szkolnej prowadzony przez p. Beatę Adamiec.

• LISTOPAD 2022

Kurs metodyczny we WŁOSZECH Turniej szachowy ERASMUS+

Odbyły się kolejne mobilnosci uczestników projektu - p. Monika Wadych oraz p. Agnieszka Gapińska wyjechały na szkolenie metodyczne do Florencji we Włoszech. Poznały nowe aplikacje do nauczania języka angielskiego, które wykorzystują na swoich zajęciach po powrocie z kursu. W dniach 14-18 listopada uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Joanny Stasiak przystąpili do Międzynarodowego Turnieju Szachowego Online.

• 13 PAŹDZIERNIKA 2022

Promocja projektu podczas DNIA JĘZYKÓW EUROPEJSKICH

Uczniowie wykonali plakaty o Irlandii, Włoszech, Malcie, Cyprze i Hiszpanii. W ramach promocji projektu, w przebraniach i z flagami krajów przeszliśmy ulicami Ostromecka i wykonaliśmy grupowe zdjęcie na schodach Pałacu Nowego. Ogłoszono zwycięzców konkursu na najciekawszy plakat, wręczono dyplomy i słodycze. Data nie była przypadkowa - w dniach 13-15 października obchodzono 35-lecie Programu Erasmus+. Sprawozdanie i dokumentacja fotograficzna z naszego wydarzenia została przesłana do Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji jako przykład dobrych praktyk.

• WRZESIEŃ - PAŹDZIERNIK 2022

Pierwsza mobilność - IRLANDIA

Z końcem września rozpoczęły się wyjazdy szkoleniowe nauczycieli naszej szkoły: w kursie nauczania dzieci metodą CLIL uczestniczyła p. Dominika Jędrzejewska-Grzebień, natomiast w kursie językowym p. Wojciech Witt. Oba kursy odbywały się w stolicy Irlandii - Dublinie. Po powrocie z kursu, pan Witt wprowadził elementy języka angielskiego na lekcjach historii w wybranych klasach.

• LIPIEC - WRZESIEŃ 2022

Czynności organizacyjne

Poinformowanie uczniów i rodziców o realizacji projektu O.P.E.N. SCHOOL, otwarcie podczas rozpoczęcia roku szkolnego 2022/23, zaprojektowanie i zamówienie gadżetów promocyjnych: baner i roll-up, promocja projektu na stronie szkoły oraz Gminy Dąbrowa Chełmińska, powołanie do życia projektowego bloga, spotkania robocze uczestników - podział zadań.

• (52) 3817625, 533 013 731 (ul. Szkolna 1) - dyrektor, sekretariat kl. IV-VIII SP (52) 3817695 (ul. Bydgoska 7) - oddziały przedszkolne, klasy I-III;
      • ul. Szkolna 1, OSTROMECKO, 86-070 Dąbrowa Chełmińska e-mail: s.ostromecko@poczta.szkolna.net NIP: 5542723217 Poland
      • Elektroniczna Skrzynka Podawcza Zespołu Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku /ZSOSTROMECKO/SkrytkaESP