• Relacje z wycieczek

• Wycieczka w ramach projektu Cybernastolatek za nami - 20.02.2020

W miniony czwartek  grupa uczestników projektu Cybernastolatek z klas 6a i 6b uczestniczyła w wycieczce do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu.  Nasi uczniowie mieli okazję zwiedzenia ineraktywnych wystaw m.in. ,,O obrotach” i ,,Rzeka”. Dominującym eksponatem całej przestrzeni ekspozycyjnej Centrum jest wahadło Foucaulta. (Obecnie na świecie jest około trzystu takich wahadeł.) W skład wystawy, prócz wahadła Foucaulta, wchodzi dwadzieścia sześć stanowisk tematycznie związanych z kołem, ruchem obrotowym, układami planetarnymi i podróżami kosmicznymi. Jednak najwięcej świetnej zabawy dostarczył naszym uczniom model rzeki i niezwykła przestrzeń statku pirackiego. Wędrując wzdłuż brzegu rzeki uczniowie mieli okazję poznać cechy charakterystyczne górnego, środkowego oraz dolnego biegu rzeki a także poznali sposoby gospodarczego wykorzystania rzek. Całe Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy wywarło na naszych uczniach ogromne wrażenie.

Kolejne dwie wycieczki w ramach projektu Cybernastolatek za nami - 30 września i 6 października

Projekt Cybernastolatek w naszej szkole powoli dobiega końca. Przed nami jeszcze kilkanaście godzin zajęć na terenie szkoły, za nami dwie bardzo ciekawe wycieczki do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu.

Grupa matematyków i przyrodników w czasie wycieczek, które odbyły się 30 września i 6 października, wzięła udział w warsztatach tematycznych: fizyka w balonie, zabawy z ciśnieniem oraz walka o przetrwanie.

W czasie warsztatów z fizyki uczniowie samodzielnie wykonywali eksperymenty związane z ciśnieniem atmosferycznym i hydrostatycznym. W czasie walki o przetrwanie poznawali przykłady adaptacji roślin do różnych warunków środowiska. Bardzo ciekawym elementem wyjazdu była możliwość posługiwania się mikroskopem biologicznym i stereoskopowym.  Każdy eksperyment był dla uczniów ciekawy, a jego wynik czasem mocno zaskakiwał.

W czasie wycieczki mieliśmy także możliwość zwiedzania nowej wystawy mieszczącej się w  Centrum Innowacyjnej Edukacji pt: „Ścieżki dorastania” składającej się z trzech elementów: ścieżki społeczno-kulturowej, ścieżki emocji oraz ścieżki dojrzewania.

Zapraszamy do albumu na fotorelację z wyjazdów.

• (52) 3817625, 533 013 731 (ul. Szkolna 1) - dyrektor, sekretariat kl. IV-VIII SP (52) 3817695 (ul. Bydgoska 7) - oddziały przedszkolne, klasy I-III;
      • ul. Szkolna 1, OSTROMECKO, 86-070 Dąbrowa Chełmińska e-mail: s.ostromecko@poczta.szkolna.net NIP: 5542723217 Poland
      • Elektroniczna Skrzynka Podawcza Zespołu Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku /ZSOSTROMECKO/SkrytkaESP