• Zabawa w sklep

• W ostatnich dniach czerwca w grupie popołudniowej „Tygysków” zorganizowano kolejne zadanie wymagane regulaminem ogólnopolskiego konkursu „Przedszkole Talentów”, a mianowicie zajęcia dydaktyczne pt.: „Mój mały sklep”. Zajęcia zostały zaplanowane na 3 dni. Na pierwszych kształtowano pojęcie ciężaru. Dzieci szacowały ciężkość przedmiotów, porównywały ciężar przedmiotów na własnoręcznie skonstruowanej wadze z wieszaka i reklamówek, a następnie na przedszkolnej wadze szalkowej. Zabawy te uświadomiły dzieciom, że ciężar nie zależy od wielkości przedmiotu oraz kształtowały rozumienie sensu ważenia. Kolejne zajęcia miały na celu zapoznanie dzieci z różnymi opakowaniami płynów oraz kształtowanie umiejętności mierzenia płynów w trakcie praktycznych działań. Celem trzecich zajęć było wspomaganie dzieci w rozumieniu wartości pieniądza oraz rozwijanie umiejętności operowania nimi. Przedszkolaki rozróżniały nominały, szeregowały rosnąco monety i banknoty. Po powyższych zabawach przygotowawczych można już było zaaranżować i otworzyć sklep wielobranżowy. Dzieci układając towar na półkach przeliczały poszczególne produkty i dokonywały ich klasyfikacji.  Zabawa w sklep umożliwiła dzieciom utrwalenie zdobytej wiedzy na wcześniejszych zajęciach.

We wrześniu i październiku okazję do zabawy miały "Jeżyki" oraz dzieci z obu zerówek.  Dzieci przeliczały elementy zbiorów w poszczególnych sklepach ( księgarnia, spożywczy, sklep z zabawkami itp.) oraz stosowały pojęcia dużo- mało. Była to świetna okazja do kształtowania umiejętności dodawania i odejmowania w praktyce oraz nauki stosowania zwrotów grzecznościowych. Dzieciom zabawa bardzo się podobała. Więcej zdjęć w zakładce Album Fotograficzny.

• (52) 3817625, 533 013 731 (ul. Szkolna 1) - dyrektor, sekretariat kl. IV-VIII SP (52) 3817695 (ul. Bydgoska 7) - oddziały przedszkolne, klasy I-III;
      • ul. Szkolna 1, OSTROMECKO, 86-070 Dąbrowa Chełmińska e-mail: s.ostromecko@poczta.szkolna.net NIP: 5542723217 Poland
      • Elektroniczna Skrzynka Podawcza Zespołu Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku /ZSOSTROMECKO/SkrytkaESP