Zakup elementów wyposażenia biblioteki

Do naszej szkolnej biblioteki zakupiono elementy wyposażenia w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dzięki pozyskanym funduszom zakupiliśmy:

- 5 regałów bibliotecznych

- tablicę wolnostojącą dwumodułową

- drukarkę kolorową EPSON.

Zakup nowości wydawniczych w ramach NPRC

W ramach realizacji "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025" - Priorytet 3, nasza szkolna biblioteka wzbogaciła się o 464 książki.

W oparciu o rozmowy i ankiety przeprowadzone pod koniec ubiegłego roku szkolnego wśród uczniów i nauczycieli został sporządzony wykaz propozycji książek, które warto byłoby mieć w zasobach naszej biblioteki. Po zaopiniowaniu przez Samorząd Uczniowski i Radę Rodziców oraz po konsultacjach z pracownikami biblioteki publicznej i analizie rynku wydawniczego zakupiliśmy książki obyczajowe, detektywistyczne, fantastyczne, przyrodnicze, podróżnicze, historyczne, komiksy, książki zawierające wartości wychowawcze, edukacyjne, książki o sławnych ludziach, którzy zapisali się w dziejach świata. Uzupełniliśmy także nasz księgozbiór o nowe lektury, o książki z dużą czcionką, kreatywne, książki dla uczniów z problemami logopedycznymi. Wśród nowych pozycji znalazły się też książki poruszające problemy integracji, tolerancji, wyrozumiałości i pomocy innym.

Zapraszamy Was Drodzy Uczniowie do korzystania z zasobów naszej biblioteki bo jak mawiał Jarosław Iwaszkiewicz „CZYTANIE jest to odnajdywanie własnych bogactw i własnych możliwości przy pomocy cudzych słów”.

27.05.2022

Miło jest nam poinformować, że Szkoła Podstawowa w Ostromecku otrzymała dotację w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” – Priorytet 3.

Jesienią ubiegłego roku złożony został wniosek o udzielenie wsparcia finansowego na zakup nowości wydawniczych, elementów wyposażenia biblioteki szkolnej oraz realizację działań promujących czytelnictwo.

Uzyskaliśmy pozytywną opinię i dofinansowanie na kwotę 15000 złotych (12000 złotych kwota dotacji ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego + 3000 złotych wkład własny organu prowadzącego).

Planowane zakupy książek będą skonsultowane z uczniami, nauczycielami, samorządem uczniowskim i Radą Rodziców. Uwzględniały będą również potrzeby uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

• (52) 3817625, 533 013 731 (ul. Szkolna 1) - dyrektor, sekretariat kl. IV-VIII SP (52) 3817695 (ul. Bydgoska 7) - oddziały przedszkolne, klasy I-III;
        • ul. Szkolna 1, OSTROMECKO, 86-070 Dąbrowa Chełmińska e-mail: s.ostromecko@poczta.szkolna.net NIP: 5542723217 Poland
        • Elektroniczna Skrzynka Podawcza Zespołu Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku /ZSOSTROMECKO/SkrytkaESP