• Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Plan lekcji obowiązujący w drugim semestrze roku szkolnego 2018/2019

  Plan lekcji obowiązujący w drugim semestrze roku szkolnego 2018/2019

  Informujemy, że na stronie szkoły w zakładce PLAN LEKCJI opublikowany został nowy plan obowiązujący od 28 stycznia 2019 roku.

 • Konkurs "My jednak czytamy"

  Konkurs "My jednak czytamy"

  W imieniu Szkoły Podstawowej w Czarżu zapraszamy uczniów klas IV - VIII szkoły podstawowej do udziału w konkursie "My jednak czytamy" który odbędzie się 20 marca 2019 roku o godzinie 15.00 w Szkole Podstawowej im. Magdaleny Mortęskiej w Czarżu.

  Zachęcamy uczniów do zapoznania się z treścią książęk:

  klasa IV - Łukasz Wierzbicki "Dziadek i niedźwiadek"

  klasa V - Vanier Nicolas "Bella i Sebastian"

  klasa VI - Kristina Ohlsson "Szklane dzieci"

  klasa VII - Suzanne Collins "Igrzyska śmierci"

  klasa VIII - Dorota Terakowska "Poczwarka"

  Konkurs w Czarżu zostanie poprzedzony eliminacjami szkolnymi w każdej grupie wiekowej. W finale każdą kategorię wiekową może reprezentować dwóch uczniów.

                                                                                                                             nauczyciele języka polskiego

 • Na prośbę Ministera Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej umieszczamy dla rodziców i opiekunów uczniów list Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Komendanta Głównego Policji dotyczący obowiązujących rozwiązań prawnych, które ułatwiają walkę z substancjami potocznie określanymi jako „dopalacze”.

  List_Glownego_Inspektora_Sanitarnego_i_Komendanta_Glownego_Policji_do_rodzicow.pdf

  Poradnik_bezpiecznego_wypoczynku.pdf

  Minister edukacji przypomniała, że na stronie internetowej ministerstwa zamieszczone są rekomendacje dotyczące wyboru konkretnej formy wypoczynku oraz odnośniki do najważniejszych portali internetowych poświęconych zimowemu wypoczynkowi. Z kolei na stronie www.wypoczynek.men.gov.pl na bieżąco publikowane są informacje o numerach wydanych zaświadczeń, danych organizatora, liczbie uczestników oraz terminie i lokalizacji wypoczynku.  

 • MEDYCYNA NA 6 i MATEMATYKA NA 6

  MEDYCYNA NA 6 i MATEMATYKA NA 6

  Zapraszamy chętnych uczniów klas 8 SP i 3 gimnazjum do wzięcia udziału w konkursach organizowanych przez VI Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy.

  Szczegółowe informacje oraz regulaminy znajdują się na stronie:  http://vilo.bydgoszcz.pl/kandydat/konkursy

  Na zgłoszenia pani Aleksandra Kamrowska-Nowak, pani Grażyna Szatkowska oraz pani Joanna Stasiak czekają do 30 stycznia.

 • Konkurs KANGUR

  Konkurs KANGUR

  Zachęcamy uczniów klas II - VIII SP oraz III gimnazjum do udziału w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR, który odbędzie się 21 marca 2019 roku.

  Koszt uczestnictwa to 9 złotych.

  Wpłaty należy dokonać u wychowawców (klasy II - III SP) oraz u nauczycieli matematyki.

 • Opłaty za obiady i pobyt dziecka w przedszkoly

  Opłaty za obiady i pobyt dziecka w przedszkoly
  15.01.2019

  Od dzisiaj opłaty za pobyt dziecka w przedszkolu oraz obiady dla ucznów prosimy uiszczać u pani intendentki w budynku "małej szkoły".

 • GÓRA GROSZA - podsumowanie akcji

  GÓRA GROSZA - podsumowanie akcji

  My, Uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Ostromecku, koordynatorzy akcji GÓRA GROSZA informujemy, że podczas zbiórki monet o nominale 1, 2 i 5 groszy udało się na terenie naszej placówki zebrać kwotę 370 złotych.

  Dokonaliśmy podziału monet na nominały, przeliczyliśmy je oraz zważyliśmy. Nasza góra waży 35,234 kg.

  Uzbierane pieniądze trafią do naszych rówieśników przebywających w domach dziecka i w rodzinach zastępczych, przeznaczone będą na zakup rzeczy codziennego użytku, jak i na rozwój talentów i pasji.

  Cieszymy się, że całą społeczność przedszkolna i szkolna przyłączyła się do naszej akcji.

  Dziękujemy :-)

                                                                                                                                    Uczniowie klasy VI z wychowawcą

 • Zmiany w planie lekcji

  Zmiany w planie lekcji

  Informujemy, że pod koniec ferii zimowych zmianie ulegnie plan lekcji uczniów klasy Ia i Ib SP oraz wszyskich klas od IV SP do III gimnazjum.

  Nowy plan zostanie opublikowany na stronie internetowej szkoły oraz w dzienniku elektronicznym i obowiązywać będzie od 28 stycznia 2019 roku.

 • Ferie zimowe na sportowo :)

  Ferie zimowe na sportowo :)

  Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów na zajęcia sportowe, które odbędą się na sali gimnastycznej:

  1) 17.01.2019 r. (czwartek)

  • 10.00 - 11.30- klasy IV-VI SP
  • 11.30 - 13.00 klasy VII-VIII SP i III GIM

   

  2) 21.01.2019 r. (poniedziałek) 

  • 8.00 - 9.30- klasy IV-VI SP
  • 9.30 - 11.00- klasy VII-VII SP i III GIM
 • Ferie z teatrem...

  Ferie z teatrem...

  Zapraszamy uczniów klas I- III na wycieczkę do Bydgoszczy w dniu 15 stycznia 2019 roku. Proponujemy udział w spektaklu "Szydełkowa szopka babci Klary" przygotowanym przez Teatr Małe Mi oraz wspólne spędzenie czasu wolnego w KFC. Wyjazd odbywa się ramach współpracy z Kujawsko- Pomorskim Centrum Kultury.Zbiórka na parkingu przed Pałecem Nowym w Ostromecku o godzinie 11.00, powrót ok. godz. 15.00.

  Serdecznie zapraszamy

  wychowawcy klas I- III

 • FERIE W FAMILY PARKU

  FERIE W FAMILY PARKU
  07.01.2019

  Zapraszamy uczniów z klas 4-5 do wzięcia udziału w wycieczce do centrum zabaw Family Park w Bydgoszczy przy ul. Fordońskiej 246. Wycieczka odbędzie się dnia 25 stycznia, w ostatni piątek ferii zimowych. Koszt przejazdu autokarem w obie strony oraz 2,5 godziny pobytu na sali zabaw i trampolinach wynosi 30 zł, płatne do 11 stycznia. Zbiórka o godz. 9.30 przy bramie dużej szkoły, powrót około godziny 13.30. Warunkiem skorzystania ze wszystkich atrakcji jest posiadanie przez dziecko skarpetek antypoślizgowych, czyli z gumowymi elementami na podeszwach, które można mieć ubrane lub nabyć w recepcji Family Parku w cenie 4 zł. Po zakończeniu wycieczki, zakupione skarpetki pozostają własnością uczestnika. Podpisane zgody należy kierować do organizatora wycieczki, p. Agnieszki Gapińskiej do piątku 11 stycznia. Ilość miejsc jest ograniczona. Zapraszamy!

 • Sekretariat nieczynny

  Sekretariat nieczynny
  07.01.2019

  Uwaga, 

  informujemy, że od 15 do 25 stycznia 2018 r. sekretariat będzie nieczynny, jednocześnie przypominamy o wpłatach za wyżywienie. Szczegółowe informacje na temat kwoty wpłaty uzyskać można w sekretariacie szkoły lub pod nr tel. 52 3817-625 w godz. 07:00-15:00.

 • Sukcesy na Międzyszkolnym Konkursie Piosenek Świątecznych "Holly Night - Stille Nacht" w Czarżu

  Sukcesy na Międzyszkolnym Konkursie Piosenek Świątecznych "Holly Night - Stille Nacht" w Czarżu

  4 stycznia uczennice Zespołu Szkół w Ostromecku wraz z opiekunem p. Angeliką Lipińską udały się na siódmy już Konkurs Piosenek Świątecznych "Holly Night - Stille Nacht". Wszystkie osoby pomimo drobnej tremy zaprezentowały się wyśmienicie. Uczestnicy konkursu rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych - klasy I - V oraz VI - VIII i III gimnazjum. W kategorii starszej bezapelacyjnie I miejsce wywalczyły ex aequo Martyna Adamczewska (kl. VIII b) utworem "Christmas lights" oraz Weronika Rutyna (kl. III gimnazjum) utworem "Mary, did you know?". II miejsce zdobyły Maja Czyżak oraz Wiktoria Jaworska (kl. VI) utworem "Jingle Bell Rock". Nie można pominąć wykonania Izabeli Morgut (kl. Vb), która jako jedyna z wszystkich uczestników zaprezentowała się w utworze śpiewanym w innym języku niż język angielski. Iza zaśpiewała utwór "Cascabel" po hiszpańsku, a wykonanie uatrakcyjniła pięknym strojem tancerki flamenco. Organizatorzy zadbali o piękne dyplomy oraz nagrody dla wszystkich uczestników. W przerwie czekał rówież smaczny poczęstunek. Zespół Języków Obcych dziękuje wszystkim uczniom, którzy zgłaszali chęć uczestnictwa w Konkursie oraz reprezentantkom Zespołu Szkół w Ostromecku. 

   

                                                                                                                                                    Angelika Lipińska

   

  Sukcesy na Międzyszkolnym Konkursie Piosenek Świątecznych "Holly Night - Stille Nacht" w Czarżu - Obrazek 1Sukcesy na Międzyszkolnym Konkursie Piosenek Świątecznych "Holly Night - Stille Nacht" w Czarżu - Obrazek 2Sukcesy na Międzyszkolnym Konkursie Piosenek Świątecznych "Holly Night - Stille Nacht" w Czarżu - Obrazek 3Sukcesy na Międzyszkolnym Konkursie Piosenek Świątecznych "Holly Night - Stille Nacht" w Czarżu - Obrazek 4   Sukcesy na Międzyszkolnym Konkursie Piosenek Świątecznych "Holly Night - Stille Nacht" w Czarżu - Obrazek 5  Sukcesy na Międzyszkolnym Konkursie Piosenek Świątecznych "Holly Night - Stille Nacht" w Czarżu - Obrazek 6

 • Jasełka
  06.01.2019

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Jasełka.

 • KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

  Dzięki Państwa hojności udało nam się zebrać aż 1889zł!!!

  Trzylatki: 399,60zł

  Czterolatki: 482,60zł

  Pięciolatki: 436,60zł

  Zero A: 252,60zł

  Zero B: 284,60zł

  Grupa popołudniowa: 33zł

  Serdecznie dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie!

  Nauczycielki przedszkola

 • Płatność za obiady

  Płatność za obiady
  31.12.2018

  Uwaga!

  W związku z dłuższą nieobecnością intendenta, prosimy o dokonywanie wpłat za wyżywienie, czesne za przedszkole w sekretariacie szkoły bądź przelewem do 15.01.2018 r.

 • - Obrazek 1

 • XVI Powiatowy Konkurs Plastyczny

  XVI Powiatowy Konkurs Plastyczny
  19.12.2018

  Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy przekazał miłą informację dotyczącą wyników Powiatowego Konkursu Plastycznego " Jestem bezpieczny na drodze". Lauretami konkursu zostały uczennice klasy drugiej SP - Natalia Chechla oraz Joanna Gajewska. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 9 stycznia 2018 r. o godz. 11.00 w siedzibie Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji.

  Serecznie gratuluję.

  wychowawca Danuta Mikołajczyk

 • Plan dnia 21.12.2018

  Plan dnia 21.12.2018

  Informujemy, że dnia 21.12.2018 roku w szkole odbędzie się świąteczne przedstawienie oraz wigilijne spotkania klasowe.

  W tym dniu autobus poranny kursuje bez zmian.  Uczniowie dowożeni między godziną 8.00 a 9.00 pozostają pod opieką wychowawców.

  Uczniowie, którzy nie korzystają z dowożenia, przychodzą do szkoły na godzinę 9.00.

  Uroczystości szkolne kończą się o godzinie 10.45.

  Autobus powrotny - godzina 11.00

  Świetlica pracuje zgodnie z planem.

   

   

strona: