• Zespół Szkół im. Marian Rejewskiego uczestniczy w projekcie realizowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Laboratoria Przyszłości  #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci​​​​​​​ to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Kwota, jaką szkoła otrzymała i przeznaczyła na zakup sprzętu w ramach projektu to:

• kwota łączna - 60.000 PLN

Kwota wydatkowana w roku 2021

• 40.370 PLN

Kwota wydatkowana w roku 2022

• 19.630 PLN

W ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci szkoła zakupiła:

1. Aparat fotograficzny Canon
          2. Karta SD do aparatu (64GB)
          3. Statyw do aparatu fotograficznego
          4. Sotfbox (2 sztuki)
          5. Osprzęt do softbox (żarówki)
          6. Statyw do softbox (2 sztuki)
          7. Stacja lutownicza
          8. Laptop HP
          9. Komplet okularów VR (8 sztuk)
          10. Dostęp do licencjonowanej bazy pomocy dydaktycznych rozszerzonej rzeczywistości (5 lat)
          11. Drukarka 3D BANACH 3D
          12. Osprzęt do drukarki 3D
          13. Zestaw startowy vCloudPoint do nauki programowania
          14. Zestawy Making Pack 5 sztuk
          15. Zestawy Designer Kit MODI 4 zestawy do nauki programowania dla najmłodszych
          16. Zestaw mikroportów (2 sztuki) BOYA
          17. Mikrofon kierunkowy BOYA
          18. Środki do czyszczenia obiektywów, soczewek

Szkoła aktywnie działa, w celu pozyskiwania nowych pomocy i narzędzi, aby urozmaicić proces dydaktyczny i realizować założenia programu Laboratoria Przyszłości.

• (52) 3817625, 533 013 731 (ul. Szkolna 1) - dyrektor, sekretariat kl. IV-VIII SP (52) 3817695 (ul. Bydgoska 7) - oddziały przedszkolne, klasy I-III;
      • ul. Szkolna 1, OSTROMECKO, 86-070 Dąbrowa Chełmińska e-mail: s.ostromecko@poczta.szkolna.net NIP: 5542723217 Poland
      • Elektroniczna Skrzynka Podawcza Zespołu Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku /ZSOSTROMECKO/SkrytkaESP