• Szanowni Państwo!
        W związku ze zmianami organizacyjnymi w nowym roku szkolnym nie będziemy już stale prowadzić zajęć w świetlicy szkolnej.
        Praca z Państwa dziećmi była dla nas niezwykle cennym doświadczeniem i źródłem wielu pięknych wspomnień. Dlatego chciałybyśmy pożegnać się z naszymi świetliczakami w wyjątkowy sposób.
        Z tej okazji organizujemy pożegnalną dyskotekę wraz z poczęstunkiem dla dzieci uczęszczających do świetlicy. Będzie to okazja do wspólnej zabawy, rozmów i miłego spędzenia czasu przed wakacjami.
        Dyskoteka odbędzie się 19 czerwca 2026 r. w godzinach 17:00-18:30.
        Prosimy o wypełnienie i dostarczenie deklaracji dostępnej w świetlicy.

        Z wyrazami szacunku
        Dominika Sadurska
        Aleksandra Małachowska.
         

      • Witaj w świetlicy szkolnej ! 

        tel. kontaktowy - 883 951 906
      •  ŚWIETLICOWA GALERIA ZDJĘĆ :D

        • brak danych
          •           Festyn Kolorów za nami -         uśmiech dzieci najlepszym                        podsumowaniem!

          •  

            Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele i Przyjaciele naszej szkoły!

            Za nami niezwykłe wydarzenie - Festyn Kolorów, zorganizowany z okazji Dnia Dziecka w Zespole Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku.

            Z ogromną satysfakcją informujemy, że tegoroczne obchody zakończyły się pełnym sukcesem i na długo zapadną w naszej pamięci. W tym wyjątkowym dniu pogoda dopisała nam znakomicie, co pozwoliło na bezproblemowe przeprowadzenie wszystkich zaplanowanych punktów programu na świeżym powietrzu.

            Zrealizowaliśmy każdą z przygotowanych gier i zabaw. Widok uśmiechniętych, pełnych energii dzieci, radosny gwar oraz niesłabnące zaangażowanie najmłodszych w kolejne aktywności były dla nas najlepszym dowodem na to, że wydarzenie trafiło w ich gusta.

            Podziękowania za wspólny sukces! Organizacja tak bogatego w atrakcje festynu to efekt doskonałej współpracy całej naszej społeczności. Pragniemy wyrazić najgłębsze słowa wdzięczności wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu:

            • Nauczycielom i Głównym Organizatorom za poświęcony czas, perfekcyjne przygotowanie stanowisk oraz czuwanie nad bezpiecznym i radosnym przebiegiem imprezy.
            • Sponsorom i Radzie Rodziców za wsparcie, dzięki któremu mogliśmy zapewnić dzieciom tak wiele niespodzianek. Organizacjom partnerskim, służbom, samorządowi uczniowskiemu oraz wolontariuszom za nieocenioną pomoc logistyczną i uatrakcyjnienie czasu naszym podopiecznym. 
            • Rodzicom i Uczniom za tak liczną obecność, wspólne świętowanie i tworzenie wspaniałej atmosfery. Dziękujemy za wspólne spędzenie tego wyjątkowego dnia. Cieszymy się, że mogliśmy razem świętować Dzień Dziecka, integrując naszą szkolną i lokalną społeczność.

            Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach!

            Dominika Sadurska

        • Serdecznie zapraszamy!

      • Rozstrzygnięcie konkursu „Mały Artysta”

        Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej mieli okazję wziąć udział w konkursie „Mały Artysta”. Inspiracją do wykonania prac były „Słoneczniki” Vincenta van Gogha, które dzieci miały zinterpretować według własnej wyobraźni.

        Podczas tworzenia prac uczestnicy korzystali z różnych technik plastycznych oraz materiałów dostępnych w świetlicy, co sprawiło, że każda praca była oryginalna.

        Oto lista zwycięzców:

        1. miejsce zajęła Rozalia Magoń (klasa 2A)

        2. miejsce zajęła Kornelia Brodziak (klasa 2A)

        3. miejsce zajęła Anna Karólczak (klasa 2A).

        Wyróżnienia otrzymali:

        Maria Modrzejewska, Lilianna Lofek, Olimpia Struska, Antonina Brąszkiewicz, Lena Gadzińska, Alan Trepanowski. 

        Gratulujemy wszystkim dzieciom pomysłowości i zaangażowania!

         

        Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

         

        Nauczyciele-wychowawcy świetlicy szkolnej

          • "(...) nasza zima zła! Przeganiamy zimę :)

          • Nadchodząca wiosna nie rozpieszcza nas słoneczną aurą. 

            Jednak nasi wychowankowie robią wszystko, aby rozweselić  wnętrze i zaprosić wiosnę do naszej szkolnej świetlicy.

             

        • Tydzień Grecki w świetlicy szkolnej

        • Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej chętnie włączyły się w obchody Tygodnia Greckiego, biorąc udział w wielu ciekawych aktywnościach przygotowanych przez nauczycieli–wychowawców świetlicy.

          Naszą „podróż” do Grecji rozpoczęliśmy od prelekcji o teatrze greckim, którą przygotowała pani Beata Adamiec. Następnie dzieci miały okazję stworzyć własne interpretacje masek teatralnych z masy solnej.

          Kolejnego dnia wspólnie z dziećmi przygotowywaliśmy gazetkę świetlicową poświęconą bogom greckim. Powstało także pudełko oraz zestaw haseł do gry Time’s Up – Grecja.

          W piątek odwiedzili nas… sami bogowie z Olimpu! Pokaz mody w stylu greckim przyniósł dzieciom wiele radości i dobrej zabawy. Zagraliśmy również w przygotowaną wcześniej grę, podczas której uczestnicy mogli przekonać się, że współpraca i działanie zespołowe są kluczem do sukcesu. Dzieci biorące udział w zabawie otrzymały upominki przekazane przez Dyrekcję szkoły.

          Serdecznie dziękujemy pani Beacie Adamiec za współpracę oraz pomoc w przygotowaniu Tygodnia Greckiego.

          Dziękujemy również pani Beacie Niedzieli za pomoc w przygotowaniu rekwizytów do pokazu mody.

          Nauczyciele–wychowawcy świetlicy

        • Jaką twarz ma depresja?

        • Depresja nie ma jednej twarzy. Może ukrywać się za uśmiechem, dobrymi ocenami, aktywnością w mediach społecznościowych czy zaangażowaniem w życie szkoły. Czasem jest cicha i niewidoczna, a czasem objawia się smutkiem, wycofaniem i brakiem energii. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby o niej rozmawiać.

          W naszej świetlicy odbyła się akcja poświęcona zwiększaniu świadomości na temat depresji. Jej celem było pokazanie, że problemy ze zdrowiem psychicznym mogą dotyczyć każdego – niezależnie od wieku, płci czy sytuacji życiowej.

          Akcja „Jaką twarz ma depresja?” przypomniała nam, że empatia, zrozumienie i otwartość mogą realnie zmienić czyjeś życie. Dbajmy o siebie nawzajem – bo każda twarz zasługuje na uśmiech, wsparcie i poczucie bezpieczeństwa.

           

          Dominika Sadurska

        • Kiermasz świetlicowy

        • Serdecznie zapraszamy na kiermasz, który rozpocznie się w poniedziałek 30.03.2026 r. o godzinie 12:00 i odbędzie się w sali świetlicy szkolnej.

          Podczas kiermaszu będzie można nabyć wyjątkowe, ręcznie wykonane ozdoby. Wśród nich znajdują się ekologiczne świeczki stworzone z recyklingu, powstałe ze zbiórki starych świec, a także dekoracje gipsowe, które każdy może samodzielnie pomalować. Zebrane środki podczas kiermaszu zostaną przeznaczone na organizację Dnia Dziecka.

          Wychowawcy świetlicy

        • Mistrzowie kasztanów 2025 - 1 A

        • W zeszłym tygodniu nagrodę za zwycięstwo w konkursie „Kto ma tyle siły”,
          ogłoszonym przez Szkolny Klub Wolontariatu, odebrała klasa I A.

          Przypomnijmy, iż zebrane kasztany zostały przekazane dla Szymona Skotnickiego, a środki uzyskane z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na jego rehabilitację.

          Świąteczny film, który obejrzały dzieci, przybliżył im nadchodzące święta, a małe co nieco — wyjątkowo, wbrew zasadom — zjedzone na pufach w świetlicy smakowało jeszcze lepiej.

          Raz jeszcze gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie. 

          Jednocześnie pragnę podziękować za pomoc w przygotowaniu wydarzenia  Pani Dominice Sadurskiej.

          Kinga Kowalska

        • PODSUMOWANIE PIERWSZEGO SEMESTRU W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

        • Pierwsze półrocze roku szkolnego 2025/2026 było w świetlicy szkolnej czasem intensywnej pracy, wielu ciekawych inicjatyw oraz działań rozwijających zainteresowania i umiejętności uczniów. Codzienna działalność świetlicy koncentrowała się na zapewnieniu dzieciom bezpiecznego i przyjaznego miejsca przed i po zajęciach lekcyjnych. Uczniowie uczestniczyli w różnorodnych formach aktywności: zajęciach plastycznych, dydaktycznych, ruchowych, zabawach integracyjnych, grach planszowych oraz zajęciach na świeżym powietrzu. Duży nacisk kładziono także na pomoc w odrabianiu prac domowych, rozwijanie samodzielności oraz współpracy w grupie.

          Wśród najważniejszych wydarzeń znalazły się m.in. obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, konkurs plastyczny „Tworzyć jak Pablo Picasso”, przygotowanie dekoracji i oprawy wydarzeń szkolnych, akcja świąteczna na rzecz Schroniska dla osób bezdomnych w Nowym Jasińcu oraz wspólne tworzenie ozdób na kiermasz bożonarodzeniowy. We współpracy z psychologiem szkolnym odbyły się również zajęcia poświęcone emocjom i sposobom radzenia sobie z nimi.

          W świetlicy realizowano także zadania wynikające z programu profilaktyczno-wychowawczego szkoły - rozmowy o bezpieczeństwie, prawach dziecka, zdrowiu, higienie oraz zasadach współżycia w grupie. Uczniowie wspólnie stworzyli i podpisali „Kodeks Uśmiechu”, który pomaga budować przyjazną atmosferę i wzajemny szacunek.

          Zapraszamy do zakładki „Świetlica szkolna” na stronie internetowej szkoły, gdzie na bieżąco publikujemy informacje oraz relacje z wydarzeń z życia świetlicy szkolnej. 

          Nauczyciele-wychowawcy świetlicy szkolnej

          • Rozstrzygnięcie konkursu świetlicowego - "Tworzyć jak Pablo Picasso".

          • Z ogromną radością informujemy o rozstrzygnięciu konkursu plastycznego „Tworzyć jak Pablo Picasso”, skierowanego do uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej. Na początku dzieci poznały twórczość Pabla Picassa, a następnie miały za zadanie stworzyć prace inspirowane jego twórczością. Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni twórczej oraz czerpanie radości z efektów własnej pracy plastycznej.

            Wyniki konkursu:

            1. Rozalia Magoń

            2. Franciszka Mioduszewska i Tymon Kalwat

            3. Zofia Witkowska i Lena Lewandowska

            Wyróżnienie: Barbara Pastewska i Olimpia Struska. 

            Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom! Dziękujemy również wszystkim uczestnikom konkursu za ich zaangażowanie i piękne, oryginalne prace.

            Nauczyciele - wychowawcy świetlicy.

        • Świąteczna kartka znaczy tak wiele

        •  

          W ramach współpracy biblioteki szkolnej i świetlicy zorganizowano akcję skierowaną do podopiecznych Schroniska dla osób bezdomnych w Nowym Jasińcu koło Koronowa. Aby wnieść trochę radości w trudne życie ludzi bezdomnych, dzieci przygotowały kartki świąteczne z życzeniami na Boże Narodzenie. Warto pamiętać o tych, którzy nie spędzą najbliższych świąt w rodzinnym gronie. Dzięki przekazanym kartkom chcemy sprawić, by ich święta choć w małym stopniu były bardziej radosne i nieco mniej samotne.

          Wszystkim Uczniom, zaangażowanym w przygotowanie kartek serdecznie dziękujemy.

          B. Adamiec, D. Sadurska, A. Małachowska, A. Stranc-Cieśla

        • Uwaga! BAL!

          • UWAGA KONKURS

        • Hobby pokazane na kartce

        • W tym tygodniu nasi Wychowankowie pokazali nam swoje zainteresowania w bardzo kreatywny sposób.  

      • W poniedziałek (03.11.2025) w naszej świetlicy odbyły się zajęcia edukacyjne oparte na książce Anny Llenas pt. „Kolorowy potwór”. Podczas tego spotkania grupa sześciolatków poprzez ruch, zabawę, rozmowę i techniki plastyczne, zanurzyła się w fascynujący świat emocji, gdzie każda z nich — radość, złość, smutek, strach, spokój i miłość — posiada swój unikalny kolor.

        Książka „Kolorowy potwór” w przystępny i obrazowy sposób przedstawia świat emocji, przyporządkowując im kolory i proste opisy. Zabawa toczyła się zgodnie z historią z książki. Kiedy Kolorowemu potworowi pomieszały się wszystkie emocje, napełniliśmy nasz pojemnik kolorowymi paskami bibuły, aby potem je porozdzielać i poukładać według barw w oddzielnych słoikach.

        Kolejnym elementem była zabawa ruchowa, podczas której dzieci wyrażały różne emocje poprzez ruch i mimikę. Następnie dzieci tworzyły tzw. „apteczkę na emocje” – zestaw pomysłów i technik, które pomagają radzić sobie z trudnymi uczuciami. Dzieci dowiedziały się, że wszystkie emocje są ważne i potrzebne, nawet te mniej przyjemne, jak smutek czy złość. Wspólnie zastanawialiśmy się jak można wyrażać emocje w zdrowy i bezpieczny sposób. Na koniec każde dziecko stworzyło własnego „Potwora” używając barw aktualnie przeżywanych emocji.

        Zajęcia były pełne uśmiechów, zabaw i refleksji. Dzieci aktywnie uczestniczyły w dyskusjach, chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami i z entuzjazmem poznawały świat emocji. Był to wyjątkowy czas, który nie tylko dostarczył wiedzy, ale także pomógł zbudować większą wrażliwość na siebie i innych.

         

        Zajęcia przeprowadziły:

         

        Dominika Sadurska – nauczyciel świetlicy

        Marzena Wilczewska – psycholog szkolny

        • Lista galerii

        • brak danych
          • Barwy jesieni

          • Prace wykonane w świetlicy szkolnej - październik

      • Album fotograficzny - jesień

        A gdy jesień Cię zaskoczy,

        Wnet barwami zauroczy!

        Kwiaty, liście i kasztany,

        Dużo frajdy z nimi mamy!

                                      Dominika Sadurska

          • Dzień głośnego czytania

          • 30 września w naszej świetlicy szkolnej gościliśmy przedszkolaków wraz z wychowawcami. Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania zaproszony został Pan Dyrektor Krzysztof Wolski, który przeczytał dzieciom wiersz Jana Brzechwy pt.: „Sum”. Zaprosiliśmy także Księdza Proboszcza Piotra Sachę, który opowiedział dzieciom historię o jeżyku Franku.

            Podczas tej opowieści najmłodsi aktywnie uczestniczyli w czytaniu – oglądali ilustracje i dopowiadali fragmenty tekstu. Następnie Panie: Beata Adamiec, Dominika Sadurska, Aleksandra Małachowska, przeczytały wiersz Juliana Tuwima „Ptasie radio”. Na koniec był jeszcze wspólny taniec 😊.

            Spotkanie dostarczyło dzieciom wielu emocji i radości, a jednocześnie pokazało, jak piękne i wartościowe jest wspólne czytanie.

            Głośne Czytanie zostało zorganizowane przy współpracy biblioteki szkolnej oraz świetlicy.

    • Kontakty

      • Zespół Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku
      • (52) 3817625, 533 013 731 (ul. Szkolna 1) - dyrektor, sekretariat kl. IV-VIII SP
        (52) 3817695 (ul. Bydgoska 7) - oddziały przedszkolne, klasy I-III;
      • ul. Szkolna 1, OSTROMECKO,
        86-070 Dąbrowa Chełmińska
        e-mail: s.ostromecko@poczta.szkolna.net
        NIP: 5542723217
        Poland
      • Elektroniczna Skrzynka Podawcza Zespołu Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku
        /ZSOSTROMECKO/SkrytkaESP
      • e-Doręczenia
        AE:PL-81260-67260-WRUAT-22
    • Logowanie