• Dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy oraz uczniowie

  Zespołu Szkół im. Mariana Rejewskiego

  w Ostromecku

  serdecznie zapraszają na

    

  KONCERT ŚWIĄTECZNY

   

  który odbędzie się w naszej szkole

  w sobotę, 16 grudnia 2017 r. o godzinie 16.00

   

   

   

 • MIKOŁAJKI TURYSTÓW

  W dniach 8-9 grudnia dzieci i młodzież z koła wokalnego z naszej szkoły oraz młodzież z kół gitarowych i zespołów wokalno - instrumentalnych z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Bydgoszczy uczestniczyli w integracyjnych "Mikołajkach turystów". Część wieczorna upłynęła nam na poznawaniu piosenek i akompaniamentów do repertuaru świąteczno - zimowego oraz śpiewaniu kolęd. Po wspólnej kolacji odwiedził nas Mikołaj i obdarował wszystkich prezentami. Śpiewanie i granie trwało do późnych godzin nocnych, więc na sen w warunkach biwakowych zostało niewiele czasu. Zmęczeni, ale zadowoleni pożegnaliśmy się o godz. 7.30.

 • Autobus szkolny 22.12.2017 r.

  12.12.2017

  Informujemy, że kurs powrotny autobusu szkolnego 22 grudnia 2017 r. będzie o godz. 11:30.

  Uczniowie, którzy mają wykupione obiady na grudzień, proszeni są w tym dniu o odbiór paczek świątecznych (zamiast obiadu).

 • RODZICE NA ZAJĘCIACH U TYGRYSKÓW

  11.12.2017

  Znalezione obrazy dla zapytania świeta tuż tuż    11 grudnia br. o godz. 16.45 w grupie "Tygrysków" odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców. Celem spotkania było wywołanie radości z okazji zbliżających się Świąt, integracja środowiska przedszkolnego, umożliwienie Rodzicom obserwacji swojego dziecka na tle grupy oraz przybliżenie metod i form pracy z dziećmi w przedszkolu. Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze. Dzieci ujawniły swoją wiedzę i umiejęności. Rodzice chętnie uczestniczyli we wspólnej zabawie. Wszyscy opuścili budynek przedszkola z uśmiechem na twarzach oraz z samodzielnie zrobionymi ozdobami na choinkę.

  Zapraszamy do zakładki "Album fotograficzny".

                                                                                                        Małgorzata Sieg, Ewa Chojnacka

 • ANDRZEJKI U TYGRYSKÓW

  30.11.2017

  Znalezione obrazy dla zapytania andrzejki   30 listopada br. w grupie popołudniowej "Tygrysków" zorganizowano andrzejki. Najpierw dzieci zostały zapoznane z tradycją andrzejkową, a następnie mogły skorzystać z wróżb przygotowanych przez Cygankę Elwirę. Każdy mógł dowiedzieć się czegoś ciekawego o sobie, o swojej przyszłości. Zabawa andrzejkowa dostarczyła uczestnikom wiele radości niezapomnianych przeżyć.

  Zapraszam do zakładki "Album fotograficzny"

                                                                                                                                           Małgorzata Sieg

 • KOCHAM CIĘ KSIĄŻKO!

  22.11.2017

  22 listopada br. w grupie popołudniowej "Tygrysków" odbyły się w bibliotece zajęcia w związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Pluszowego Misia. W spotkaniu uczestniczyły Mamy oraz Babcie przedszkolaków. Mama Krzysia przeczytała dzieciom bajkę o Misiu Uszatku. Następnie Tygryski układały puzzle, z których wyłonił się wizerunek bohatera bajki. Wszyscy wesoło bawili się przy pląsach i piosenkach o Misiach. Przedszkolacy mieli również możliwość zapoznać się z róznymi książkami o Misiach, dzięki wystawce przygotowanej przez panią Beatę Adamiec. Celem spotkania było nie tylko zbliżające się święto wszystkich Misiów, ale także rozwijanie zainteresowań książką i czytelnictwem.                                                                                                                                                           

      Zapraszam do zakładki "Album fotograficzny"

                                                                                                                                          Małgorzata Sieg

 • Bieg Mikołajkowy

  09.12.2017

  Dziś uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami przyłączyli się do biegu ulicami Starego Fordonu zorganizowanego z okazji Mikołajek. Po biegu poczęstowaliśmy się gorącą grochówką z pieczywem oraz wspólnie z uczniami z fordońskich szkół udekorowaliśmy choinkę. Wszyscy uczestnicy otrzymali szaliki i czapki Mikołaja, medale oraz słodycze. Pieszą wycieczkę uatrakcyjniły drobne zakupy oraz podziwianie dekoracji świątecznych na Starym Rynku w Fordonie. Wszyscy w dobrych nastrojach i ze zmarzniętymi nosami wróciliśmy do Ostromecka.

 • Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w zawodach "Pluszowego Misia"

  08.12.2017

  15 drużyn z klas I- III rywalizowało dzisiaj w  zawodach sportowych w Solcu Kujawskim. Nasi uczniowie, mimo iż bez medali, ale z uśmiechem i pięknym pluszowym misiem wrócili do szkoły. Wychowawcy klas dziękują zawodnikom za zaangażowanie i sportową postawę.

 • Kiermasz Świąteczny w przedszkolu

   

  Serdecznie wszystkich zapraszamy na kiermasz świąteczny, który zaczynamy w przedszkolu - przy szatni "Delfinków" (3-latków) już 11 grudnia 2017. Będzie można zakupić ozdoby świąteczne wykonane przez przedszkolaków, wychowawców jak również rodziców. Pieniądze zebrane na kiermaszu zostaną tradycyjmie przekazane na potrzeby poszczególnych grup - pomoce dydaktyczne i wycieczki.

   

   

   

   

   

 • Mikołajki w kinie

  06.12.2017

  Dzisiejsze popołudnie klasa V spędziła w kinie Helios w Bydgoszczy na bajce pt. "Coco". Uczniowie wraz z opiekunami przenieśli się do Meksyku w momencie, w którym młody chłopak imieniem Miguel poszukuje swojego celu w życiu. Marzy o śpiewaniu i karierze piosenkarza, na co absolutnie nie zgadza się jego rodzina. W skutek wielu zawirowań trafia do świata swoich przodków. Tu rozpoczęła się dla chłopca wielka przygoda, a dla nas prawdziwa lekcja. Dowiedzieliśmy się, że w życiu warto jest podążać za swoimi zainteresowaniami (chociaż nie należy tego robić za wszelką cenę), że najważniejsza jest rodzina (chociaż, tak jak nasz bohater, czasami jej nie znosimy) oraz jak ważna jest pamięć o zmarłych. W czasie seansu było wiele momentów śmiesznych, a jeszcze więcej wzruszających. Polecamy tę bajkę każdemu.

                                                                                                                      Klasa V

 • MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU

   

  Dzisiaj - 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził długo wyczekiwany gość – Święty Mikołaj. Każde dziecko otrzymało słodki upominek i oczywiście złożyło obietnice, iż będzie grzeczne  i posłuszne. Dzieci z ogromną radością zaśpiewały piosenki oraz podziękowały za upominki.

  Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego szczególnego dnia i  oczywiście dziękujemy za słodkie upominki.

                   Szczególne podziękowania kierujemy dla naszego kochanego Mikołaja – Pana Seweryna Pobudkiewicza. Dziękujemy za poświęcony czas i za uśmiechy na twarzach wszystkich dzieci.

                                                                                                                        

 • Gminny Turniej Sportowy

       5 grudnia 2017 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły  odbył się po raz kolejny Gminny Turniej Sportowy "PLUSZOWY MIŚ" dla uczniów klas I-III z terenu gminy Dąbrowa Chełmińska. W zawodach brali udział uczniowie z Zespołu Szkół w Dąbrowie Chełmińskiej, Zespołu Szkół w Czarżu i Zespołu Szkół w Ostromecku. Rywalizowało dziewięć 12-osobowych drużyn: 3 drużyny z klas I, 3 drużyny z klas II  oraz 3 drużyny z klas III.

  Najlepszymi zespołami okazały się:

        klasa I – Ostromecko,

        klasa II – Ostromecko,

        klasa III – Dąbrowa Chełmińska.

   

  Klasy IIIa i IIIb SP Ostromecko po zaciętej walce zajęły II miejsce.

  W dzisiejszym turnieju w ogólnej punktacji zwyciężyły drużyny dziewcząt i chłopców z klas I, II, i III Zespołu Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku zdobywając 36 punktów, II miejsce zdobyły drużyny Zespołu Szkół w Dąbrowie Chełmińskiej uzyskując 30 punktów, natomiast III miejsce zajęły drużyny z Zespołu Szkół w Czarżu zdobywając 22 punkty.

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju, a zwycięskim drużynom życzymy sukcesu w kolejnym etapie, który odbędzie się 8 grudnia w Solcu Kujawskim.

 • 05.12.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Listopad w Zerówce A.

 • 04.12.2017

  Przedszkolaki zakończyły już zabawę z kolorami na zajęciach z języka angielskiego. Dzięki zastosowaniu wielorakich materiałów dzieci miały możliwość zapamiętania angielskiego słownictwa, jak również popracowania nad motoryką małą. Delfinki własnoręcznie wykonały kolorowe butelki sensoryczne oraz podobnie jak Jeżyki i Tygryski pracowały z niezwykłymi liśćmi katalpy tworząc piękne jesienne kompozycje. Zapraszam do galerii Kolorowy zawrót głowy.

   

  A.Lipińska

 • MISTRZ ARYTMETYKI 2017

   „Mistrz arytmetyki”

  W sobotę, 2 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku odbył się XV Powiatowy Konkurs Matematyczny „Mistrz Arytmetyki”. Celem konkursu była popularyzacja matematyki wśród uczniów, integracja uczniów pochodzących z różnych środowisk oraz promocja powiatu, gminy i szkoły. W tym roku patronat honorowy nad konkursem objęło: Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Starostwo Powiatowe oraz Radni Gminy Dąbrowa Chełmińska. Jak co roku, konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas IV – VII szkół podstawowych z powiatu bydgoskiego i dzielnicy Bydgoszcz – Fordon. W czterech kategoriach wiekowych wystartowało łącznie 89 uczestników. Każdy uczeń zmagał się przez 120 minut ze 100 zadaniami arytmetycznymi. „Mistrz Arytmetyki” jest konkursem, w którym każdy uczeń otrzymuje nagrodę. W tym roku, oprócz pamiątkowych dyplomów były teczki i długopisy.

  Mistrzami Arytmetyki w XV konkursie zostali:

  W kategorii klas IV:

  1. Gabriela Marjanek – SP nr 4 w Solcu Kujawskim
  2. Magdalena Lisiak – SP nr 4 w Solcu Kujawskim
  3. Maja Wrzesińska – SP nr 4 w Bydgoszczy
  4. Szymon Gotowski – SP w Białych Błotach

  W kategorii klas V:

  1. Kamil Sikora – SPTS Bydgoszcz
  2. Paweł Jaroszewicz – SP w Osielsku
  3. Witold Kaczmarek – SP w Łochowie

            Wiktor Jabłoński – SP w Łochowie

  1. Michał Frąckiewicz – SP w Ostromecku

   

  W kategorii klas VI:

   

  1. Paweł Plewa – SP nr 4 Bydgoszcz
  2. Nikodem Otlewski – SP Białe Błota
  3. Gabriela Waszczuk – SPTS w Bydgoszczy
  4. Szymon Barczewski – SP Łochowo

   

   

   

  W kategorii klas VII:

   

  1. Marianna Szychowiak – SP Osielsko
  2. Maciej Chełkowski – SP Łochowo
  3. Marcin Stefański – SP nr 4 Solec Kujawski
  4. Marta Kociszewska – SP nr 4 w Bydgoszczy

  Laureaci XV Powiatowego Konkursu Matematycznego „Mistrz Arytmetyki” otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody w postaci książek i termicznych bidonów. Fundatorami nagród była Gmina Dąbrowa Chełmińska oraz Starostwo Powiatowe w  Bydgoszczy. Na każdego uczestnika czekał także słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców Zespołu Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku.

  Laureatom gratulujemy sukces, wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a nauczycielom i rodzicom  za przygotowanie uczniów do konkursu i opiekę podczas zmagań matematycznych.

                                                            

  Organizatorzy:

  Magdalena Olszówka

  Grażyna Szatkowska

  Aleksandra Kamrowska – Nowak

  Joanna Stasiak

   

 • INAUGURACJA WIGILIJNEGO DZIEŁA POMOCY DZIECIOM

  1  grudnia uczniowie naszej szkoły brali udział w Inauguracji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom pod hasłem "MIŁOSIERDZIE JEST JEDNO" organizowanej przez Caritas Diecezji Toruńskiej. Na lodzie pojawili się najmłodsi toruńscy łyżwiarze z formacji Axel, którzy zachwycili widzów swymi umiejętnościami. Nasi uczniowie nie tylko byli świadkami zapalania świecy wigilijnej, ale razem zaśpiewali gromkie "sto lat" dla Księdza Biskupa Andrzeja Suskiego. Jak zawsze uczestników odwiedził Święty Mikołaj ze Śnieżynkami.

 • Awans uczniów w przedmiotowych konkursach

  Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy potwierdziło awans naszych uczniów do etapu rejonowego konkursów przedmiotowych organizowanych dla szkół podstawowych.

  Do kolejnego etapu awansowali:

  z przyrody: Jagoda Olszówka - uczennica klasy VIIa, opiekunem uczennicy pani Aleksandra Kamrowska - Nowak,

  z matematyki: Jagoda Olszówka (VIIa), Wiktor Kowalski (VIIb), Maciej Chmura (VIIa), Weronika Palpuchowska (VIIb) oraz Mikołaj Szabłowski (VIIb), opiekunem uczniów jest pani Grażyna Szatkowska.

   

  Gratulujemy Uczniom, ich Rodzicom oraz Nauczycielom i życzymy sukcesów w etapie rejonowym.

 • Wyniki konkursów dla uczniów szkoły podstawowej pod patronatem Kuratora Oświaty w Bydgoszczy

  Na przełomie października i listopada w naszej szkole odbyły się przedmiotowe konkursy organizowane przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkoły podtawowej. Uczniowie próbowali swoich sił w czterech dziedzinach wiedzy.

  Największa wiedzą w poszczególnych konkursach wykazali się uczniowie:

  JĘZYK POLSKI

  1. Weronika Palpuchowska (klasa VIIb),  Gabriela Sypniewska (klasa VIIb) i Małgorzata Cilińdź (klasa VI)

  2. Zuzanna Piecuch - klasa VIIa

  3. Szymon Nadoliński - klasa VI

   

  JĘZYK ANGIELSKI

  1. Weronika Palpuchowska - klasa VIIb

  2. Jagoda Olszówka - klasa VIIa

  3. Małgorzata Cilińdź - klasa VI

   

  MATEMATYKA

  1. Jagoda Olszówka (klasa VIIa) i Wiktor Kowalski (klasa VIIb)

  2. Maciej Chmura - klasa VIIa

  3. Weronika Palpuchowska i Mikołaj Szabłowski - klasa VIIb

   

  PRZYRODA

  1. Jagoda Olszówka - klasa VIIa

  2. Szymon Nadoliński - klasa VI

  3. Maciej Chmura - klasa VIIa

   

  Gratulujemy

   

   

 • 01.12.2017

  Miłą informację przekazał uczniom klas młodszych Zarząd Gminny Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowie Chełmińskiej. Na szczeblu gminnym Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegajmy pożarom”, uczniowie klasy pierwszej Amelia Mirynowska i Mateusz Marchlik zajęli ex aequo I miejsce, a zasłużone nagrody odbiorą z rąk strażakóww niedzielę w Boluminku.

 • 01.12.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ZABAWA ANDRZEJKOWA.

strona: