• KONKURS MŁODY POLIGLOTA

  W ostatnich tygodniach roku szkolnego odbył się konkurs językowy Młody Poliglota. Uczniowie, którzy uczą się języka angielskiego i niemieckiego, rozwiązywali testy konkursowe z obu języków. Oto zwycięzcy:

  1 miejsce - Mikołaj Adamski (kl. II Gimnazjum)

  2 miejsce - Wiktoria Piecuch (kl. III Gimnazjum)

  3 miejsce - Martyna Adamczewska (kl. VII b)

  wyróżnienie - Maciej Chmura (kl. VII a)

 • Językowe zmagania w klasach I-III

  Czerwiec sprzyjał zabawie, dlatego też Zespół Jezyków Obcych przeprowadził dwa konkursy w klasach I-III.

  Pierwszy konkurs "Spelling Bee" wyłonił Mistrza Głoskowania w języku angielskim, którym została Maja Rokicka z klasy IIIb.

  Drugi konkurs plastyczno-językowy "Picture Dictionary" polegał na stworzeniu obrazu prezentującego wybrane słowo w języku angielskim.

  I miejsce zdobył Mateusz Piekut - klasa IIIb

  II miejsce zdobyła Amelia Skrzecz - klasa IIIa

  III miejsce zdobyła Aleksandra Bartkowska - klasa IIIb

  Osoby wyróżnione otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

  Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za zabawę.

   

                                                                                                                                         Zespół Języków Obcych

   

 • Klasa IVa i IVb na wycieczce w Wiktorowie.

  20 czerwca uczniowie klas IVa i IVb uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym do malowniczo położonego Wiktorowa. Spotkanie miało charakter szkoły przetrwania i to własnie wojskową zaprawą uczniowie rozpoczęli swoją przygodę. Wśród licznych konkurencji nie zabrakło biegu w maskach przeciwgazowych, biegów z przeszkodami, wspinaczki na ściance czy strzelania z wiatrówki. Dużo emocji dostarczyło przejście podziemnym tunelem w zupełnych ciemnościach oraz spływ kajakowy. Młodzi kadeci posilili się zupą oraz własnoręcznie upieczona kiełbaską. Brudni i zmęczeni, ale z radością i ogromną wiara we własne siły zakończyliśmy przygodę nad Jeziorem Ostrowieckim. Wszyscy uczniowie wykazali się odwagą i wielkim zaangażowaniem, za co zostali nagrodzeni przez organizatorów dyplomami i drobnymi pamiątkami. Po więcej zdjęć kliknij tu

 • DZIEŃ ZDROWIA

 • 21.06.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii DZIEŃ ZDROWIA.

 • DZIEŃ ZDROWIA

  21.06.2018

  Jak co roku, w naszej szkole obchodzono "Dzień Zdrowia". W dzisiejszym dniu nie zabrakło atrakcji. Od samego rana uczniowie pod czujnym okiem wychowawców przygotowywali piramidę zdrowia oraz zjedli zdrowe śniadanko. Następnie odbył się pokaz zaproszonego Kucharza z Restauracji w Ostromecku, który przekazał wiedzę, dotyczącą zdrowego odżywiania. Uczniowie nie tylko posłuchali, ale również zobaczyli na żywo, jak prosto i szybko można przygotować kanapkę czy np. jajecznicę oraz mogli skosztować zdrową żywność. Następnie Straż Pożarna z Czarża przedstawiła ważne wskazówki dotyczące udzielania "Pierwszej Pomocy" w różnych sytuacjach. Miło nam poinformować, że nasi uczniowie w większości wiedzieli, co powinni zrobić w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu. Po pokazach, wspólnie wyruszyliśmy, aby pokonać ścieżkę zdrowia złożoną z siedmiu stanowisk, którą wszyscy pomyślnie ukończyli. Mamy nadzieję, że wszystkich udało się zachęcić, by podobny "Dzień Zdrowia" przeżywali nie raz w roku, lecz częściej, a nawet codziennie. Bardzo dziękujemy osobom, które włączyły się do dzisiejszej akcji oraz zaproszonym gościom za poświęcony czas i cenne wskazówki.

 • Podręczniki

  Przypominamy, że piątek 22 czerwca jest ostatnim dniem oddawania przez uczniów podręczników do biblioteki szkolnej.

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego

  Informujemy, że uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się dnia 22 czerwca 2018 roku o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej szkoły.  Uroczystości szkolne poprzedzone są Mszą Świętą, którą odprawi proboszcz ostromeckiej parafii o godzinie 8.00.

   

  Na uroczystość serdecznie zapraszamy wszystkich Uczniów Zespołu Szkół im. M. Rejewskiego w Ostromecku oraz ich Rodziców.

 • Z WIZYTĄ W URZĘDZIE GMINY

  20.06.2018

  W dniu wczorajszym delegacja z klasy III Gimnazjum złożona z uczniów, którzy otrzymają na uroczystości zakończenia roku szkolnego świadectwo z wyróżnieniem, udała się pod opieką wychowawcy i dyrekcji szkoły na spotkanie z Wójtem Gminy Dąbrowa Chełmińska, p. Radosławem Ciechackim. Podczas wizyty absolwenci otrzymali nagrody książkowe za uzyskanie wysokich wyników w nauce i wzorowe zachowanie, wysłuchali życzeń dalszych sukcesów oraz skosztowali pyszności, przygotowanych specjalnie na tą okazję.

  Oto wyróżnieni absolwenci:

  Patrycja Wolszlegier, Kacper Kupiec, Patrycja Grzęda, Bartłomiej Kuk, Wiktoria Piecuch, Patrycja Dubel

  Gratulujemy!

 • VIII Turniej Karate Kyokushin w Płocku z okazji " Dnia Dziecka"

  20.06.2018

  Zespół Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku zdobywa złoto 🏆 
  ******************************************************

  W dniu 16 czerwca karatecy z Ostromecka i Bydgoszczy wzięli udział w VIII Turnieju Karate Kyokushin w Płocku, z okazji " Dnia Dziecka". Turniej zorganizowany przez Włocławski Klub Karate Kyokushin. Sędzią głównym zawodów był Shihan Jan Mazurkiewicz.
   W turnieju wzięło udział blisko 100 zawodników z Bydgoszczy, Grudziądza, Ostromecka, Płocka i Włocławka, którzy startowali w dwóch konkurencjach :
  > > Kata, 
  > > Kumite.
  > > Przez cały Turniej dzielnie wszyscy walczyli wykazując ducha walki, siłę i determinację. Gromkie brawa 👏👏👏    dla wszystkich uczestników, ale przede wszystkim dla zwycięzców. Bydgoską Sekcję Karate IKO Kyokushinkaikan reprezentowali :

  * Nikodem Stępień - Kumite 1 miejsce 
  * Oskar Markiewicz - Kumite
  * Dominika Kwiatkowska - Kata, Kumite 
  Nasza trójka dzielnie przystąpiła do pierwszych swoich zawodów w kata jak i kumite, z małym doświadczeniem, ale o wielkim ♥️
  Dominika Kwiatkowska w kata otrzymała następujące wyniki :
  5,0. 5,1. 5,1. 5,4. 5,0 Brawo :) 
  w kumite też pięknie walczyła, pierwsze zawody za nami :)
  Oskar Markiewicz :) Brawo za odwagę, po długiej dwuletniej przerwie, odważyłeś się wyjść na matę, dla mnie bez względu na wynik już dostałeś złoto, kłaniam się nisko :) Nikodem Stępień hmm ... co mam napisać obejrzyjcie sami jego trzy walki https://www.facebook.com/DG.IKO.Bydgoszcz, a na koniec walczyłeś z Antonim Maurkiewiczem - super walka chłopcy :)
   Brawo Niki 🏆🏆🏆
  Arigato 👍🏻

  ZAPRAZAM DO OBEJRZENIA ZDJEĆ W ZAKŁADCE ALBUM FOTOGRAFICZNY

   OSU !!!  


   

 • Wizyta w jednostce straży pożarnej

  Uczniowie klas I - III SP odwiedzili Jednostkę Ratowniczo - Gaśniczą Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy. Podczas pobytu dzieci zwiedziły jednostkę, poznały pracę strażaków, przymierzyły hełmy strażackie i kombinezony. Dowiedziały się również, jak należy postępować w sytuacjach zagrożenia życia, zdrowia czy mienia. Odbyły się również zawody sprawnościowe "gaszenie pożaru".

  Dziękujemy panu Jacka Zakórzewskiemu za oprowadzenie po jednostce i pomoc w organizacji wyjazdu

 • Mistrz głoskowania w zerówkach

  13 czerwca odbył sie konkurs głoskowania. Podczas spotkania dzieci z oddziałów zerowych prezentowały swoje  umiejętności głoskowania, które ćwiczyły przez cały rok szkolny. Konkurs odbył się z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, na której toczące sie kostki  i kolorowe baloniki kryły konkursowe zadania.

  Poziom konkursu był bardzo wysoki. Miło nam poiformować, że Mistrzami głoskowania zostali:

  - w "0a" Zuzanna Ceglarska,

  - w "0b" Victoria Malinowska. Gratulujemy!

  Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za wsparcie finansowe konkursu, dzięki któremu wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale i nagrody. 

  Organizatorzy konkursu: Barbara Wróblewska, Zenona Morgut, Barbara Wojtyszyn

 • Sukces Julki - "Turniej Słowa"

  17.06.2018

  Dzisiaj w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbył się finał "Turnieju Słowa" dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. W wojewódzkim etapie konkursu recytatorskiego brało udział 53 recytatorów - laureatów eliminacji wstępnych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy drugiej - Julia Chodór i Tymon Pobudkiewicz.

  Miło nam poinformować, że w etapie wojewódzkim Julia Chodór otrzymała wyróżnienie.

  Julce i Tymonowi grtulujemy pięknego występu!!!

   

 • Sukces Jagody i Patrycji -"Turniej Słowa"

  Dzisiaj w Bydgoszczy odbył się  wojewódzki etap konkursu recytatorskiego "Turniej Słowa". Aby dotrzeć do finału, uczniowie musieli przejść etap szkolny, a następnie gminny lub powiatowy. W drugim etapie (gminnym lub powiatowym) brało udział około 1000 uczestników. Dzisiaj odbył się finał w kategorii uczniów klas VII i gimnazjum, w którym startowało już tylko 40 uczniów, wyłonionych podczas lokalnych konkursów. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice, które odniosły ogromny sukces. 

  Miło nam poinformować, że w etapie wojewódzkim Jagoda Olszówka (kl. VII a) zajęła trzecie miejsce, a Patrycja Dubel (kl. III gim.) otrzymała wyróżnienie.

  Prezentacje konkursowe oceniały aktorki związane z Teatrem im. Wilama Horzycy w Toruniu czy Teatrem Baj Pomorski w Toruniu oraz znana nam z etapu gminnego pani Barbara Sobotka.

  Jagodzie i Patrycji gratulujemy sukcesu!!!

   

 • DODATKOWY NABÓR DO PRZEDSZKOLA

  15.06.2018

  W związku z dużym zainteresowaniem zapisania dziecka do przedszkola w okresie wakacyjnym, informujemy, że prowadzimy dodatkowy nabór.
  Zapisy do 22 czerwca.
  Liczba miejsc ograniczona.
  Liczy się kolejność zgłoszeń.

 • Wycieczka do Warszawy

  12 i 13 czerwca 2018 r. uczniowie naszej szkoły byli na wycieczce w stolicy Polski. Dwudniowa wycieczka była bardzo bogata w atrakcje. Spacerowaliśmy po Starym Mieście i Krakowskim Przedmieściu, zwiedziliśmy Zamek Królewski. Pan przewodnik oprowadzający nas po centrum Warszawy w niezwykle ciekawy sposób opowiedał nam o historii stolicy. W Centrum Nauki Kopernik choć przez chwilę byliśmy naukowcami. Przed Grobem Nieznanego Żołnierza mieliśmy okazję obejrzeć zmianę warty.  Spacerowaliśmy po Ogrodzie Saskim, po Łazienkach Królewskich, w okolicach Pałacu Kultury i Nauki oraz po ogrodzie na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej. Na Cmentarzu Powązkowskim uczciliśmy pamięć naszego patrona -Mariana Rejewskiego. Bardzo ważnym punktem tej wycieczki było zwiedzenie Stadionu Narodowego (PGE Narodowy). 

   

 • WYCIECZKA DO JAROSŁAWCA

  W dniach 11-13 czerwca uczniowie klasy III Gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Jarosławca. Dla większości, było to nie tylko pierwsze w tym sezonie spotkanie z polskim morzem, ale także okazja do wejścia na latarnię morską w Jarosławcu oraz poznania miasta Darłowa i jego historii. Podczas wycieczki nie zabrakło wizyty w porcie rybackim, zabaw na plaży oraz rejsu tramwajem wodnym. Ze względów pogodowych kąpiel w morzu zastąpiliśmy dwugodzinnym pobytem w aquaparku w Darłówku, co było nie lada atrakcją. Gra miejska, zabawy sportowe, dyskoteka oraz grill z kiełbaskami sprawiły, że czas spędzony nad Bałtykiem upłynął wyjątkowo szybko. Wiele emocji dostarczyła także powrotna podróż pociągiem. Po zakończeniu wycieczki wszyscy bezpiecznie dotarli do domów.

 • Regionalny Konkurs Matematyczny "W pogoni za Bąblem"

  11.06.2018

  Miło nam poinformować, że finalistami Regionalnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas III szkół podstawowych objętego Honorowym Patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty spośród bardzo licznego grona uczestników trzech uczniów naszej Szkoły osiągnęło wysokie wyniki w w/w konkursie. Tytuł finalisty otrzymali: Łukasz Łempicki - kl. IIIa                                                                                                                                               Alan Jabłoński    - kl. IIIa                                                                                                                                                 Dominik Żelezik - kl. IIIa      

  Serdecznie gratulujemy finalistom i życzymy dalszych matematycznych sukcesów.

  Wychowawca

 • Przedszkole - ,,CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"

  W dniach od 4 do 8 czerwca do udziału  w społecznej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, zaprosiliśmy  rodziców  naszych przedszkolaków. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały bajek czytanych przez zaproszonych gości.W imieniu przedszkolaków oraz wychowawców wszystkich grup bardzo dziękujemy za udział w akcji i poświęcony czas. 

                                                                                         Emilia Antczak

strona: