Aktualności

            • Osobliwości historyczne i przyrodnicze naszej gminy

            • Dnia 22 maja 2026 roku w Urzędzie Gminy w Dąbrowie Chełmińskiej odbył się II Konkurs Historyczno - Geograficzny im. Jerzego Świetlika pt.Osobliwości historyczne i przyrodnicze gminy Dąbrowa Chełmińska. W konkursie uczestniczyły 3 drużyny ze szkół w Dąbrowie Chełmińskiej, Ostromecku i Czarżu. Celem konkursu było kształtowanie świadomości regionalnej oraz upowszechnianie wiedzy historycznej oraz geograficznej związanej z własnym regionem. Konkurs miał uczulić uczniów na poznanie wybranych zabytków, legend, miejsc pamięci oraz parków krajobrazowych. Zadaniem drużyn było przygotowanie i omówienie prezentacji multimedialnej oraz oddanie folderu turystycznego dotyczącego Gminy Dąbrowa Chełmińska. Zwyciężyła drużyna ze szkoły w Czarżu, II miejsce zajęła szkoła w Ostromecku, a III szkoła z Dąbrowy Chełmińskiej. Jesteśmy dumni z naszej drużyny i wszystkim uczniom gratulujemy !

            • Udany występ Patrycji i Mateusza w Gdańsku!

            •  

              23 maja w Gdańsku odbył się turniej badmintona „Rodzinne Rakiety”. W zawodach wzięli udział uczniowie naszej szkoły – rodzeństwo Patrycja i Mateusz, którzy wywalczyli miejsca na podium w swoich kategoriach wiekowych.

              Wyniki rywalizacji singlowej:

              • Patrycja - 1. miejsce w kategorii U15.
              • Mateusz - 3. miejsce w kategorii U13.

              Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych udanych startów w zawodach sportowych!

            • Podium w międzynarodowym konkursie dla Delfinków

            • Dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej pod opieką wychowawcy Moniki Wadych wzięły udział w konkursie międzynarodowym na najładniejszy plakat o tematyce ekologicznej. Dzieci wykonały plakat, który został nagrodzony drugim miejscem oraz dyplomem. Wszystkie dzieci otrzymały też pamiątkowe medale. Konkurs był zorganizowany w ramach projektu międzynarodowego "My actions speak" w ramach e-Twinning. Wzięło w nim udział 13 placówek z całej Europy m.in. z Włoch, Grecji, Ukrainy i Turcji. Głosowanie odbywało się poprzez formularz w aplikacji Google Forms. Dziękuję rodzicom za liczny udział w głosowaniu. 

              Wychowawca 

              Monika Wadych

            • Przegląd Talentów ZDOLNY PRZEDSZKOLAK

            • W piątek 22 maja w przedszkolu odbył się Przegląd Talentów "Zdolny Przedszkolak". Uczestnicy wydarzenia zaprezentowali swoje umiejętności w różnych dziedzinach: tańcu, sporcie, konstruowaniu, recytacji, grze na instrumentach oraz matematyce. Nie zabrakło też pokazu magicznych sztuczek oraz ciekawych opowieści na temat kolekcjonowanych przedmiotów.  Jak co roku uroczystość ta cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Wszystkie dzieci biorące udział w uroczystości otrzymały nagrody dzięki wsparciu Rady Rodziców. Zapraszamy do kolejnych edycji przeglądu. 

              Organizatorzy 

              Monika Wadych

              Barbara Wojtyszyn

              Kinga Buda

            • Dzień Rodziny - grupa Tygryski

            • 20 maja w grupie Tygryski odbył się wyjątkowy Dzień Rodziny. Był to czas pełen radości, wspólnej zabawy oraz miłych chwil spędzonych w gronie najbliższych.

               

              Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za obecność, zaangażowanie oraz przygotowanie pysznych słodkości, które umiliły nasze wspólne świętowanie. Dzięki Państwa obecności ten dzień miał wyjątkową i ciepłą atmosferę.

               

              Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

            • Pozdrowienia dla społeczności szkolnej z kursu w Alicante!

            • Z przyjemnością chcemy podzielić się wrażeniami z naszego wyjazdu do Hiszpanii. Kurs języka angielskiego w Alicante, który wybrałyśmy, nie tylko rozwija nasze umiejętności językowe, ale również wzbogaca możliwości wdrożenia nowych form prowadzenia zajęć z uczniami. Zajęcia odbywają się nie tylko w sali lekcyjnej, ale również w terenie – na przykład na plaży. Zorganizowano także wyjazd do Altei, gdzie każdy mógł zapoznać się z bogatą kulturą tego regionu. W trakcie zajęć mamy okazję poznać tradycje i obyczaje innych krajów dzięki uczestnikom kursu z Włoch, Węgier, Czech, Niemiec i Słowacji.

              Po intensywnych i bardzo ciekawych lekcjach mamy czas na zwiedzanie Alicante – miasta z bogatą historią sięgającą czasów iberyjskich i rzymskich, oferującego interesujące muzea, zabytki oraz punkty widokowe. Zobaczyłyśmy m.in. monumentalny Zamek św. Barbary (Castillo de Santa Bárbara), najstarszą dzielnicę miasta – Barrio de Santa Cruz, najpiękniejszy budynek, czyli Casa Carbonell, a także konkatedrę, Muzeum Archeologiczne i park El Palmeral. Udało nam się również pojechać do Walencji, trzeciego, co do wielkości miasta Hiszpanii.

              Zdobyte podczas wyjazdu doświadczenia zostaną wykorzystane do wzbogacenia oferty edukacyjnej naszej szkoły. Jesteśmy dumne, że nasza placówka otrzymała Akredytację Erasmusa. Dzięki temu możemy cieszyć się wyjazdami nauczycieli i uczniów do innych krajów oraz doskonalić znajomość języka angielskiego.

              Dziękujemy naszej prowadzącej Cristinie za pomysłowość i kreatywność podczas zajęć. Zakupione pamiątki oraz zdjęcia będą przypominały nam ten wspaniały czas.

              ¡Adiós Alicante! ¡Adiós España!

              Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

              Z pozdrowieniami p. Zenona Morgut i p. Karolina Jelonek  

          • "Polszczyzna bez tajemnic", czyli... uczniowie projektują
            • "Polszczyzna bez tajemnic", czyli... uczniowie projektują

            • W ramach innowacji „Polszczyzna bez tajemnic” uczniowie kl. V oraz VII b, biorący udział w zajęciach koła języka polskiego, projektowali koszulki, na których znalazły się zasady ortograficzne, znaczenia związków frazeologicznych, wyrażenia i zwroty związane z poprawną polszczyzną.

              Koszulki zaprojektowali uczniowie kl. V- Maja Libera, Marcel Chorzępa, Kornel Kozłowski, Gustaw Jankowski oraz uczennice kl. VII b- Lena Muchewicz i Patrycja Wadych.

              Efekty ich pracy można obejrzeć w holu szkoły.

               

              Hanna German i Iwona SIkora

          • "Polszczyzna bez tajemnic"- 5. konkurs
            • "Polszczyzna bez tajemnic"- 5. konkurs

            • Przedstawiamy wyniki  5. konkursu w ramach innowacji „Polszczyzna bez tajemnic”.

              Konkurs miał na celu sprawdzenie wiadomości i umiejętności językowych w oparciu o materiał, który przez dziesięć ostatnich miesięcy był prezentowany w holu szkoły.

              Zwycięzcami majowego konkursu zostali:

              I miejsce: Kaja Drążyk (kl. VI)

              II miejsce: Marcel Chorzępa (kl. V); Helena Michalczyk (kl. VIII b); Julia Zakórzewska (kl. VIII b)

              III miejsce: Kornel Kozłowski (kl. V)

               

              Gratulujemy zwycięzcom!

               

              Hanna German i Iwona Sikora

            • Wycieczka do Łodzi

            • W środę 20 maja uczniowie klas 4a, 5a i 6a wzięli udział w wyjątkowej wycieczce do Zoo w Łodzi. Naszą podróż rozpoczęliśmy bardzo wcześnie rano — wyjazd z Ostromecka odbył się już o godzinie 6:00. Mimo wczesnej pory wszystkim dopisywały dobre humory i ogromny entuzjazm.

              Po przyjeździe do łódzkiego zoo uczniowie rozpoczęli zwiedzanie z przewodnikiem, który w interesujący sposób opowiadał o mieszkańcach ogrodu zoologicznego. Dzieci miały okazję poznać wiele ciekawostek dotyczących życia, zwyczajów oraz środowiska różnych gatunków zwierząt. Duże zainteresowanie wzbudziły zarówno drapieżniki, jak i mniejsze, mniej znane zwierzęta.

              Po części z przewodnikiem uczniowie zwiedzali zoo wraz z nauczycielami we własnym tempie. Był czas na dokładniejsze obejrzenie ulubionych zwierząt, robienie zdjęć oraz zakup pamiątek, które będą przypominały o tym wyjątkowym dniu.

              Wycieczka okazała się bardzo udana i pełna niezapomnianych wrażeń. Uczniowie nie tylko miło spędzili czas, ale również poszerzyli swoją wiedzę przyrodniczą. Każdy znalazł coś interesującego dla siebie, a wspólnie spędzony dzień z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników.

          • Dyżur wakacyjny
            • Dyżur wakacyjny

            • Szanowni Państwo, 

              w tym roku nasze przedszkole jest nieczynne w okresie wakacji : od 01 lipca do 14 sierpnia.   

              Rodzice, opiekunownie dzieci uczęszczających do przedszkoli na terenie Gminy Dąbrowa Chełmińska zainteresowani posłaniem dziecka do przedszkola w czasie wakacji proszeni są o zgłaszanie takich wniosków w terminie do 08 czerwca 2026roku. 

              Poniżej ogłoszenie Wójta Gminy Dąbrowa Chełmińska w/w sprawie oraz wniosek na okres przerwy wakacyjnej w 2026 r. 

              ogloszenie.Wojta_Gminy_Dabrowa_Chelminskapdf.pdf

              wniosek_do_Przedszkola_na_wakacje.doc

              Kinga Kowalska

            • Wycieczka do Muzeum Piśmiennictwa i Druku w Grębocinie

            • Dnia 18 maja dzieci z oddziału „0” wybrały się na wycieczkę do Muzeum Piśmiennictwa i Druku w Grębocinie. Podczas wizyty przedszkolaki poznały historię pisma, książki oraz dawnego drukarstwa. Dzieci zwiedziły muzeum, oglądały stare maszyny drukarskie, czcionki oraz dawne narzędzia do pisania i tworzenia książek.Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty, podczas których dzieci mogły spróbować pisania piórem i atramentem, własnoręcznie czerpały papier oraz wykonały wydruk swoich pamiątkowych dyplomów. Była to dla wszystkich niezwykle ciekawa i atrakcyjna lekcja pokazująca, jak dawniej powstawały książki i dokumenty.Wycieczka miała na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych, poznanie historii piśmiennictwa i druku oraz wzbogacenie wiedzy dzieci poprzez praktyczne doświadczenia i aktywny udział w zajęciach. Wyjazd dostarczył dzieciom wielu radości, nowych doświadczeń i niezapomnianych wrażeń.

            • Kurs językowy w Chorwacji dobiegł końca

            • Pani Agata Bikowska - nauczycielka przedszkola - zakończyła wczoraj dwutygodniowy kurs języka angielskiego w Splicie, drugim co do wielkości mieście w Chorwacji. Oprócz uczestnictwa w zajęciach w międzynarodowym zespole, w wolnych chwilach zwiedzała, m.in. miasteczko Trogir oraz ogromny park Marjan. Szkolenie mogło zostać zrealizowane dzięki Akredytacji Erasmusa i przyznanym naszej szkole środkom na realizację projektu.

            • Sukcesy naszych uczniów w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.

            • Z wielką przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły osiągnęli bardzo dobre wyniki w tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny 2026.  Konkurs, organizowany równocześnie w wielu krajach na całym świecie, jak co roku spotkał się z dużym zainteresowaniem naszych uczniów.

              Szczególnie cieszy fakt, że aż 4 uczniów zdobyło wyróżnienia. To ogromne osiągnięcie, będące efektem ich systematycznej pracy, zaangażowania oraz zamiłowania do matematyki.

              Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a poniżej przedstawiamy listę wyróżnionych uczniów:

              • Stanisław Wlazło  wyróżnienie w kategorii Maluch (klasa III),
              • Kornel Kozłowski wyróżnienie w kategorii Beniamin (klasa V),
              • Marcel Chorzępa wyróżnienie w kategorii Beniamin (klasa V),
              • Zuzanna Tabara  wyróżnienie w kategorii Beniamin (klasa VI)

              Jesteśmy dumni, że nasi uczniowie z pasją podejmują matematyczne wyzwania i odkrywają, że matematyka może być fascynującą przygodą! Życzymy wszystkim kolejnych sukcesów, wytrwałości oraz dalszego rozwijania swoich matematycznych zainteresowań i talentów!

              Nauczyciele matematyki i edukacji wczesnoszkolnej.

            • Szkolne obchody Święta Patrona

            • 8 maja obchodziliśmy w naszej szkole uroczystość Dnia Patrona. O godzinie 9.00 rozpoczęła się Msza Święta, po której uczestnicy przeszli pod Pomnik Wolności, aby złożyć kwiaty oraz odczytać Apel Pamięci. Był to ważny moment upamiętniający rocznicę zakończenia II wojny światowej.

              Następnie odbyła się uroczysta akademia, w której zaprezentowali się uczniowie klas I-III naszej szkoły. Montaż słowno - muzyczny, przybliżający sylwetkę Mariana Rejewskiego - Patrona Szkoły, został przygotowany pod kierunkiem nauczycieli pani Elżbiety Priefer, pani Marty Bulińskiej, pani Danuty Mikołajczyk, pani Barbary Olczyk, pani Kingi Budy, pani Anny Michalczyk oraz  pani Anny Grzybek-Korzeniewskiej.

              Uroczyste obchody Dnia Patrona zakończyła prelekcja dr Katarzyny Maniewskiej z Referatu Edukacji Narodowej bydgoskiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej, która w bardzo interesujący sposób przybliżyła dzieciom i młodzieży sylwetki wielkich Polaków oraz ich osiągnięcia.

              Dziękujemy zaproszonym gościom, mieszkańcom Ostromecka, Rodzicom, wychowawcom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz całej szkolnej społeczności za uświetnienie swoją obecnością tego wydarzenia, a pani Marcie i panu Radosławowi Adamczyk za wykonanie wyjątkowej Enigmy.

              Składamy podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania do uroczystości, a szczególnie naszym uczniom za piękny występ.

              nauczyciele klas 1-3   

      • Biuletyn informacji publicznej
      • Librus Synergia
      • Godziny dzwonków

        Poniedziałek 22.06.2026
      • Kalendarz

        • brak danych
      • Galeria zdjęć

        • brak danych
      • Kontakty

        • Zespół Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku
        • (52) 3817625, 533 013 731 (ul. Szkolna 1) - dyrektor, sekretariat kl. IV-VIII SP
          (52) 3817695 (ul. Bydgoska 7) - oddziały przedszkolne, klasy I-III;
        • ul. Szkolna 1, OSTROMECKO,
          86-070 Dąbrowa Chełmińska
          e-mail: s.ostromecko@poczta.szkolna.net
          NIP: 5542723217
          Poland
        • Elektroniczna Skrzynka Podawcza Zespołu Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku
          /ZSOSTROMECKO/SkrytkaESP
        • e-Doręczenia
          AE:PL-81260-67260-WRUAT-22
      • Logowanie