Zachęcamy przedszkolaków do udziału w konkursie "Wielkanocne Cuda". Szczegóły w regulaminie.
Aktualności
Konkurs wielkanocny dla przedszkolaków
Tydzień Grecki w świetlicy szkolnej
Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej chętnie włączyły się w obchody Tygodnia Greckiego, biorąc udział w wielu ciekawych aktywnościach przygotowanych przez nauczycieli–wychowawców świetlicy.
Naszą „podróż” do Grecji rozpoczęliśmy od prelekcji o teatrze greckim, którą przygotowała pani Beata Adamiec. Następnie dzieci miały okazję stworzyć własne interpretacje masek teatralnych z masy solnej.
Kolejnego dnia wspólnie z dziećmi przygotowywaliśmy gazetkę świetlicową poświęconą bogom greckim. Powstało także pudełko oraz zestaw haseł do gry Time’s Up – Grecja.
W piątek odwiedzili nas… sami bogowie z Olimpu! Pokaz mody w stylu greckim przyniósł dzieciom wiele radości i dobrej zabawy. Zagraliśmy również w przygotowaną wcześniej grę, podczas której uczestnicy mogli przekonać się, że współpraca i działanie zespołowe są kluczem do sukcesu. Dzieci biorące udział w zabawie otrzymały upominki przekazane przez Dyrekcję szkoły.
Serdecznie dziękujemy pani Beacie Adamiec za współpracę oraz pomoc w przygotowaniu Tygodnia Greckiego.
Dziękujemy również pani Beacie Niedzieli za pomoc w przygotowaniu rekwizytów do pokazu mody.
Nauczyciele–wychowawcy świetlicy
78
Szkolny Klub Wolontariatu - w tym tygodniu kończą się dwie nasze akcje. Zachęcamy do włączenia się!
Drodzy uczniowie dwie akcje wspomagane przez Szkolny Klub Wolontariatu kończą się w tym tygodniu.
Zachęcam do włączenia się!
Skarpetki i słodkości można przynieść do sekretariatu, a książki do sekretariatu bądź do Pani Beaty Adamiec do biblioteki.
Kinga Kowalska
Podsumowanie Tygodnia Greckiego
- 136
W piątek cała społeczność szkolna spotkała się na sali gimnastycznej, by podsumować Tydzień Grecki w naszej szkole. Na wstępie Pan Dyrektor Krzysztof Wolski pogratulował chłopcom z kl. 5 - Kornelowi, Marcelowi i Gustawowi - oraz ich nauczycielce - p. Magdalenie Michalskiej sukcesu w konkursie matematycznym. Następnie podsumowano konkurs międzyklasowy pt. "Słynni uczeni starożytnej Grecji". Według niezależnego jury najciekawszy plakat oraz makietę wykonała klasa VI. W dalszej części przedstawiciele klas przystąpili do konkursu wiedzy o Grecji, w którym zwyciężyła klasa VIII B. W przerwie p. Zenona Morgut zaprosiła wszystkich do wspólnego zatańczenia Zorby. Na deser uczestniczyliśmy w igrzyskach olimpijskich przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego, w których nagrodą były medale. Nagrody w konkursach ufundowane zostały z funduszy unijnych pozyskanych na realizację projektu Erasmus+, a słodycze - z funduszy szkolnych. Dziękuję całej społeczności za wspólną zabawę i zaangażowanie - to był wyjątkowy tydzień ...
Agnieszka Gapińska
Nauka greckiego tańca - Zorby
- 45
W czwartek zainteresowani uczniowie mogli nauczyć się greckiego tańca Sirtaki (gr. Syrtaki), który został stworzony specjalnie na potrzeby filmu pt. Grek Zorba z 1964 roku i stąd znany jest jako Zorba. Taniec ten zaczyna się wolno, a następnie przyspiesza, co symbolizuje przejście od smutku do radości. Dziękujemy Paniom - Zenonie Morgut i Karolinie Jelonek za ogromne zaangażowanie i piękne stroje nawiązujące do klasycznego stroju greckiego.
Agnieszka Gapińska
Nowa przestrzeń relaksu dla uczniów
Drodzy Uczniowie!
Na szkolnym korytarzu powstała dla Was przestrzeń relaksu. Nowe ławko-poduchy już są na miejscu
( w grudniu zamówione), więc każdy znajdzie chwilę, żeby wygodnie usiąść i odpocząć między lekcjami.Przygotowaliśmy dla Was stoliczki do gier oraz kosze z grami, komiksami i książkami. Możecie z nich korzystać, grać ze znajomymi, poczytać albo po prostu na chwilę się zrelaksować. Zawsze można przynieść coś swojego i się podzielić.
To miejsce jest dla Was – korzystajcie z niego, dbajcie o nie i spędzajcie tu dobrze czas.
Tworzymy razem przyjazną przestrzeń do odpoczynku, rozmów i dobrej energii w szkole.
Wszystko to jest incjatywą Zespołu Psychologiczno- Pegagogicznego, Samorzadu Szkolnego oraz Szkolnego Klubu Wolontariatu.
Dziękujemy Panu Damianowi za szybki i sprawny motaż.
Kinga Kowalska
Woda dla mózgu – szkolna inicjatywa SKW w Ostromecku
- 2
Z okazji Światowego Tygodnia Mózgu uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu w Ostromecku zwrócili uwagę na znaczenie wody dla prawidłowego funkcjonowania naszego mózgu. Warto pamiętać, że mózg człowieka składa się w około 75–80% z wody, dlatego odpowiednie nawodnienie ma ogromny wpływ na koncentrację, pamięć, nastrój oraz ogólne samopoczucie. Nawet niewielkie odwodnienie może powodować zmęczenie, trudności z koncentracją czy bóle głowy.
Aby symbolicznie podkreślić znaczenie wody, uczniowie zbudowali wieżę z przyniesionych butelek wody mineralnej. Wspólna budowa była nie tylko świetną zabawą, ale także okazją do współpracy i rozmów o zdrowych nawykach i poruszenie o wcześnej porannej godzinie swoich mózgów.
Na zakończenie butelki z wodą zostały rozdane uczniom – w myśl zasady, że dobrem warto się dzielić.
Dziękuję zaangażowanym Wolontariuszom ❤️
Kinga Kowalska
PRZEGLĄD WIERSZA LOGOPEDYCZNEGO W PRZEDSZKOLU
W dniu dzisiejszym odbył się kolejny Przegląd wiersza logopedycznego w przedszkolu. Przed występami wszystkie dzieci wykonały ćwiczenia artykulacyjne, które przygotowały małe buźki do wspaniałych występów. W wydarzeniu wzięło udział 29 uczestników, którzy wykazali się nie tylko odwagą ale i umiejętnościami recytatorskimi. Dziękujemy Radzie Rodziców, która ufundowała nagrody dla każdego uczestnika. Zapraszamy do fotorelacji.
Barbara Wojtyszyn
Kinga Buda
22
Sukces uczniów klasy V
Troje uczniów klasy V – Marcel, Kornel i Gustaw – wzięło dziś udział w międzyszkolnym konkursie matematycznym „Kreatywne Asy z V klasy”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Miejski Ośrodek Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy i zgromadziło uczniów z wielu szkół podstawowych z regionu.
Drużyna reprezentująca szkołę w Ostromecku była jedną z czternastu drużyn biorących udział w konkursie. Uczestnicy musieli zmierzyć się z wieloma różnorodnymi zadaniami matematycznymi, które wymagały nie tylko dobrej znajomości matematyki, ale także kreatywnego myślenia, logicznego rozumowania oraz umiejętności pracy zespołowej. Zadania miały wysoki poziom trudności i często wymagały nieszablonowych pomysłów oraz wspólnego poszukiwania rozwiązań.
Nasi uczniowie od początku wykazywali się dużym zaangażowaniem, pomysłowością oraz świetną współpracą w drużynie. Dzięki temu bardzo dobrze poradzili sobie z kolejnymi wyzwaniami konkursowymi, zdobywając wysokie wyniki w poszczególnych etapach.
Po emocjonującej rywalizacji drużyna z Ostromecka zajęła 3. miejsce. Jest to ogromny sukces, szczególnie biorąc pod uwagę dużą liczbę uczestniczących zespołów oraz wysoki poziom konkursu.
Serdecznie gratulujemy Marcelowi, Kornelowi i Gustawowi wspaniałego wyniku, odwagi w podejmowaniu matematycznych wyzwań oraz godnego reprezentowania szkoły. Życzymy im dalszych sukcesów i rozwijania swoich matematycznych pasji.
Magdalena Michalska
Rekonstrukcja wydarzeń historycznych
- 18
Dzisiaj w szkole odbyły się warsztaty historyczne z Grupą Artystyczną Odrodzeni. W spotkaniu o tytule - Polska droga do wolności. Od konstytucji po powstanie, uczestniczyły klasy 6, 7 i 8. Uczniowie aktywnie brali udział w scenkach, a atrakcją stały się repliki i rekwizyty, które można było zobaczyć z bliska, przymierzyć i dotknąć. Podczas żywej lekcji historii uczniowie zakładali również historyczne mundury, wcielali się w rolę żołnierzy, a także sanitariuszy niosących pomoc rannym. Spotkanie było cenną lekcją historii i inspirującym doświadczeniem.
Małgorzata Hawełko-Zakrzewska
Grecja na zajęciach i przerwie śniadaniowej ...
- 23
We wtorek uczniowie spożyli w klasach przekąski kojarzące im się z Grecją. Pachniało świeżymi warzywami, nie zabrakło serów, jogurtów i winogron. W bieżącym tygodniu wybrane zajęcia szkolne i świetlicowe nawiązują do Grecji i jej dziedzictwa - m.in. język polski oraz informatyka (lekcja z wykorzystaniem okularów VR). W holu szkoły wystawiono polsko-angielskie słowniki historyczne przygotowane przez uczniów kl. 6 w ramach innowacji pedagogicznej. W piątek nastąpi uroczyste podsumowanie Tygodnia Greckiego - zaplanowany jest konkurs wiedzy o Grecji, igrzyska olimpijskie oraz rozstrzygnięcie konkursu o greckich uczonych.
Agnieszka Gapińska
Kierunek - GRECJA (zajęcia biblioteczne)
W ramach obchodzonego w naszej szkole Tygodnia Greckiego, w bibliotece odbyły się zajęcia tematyczne, w których uczestniczyły klasy 3a i 3b. Uczniowie poznali najważniejsze informacje związane z Grecją - jej położenie na mapie Europy, fakty dotyczące kultury, tradycji i życia codziennego. Rozmawialiśmy o najciekawszych miejscach Grecji, o starożytnych Igrzyskach Olimpijskich i o bohaterach opowieści mitologicznych. Trzecioklasiści wysłuchali mitu o Dedalu i Ikarze z książki Grzegorza Kasdepki „Mity dla dzieci”. Podczas zajęć wykorzystano również treści z innowacji pedagogicznej „Polszczyzna bez tajemnic” – omówiono zwroty frazeologiczne nawiązujące do wątków z mitologii. Odbyły się też zajęcia plastyczne – dzieci ozdabiały greckie wazy.
Dziękuję klasom trzecim za aktywne uczestnictwo w zajęciach🙂
Beata Adamiec
7
ŚWIATOWY TYDZIEŃ MÓZGU
Ogólnopolski Konkurs ,,Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej 2026”
Z radością informujemy, że znane są już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej” 2026. Uczestnicy tegorocznej edycji wykazali się szeroką wiedzą polonistyczną, matematyczną oraz przyrodniczą, uzyskując bardzo wysokie wyniki.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom sukcesów, a laureatom tytułu oraz pięknych wyników.
Tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu Orły Edukacji Wczesnoszkolnej zdobyli:
Klasa IIIa
Stanisław Wlazło – laureat, 7. miejsce w kraju
Ignacy Wędrowski – laureat, 11. miejsce w kraju
Tomasz Knap – laureat, 13. miejsce w kraju
Zofia Weichert – laureatka, 14. miejsce w kraju
Klasa II
Franciszek Zieliński – laureat, 15. miejsce w kraju
Konrad Paszylk – laureat, 18. miejsce w kraju
Wojciech Włodek – laureat, 21. miejsce w kraju
Klasa I
Albert Radomski – laureat, 21. miejsce w kraju
Adam Kościelny – laureat, 22. miejsce w kraju
Ponadto w konkursie udział wzięli:
Klasa I – Franciszka Mioduszewska i Wojciech Pastewski.
Klasa II – Maja Popów, Maciej Mania, Filip Chorzępa, Szymon Marszal, Witold Abramczyk
Klasa IIIa –Władysław Mioduszewski, Kornel Kędzierski, Tymon Kalwat
Klasa IIb - Lena Lewandowska, Antonina Radomska, Barbara Pastewska
Uczestnikom i rodzicom gratulujemy wspaniałych osiągnięć i zaangażowania.
Marta Bulińska, Danuta Mikołajczyk, Barbara Olczyk, Elżbieta Priefer
Wycieczka zerówki
- 35
Dzieci 6-letnie miały okazję uczestniczyć w niezwykłej wycieczce do Kosmoparku w Bydgoszczy. Podczas zwiedzania interaktywnej wystawy poznały wiele ciekawostek na temat kosmosu, planet oraz podróży kosmicznych. Mogły zobaczyć modele rakiet i planet, a także w ciekawy i przystępny sposób poszerzyć swoją wiedzę o wszechświecie.
Wyjazd był nie tylko doskonałą okazją do nauki poprzez zabawę, ale także do wspólnego spędzenia czasu i rozwijania zainteresowań dzieci światem nauki i kosmosu. 🚀✨
DRODZY UCZNIOWIE !
ZAPRASZAMY
Uczniów klas I-VIII do wzięcia udziału w konkursie, którego organizatorem jest Komisariat Policji Bydgoszcz-Fordon, a fundatorem nagród jest Urząd Gminy w Dąbrowie Chełmińskiej
Konkurs plastyczny polegający na interpretacji tematu
Nie hejtuję - szanuję!
Cele konkursu:
- Podnoszenie świadomości - uwrażliwienie dzieci i młodzieży na problem mowy nienawiści oraz jej negatywne konsekwencje w życiu codziennym i w Internecie;
- Promowanie szacunku i tolerancji -- zachęcanie do stosowania języka pełnego życzliwości, empatii i akceptacji wobec innych;
- Rozwijanie kreatywności - inspirowanie młodych ludzi do twórczego wyrażania swoich poglądów poprzez sztukę;
Forma konkursu:
Szkolny konkurs plastyczny, polegający na wykonaniu PLAKATU – technika płaska (np. rysunek, malarstwo). plakat w formacie A4 lub A3
Tematyka konkursu
Treść zamieszczona na plakacie musi odnosić się do tematu konkursu Nie hejtuję - szanuję!
Uczestnicy konkursu
Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-VIII Zespołu Szkół w Ostromecku im. Mariana Rejewskiego.
Termin konkursu
Prace prosimy składać do 25.03.2026 r. do pedagoga szkolnego.
Rozstrzygnięcie konkursu 27.03.2026 r.
Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych:
- Klasy 1-3
- Klasy 4-6
- Klasy 7-8
Każda praca musi być podpisana imieniem i nazwiskiem autora oraz klasą.
Powołane przez organizatora jury konkursu wybierze najpiękniejsze prace, których autorzy otrzymają nagrody.
Kryteria oceny to: - estetyka wykonania, - zgodność z tematem, - pomysłowość, - oryginalność, - samodzielność wykonania.
Prace konkursowe przechodzą na własność organizatorów, którzy zastrzegają sobie prawo do bezpłatnego eksponowania, publikowania ich na stronach internetowych.
4. konkurs - "Polszczyzna bez tajemnic"
Przedstawiamy wyniki 4. konkursu w ramach innowacji „Polszczyzna bez tajemnic”.
Konkurs ma na celu sprawdzenie wiadomości i umiejętności językowych w oparciu o materiał zaprezentowany w holu szkoły.
Zwycięzcami marcowego konkursu zostali:
I miejsce: Julia Zakórzewska (kl. VIII b)
II miejsce: Kaja Drążyk (kl. VI)
III miejsce: Patrycja Wadych (kl. VII b)
Gratulujemy zwycięzcom!
Kolejne potyczki z poprawną polszczyzną odbędą się w kwietniu. Materiał konkursowy zaprezentowany jest w holu szkoły.
Hanna German i Iwona Sikora
Tydzień Grecki rozpoczęty ...
- 11
Dziś szkołę zdominował kolor niebieski. Odbyły się zajęcia tematyczne nawiązujące do Grecji, m.in. na lekcjach geografii i techniki oraz w przedszkolu. Nie zabrakło gadżetów rodem z Grecji oraz koszulek z grupowej mobilności uczniowskiej Erasmus+. Dużym zainteresowaniem cieszyła się ramka do zdjęć z symbolami Grecji. W holu powstała wystawa prac uczniów kl. 5 związana z tamtejszym ruchem drogowym. Miło było powspominać wycieczki do Salonik i Aten zorganizowane w 2025 r. z funduszy pozyskanych w ramach Akredytacji Erasmusa. Dziękuję całej społeczności uczniowskiej za zaangażowanie!
Koordynator projektu Erasmus+: Agnieszka Gapińska
Książki dla Kombatantów
Zajączek dla Onkologii
Paczkuszka dla dzieci z Okologii wciąż rośnie. Serdecznie dziękujemy klasie 4A wraz z wychowawcą za duża paczkę ze skarpetkami i kocykami Akcja trwa do 18 marca, zachęcamy!
Kinga Kowalska
Godziny dzwonków
Poniedziałek 22.06.2026Kalendarz
- brak danych
Archiwum Aktualności
Galeria zdjęć
- brak danych