W sobotni poranek uliczkami Starego Fordonu odbył się Bieg dla Niepodległej . Uczniowie naszej szkoły stawili się na linii startu o godzinie 11:00 i pokonali odcinek 2 km trasy. W Patriotycznym nastroju i biało czerwonych barwach, grupa naszych uczniów okazała, że pamięta i jest wdzięczna, że może biegać w wolnej i wyzwolonej Polsce. Wszystkim przybyłym uczniom i zaangażowanym rodzicom serdecznie dziękują nauczyciele Karolina Jelonek i Wojciech Witt.
09.11.2024r. Bieg dla Niepodległej
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W ZERÓWCE
- 8
W ubiegłym tygodniu świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci z grupy Zajączki przebrały się za swoje ulubione postacie, uczyły się o nich opowiadać oraz prezentować się na forum grupy. Nie zabrakło bajkowych zagadek, tańców i konkurencji, które dostarczyły dzieciom wielu pozytywnych wrażeń.
Monika Wadych
Kinga Buda
Konkurs „ Najpiękniejsza dynia”
Bardzo dziękujemy za wszystkie piękne dynie dostarczone na konkurs „Najpiękniejsza dynia”. Dyplomy oraz nagrody zostaną wręczone w przyszłym tygodniu. Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.
„Szkoła do hymnu”
Nasze Przedszkole oraz uczniowie klas I-III wzięło udział w akcji "Szkoła do hymnu!" propagując tradycje związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Dzisiaj o godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy "Mazurek Dąbrowskiego". 🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱
Konkurs plastyczny o tematyce patriotycznej
Zachęcamy Państwa do włączenia się w przygotowanie z dzieckiem pracy plastycznej na konkurs "Co to jest Polska?". Więcej informacji na plakacie. Na prace czekamy do 12.11.br.
Przedszkolaki w bibliotece
Cykliczne zajęcia czytelnicze dla przedszkolaków wpisały się na stałe do harmonogramu pracy biblioteki. Czytamy, rozmawiamy i działamy. Tym razem bibliotekę odwiedziła grupa Tygrysków. Czytaliśmy i tworzyliśmy obrazy z liści. Był to kolejny krok do rozwijania zainteresowań czytelniczych naszych przedszkolaków.
Beata Adamiec
Konkurs dla uczniów klas IV - VII
Konkurs na ekslibris dla Biblioteki
Zapraszamy do udziału w konkursie, który polega na zaprojektowaniu graficznego znaku identyfikującego książki pochodzące z naszych zbiorów. Doceniając wartość księgozbioru biblioteki szkolnej, chcemy nadać mu wspólny znak własnościowy – czyli ekslibris – który będzie wyróżniał książki znajdujące się w naszych zbiorach.
Ekslibris, który zwycięży, zostanie znakiem własnościowym umieszczonym na książkach w naszej bibliotece. Szczegóły konkursu znajdują się w poniższym Regulaminie.
Regulamin Konkursu na Ekslibris Biblioteki Szkolnej Zespołu Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku.
Organizatorem konkursu jest Biblioteka Szkolna.
Cele konkursu:
- popularyzacja i promocja biblioteki, książek i czytelnictwa,
- kształtowanie wrażliwości artystycznej oraz rozwijanie umiejętności plastycznych,
- zapoznanie uczniów z ekslibrisem jako znakiem graficznym własnych zbiorów,
- pozyskanie oryginalnych małych form graficznych.
Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej.
Zasady konkursu:
- każdy uczestnik dostarcza jedną pracę w następujących technikach: rysunek tuszem, flamastrem lub cienkopisem w formacie A-5,
- rysunek powinien być wykonany w kolorystyce czarno-białej,
- na ekslibrisie wymagany jest napis Ex libris,
- prace konkursowe podpisujemy na odwrocie (imię i nazwisko ucznia, klasa)
- wszystkie dostarczone na konkurs prace stają się własnością Organizatora,
- uczestnik Konkursu przenosi na Organizatora autorskie prawa majątkowe do dostarczonej pracy,
- uczestnik poprzez zgłoszenie udziału w Konkursie potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem i akceptuje wszystkie warunki w nim zawarte.
Prace konkursowe oceniane będą przez Komisję Konkursową powołaną przez Organizatora. Komisja będzie oceniać zgodność z tematem, oryginalność i estetykę wykonania.
Prace należy dostarczyć do biblioteki szkolnej do 2 grudnia. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 6 grudnia. Wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej szkoły.
Wszelkie pytania związane z Konkursem należy kierować do pani Beaty Adamiec i pani Marty Adamczyk.
Październikowe zabawy jeżyków
- 17
Przedszkolaki przy Grobie Nieznanego Żołnierza
Z okazji Dnia Wszystkich Świętych nasze przedszkolaki wybrały się na cmentarz i odwiedziły Grób Nieznanego Żołnierza.
"OD SZKOLNIAKA DO ŻAKA"
Centrum Matematyki Politechniki Gdańskiej zaprasza do udziału w XI edycji Konkursu "OD SZKOLNIAKA DO ŻAKA". Konkurs skierowany jest do uczniów klas V, VI, VII i VIII szkół podstawowych, którzy wykazują zainteresowanie matematyką.
Konkurs ma status konkursu kuratoryjnego o zasięgu krajowym. W konkursie można uzyskać 3 punkty za I, II, bądź III miejsce na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 listopada 2022 r. [*§ 6 ust. 1 pkt 5]..
Konkurs składa się z trzech etapów:
- Etap I trwa od 04 listopada 2024 r. do 09 grudnia 2024 r.
- Etap II trwa od 27 stycznia 2025 r. do 10 marca 2025 r.
Etapy te polegają na samodzielnym rozwiązywaniu zadań przysłanych przez Organizatora i odesłaniu ich za pośrednictwem nauczyciela w określonym terminie.Są to etapy samodzielnej pracy przy możliwości skorzystania z wszelkich dostępnych pomocy.
- Etap III - finałowy będzie odbywał się na terenie Politechniki Gdańskiej w dniu 27 maja 2025 r.W tym etapie uczestnicy konkursu będą zdani tylko i wyłącznie na własną wiedzę i umiejętności matematyczne - żadnych kalkulatorów, tablic, komórek czy innych pomocy. Tylko kartka, długopis i własna głowa.
Szczegółowych informacji dotyczących uczestnictwa w konkursie udzielam na zajęciach szkolnych.
Wszystkich chętnych uczniów zapraszam na zajęcia w piątki o 7.30
link do zadań: https://cm.pg.edu.pl/dzialalnosc/konkursy/od-szkolniaka-do-zaka/zadania
Magdalena Michalska
Konkurs kuratoryjny z języka polskiego
W dniu 31.10.2024, zgodnie z terminarzem konkursowym w szkole odbędzie się etap szkolny konkursu kuratoryjnego z j. polskiego. Rozpoczęcie konkursu godz. 10:00. Uczniów zgłoszonych do udziału prosimy o przybycie 10 minut przed czasem rozpoczęcia konkursu.
Informacja
W dniu 31 października, zgodnie z Kalendarzem roku szkolnego, szkoła prowadzi zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej. Przedszkole pracuje bez zmian. W tym dniu nie przewidziane są dowozy autobusem szkolnym. Stołówka szkolna wydaje posiłki dla przedszkola oraz uczniom zapisanym, zgodnie z deklaracjami świetlicowymi.
Zmiana w planie lekcji
W związku ze zmianą organizacji pracy szkoły od dnia 04.11.2024 nastąpi zmiana w tygodniowym planie zajęć klas. Uaktualniony plan zostanie opublikowany pod koniec bieżącego tygodnia zarówno na stronie szkoły, jak i w e-dzienniku Librus.
Informacja
Szkolny Apel Papieski i wystawa prac różańcowych konkursu „Śladami Maryi”
- 5
Uczniowie naszej szkoły w sposób szczególny pamiętali także w tym roku o rocznicy wyboru św. Jana Pawła II oraz XXIV Dniu Papieskim pod tytułem: „Ewangelia starości i cierpienia”. Z tej okazji odbył się uroczysty Apel Papieski połączony z wystawą prac konkursowych pt. „Śladami Maryi” młodszych klas I-III oraz oddziałów Przedszkola. Na wystawie znalazły się także, dzięki uprzejmości biblioteki szkolnej, książki i pamiątki po Patronie województwa kujawsko-pomorskiego św. Janie Pawle II oraz bł. ks. Jerzym Popiełuszko z racji 40 rocznicy tragicznej śmierci i łączności z naszym województwem. Dziękujemy za wspólne uczczenie: słowem, śpiewem, dekoracjami i stosownym strojem wszystkim przedstawicielom klas I-VIII, nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom za współpracę i zaangażowanie w upamiętnienie tych wyjątkowych wydarzeń.
Konkurs religijny „Śladami Maryi” 2024
Rozstrzygnięcie konkursu klasy I-III SP
ETAP SZKOLNY:
1. Lena Witkowska klasa I A,
Zuzanna Witkowska klasa III
2. Martyna Czyżak klasa I A,
Maciej Mania klasa I A
3. Tymon Kalwat klasa IIA
Oddziały Przedszkolne
1. I miejsce - Adam Kościelny klasa 0
2. II miejsce – Matylda Mania grupa Jeżyki
3. III miejsce - Krzysztof Kędzierski klasa 0
Etap diecezjalny – POZASZKOLNY (27 październik 2024 r. w WSD w Toruniu):
Zuzanna Witkowska klasa III SP – przedstawiciel klas I-III SP
Adam Kościelny klasa 0 – przedstawiciel oddziału przedszkolnego
Dziękujemy za wszystkie złożone prace i serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
p. Anna Grzybek – Korzeniewska, katechetka oraz klasa VIIISP
Słodki piątek 7 B wystartował w tej edycji jako pierwsza
- 2
Wyjątkowo udany początek trzeciej edycji „Słodkiego Piątku”! Klasa VII B świetnie się spisała, oferując różnorodne pyszności, które szybko zniknęły ze stołów. Browni Wiktorii, ciasto marchewkowe Heleny i ciasteczka Emila musiały być naprawdę smakowite, skoro cieszyły się takim powodzeniem! Babeczki , jabłecznik i popcorn, jako sprawdzone klasyki, także znalazły swoich wiernych fanów. A lemoniada z czarnego bzu – przygotowana przez mamę Zuzi – to doskonały pomysł na ugaszenie pragnienia w zdrowym stylu.
Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane na cele charytatywne. Fajnie jest pomagać!
Życzę powodzenia w kolejnych odsłonach akcji!
Kinga Kowalska
Kolejne sukcesy Patrycji i Mateusza
Patrycja Wadych (klasa 6B) i Mateusz Wadych (klasa 3A) są pasjonatami sportu. Szczególnie upodobali sobie grę w badmintona. Cieszy fakt, że osiągają przy tym także sukcesy. Po raz kolejny gratulujemy Patrycji zdobycia srebrnego medalu, a Mateuszowi złota w singlu podczas IV Otwartych Mistrzostw Powiatu Włocławskiego Dzieci w Badmintonie.
PÓŁKOLONIE ZIMOWE W OSTROMECKU
Konkurs o tematyce europejskiej
Już jutro rozpoczną się międzyklasowe potyczki sprawdzające znajomość:
- flag i stolic europejskich (kl. 4-5)
- flag, stolic i położenia geograficznego krajów europejskich (kl. 6)
- flag, stolic, położenia na mapie oraz języków urzędowych w wybranych krajach europejskich (kl. 7-8)
Młodsi uczniowie otrzymają na lekcji języka angielskiego zadanie polegające na połączeniu kilku krajów europejskich z ich flagami (kl. 2-3). Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w listopadzie. Zwycięzcy otrzymają upominki zakupione z funduszy pozyskanych na realizację projektu Erasmus+.
Organizatorami konkursu są nauczyciele języków obcych.
Galeria zdjęć
- brak danych