Aktualności
Konkurs muzyczno-językowy
DORADZTWO ZAWODOWE
- 7
W ramach doradztwa zawodowego w miniony piątek zajęcia poprowadziły p. Anna Karczewska, p. Joanna Chrobak-Jankierska oraz licealistki z Liceum Ogólnokształcącego z Unisławia. W trakcie spotkania uczniowie klas ósmych nie tylko zapoznali się z ofertą szkoły ponadpodstawowej w Unisławiu, ale również, pod czujnym okiem pani Joanny Chrobak-Jankierskiej – nauczycielki biologii mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy. Podczas warsztatów uczniowie mogli poćwiczyć m. in. resuscytację krążeniowo – oddechową oraz obsługę treningowego defibrylatora AED, korzystając z profesjonalnych fantomów. To była cenna lekcja odpowiedzialności, odwagi i troski o drugiego człowieka. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i chęć dzielenia się wiedzą.
Z. Morgut
Sukcesy przedszkolaków z grupy Tygryski w XXV Leśnym Biegu Kolejarskim!
Z radością informujemy o świetnych wynikach naszych przedszkolaków w XXV Leśnym Biegu Kolejarskim. Reprezentanci grupy Tygryski spisali się znakomicie, zdobywając miejsca na podium w swoich kategoriach wiekowych.
🏅 Szymon – 2. miejsce🏅 Matylda – 3. miejsce
Serdecznie gratulujemy Matyldzie i Szymonowi wspaniałych rezultatów, sportowej postawy oraz zaangażowania. Jesteśmy z Was bardzo dumni! 💛🖤
Dziękujemy również rodzicom za wsparcie oraz wszystkim, którzy kibicowali naszym małym sportowcom.
Innowacja w bibliotece
Od października w naszej szkole realizowana jest innowacja pedagogiczna „Polszczyzna bez tajemnic”. Podczas trwania projektu uczniowie utrwalają wiadomości z poprawności językowej, ortografii, interpunkcji i znajomości związków frazeologicznych. Uczniowie klasy 3a podczas cotygodniowych wizyt w bibliotece szkolnej poznawali i utrwalali związki frazeologiczne wyeksponowane na gazetce bibliotecznej. Uczestniczyli również w zajęciach plastycznych, których celem było graficzne zaprezentowanie wybranego frazeologizmu. Za udział w zabawie plastycznej wszystkich nagrodzono upominkami a specjalne wyróżnienie przyznano Władkowi Mioduszewskiemu za „słomiany zapał”.
Beata Adamiec
Code Week 2025 - Europejski Tydzień Kodowania
W dniach 11–30 października 2025 nasza szkoła dołączyła do Europejskiego Tygodnia Kodowania –
Code Week 2025. Uczniowie klas I–III wzięli udział w konkursie plastycznym „Mój Przyjaciel Robot – 2D i 3D”.
Zadaniem uczestników było wykonanie pracy przedstawiającej wymyślonego przez siebie robota w
formie 2D (rysunek, malowanie, kolaż) lub 3D – robota wolnostojącego z kartonu, papieru, pudełek lub
materiałów recyklingowych. Uczniowie klas IV–VIII rozwijali swoje kompetencje programistyczne poprzez udział w kursie programowania na platformie OSE IT Szkoła – bezpłatnej platformie edukacyjnej – oraz w Quizie
Wiedzy, w którym wzięło udział 11 uczniów. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem i
wiedzą z zakresu algorytmiki i programowania. Każdy uczestnik otrzymał dyplom, małą słodką nagrodę
oraz układankę logiczną.Lista nagrodzonych uczestników:
Klasy I–III – Konkurs plastyczny „Mój Przyjaciel Robot – 2D i 3D”:
1. Kategoria „Robot 3D”
I miejsce: Emilia Cieślicka – 1A
II miejsce: Maciej Mania – IIA, Ignacy Wędrowski – IIIA
III miejsce: Barbara Pastewska – IIIB, Maja Popów – IIA
Wyróżnienia: Tomasz Knap – IIIA, Franciszka Mioduszewska – IA, Władysław Mioduszewski
– IIIA, Stanisław Wlazło – IIIA, Wojciech Włodek – IIA
2. Kategoria „Robot 2D”
I miejsce: Wojciech Pastewski – IA
Wyróżnienie: Stanisław Wlazło – IIIA
Klasy IV–VIII – Konkurs „Quiz Wiedzy”:
Wyróżnienie za największą liczbę zdobytych punktów: Marcel Chorzępa – VASerdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu pasji
programistycznych!
Składamy również serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za wsparcie finansowe, dzięki któremu
możliwy był zakup nagród dla uczestników konkursów.Koordynatorki szkolnego Code Week 2025:
Agnieszka Stranc-Cieśla i Marzena Wilczewska13
Dzień Życzliwości i Pozdrowień
21 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Tego dnia docenia się takie wartości jak: działanie na rzecz innych, wzajemny szacunek, życzliwość, tolerancja. Zapraszamy Was do włączenia się w obchody tego święta. Przy wejściu do szkoły na drzwiach wejściowych do sali gimnastycznej został umieszczony arkusz papieru, który stanowi nasz „kącik życzliwości”. Każda i każdy z Was będzie mógł napisać tam życzenia, pozdrowienia, podziękowania…
Symbolem udziału w dniu życzliwości jest posiadanie w tym dniu (najbliższy piątek) elementu ubioru w kolorze żółtym lub przypięcie do ubrania dodatku w tym kolorze.
Zachęcamy Was do przyłączenia się do tej akcji.
Psycholog: Marzena Wilczewska
Piotruś z grupy " Tygryski" reprezentował nas w konkursie „Zabawa w rymy i rytmy”
- 2
Miło nam poinformować, że Piotruś Włodek z grupy Tygryski godnie reprezentował naszą placówkę, prezentując swoją piosenkę podczas konkursu organizowanego przez Pałac Młodzieży w Bydgoszczy pt. „Zabawa w rymy i rytmy”.
Serdecznie gratulujemy Piotrusiowi wspaniałego występu i życzymy dalszych muzycznych sukcesów! 🎶👏
Podsumowanie akcji „Dzieciństwo bez przemocy”
- 5
W naszej szkole zakończyła się akcja „Dzieciństwo bez przemocy”, której celem było kształtowanie postaw opartych na szacunku, empatii oraz bezpiecznych relacjach między dziećmi i dorosłymi.
W ramach przedsięwzięcia uczniowie uczestniczyli w tematycznych lekcjach i warsztatach, podczas których rozmawiali o emocjach, sposobach radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz o tym, jak reagować, gdy są świadkami przemocy. Zajęcia były dostosowane do wieku dzieci i prowadzone w atrakcyjnej, aktywizującej formie.
Równolegle chętni nauczyciele brali udział w specjalistycznych webinariach, poszerzając swoją wiedzę na temat profilaktyki przemocy, sposobów wspierania uczniów i budowania bezpiecznej atmosfery w szkole.
Zwieńczeniem całej akcji był marsz – spacer w pobliżu szkoły, podczas którego uczniowie nieśli przygotowane przez siebie kolorowe transparenty z hasłami promującymi dobro, bezpieczeństwo i wzajemny szacunek. Wydarzenie to było pięknym podsumowaniem wspólnych działań oraz wyrazem zaangażowania całej społeczności szkolnej.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział i zaangażowanie! Razem tworzymy szkołę wolną od przemocy.
Zespół PPP
Pasowanie na Przedszkolaka
19 listopada 2025r. nasze Delfinki oficjalnie stały się prawdziwymi przedszkolakami! Był to pierwszy publiczny wysęp naszych Maluszków i poradziły sobie śpiewająco!
Serdecznie dziękujemy za udział w uroczystości oraz pomoc w jej organizacji.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
Monika Wadych,
Agata Bikowska,
Vioetta Grzęda
Szpital Pluszowego Misia
Nasze przedszkole odwiedzili studenci medycyny Collegium Medicum UMK - Bydgoszcz. Pluszowi pacjenci naszych przedszkolaków mogli liczyć na fachową diagnozę i profesjonalną opiekę. Dzieci mogły samodzielnie wykonać badania sprzętem medycznym. Zapraszamy do galerii zdjęć!
Doradztwo zawodowe w zeròwce - technik kryminalistyki
- 1Dziś zeròwka w ramach doradztwa zawodowego gościła Przedstawicielkę korpusu służby cywilnej z Wydziału Techniki Kryminalistycznej Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy i przedstawiła tajniki techniki kryminalistycznej.Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem słuchały gościa. Największe zainteresowanie wzbudziła w nich zawartość specjalistycznej walizki. Aby zachęcić maluchy do aktywnego udziału w spotkaniu, technik pokazywał jak ujawnia się ślady linii papilarnych na różnych powierzchniach. Dzieci sprawdzały też do czego służy np. lupa czy też folia daktyloskopijna. Niewątpliwie największą atrakcją dla dzieci okazało się pobieranie odcisków palców na kartę daktyloskopijną. Bardzo dziękuję za wspòłpracę i ciekawe zajęcia - Pani Aleksandrze Brodziak.
Lisie serce - Teatr Bajeczny
Lisie Serce – Muzyczny Spektakl 🍂Niezwykła historia o sile bezinteresownej pomocy i wielkiej wartości ludzkiego serca! 💖 „Lisie Serce” – barwny, jesienny spektakl Teatru Bajecznego. Podczas spektaklu dzieci odkryły losy ubogiej dziewczynki, której życie odmienia spotkanie z niezwykłym Lisem! Były tańce, muzyka i energiczna interakcja z najmłodszymi
DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA KL. 4-8
Konkurs plastyczny "Bądź bezpieczny w Internecie"
- 1
14 listopada został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny „Bądź bezpieczny w Internecie”.
Zwycięzcami zostali:
- w kategorii uczniów kl. 1 – 3 SP:
I miejsce: Tomasz Knap
II miejsce: Witold Abramczyk
III miejsce: Barbara Pastewska
Wyróżnienie: Hubert Weichert i Zofia Weichert
- w kategorii uczniów kl. 4 – 8 SP:
I miejsce: Cezary Abramczyk
II miejsce: Amelia Jasińska
Wszyscy nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy i upominki sfinansowane przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy. A zwycięzcom GRATULUJEMY!
Organizatorzy konkursu: Zenona Morgut, Alicja Czekajewska
Dzień Tolerancji :)
- 1
14 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Tolerancji, dlatego uczniowie przyszli do szkoły ubrani w kolorze zielonym, aby podkreślić, że wszyscy jesteśmy wobec siebie tolerancyjni.
Jak mówi Deklaracja Zasad Tolerancji:
„Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja – wartość, która czyni możliwym pokój – przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju”.
Pedagog szkolny
Akcja promująca czytelnictwo
Biblioteka szkolna zaprasza uczniów do udziału w akcji promującej czytelnictwo. Działanie jest realizowane w ramach Ogólnopolskiego Programu dla Bibliotek Szkolnych "Biblioteka - Dobre miejsce dla człowieka". Zapraszam do Klubu Odkrywców Książek. Uczestnicy będą czytać kolejne książki, odkrywając lądy na karcie pracy i zdobywając stopnie odkrywców. Motyw odkrywcy bezpośrednio koresponduje z wartościami płynącymi z czytania. Akcja ma za zadanie budować pozytywny wizerunek biblioteki i promować czytanie jako czynność towarzyszącą miłym chwilom.
1. Przyjdź do biblioteki.
2. Odbierz specjalną kartę.
3. Zrealizuj listę wyzwań.
Zapraszam
Beata Adamiec
Komunikat
Szanowni Czytelnicy,
informuję, że w uzgodnieniu z Dyrektorem Szkoły od 17 listopada ulegają zmianie godziny pracy biblioteki szkolnej.
pon - 9.00-16.00
wt - 8.00-14.00
śr - 8.00-14.00
czw - 11.00-17.00
pt - 9.00-14.00
Beata Adamiec
Święto Niepodległości w zeròwce
Jest takie miejsce na mapie świata- Polska! To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce" Dnia 11 listopada świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowy czas dla każdej Polki i Polaka.
13 listopada bieżącego roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość upamiętniająca 107 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji dzieci z grupy 0 wraz z rodzicami zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Organizatorzy: Wychowawcy świetlicy szkolnej oraz Rada Rodziców Szkoły.
MISTRZ LOGIKI I ARYTMETYKI
Godziny dzwonków
Poniedziałek 22.06.2026Kalendarz
- brak danych
Archiwum Aktualności
Galeria zdjęć
- brak danych