Aktualności

          • Dzień Dziecka
            • Dzień Dziecka

            • Festyn Kolorów 2026 – zapraszamy do wspólnej zabawy

              Szanowni Państwo, z radością informujemy, że w naszej szkole odbędzie się Festyn Kolorów 2026 – wydarzenie pełne kreatywności, zabawy, integracji i wspólnego świętowania.

              W programie festynu zaplanowano atrakcje dostosowane do wieku dzieci i uczniów. Przedszkolaki wezmą udział m.in. w strefie malowania wielkoformatowego, malowaniu twarzy, zabawach z balonami oraz poczęstunku. Uczniowie klas I–III będą mogli skorzystać z warsztatów z suchym lodem, malowania twarzy, warkoczyków, fotobudki z maskotką oraz dodatkowych atrakcji na parkingu. Dla starszych uczniów przewidziano wspólną zabawę, warkoczyki, spotkanie z maskotką oraz rywalizację sportową na boisku, w tym tory przeszkód, skoki w workach, slalom i konkurencje zespołowe.

              Dodatkową atrakcją będzie stoisko gier i zabaw oraz warsztaty kreatywne przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, w ramach którego przewidziano m.in. szczudła, bańki, kolorowanki oraz duże klocki.

              Festyn zostanie zorganizowany według następującego harmonogramu:

              Przedszkole: 9:30–10:30

              Klasy I–III: 10:30–12:00

              Klasy IV–VIII: 11:00–12:30

              Rywalizacja sportowa na boisku: od godziny 12:00

              W tym dniu obiad dla klas I–III zaplanowano na godzinę 12:00, natomiast dla klas IV–VIII na godzinę 12:40. Autobus szkolny odjedzie jednorazowo o godzinie 13:00.

              Festyn Kolorów będzie okazją do wspólnej zabawy, rozwijania kreatywności, integracji społeczności szkolnej i lokalnej oraz aktywnego spędzenia czasu w radosnej atmosferze.

              Serdecznie zapraszamy przedszkolaków, uczniów, ich Rodziców oraz społeczność lokalną do udziału w wydarzeniu.

              Po Festynie opieka światlicowa będzie realizowana bez zmian.

               

               

            • Niezapomniana lekcja historii – wycieczka klas 1-3 do Gniezna

            • Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w wyjątkowej wycieczce do pierwszej stolicy Polski, śladami naszych pierwszych władców. Przygodę rozpoczęliśmy w Muzeum Początków Państwa Polskiego od niezwykle ciekawej lekcji muzealnej pod tytułem „Jak powstawało państwo polskie?”. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły także w warsztatach plastycznych „Zrób błyskotkę dla Dobrawy”, podczas których samodzielnie tworzyły piękną, historyczną biżuterię. Następnie udaliśmy się na gnieźnieński Rynek oraz pod pomnik Bolesława Chrobrego, gdzie poznaliśmy najważniejsze legendy związane z tym miejscem. Zwieńczeniem naszej wyprawy było zwiedzanie wnętrza majestatycznej Katedry Gnieźnieńskiej oraz szczegółowe poznanie historii słynnych, brązowych Drzwi Gnieźnieńskich. To był dzień pełen wrażeń, nauki i świetnej zabawy!

            • Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami!

            • Drodzy Rodzice, Uczniowie!

               

               Pragniemy poinformować, iż nasza szkoła uczestniczy w programie „Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami!”, którego celem jest edukacja na temat kleszczy i chorób odkleszczowych.

               W naszej szkole dbamy o bezpieczeństwo i zdrowie uczniów, dlatego w ostatnim czasie przeprowadziliśmy specjalne lekcje, które maja na celu zwiększenie świadomości na temat zagrożeń związanych z kleszczami oraz sposobami ich unikania.

              Kleszcze to pajęczaki, które przenoszą groźne choroby, m.in. boreliozę czy kleszczowe zapalenie mózgu. Ich liczba z roku na rok globalnie się zwiększa.

               

              Miejsca występowania kleszczy

              Do spotkania z kleszczem najczęściej dochodzi w miejscach porośniętych trawą lub krzewami. Zarośla stanowią bowiem idealne miejsce oczekiwania na swoją „ofiarę”. Spacerując po lesie, łące lub parku czy wypoczywając nad rzeką albo jeziorem jesteśmy narażeni na spotkanie kleszcza.

              Jak się chronić przed kleszczami?

              Kleszcze dostają się na nasze ubranie lub skórę bezpośrednio z roślin. Przechodząc przez zarośla możemy zebrać kleszcza z liścia lub źdźbła trawy, dlatego  istotne jest właściwe ubranie.  Wybierając jasną odzież szybciej i łatwiej dostrzeżesz kleszcza natomiast zakładając bluzę z długim rękawem lub kurtkę, długie spodnie, zakryte buty oraz kapelusz lub czapkę utrudnisz pasożytom dostęp do skóry.

              Dodatkowym zabezpieczeniem są środki odstraszające kleszcze. Stosuj je jednak ostrożnie, zgodnie z zaleceniami producenta umieszczonymi na opakowaniu.

              Po powrocie dokładnie obejrzyj skórę - także w zagłębieniach ciała, np. za uszami czy w zgięciach kolan. Ugryzienie kleszcza jest bezbolesne i nieproszony gość może pozostać niezauważony na naszym ciele nawet przez kilka dni. Pomocne w pozbyciu się kleszczy jest również wyczesanie włosów i umycie całego ciała.

              Jak usunąć kleszcza?

              Kleszcze usuwamy wyłącznie mechanicznie przy pomocy pęsety lub odpowiednich przyrządów do usuwania kleszczy. Zabieg ten wykonujemy niezwłocznie po zauważeniu kleszcza, aby zminimalizować ryzyko zakażenia. Wyciągając kleszcza chwytamy go jak najbliżej skóry, za przednią część ciała i pewnym ruchem pociągamy ku górze. Ranę po ukąszeniu dokładnie oczyszczamy środkiem dezynfekującym.

              Miejsce po ukąszeniu obserwujemy przez kilkanaście dni, zwracamy również uwagę na ogólne samopoczucie. Jeżeli pojawią się niepokojące objawy tj. osłabienie, ból głowy, gorączka, ból mięśni lub pierścieniowate zaczerwienienie skóry wokół ukąszenia należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

              Kleszcze groźne dla zdrowia

              Choroby przenoszone przez kleszcze są ważnym i narastającym problemem epidemiologicznym i klinicznym na świecie i w Polsce. Do zachorowań najczęściej rozpoznawanych w Polsce należą borelioza oraz kleszczowe zapalenie mózgu.

              Zakażenie boreliozą w pierwszej fazie przebiega bezobjawowo. Widoczne objawy w postaci okrągłego lub owalnego rumienia o czerwonym zabarwieniu mogą pojawić się w ciągu kilku tygodni od ugryzienia. Objawy te są niebolesne, zmieniające się wraz z upływem czasu aż do całkowitego zniknięcia. Zakażeniu towarzyszyć mogą również objawy grypopodobne oraz senność czy zaburzenia równowagi.

              Każde podejrzenie zakażenia należy skonsultować z lekarzem. Boreliozę leczy się terapią antybiotykową wyłącznie pod kontrolą specjalisty. Jeżeli u chorego nie występuje typowy rumień wędrujący rozpoznanie boreliozy wykonuje się poprzez badanie krwi.

              Kleszczowe zapalenie mózgu może przebiegać bezobjawowo, łagodnie lub ciężko prowadząc do kalectwa, a nawet śmierci. Objawy kleszczowego zapalenia mózgu występują dwuetapowo: w pierwszych tygodniach od ugryzienia mogą pojawić się objawy przypominające grypę (gorączka, bóle mięśni). Po kilku dniach od ustąpienia pierwszych symptomów dolegliwości wracają, dodatkowo towarzyszyć im mogą jeszcze inne tj. nudności, utrata przytomności czy zespół zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych.

              Zabezpieczeniem przed kleszczowym zapaleniem mózgu jest szczepienie, które uodparnia nasz organizm na tę chorobę. Warto je wykonać zimą lub wczesną wiosną, przed pierwszym wzrostem aktywności kleszczy.

          • Prelekcja online dla Rodziców
            • Prelekcja online dla Rodziców

            • Szanowni Państwo,

              Przypominamy, że dzisiaj o godz. 16:00 odbędzie prelekcja  "Jak rozmawiać z dzieckiem, aby nas słuchało?" organizowana przez Polskie Centrum Profilaktyki.

              Link do spotkania został Państwu wysłany przez Moduł Wiadomości e-dziennika Librus w poniedziałek 25 maja br.
              Zachęcamy do udziału w prelekcji!


              Dyrekecja Szkoły

              Zespół ds. Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej

          • Organizacja Dnia Dziecka - 1 czerwca
            • Organizacja Dnia Dziecka - 1 czerwca

            • W najbliższy poniedziałek obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji nastąpi zmiana organizacji pracy szkoły:

              - kurs porannego autobusu szkolnego - bez zmian

              - pierwsza lekcja - gry karciane i planszowe w klasach, następnie - rozgrywki i zabawy sportowe na boisku szkolnym

              - udział w Festynie Kolorów na boisku asfaltowym wg zamieszczonego wcześniej harmonogramu pod opieką wychowawców

              - obiad dla klas 1-3 o godz. 12.00, dla klas 4-8 o godz. 12.40

              - jedyny tego dnia kurs powrotny autobusu szkolnego jest zaplanowany na godz. 13.00

              - uczniowie mogą skorzystać z opieki w świetlicy szkolnej

              Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy!

            • Niezapomniana wycieczka klasy 8a do Jarosławca

            • W dniach poprzedzających zakończenie roku szkolnego uczniowie klasy 8a wraz z wychowawcą panią Magdaleną Michalską oraz panią Joanna Jaworską wybrali się na wyjątkową wycieczkę do nadmorskiego Jarosławca. Był to szczególny wyjazd – nie tylko okazja do odpoczynku i wspólnej zabawy, ale przede wszystkim piękne podsumowanie pięciu lat wspólnej pracy, nauki, wyzwań i niezapomnianych chwil spędzonych razem.

              Pobyt nad morzem dostarczył wszystkim mnóstwa radości i pozytywnych emocji. Każdy dzień wypełniony był atrakcjami, śmiechem oraz wspólnym spędzaniem czasu. Najwięcej chwil uczniowie spędzili oczywiście na plaży. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu. Były zabawy na plaży, budowanie imponujących zamków z piasku, spacery brzegiem morza oraz chwile relaksu. Wspólne plażowanie pozwoliło wszystkim jeszcze bardziej zintegrować klasę i stworzyć kolejne wyjątkowe wspomnienia.

              Podczas wycieczki nie zabrakło także ciekawych miejsc do odwiedzenia. Uczniowie wybrali się do papugarni, gdzie mogli z bliska podziwiać kolorowe i bardzo towarzyskie papugi. Wielką atrakcją okazała się możliwość karmienia ptaków i robienia pamiątkowych zdjęć. Kolejnym punktem programu była wizyta w Muzeum Ziemi Sławieńskiej, gdzie uczestnicy poznali historię regionu oraz wiele interesujących ciekawostek związanych z Pomorzem.

              Ogromne wrażenie zrobiło również wejście na latarnię morską, z której rozciągał się przepiękny widok na morze i okolicę. Dla wielu uczniów była to okazja do podziwiania nadmorskiego krajobrazu z zupełnie innej perspektywy oraz wykonania wyjątkowych zdjęć.

              Oczywiście podczas wyjazdu nie mogło zabraknąć również małych przyjemności. Spacerując po Jarosławcu, uczniowie chętnie zajadali się pysznymi lodami, korzystając z letniej atmosfery i uroków nadmorskiej miejscowości.

              Wieczory także były pełne atrakcji. Uczniowie uczestniczyli w grach integracyjnych, które dostarczyły mnóstwo śmiechu i pozwoliły jeszcze bardziej umocnić klasowe relacje. Jednym z najbardziej wyjątkowych momentów całego wyjazdu było wspólne ognisko. Wspólnie spędzony czas stworzył niezwykle ciepłą i wzruszającą atmosferę, która na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

              Wycieczka do Jarosławca była nie tylko doskonałą okazją do odpoczynku po wielu miesiącach nauki, ale przede wszystkim pięknym zwieńczeniem pięcioletniej współpracy uczniów klasy 8a z wychowawcą. Był to czas pełen radości, integracji, wspólnych przeżyć i chwil, które na zawsze pozostaną w sercach uczestników.

              Dziękujemy za ten wspólnie spędzony czas i wszystkie piękne wspomnienia!

              Magdalena Michalska

            • Matematyczna przygoda trwa

            • Zadania projektowe realizowane w ramach programu „Rosnę z matematyką” w naszej szkole już się zakończyły… ale nie całkiem.
              Dzięki wsparciu mFundacji wciąż korzystamy z zakupionych pomocy.  
              Podczas dodatkowych zajęć z klockami Linking Cubes w "Zerówce", dzieci po uważnym wykonaniu zadań z kart pracy, mogły stworzyć własne, unikalne przestrzenie. 
              Przedszkolaki z dumą liczyły wykorzystane elementy i odkrywały figury geometryczne w swoich konstrukcjach.
              Nauka przez działanie niezmiennie daje nam mnóstwo radości i motywacji!

              Pełną relację z przebiegu całego naszego projektu „Matematyka wokół nas – odkrywamy, liczymy, tworzymy!” możecie zobaczyć tutaj: 
              https://ostromecko.edupage.org/a/projekty-krajowe


              Agnieszka Stranc-Cieśla

            • Osobliwości historyczne i przyrodnicze naszej gminy

            • Dnia 22 maja 2026 roku w Urzędzie Gminy w Dąbrowie Chełmińskiej odbył się II Konkurs Historyczno - Geograficzny im. Jerzego Świetlika pt.Osobliwości historyczne i przyrodnicze gminy Dąbrowa Chełmińska. W konkursie uczestniczyły 3 drużyny ze szkół w Dąbrowie Chełmińskiej, Ostromecku i Czarżu. Celem konkursu było kształtowanie świadomości regionalnej oraz upowszechnianie wiedzy historycznej oraz geograficznej związanej z własnym regionem. Konkurs miał uczulić uczniów na poznanie wybranych zabytków, legend, miejsc pamięci oraz parków krajobrazowych. Zadaniem drużyn było przygotowanie i omówienie prezentacji multimedialnej oraz oddanie folderu turystycznego dotyczącego Gminy Dąbrowa Chełmińska. Zwyciężyła drużyna ze szkoły w Czarżu, II miejsce zajęła szkoła w Ostromecku, a III szkoła z Dąbrowy Chełmińskiej. Jesteśmy dumni z naszej drużyny i wszystkim uczniom gratulujemy !

            • Udany występ Patrycji i Mateusza w Gdańsku!

            •  

              23 maja w Gdańsku odbył się turniej badmintona „Rodzinne Rakiety”. W zawodach wzięli udział uczniowie naszej szkoły – rodzeństwo Patrycja i Mateusz, którzy wywalczyli miejsca na podium w swoich kategoriach wiekowych.

              Wyniki rywalizacji singlowej:

              • Patrycja - 1. miejsce w kategorii U15.
              • Mateusz - 3. miejsce w kategorii U13.

              Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych udanych startów w zawodach sportowych!

            • Podium w międzynarodowym konkursie dla Delfinków

            • Dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej pod opieką wychowawcy Moniki Wadych wzięły udział w konkursie międzynarodowym na najładniejszy plakat o tematyce ekologicznej. Dzieci wykonały plakat, który został nagrodzony drugim miejscem oraz dyplomem. Wszystkie dzieci otrzymały też pamiątkowe medale. Konkurs był zorganizowany w ramach projektu międzynarodowego "My actions speak" w ramach e-Twinning. Wzięło w nim udział 13 placówek z całej Europy m.in. z Włoch, Grecji, Ukrainy i Turcji. Głosowanie odbywało się poprzez formularz w aplikacji Google Forms. Dziękuję rodzicom za liczny udział w głosowaniu. 

              Wychowawca 

              Monika Wadych

            • Przegląd Talentów ZDOLNY PRZEDSZKOLAK

            • W piątek 22 maja w przedszkolu odbył się Przegląd Talentów "Zdolny Przedszkolak". Uczestnicy wydarzenia zaprezentowali swoje umiejętności w różnych dziedzinach: tańcu, sporcie, konstruowaniu, recytacji, grze na instrumentach oraz matematyce. Nie zabrakło też pokazu magicznych sztuczek oraz ciekawych opowieści na temat kolekcjonowanych przedmiotów.  Jak co roku uroczystość ta cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Wszystkie dzieci biorące udział w uroczystości otrzymały nagrody dzięki wsparciu Rady Rodziców. Zapraszamy do kolejnych edycji przeglądu. 

              Organizatorzy 

              Monika Wadych

              Barbara Wojtyszyn

              Kinga Buda

            • Dzień Rodziny - grupa Tygryski

            • 20 maja w grupie Tygryski odbył się wyjątkowy Dzień Rodziny. Był to czas pełen radości, wspólnej zabawy oraz miłych chwil spędzonych w gronie najbliższych.

               

              Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za obecność, zaangażowanie oraz przygotowanie pysznych słodkości, które umiliły nasze wspólne świętowanie. Dzięki Państwa obecności ten dzień miał wyjątkową i ciepłą atmosferę.

               

              Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

            • Pozdrowienia dla społeczności szkolnej z kursu w Alicante!

            • Z przyjemnością chcemy podzielić się wrażeniami z naszego wyjazdu do Hiszpanii. Kurs języka angielskiego w Alicante, który wybrałyśmy, nie tylko rozwija nasze umiejętności językowe, ale również wzbogaca możliwości wdrożenia nowych form prowadzenia zajęć z uczniami. Zajęcia odbywają się nie tylko w sali lekcyjnej, ale również w terenie – na przykład na plaży. Zorganizowano także wyjazd do Altei, gdzie każdy mógł zapoznać się z bogatą kulturą tego regionu. W trakcie zajęć mamy okazję poznać tradycje i obyczaje innych krajów dzięki uczestnikom kursu z Włoch, Węgier, Czech, Niemiec i Słowacji.

              Po intensywnych i bardzo ciekawych lekcjach mamy czas na zwiedzanie Alicante – miasta z bogatą historią sięgającą czasów iberyjskich i rzymskich, oferującego interesujące muzea, zabytki oraz punkty widokowe. Zobaczyłyśmy m.in. monumentalny Zamek św. Barbary (Castillo de Santa Bárbara), najstarszą dzielnicę miasta – Barrio de Santa Cruz, najpiękniejszy budynek, czyli Casa Carbonell, a także konkatedrę, Muzeum Archeologiczne i park El Palmeral. Udało nam się również pojechać do Walencji, trzeciego, co do wielkości miasta Hiszpanii.

              Zdobyte podczas wyjazdu doświadczenia zostaną wykorzystane do wzbogacenia oferty edukacyjnej naszej szkoły. Jesteśmy dumne, że nasza placówka otrzymała Akredytację Erasmusa. Dzięki temu możemy cieszyć się wyjazdami nauczycieli i uczniów do innych krajów oraz doskonalić znajomość języka angielskiego.

              Dziękujemy naszej prowadzącej Cristinie za pomysłowość i kreatywność podczas zajęć. Zakupione pamiątki oraz zdjęcia będą przypominały nam ten wspaniały czas.

              ¡Adiós Alicante! ¡Adiós España!

              Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

              Z pozdrowieniami p. Zenona Morgut i p. Karolina Jelonek  

          • "Polszczyzna bez tajemnic", czyli... uczniowie projektują
            • "Polszczyzna bez tajemnic", czyli... uczniowie projektują

            • W ramach innowacji „Polszczyzna bez tajemnic” uczniowie kl. V oraz VII b, biorący udział w zajęciach koła języka polskiego, projektowali koszulki, na których znalazły się zasady ortograficzne, znaczenia związków frazeologicznych, wyrażenia i zwroty związane z poprawną polszczyzną.

              Koszulki zaprojektowali uczniowie kl. V- Maja Libera, Marcel Chorzępa, Kornel Kozłowski, Gustaw Jankowski oraz uczennice kl. VII b- Lena Muchewicz i Patrycja Wadych.

              Efekty ich pracy można obejrzeć w holu szkoły.

               

              Hanna German i Iwona SIkora

          • "Polszczyzna bez tajemnic"- 5. konkurs
            • "Polszczyzna bez tajemnic"- 5. konkurs

            • Przedstawiamy wyniki  5. konkursu w ramach innowacji „Polszczyzna bez tajemnic”.

              Konkurs miał na celu sprawdzenie wiadomości i umiejętności językowych w oparciu o materiał, który przez dziesięć ostatnich miesięcy był prezentowany w holu szkoły.

              Zwycięzcami majowego konkursu zostali:

              I miejsce: Kaja Drążyk (kl. VI)

              II miejsce: Marcel Chorzępa (kl. V); Helena Michalczyk (kl. VIII b); Julia Zakórzewska (kl. VIII b)

              III miejsce: Kornel Kozłowski (kl. V)

               

              Gratulujemy zwycięzcom!

               

              Hanna German i Iwona Sikora

            • Wycieczka do Łodzi

            • W środę 20 maja uczniowie klas 4a, 5a i 6a wzięli udział w wyjątkowej wycieczce do Zoo w Łodzi. Naszą podróż rozpoczęliśmy bardzo wcześnie rano — wyjazd z Ostromecka odbył się już o godzinie 6:00. Mimo wczesnej pory wszystkim dopisywały dobre humory i ogromny entuzjazm.

              Po przyjeździe do łódzkiego zoo uczniowie rozpoczęli zwiedzanie z przewodnikiem, który w interesujący sposób opowiadał o mieszkańcach ogrodu zoologicznego. Dzieci miały okazję poznać wiele ciekawostek dotyczących życia, zwyczajów oraz środowiska różnych gatunków zwierząt. Duże zainteresowanie wzbudziły zarówno drapieżniki, jak i mniejsze, mniej znane zwierzęta.

              Po części z przewodnikiem uczniowie zwiedzali zoo wraz z nauczycielami we własnym tempie. Był czas na dokładniejsze obejrzenie ulubionych zwierząt, robienie zdjęć oraz zakup pamiątek, które będą przypominały o tym wyjątkowym dniu.

              Wycieczka okazała się bardzo udana i pełna niezapomnianych wrażeń. Uczniowie nie tylko miło spędzili czas, ale również poszerzyli swoją wiedzę przyrodniczą. Każdy znalazł coś interesującego dla siebie, a wspólnie spędzony dzień z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników.

          • Dyżur wakacyjny
            • Dyżur wakacyjny

            • Szanowni Państwo, 

              w tym roku nasze przedszkole jest nieczynne w okresie wakacji : od 01 lipca do 14 sierpnia.   

              Rodzice, opiekunownie dzieci uczęszczających do przedszkoli na terenie Gminy Dąbrowa Chełmińska zainteresowani posłaniem dziecka do przedszkola w czasie wakacji proszeni są o zgłaszanie takich wniosków w terminie do 08 czerwca 2026roku. 

              Poniżej ogłoszenie Wójta Gminy Dąbrowa Chełmińska w/w sprawie oraz wniosek na okres przerwy wakacyjnej w 2026 r. 

              ogloszenie.Wojta_Gminy_Dabrowa_Chelminskapdf.pdf

              wniosek_do_Przedszkola_na_wakacje.doc

              Kinga Kowalska

            • Wycieczka do Muzeum Piśmiennictwa i Druku w Grębocinie

            • Dnia 18 maja dzieci z oddziału „0” wybrały się na wycieczkę do Muzeum Piśmiennictwa i Druku w Grębocinie. Podczas wizyty przedszkolaki poznały historię pisma, książki oraz dawnego drukarstwa. Dzieci zwiedziły muzeum, oglądały stare maszyny drukarskie, czcionki oraz dawne narzędzia do pisania i tworzenia książek.Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty, podczas których dzieci mogły spróbować pisania piórem i atramentem, własnoręcznie czerpały papier oraz wykonały wydruk swoich pamiątkowych dyplomów. Była to dla wszystkich niezwykle ciekawa i atrakcyjna lekcja pokazująca, jak dawniej powstawały książki i dokumenty.Wycieczka miała na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych, poznanie historii piśmiennictwa i druku oraz wzbogacenie wiedzy dzieci poprzez praktyczne doświadczenia i aktywny udział w zajęciach. Wyjazd dostarczył dzieciom wielu radości, nowych doświadczeń i niezapomnianych wrażeń.

      • Biuletyn informacji publicznej
      • Librus Synergia
      • Godziny dzwonków

        Poniedziałek 22.06.2026
      • Kalendarz

        • brak danych
      • Galeria zdjęć

        • brak danych
      • Kontakty

        • Zespół Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku
        • (52) 3817625, 533 013 731 (ul. Szkolna 1) - dyrektor, sekretariat kl. IV-VIII SP
          (52) 3817695 (ul. Bydgoska 7) - oddziały przedszkolne, klasy I-III;
        • ul. Szkolna 1, OSTROMECKO,
          86-070 Dąbrowa Chełmińska
          e-mail: s.ostromecko@poczta.szkolna.net
          NIP: 5542723217
          Poland
        • Elektroniczna Skrzynka Podawcza Zespołu Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku
          /ZSOSTROMECKO/SkrytkaESP
        • e-Doręczenia
          AE:PL-81260-67260-WRUAT-22
      • Logowanie