• PEDAGOG SPECJALNY

• Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż.

W naszej szkole pedagogiem specjalnym jest Pani Monika Myszkiewicz-Ryńska.

Godziny pracy pedagoga specjalnego:

MAŁA SZKOŁA          DUŻA SZKOŁA

11.00  - 12.00

10.00  - 12.00

(godzina dostępności)

Proszę o wcześniejsze umówienie przez Sekretariat, e-dziennik lub maila: monika.myszkiwicz-rynska@rejewski.edu.pl

PEDAGOG SPECJALNY

Jest to nowe stanowisko w szkole i przedszkolu Pedagog Specjalny – 23 sierpnia 2022 r. zostało opublikowane Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 22 sierpnia 2022 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz.U. poz. 1769), w którym określono kwalifikacje pedagoga specjalnego zatrudnianego w przedszkolach i szkołach niebędących specjalnymi. Rozporządzenie weszło w życie 24 sierpnia 2022r.

Zadania pedagoga specjalnego:

Pedagog specjalny realizuje przede wszystkim zadania z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej udzielanej – dzieciom, uczniom, rodzicom i nauczycielom. Współpracuje z nauczycielami, wychowawcami lub innymi specjalistami, rodzicami oraz samymi uczniami.
          Współpracuje, w zależności od potrzeb, z innymi podmiotami działającymi na rzecz rodziny, dzieci.
          Prowadzi zajęcia o charakterze terapeutycznym, zarówno indywidualne jak i grupowe.

Kto może przyjść do pedagoga specjalnego:

Do pedagoga specjalnego może przyjść uczeń, nauczyciel, rodzic, każdy, kto chce porozmawiać, omówić jakiś problem, poszukać rozwiązania.

Zapraszam, Monika Myszkiewicz-Ryńska.

• (52) 3817625, 533 013 731 (ul. Szkolna 1) - dyrektor, sekretariat kl. IV-VIII SP (52) 3817695 (ul. Bydgoska 7) - oddziały przedszkolne, klasy I-III;
      • ul. Szkolna 1, OSTROMECKO, 86-070 Dąbrowa Chełmińska e-mail: s.ostromecko@poczta.szkolna.net NIP: 5542723217 Poland
      • Elektroniczna Skrzynka Podawcza Zespołu Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku /ZSOSTROMECKO/SkrytkaESP