Informujemy, że dowozy autobusem szkolnym są realizowane zgodnie z obowiązującym harmonogramem. Wszystkie przystanki są obsługiwane.
Aktualności

Informacja dot. dowozów
Polszczyzna bez tajemnic"- konkurs 3.
Za nami 3. konkurs w ramach innowacji „Polszczyzna bez tajemnic”.
Przypominamy, że konkurs ma na celu sprawdzenie wiadomości i umiejętności językowych w oparciu o materiał zaprezentowany w holu szkoły.
Zwycięzcami styczniowego konkursu zostali:
I miejsce: Krzysztof Kościelny (kl. VII a)
II miejsce: Kaja Drążyk (kl. VI)
III miejsce: Helena Michalczyk (kl. VIII b)
Gratulujemy zwycięzcom!
Kolejny konkurs odbędzie się w marcu.
Hanna German i Iwona Sikora
34 Finał WOŚP
🎺 Już od soboty wolontariusze ruszyli z puszkami! 🎺
Nie straszne im zimno ani wiatr. Już w samo południe byli w Czarżu – Flaster za wałem, gdzie odbyło się Morsowanie dla WOŚP 🧊🔥
Mateusz Wadych, Patrycja Wadych, Laura Glinka, Lena Muchewicz oraz Maja Antczak nie obawiali się żadnej pogody i pokazali, że pomaganie naprawdę rozgrzewa serca ❤️
Kilka godzin później Maja i Lena przez kolejne godziny kwestowały dla dzieciaków w OSP Dąbrowa Chełmińska podczas Maratonu Zumby 💃Oj, było energicznie, radośnie i czuć było mnóstwo pozytywnej energii! ✨
📍 W niedzielę mogliście spotkać naszych uczniów kwestujących w Ostromecku, Nowym Dworze, a także w Czarżu.
Do sobotniej ekipy jak co roku dołączyły Lenka i Zuza Witkowskie. I tak mocna Siódemka zbierała do swoich puszek do późnych godzin wieczornych każdy grosik! Bo każda złotówka w tej sytuacji ma znaczenie!
Nasz Zespół jak zawsze wykręcił super wynik wspólnie w puszkach było:
9 158,69 i 1 euro
Jesteście Wielcy i Niezawodni
Wielcy w działaniu. Niezawodni w efektach.
Razem gramy do końca świata i jeden dzień dłużej 🎶❤️
Raz jeszcze dziekuję rodzicom za opiekę nad dziećmi - bez Was nasi Wolontariusze nie mogliby pomagać ❤️
Kinga Kowalska
Kolejny świetny udział uczniów w Lidze Zadaniowej
Uczniowie klasy V: Marcel, Gustaw i Kornel po raz kolejny z sukcesem wzięli udział w konkursie Liga Zadaniowa, wykazując się dużą wiedzą, systematycznością i matematycznym zaangażowaniem. Dotychczasowe etapy przyniosły bardzo dobre wyniki i potwierdziły wysoki poziom przygotowania naszych reprezentantów.
Przed chłopcami ostatni etap konkursu, który odbędzie się 28 marca. Trzymamy mocno kciuki za finałowe zmagania i życzymy powodzenia!
Po zakończeniu etapu finałowego poinformuję na stronie szkoły o ostatecznych wynikach i osiągnięciach naszych uczniów. Juz teraz wiem, że będzie o czym pisać :-)
Magdalena Michalska
BAL KARNAWAŁOWY DLA KLAS 4-8
- 107
W Dzień Dziadka odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa. Wszyscy uczniowie wyśmienicie się bawili, uczestnicząc w atrakcjach przygotowanych przez Samorząd Uczniowski oraz jego opiekunów - panie Hannę German i Karolinę Jelonek. Najwięcej emocji oprócz współczesnych hitów wzbudziła zabawa w gorące krzesła, konkurs - taniec na gazecie oraz dziś już nieco zapomniana lambada. Konkurs na najciekawszy strój wygrali Marcelina Struska i Franek Grabara, który podczas zabawy użyczał kostiumu bratu - Jankowi. Dziękujemy pani Dominice Sadurskiej za przygotowanie dekoracji, pani Joannie Niedbalskiej za oprawę fotograficzną oraz wszystkim wychowawcom za bezpieczne przeprowadzenie zabawy. Wyrazy podziękowania składamy Radzie Rodziców, która przygotowała poczęstunek na tę okoliczność oraz bezcennemu Samorządowi Uczniowskiemu i jego opiekunom.
Dzień Bezpiecznego Internetu
10 lutego 2026r. obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Jego głównym celem jest propagowanie odpowiedzialnego korzystania z zasobów dostępnych w sieci, dbanie o cyfrowe bezpieczeństwo, unikanie potencjalnych zagrożeń wynikających z korzystania z internetu.
Z tej okazji zapraszamy uczniów do udziału w konkursach:
• klasy I–III – konkurs plastyczny pt. „Mój bezpieczny Internet”,
• klasy IV–VIII – „Klikam odpowiedzialnie” – konkurs na gazetkę klasową o bezpieczeństwie w Internecie.
Szczegółowe informacje dotyczące zasad udziału znajdują się w regulaminach konkursów.
Koordynatorki konkursów: Marzena Wilczewska i Agnieszka Stranc-Cieśla
BAL KARNAWAŁOWY DLA KLAS 1-3
- 41
Bal karnawałowy dla uczniów klas 1-3 był pełen radości, uśmiechu i wspaniałej zabawy. Dzieci przybyły w kolorowych, pomysłowych strojach, które stworzyły wyjątkową, karnawałową atmosferę. Wszyscy z entuzjazmem brali udział w tańcach oraz radosnym korowodzie uczestników. Nie zabrakło także emocjonujących konkurencji, takich jak przeciąganie liny. Dużo radości sprawiła zabawa taneczna z balonem. W przerwie na zabawę czekał na dzieci poczęstunek za który serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców. Bal dostarczył wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń, a uczestnicy opuszczali salę bardzo zadowoleni.
Zespół I-III
Sukces naszych uczniów w konkursach przedmiotowych
Zakończyły się etapy rejonowe konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły.
Z dumą informujemy, że do etapu wojewódzkiego awansowali:
Kajetan Ociński, kl. VII A - historia
Kaja Drążyk, kl. VI - język polski
Blanka Wysocka, kl. VIII A - język polski
Gratulujemy rodzicom oraz opiekunom uczniów i życzymy dalszych sukcesów.
Nagrody od Lidla- Szkoła Pełna Talentów
Dziękujemy za pomoc w zbieraniu i wbijaniu Talenciaków w akcji „Szkoła Pełna Talentów”. Dzięki zebranym Talenciakom wybraliśmy sprzęt do tenisa stołowego. Radość jest ogromna, a sprzęt jest już intensywnie używany przez naszych uczniów. Kto wie — być może to początek sportowej kariery i w przyszłości będziemy mieli swoją legendę tenisa stołowego, niczym Andrzej Grubba.
Dodatkowo dobraliśmy pachołki treningowe, które są przydatne niemal na każdych zajęciach sportowych.
Raz jeszcze dziękujemy za wspólną zabawę i zaangażowanie!
Kinga Kowalska
Rekrutacja do przedszkola i klasy pierwszej na rok szkolny 2026/2027
Warsztaty robienia świec w grupie Tygryski
- 10
Serdecznie dziękujemy „Chabrowe” KGW z Ostromecka za zorganizowanie wyjątkowych warsztatów świecowych dla dzieci z grupy „Tygryski”. Zajęcia były nie tylko ciekawą formą spędzenia czasu, ale także wspaniałą okazją do rozwijania kreatywności, zdolności manualnych oraz poznania tradycyjnego rękodzieła. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w warsztatach, a wykonane przez nie świece sprawiły im wiele radości.Dziękujemy za poświęcony czas, ciepłą atmosferę i piękną inicjatywę.
Kajetan w etapie wojewódzkim konkursu z historii
Informujemy, że Kajetan Ociński z kl. VII A awansował do etapu wojewódzkiego konkursu z historii.
Gratulujemy rodzicom oraz opiekunom ucznia i życzymy dalszych sukcesów.
Podziękowania
Dyrekcja Zespołu Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku składa serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za zaangażowanie, pomoc organizacyjną oraz wsparcie okazane podczas Koncertu Charytatywnego „Razem być…”, który odbył się w dniu 17 stycznia 2026 roku.
Szczególne wyrazy uznania kierujemy za przygotowanie poczęstunku dla zaproszonych gości, a także za otwartość, życzliwość i gotowość do współpracy, które w istotny sposób przyczyniły się do sprawnej realizacji wydarzenia oraz stworzenia wyjątkowej atmosfery koncertu.
Dziękujemy za Państwa aktywność i nieocenione wsparcie działań podejmowanych przez szkołę. Zaangażowanie Rady Rodziców stanowi ważny element budowania wspólnoty szkolnej oraz wzmacnia inicjatywy o charakterze społecznym i charytatywnym.
W szczególny sposób pragnę podziękować:
Pani Weronice Muchewicz
Pani Monice Cyprys
Pani Annie Janowskiej - Drążyk
Pani Beacie Ocińskiej
Pani Annie Wlazło
Pani Emilii Mosakowskiej
Panu Wojciechowi Wlazło
Pannu Patrykowi Popów
Panu Wojciechowi Mioduszewskiemu
oraz wszystkim Rodzicom, którzy przygotowali ciasta na tę uroczystość.
Dziękuję!
Krzysztof Wolski
Szkolny Klub Wolontariatu - ,, Razem dla Piotra"
„Razem dla Piotra” – koncert charytatywny pokazał, że nasi wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu działają na medal. Wykazali się wspaniałą postawą, odpowiedzialnością oraz ogromną gotowością do działania.
Przez ostatnie dwa dni, wraz z pracownikami szkoły i przy wsparciu kolegów z klas 8A, 8B oraz 6A, przygotowywali salę gimnastyczną, natomiast w dniu koncertu znakomicie współdziałali z przyjaciółmi Piotra, dbając o sprawny przebieg całego wydarzenia.
Koncert wypadł naprawdę wspaniale, a pomoc wolontariuszy — zarówno we wskazywaniu miejsc, organizacji poczęstunku, jak i podczas zbiórki do puszek — miała w tym ogromny udział. Była to jednak tylko część zadań, które z pełnym zaangażowaniem realizowali tego dnia.
Należy również podkreślić, że młodzież przez cały koncert wspaniale współpracowała z przedstawicielami Rady Rodziców, która przygotowała przepyszne paczuszki z ciastem, a dochód ze sprzedaży w całości został przekazany na leczenie Piotra.
Serdecznie dziękuję: Mai Antaczak, Lenie Muchewicz, Laurze Glince, Claudii Stępak, Patrycji Wadych, Zuzannie Cyprys, Piotrowi Kowalskiemu, Piotrowi Nadolińskiemu, Kacprowi Popów oraz Emilowi Wojciechowskiemu.
Bez Was nie byłoby to wszystko tak dobrze przygotowane i przeprowadzone.
Dziękuję z całego serca!
Było to niezwykle miłe i wartościowe doświadczenie, jednak nie odpoczywamy — już za tydzień część z Was ponownie zaangażuje się w duże wydarzenie. Przed nami kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla zdrowia najmłodszych, pod hasłem„Zdrowe brzuszki”.
Nie wątpię, że ponownie damy radę! ❤️
Kinga Kowalska
Przypominam, w poniedziałek o 12:50 w sali nr 12 odbędzie się spotkanie organizacyjne wolontariuszy biorących udział w tegorocznym WOŚP !
Konkurs "Leon" rozstrzygnięty
Po długich oczekiwaniach, otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego „Leon”. Był on skierowany do uczniów z klas 1-6, wzięło w nim udział 21 reprezentantów naszej szkoły. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testów sprawdzających umiejętności językowe, znajomość słownictwa oraz struktur gramatycznych na danym poziomie.
Najwyższe miejsca na tle Polski oraz tytuł Laureata uzyskało troje uczniów z naszej szkoły. Są to:
Klasa IV
Damian Zagórski (miejsce 6)
Emilia Ocińska (miejsce 10)
Klasa III
Stanisław Wlazło (miejsce 10).
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy pamiątkowe oraz słodką przekąskę, a najlepsi z naszej szkoły – nagrody rzeczowe.
Dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy odwagi i wspaniałych wyników. Zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych rozgrywkach językowych.
Kinga Buda
Paulina Minkiewicz
Koncert charytatywny „Razem być…”
W dniu 17 stycznia 2026 r. w Zespole Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku odbył się koncert charytatywny pod hasłem „Razem być…”, zorganizowany w celu wsparcia nastolatka w dążeniu do odzyskania sprawności.
Organizatorem wydarzenia była Pani Monika Bartkowska. Koncert został objęty patronatem Gminy Dąbrowa Chełmińska, która aktywnie włączyła się w realizację przedsięwzięcia. Szczególne wsparcie i zaangażowanie okazał Pan Wójt Radosław Ciechacki.
Nasza Szkoła bardzo aktywnie zaangażowała się w organizację koncertu, zapewniając zaplecze organizacyjne, techniczne oraz koordynację działań, co miało istotny wpływ na sprawny i profesjonalny przebieg wydarzenia.
Podczas koncertu zaprezentowano utwory Zbigniewa Wodeckiego, Marka Grechuty oraz Andrzeja Zauchy. Wykonawcą części wokalnej był Dawid Kartaszewicz, aktor znany z ról w serialach Przyjaciółki, Barwy Szczęścia oraz Czas honoru. Akompaniament fortepianowy zapewnił Mikołaj Gąsiewski, kompozytor i aranżer. Część taneczną zaprezentował Filip Kosicki, mistrz świata IDO Disco Dance 2025 oraz półfinalista programu Mam Talent.
W trakcie koncertu odbywały się licytacje charytatywne, z których dochód – podobnie jak środki zebrane podczas wydarzenia – został przeznaczony na wsparcie rehabilitacyjne Piotra.
Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem i stanowiło wyraz solidarności, empatii oraz zaangażowania społeczności lokalnej w działania na rzecz osób potrzebujących wsparcia.
Artykuł - Express Bydgoski oraz galeria zdjęć Express Bydgoski
UWAGA!!!
Szanowni Rodzice
Drodzy Uczniowie i Uczennice
W związku z trudną sytuacją meteorologiczną na terenie Gminy do końca bieżącego tygodnia:
- w szkole nie wprowadzane będą nowe zagadanienia, tematy, umiejętności
- zajęcia będą miały charakter powtórzeniowy, ćwiczeniowy, itp.
- wszystkie kartkówki, sprawdziany, testy, itp. są odwołane
- uczniowie i przedszkolaki, którzy mają utrudniony dojazd do szkoły, przedszkola mogą zostać w domach (za zgodą rodziców)
- dzieci, które mają utrudnione przez warunki pogodowe dojście do przystanków, na których zatrzymują się autobusy szkolne mogą zostać w domach (za zgodą rodziców)
- zapewniamy opiekę świetlicową w czasie pracy szkołyW przypadku pogorszenia się warunków pogodowych informacja o zawieszeniu zajęć lekcyjnych przekazana będzie przez e-dziennik i stronę internetową szkoły.
Konkursy
BAL KARNAWAŁOWY
Walentynkowy Konkurs Językowy
Uczniów klas 7-8 zapraszamy do wzięcia udziału w corocznym konkursie pt. VILOVE organizowanym przez VI LO w Bydgoszczy. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu krótkiego filmiku w języku angielskim (do 2 minut), przedstawiającego piosenkę, wiersz lub parodię nawiązującą do tematu miłości. Zgłoszenia przyjmują nauczyciele języka angielskiego do 27 stycznia. W minionych latach uczniowie naszej szkoły osiągali sukcesy w tym konkursie - tym bardziej zachęcamy do wzięcia udziału. W jednym filmie może wystąpić maksymalnie 3 uczniów. Dla laureatów przewidziane są nagrody pieniężne.
Agnieszka Gapińska, Paulina Minkiewicz
Godziny dzwonków
Poniedziałek 22.06.2026Kalendarz
- brak danych
Archiwum Aktualności
Galeria zdjęć
- brak danych