Pierwsze zbiory spakowane i powędrowały do skupu. Całe 329 kg !!!
Super dzieciaki akcja wciąż trwa, a worki puste czekają by je zapełnić.
Zbieramy i pomagamy!!
Pierwsze zbiory spakowane i powędrowały do skupu. Całe 329 kg !!!
Super dzieciaki akcja wciąż trwa, a worki puste czekają by je zapełnić.
Zbieramy i pomagamy!!
10 października obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Zdrowie psychiczne jest powszechnym prawem człowieka – to hasło przewodnie tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego 2023. Inicjatorzy wydarzenia: Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oraz Światowa Federacja Zdrowia Psychicznego zwracają tym samym szczególną uwagę na fakt, iż na całym świecie osoby cierpiące na choroby psychiczne w dalszym ciągu doświadczają naruszeń praw człowieka, jak wykluczanie z życia społecznego i dyskryminacja.
Temat ten jest niezwykle ważny, ponieważ z problemami zdrowia psychicznego boryka się coraz więcej młodzieży, a nawet dzieci. Jeden na siedmiu nastolatków na całym świecie doświadcza problemów ze zdrowiem psychicznym. Warto nauczyć się, jak dbać o higienę zdrowia psychicznego, jak pomóc sobie w momentach kryzysowych, dowiedzieć się, co pogarsza stan naszego zdrowia psychicznego, a co jemu służy.
W naszej szkole możesz oprócz wychowawcy, pedagoga szkolnego i psychologa zwrócić się o pomoc do pedagoga specjalnego.
Godziny pracy pedagoga specjalnego to:
pn 11.00 - 13.00
wt 11.00 - 13.00
śr 11.00 - 13.00
czw 11.00 - 14.00
pt 10.00 - 13.00
Bardzo proszę o wcześniejsze umówienie się na spotkanie przez adres emaila: monika.myszkiewicz-rynska@rejewski.edu.pl
Nie bądźmy obojętni na cierpienie dzieci!
Pedagog specjalny - mgr Monika Myszkiewicz-Ryńska
Zapraszam serdecznie.
Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Zuzanna Cyprys zajęła II w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Białych Błotach. Na 60 startujących dziewcząt Zuzia przybiegła na II pozycji zdobywając srebrny medal. Łącznie w zawodach wystartowało 10 uczniów z naszej szkoły, 5 dziewcząt i 5 chłopców, ilość zawodników z gminy Dąbrowa Chełmińska to 30 uczniów.
reprezentacja szkoły ;
dziewczęta chłopcy
Zuzanna Cyprys kl VI Franciszek Grabara kl VI
Zofia Jankowska kl VI Kacper Popów kl VI
Natalia Siekierkowska kl V Cyprian Majcher kL V
Oliwia Klarkowska kl V Adam Stodolski kl V
Zuzanna Siudmiak kl VI Stanisław Ceglarski kl V
zapraszamy do fotorelacji .
W najbliższą środę uczniowie klas IV-VIII wezmą udział w biegu sztafetowym zorganizowanym przez p. K. Jelonek w ramach szkolnych obchodów Miesiąca Maltańskiego. O godz. 11.00 pod opieką nauczycieli, którzy zgodnie z planem mają o tej godzinie lekcje w poszczególnych klasach, uczniowie udadzą się wspólnie do parku, gdzie reprezentacje klas wezmą udział w biegu z flagą Malty. W sztafecie musi wziąć udział 6 osób z każdej klasy, w tym przynajmniej 2 dziewczyny. W przypadku większej ilości chętnych, wychowawca może przeprowadzić losowanie uczniów, biorących udział w sztafecie. Prosimy pamiętać o stroju sportowym. Zwycięzcy w kategoriach klas 4-5 oraz 6-8 zostaną nagrodzeni podczas podsumowania Miesiąca Maltańskiego. Zapraszamy do wspólnej zabawy przy jesiennych promieniach słońca.
W piątek dzieci oglądały przedstawienie pt. "Świnka Cherubinka" w wykonaniu Teatru Bajecznego. Dzieci dowiedziały się, dlaczego należy być dobrym przyjacielem oraz na czym polega prawdziwa przyjaźń. Było dużo radości, tańców oraz śpiewania. Czekamy na kolejne spotkanie z Teatrem Bajecznym już zimą.
W miniony czwartek grupa Tygrysi rozpoczęła zabawę w kodowanie. Dzieci zrealizowały jesienne zadanie z projektu "Uczymy dzieci programować". Kolejne zadania czekają na Tygryski już w czwartek.
Alicja Czekajewska
Dziś minęły dwa tygodnie od czasu powrotu trzech pracowników naszej szkoły z kursu języka angielskiego na Malcie. By przybliżyć całej społeczności szkolnej kulturę tego niewielkiego wyspiarskiego kraju, miesiąc październik ogłosiliśmy Miesiącem Maltańskim. W piątek odbyła się akcja dekorowania drzwi w stylu maltańskim, gdyż na Malcie na każdym kroku możemy dostrzec balkony oraz drzwi wejściowe do domów w jaskrawych kolorach, mocno odbijających się od jasnożółtych piaskowców. Uczniowie pamiętali także o ozdobnych kołatkach. W nadchodzącym tygodniu czekają kolejne atrakcje - biegi z akcentem maltańskim oraz quiz na spostrzegawczość. Pojawią się także prezentacje o Malcie na zajęciach z wychowawcą oraz tematyka nawiązująca do tego kraju na wybranych lekcjach. Póki co, czekamy na prace plastyczne uczniów dotyczące Krajobrazów Malty - format A3 lub A4, technika dowolna. Prace należy składać u p. Z. Morgut lub u wychowawców w terminie do 20 października. Na zwycięzców czekają nagrody ufundowane ze środków unijnych w ramach realizacji przez naszą szkołę projektu Erasmus+ pod nazwą O.P.E.N. SCHOOL.
Nie bądz obojętny na widok pustych skrzynek na wejściu do biblioteki i świetlicy szkolnej - owrzosujmy je wspólnie, aby nabrały pięknego jesiennego wyglądu i cieszyły oczy każdego wchodzącego. Z całego serducha już dziękujemy i zapraszamy do przyłączenia się do akcji projektowania radości w najbliższym otoczeniu:)
Przypominam oficjalne nasze konto :Zespół Szkół Imienia Mariana Rejewskiego W Ostromecku
https://szkoly.lidl.pl/Talenciaki/szkola?partyId=87040000182
Świetlica za chwilę dostarczy kolejny karton :)))
Kto ma jeszcze niech przyniesie!
Rewia na lodzie
We wtorek 3 października dzieci z grup pięciolatków i sześciolatków udały się na wycieczkę do Torunia w celu obejrzenia widowiska na lodzie pt. "Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza". Spektakl dostarczył widzom wielu pozytywnych emocji i zachwycił efektami specjalnymi tj.: gra barw i świateł, wspaniałe kostiumy oraz oprawa muzyczna. W ten sposób przekazana opowieść zostanie na długo w pamięci małych odbiorców. Zachęcam do obejrzenia fotorelacji w zakładce Album fotograficzny.
Monika Wadych
Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt z tej okazji, zaprosiliśmy do nas Panią Magdalenę, która prowadzi hodowlę psów rasy Rhodesian Ridgeback w Wałdowie Królewskim. Pani Magda przyjechała do nas ze swoim psem-Etią, która jest Championem Polski. Opowiedziała ciekawostki o tej rasie, pokazała nam umiejętności swojego psa oraz zdobyte przez Etie medale. Dzieci dowiedziały się, dlaczego należy, być ostrożnym w kontakcie z psami a na koniec otrzymały, od Pani Magdy kolorowanki z nowo poznaną psią koleżanką. Bardzo dzięujemy Pani Magdzie za odwiedziny i zapraszamy do nas ponownie.
W poniedziałek grupa maluszków poznała marchewkowe smaki. Dzieci degustowały marchewkowe chipsy, sok, przecier oraz marchewkowe ciasto. Było pysznie:)
ZAPRASZAMY
Uczniów klas IV-VIII do wzięcia udziału w konkursie plastycznym.
Konkurs plastyczny polegający na przedstawieniu wybranego miejsca,
które znajduje się na Malcie.
Cele konkursu:
inspirowanie do własnej pracy twórczej
przybliżenie piękna i bogactwa Malty
rozwijanie kreatywności i wrażliwości artystycznej
wychowanie dzieci i młodzieży przez sztukę i dla sztuki
zorganizowanie wystawy prac konkursowych promujących zabytki Malty
oraz najpiękniejszych miejsc na wyspie.
Forma konkursu:
Szkolny konkurs plastyczny, polegający na wykonaniu PLAKATU
– technika dowolna (np. rysunek, malarstwo). Plakat w formacie A4 lub A3
Tematyka konkursu
Treść zamieszczona na plakacie musi odnosić się do tematu konkursu.
Uczestnicy konkursu
Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VIII Zespołu Szkół w Ostromecku
im. Mariana Rejewskiego.
Termin konkursu
Prace prosimy składać do 20.10.2023 r. do p. Z. Morgut lub do p. K. Jelonek
Prace będą oceniane w dwóch kategoriach:
Klasy IV - V Klasy VI – VIII
Każda praca musi być podpisana imieniem i nazwiskiem autora oraz klasą.
Kryteria oceny to:
- estetyka wykonania, zgodność z tematem, pomysłowość, oryginalność, samodzielność wykonania.
Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły.
Nagrody i wystawa
Zostaną przyznane nagrody rzeczowe i wyróżnienia. Prace nagrodzone oraz zakwalifikowane
do wystawy będą eksponowane w Szkole Podstawowej w Ostromecku.
Prace konkursowe przechodzą na własność organizatorów, którzy zastrzegają sobie prawo do bezpłatnego eksponowania, publikowania ich na stronach internetowych.
Już w tym tygodniu rozpoczynamy obchody Miesiąca Maltańskiego zaplanowanego w związku z realizacją programu Erasmus+. Po miesiącach tematycznych nawiązujących do Włoch, Irlandii i Cypru, przyszedł czas na Maltę. Ogłaszamy:
- konkurs plastyczny pt. Krajobrazy Malty (organizator - p. Z. Morgut)
- bieg maltański (organizator - p. K. Jelonek)
- quiz na spostrzegawczość (organizator - p. M. Olszówka)
- akcja pt. Otwórzmy się na Maltę (organizatorzy - p. H. German, p. D. Okoński)
- zajęcia w bibliotece pt. Szlakiem Europejskich Baśni (organizator - p. B. Adamiec)
- lekcje o Malcie na zajęciach z wychowawcą
Podsumowanie Miesiąca Maltańskiego i wręczenie nagród oraz dyplomów nastąpi dnia 26 października. Ze szczegółami poszczególnych konkursów i akcji zapoznają uczniów ich organizatorzy.
Po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W ramach zajęć świetlicowych dzieci wysłuchały wiersza Jana Brzechwy „Sum” oraz wzięły udział w minikonkursie związanym z tematyką utworu. Dzień Głośnego Czytania został ogłoszony przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy we wrześniu 2001 roku. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje.
Czytajmy dzieciom!
Beata Adamiec
1 października został ogłoszony „Ogólnopolskim Dniem Tornistra”. Jest to akcja edukacyjna MEN, która inauguruje projekt mający na celu zapobieganie zjawisku noszenia przez uczniów zbyt ciężkich plecaków. Temat przeciążonych tornistrów od lat jest podejmowany przez rodziców, uczniów, nauczycieli, lekarzy.
Nasza szkoła również włączyła się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Tornistra, któremu patronuje Minister Edukacji Narodowej wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym.
Jest to akcja edukacyjna, która ma na celu zwrócenie uwagi rodzicom, uczniom i nauczycielom na zjawisko przeciążonych plecaków. Przeciążone tornistry to temat, który rokrocznie pojawia się w przestrzeni publicznej wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego. W celu przeciwdziałania zjawisku zbyt ciężkich plecaków podejmowane są różnorodne działania o charakterze profilaktycznym. Nasza szkoła również uczestniczy w tej akcji, dlatego Panie z klas 1-3 przeprowadzą w tym tygodniu lekcję na temat wybranych czynników wpływających na postawę ciała. Podczas zajęć uczniowie dowiedzą się, co powinno znajdować się w dobrze zapakowanym tornistrze oraz jak należy prawidłowo nosić tornister, aby uczeń nie nabawił się żadnych wad postawy.
Organizator akcji:
Pedagog szkolny
W dniu 29 września 2023 r. w Zespole Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku, Wójt Gminy Dąbrowa Chełmińska Radosław Ciechacki wraz z Dyrektorem Panią Beatą Prietz wręczył uczniom klasy IV Szkoły Podstawowej, 14 komputerów z programu „Laptop dla ucznia”
Program „Laptop dla ucznia” to rządowa inicjatywa, której celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych.
Program realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji i zakłada, że każdy uczeń IV klasy szkoły podstawowej w Polsce otrzyma na własność bezpłatny laptop. Sprzęt może być wykorzystany do nauki, rozwoju kompetencji cyfrowych oraz talentów i zainteresowań. Wsparciem objęci zostaną uczniowie szkół publicznych i niepublicznych.
Zakup laptopów z niezbędnym oprogramowaniem jest finansowany ze środków zaplanowanych w Krajowym Planie Odbudowy.
Więcej zdjęć znajduje się na facebookowej stronie Urzędu Gminy Dąbrowa Chełmińska
W dniu 29.09.2023 po godzinie ósmej rano została przeprowadzona próbna ewakuacja. Najpierw uczniowie z budynku przy ulicy Bydgoskiej 7, a następnie Szkolnej 1 po usłyszeniu sygnału alarmowego sprawnie i bez paniki, stosując się do zasad postępowania w trakcie niebezpieczeństwa opuścili budynki szkoły.
Uczniowie wraz z nauczycielami, pracownicy szkoły dostępnymi drogami udali się do punktu zbiórki, którym jest boisko szkolne.
Wszystko przebiegało poprawnie co potwierdził specjalista ds. bhp Pan Sławomir Pochylski.
Po zakończonej akcji wszyscy zostali przeszkoleni z wiedzy teoretycznej o gaśniacach jak i sposobie ich używania.
Kinga Kowalska
Powered by aSc EduPage