• Nasze sprawy

• Nocowanka

11 maja uczniowie naszej klasy wraz z kolegami z klasy IV a spędzieli noc w szkole. Nocowanka obfitowała w gry i zabawy inicjowane przez samych uczniów. Były gry planszowe, zespołowe, karciane i dmuchanie baniek mydlanych. Wieczorem posililiśmy się pizzą oraz obejrzeliśmy film. Nikogo nie dziwił fakt, iż po tak intensywnym czasie większość uczniów nie mogła zasnąć.

Nasze Prawa i Obowiązki

Na ostatniej lekcji wychowawczej mieliśmy okazję przypomnieć sobie jakie są nasze prawa i obowiązki. Uczniowie tworzyli plakaty ilustrujące ich przemyślenia. Podeszli do tematy bardzo kreatwnie, nie ograniczyli się tylko do praw i obowiązków ucznia, ale uwzględnili również swoje obowiązki i prawa, które posiadają w domach rodzinnych. praca w grupach była okazją do ścierania się charakterów, poglądów, pomysłów i nauki kompromisu. Efekty można podziwiać na gazetce klasowej w s.13.

Bal Karnawałowy

5 lutego 2018 r.

5 lutego mieliśmy okazję uczestniczyć w Balu Karnawałowym organizowanym w naszej szkole. Wszyscy świetnie się bawili, przebrania były bardzo oryginalne, liczne konkursy umilały nam czas. Oczywiście prawdziwy bal nie może obyć się bez Królowej i Króla, kórymi zostali uczniowie naszej klasy - Marika Kowalska oraz Szymon Pepliński. Serdecznie gratulujemy.

Szkolne Jasełka oraz Wigilia klasowa
          22 grudnia 2017 r.

Ostatni dzień w szkole w roku 2017 minął nam na wspólnym oglądaniu Jasełek, które zostały przygotowane przez uczniów naszej szkoły, w tym naszej klasy. Po Jasełkach oraz zwycięstwie wink w Konkursie Kolęd mogliśmy udać się do swojej sali, gdzie na uczniów czekały przysmaki oraz prezenty pod choinką. Czas ten spędziliśmy razem z uczniami klasy 4a oraz ich wychowawczynią Panią Joanną Stasiak. Humory wszystkim dopisywały. Był czas na luźne rozmowy, śmiech, ale i na chwilę powagi podczas składania sobie życzeń i dzielenia się opłatkiem. Atmosferę świąteczną było czuć w powietrzu jeszcze długo po opuszczeniu sali przez ostatniego ucznia. Dziękuję Radzie Klasowej za zorganizowanie uczniom tego świątecznego dnia.

Merry Christmas!

Zapraszam po więcej zdjęć do naszej galerii - Wigilia 2017

Koncert Noworoczny - 16.12.2017

Uczniowie naszej klasy zaprezentowali się podczas Konceru Noworocznego, który odbył się 16 grudnia. Przepiękne widowisko wsparli swoją grą aktorską, śpiewem i grą na instrumentach.

W OCZEKIWANIU NA BOŻE NARODZENIE

Sala, której współopiekunem jest nasza klasa wzbogaciła się o nowy element dekoracyjny. Uczniowie klasy 4b udekorowali piękną choinkę, która pojawiła się dzięki niezwykłej hojności rodziców jednej z uczennic.  Z pewnością drzewko to pozwoli nam jeszcze lepiej pamiętać o pięknie i wyjątkowości nadchodzącego czasu.

Klasa 4b w Akademii pana Kleksa

W ramach projektu z języka polskiego związanego z omawianą lekturą, uczniowie z klasy 4b wcielili się w postać niekonwencjonalnego nauczyciela – Ambrożego Kleksa. Uczestniczyli także w kleksografii – lekcji twórczego pisania. Wielu odsłoniło przy tej okazji swoje talenty!

Warszaty malowania na szkle Skłudzewo 3.11.2017

Dnia 3 listopada uczestniczyliśmy w Warsztatach malowania na szkle w Skłudzewie. Uczniowie po zaspokojeniu pierwszego głodu udali się w plener tworząc szkice pobliskich majestatycznych drzew. Następnie mieli okazję przyjrzeć się galerii obrazów stworzonych różnymi technikami. Wreszcie mogli sami poczuć się jak artyści tworząc swoje piękne dzieła na szkle.

Po więcej zdjęć zapraszamy do albumu Warsztaty w Skłudzewie

• (52) 3817625, 533 013 731 (ul. Szkolna 1) - dyrektor, sekretariat kl. IV-VIII SP (52) 3817695 (ul. Bydgoska 7) - oddziały przedszkolne, klasy I-III;
      • ul. Szkolna 1, OSTROMECKO, 86-070 Dąbrowa Chełmińska e-mail: s.ostromecko@poczta.szkolna.net NIP: 5542723217 Poland
      • Elektroniczna Skrzynka Podawcza Zespołu Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku /ZSOSTROMECKO/SkrytkaESP