Grupa 5-latków

TYGRYSKI - GRUPA POPOŁUDNIOWA

               Bardzo szybko upłynęły kolejne 3 miesiące w grupie popołudniowej "Tygrysków" i niepostrzeżenie zakończył się I semestr roku szkolnego. W listopadzie realizowaliśmy blok "Polska nasza Ojczyzna". Utrwaliliśmy symbole narodowe Polski, pracowaliśmy z mapą Polski, wybraliśmy się na wirtualny spacer po Warszawie, Krakowie, Toruniu. Poznaliśmy również legendy związane z tymi miastami. Miesiąc grudzień był okresem, w którym przygotowywaliśmy się do świąt. Rozmawialiśmy o tradycjach i zwyczajach świątecznych. W nastrój świąt przeniosło nas słuchanie opowiadań o tematyce świątecznej. Wykonaliśmy aniołki na kiermasz. Uczyliśmy się również układu choreograficznego, który zaprezentowaliśmy na Koncercie Świątecznym. Zaprosiliśmy na zajęcia rodziców. W styczniu wybraliśmy się na biegun północny i południowy. Poznaliśmy warunki życia ludzi na Grenlandii, wzbogaciliśmy wiedzę na temat zwierząt żyjących na biegunach. Ponadto rozwijaliśmy sprawność manualną, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość oraz kreatywność poprzez różnego rodzaju ćwiczenia, karty pracy oraz wykonywanie prac plastyczno-technicznych. Doskonaliliśmy umiejętność przeliczania elementów.  Rozwiązywaliśmy proste zadania tekstowe, posługując się liczmanami lub licząc na palcach. Rozwijaliśmy słuch fonematyczny. Nie zabrakło również czasu na zabawy konstrukcyjne i tematyczne. 

                                                           Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce "Album fotograficzny"

                                                                                                                                      Małgorzata Sieg

Znalezione obrazy dla zapytania tygrysekPierwsze dwa miesiące w grupie popołudniowej "Tygrysków" przebiegły bardzo szybko i miło. Dzieci chętnie brały udział we wszystkich zajęciach. We wrześniu głównie skupiliśmy się na zabawach integracyjnych mających na celu bliższe wzajemne poznanie się, kształtujących postawy koleżeństwa i tolerancji. Nie zabrakło również treści związanych z bezpieczeństwem w przedszkolu, w domu, i na ulicy. W październiku pojawiły się tematy związane z jesienią. Przenieśliśmy się do jesiennego sadu, ogrodu, parku, lasu. Rozróżnialiśmy pospolite gatunki drzew liściastych i iglastych. Rozmawialiśmy o zwierzętach szykujących się do zimy. Chętnie śpiewaliśmy, wykonywaliśmy pląsy do muzyki, tworzyliśmy muzykę na instrumentach perkusyjnych, wykonywaliśmy prace plastyczno-techniczne. Nie zabrakło również ćwiczeń ortofonicznych, ćwiczeń rozwijających myślenie logiczne, matematyczne oraz rozwijających słuch fonematyczny.Do wspólnej nauki oraz zabawy zachęcaliśmy również dzieci z grupy "Jeżyków" oraz z grup "Zerowych", które dochodziły do nas w trakcie zajęć.

   Zapraszamy do albumu fotograficznego.                                                                    Małgorzata Sieg

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania świeta tuż tuż      11 grudnia br. o godz. 16.45 w grupie "Tygrysków" odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców. Celem spotkania było wywołanie radości z okazji zbliżających się Świąt, integracja środowiska przedszkolnego, umożliwienie Rodzicom obserwacji swojego dziecka na tle grupy oraz przybliżenie metod i form pracy z dziećmi w przedszkolu. Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze, Dzieci ujawniły swoją wiedzę i umiejęności. Rodzice chętnie uczestniczyli we wspólnej zabawie. Wszyscy opuścili budynek przedszkola z uśmiechem na twarzach oraz z samodzielnie zrobionymi ozdobami na choinkę.

   Zapraszamy do zakładki "Album fotograficzny".

                                                                                                                        Małgorzata Sieg, Ewa Chojnacka

 

Znalezione obrazy dla zapytania andrzejki  30 listopada br. w grupie popołudniowej "Tygrysków" zorganizowano andrzejki. Najpierw dzieci zostały zapoznane z tradycją andrzejkową, a następnie mogły skorzystać z wróżb przygotowanych przez Cygankę Elwirę. Każdy mógł dowiedzieć się czegoś ciekawego o sobie, o swojej przyszłości. Zabawa andrzejkowa dostarczyła uczestnikom wiele radości niezapomnianych przeżyć.

   Zapraszam do zakładki "Album fotograficzny"

                                                                                                                                         Małgorzata Sieg

 

Podobny obraz22 listopada br. w grupie popołudniowej "Tygrysków" odbyły się w bibliotece zajęcia w związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Pluszowego Misia. W spotkaniu uczestniczyły Mamy oraz Babcie przedszkolaków. Mama Krzysia przeczytała dzieciom bajkę o Misiu Uszatku. Następnie Tygryski układały puzzle, z których wyłonił się wizerunek bohatera bajki. Wszyscy wesoło bawili się przy pląsach i piosenkach o Misiach. Przedszkolacy mieli również możliwość zapoznać się z róznymi książkami o Misiach, dzięki wystawce przygotowanej przez panią Beatę Adamiec. Celem spotkania było nie tylko zbliżające się święto wszystkich Misiów, ale także rozwijanie zainteresowań książką i czytelnictwem.                                                                                                                                                           

   Zapraszam do zakładki "Album fotograficzny"

                                                                                                                                        Małgorzata Sieg