• Podsumowanie Miesiąca Maltańskiego

        • W miniony piątek odbyło się podsumowanie kreacji Szanowanego Europejczyka oraz konkursów zorganizowanych w ramach szkolnych obchodów Miesiąca Maltańskiego. Wszyscy zwycięzcy otrzymali dyplomy i upominki, a społeczność szkolna z klas 4-8 zebrana na sali gimnastycznej - ciasteczka Maltanki. Przypomnijmy, że w październiku miały miejsce akcje takie jak: dekorowanie drzwi sal lekcyjnych w stylu maltańskim, konkurs plastyczny Krajobrazy Malty, biegi sztafetowe, quiz spostrzegawczości i wiedzy o Malcie, krótki film o przygodach Odyseusza, lekcja biblioteczna o Malcie z cyklu Szlakiem Europejskich Baśni, gazetka tematyczna i wystawy prac uczniowskich oraz projekt dotyczący organizacji wycieczki na Maltę. Wszystko to dzięki zaangażowaniu nauczycieli i wychowawców klas, za co serdecznie dziękujemy. Nagrody wręczone w konkursach zostały ufundowane ze środków unijnych przeznaczonych na realizację projektu Erasmus+ pod nazwą O.P.E.N. School. 

        • Szkolny Klub Wolontariatu

        • Podsumowując miesiąc październik :

           * Zbieramy kasztany dla Nikosia, akcja zakończona w piątek. Mama chłopca odebrała ponad 200 kg.

          Łącznie ponad 600 kg ZEBRALIŚCIE!!! 

          * Zakręcona akcja dla Szymka  wciąż trwa ( kolejne 5 worków nakrętek zostanie dostarczone w czwartek do zbiorczego pojemnika);

          * Pomocna dłoń ( pomagamy sobie wzajemnie) 

          * Akcja Talenciaki - do 5 listopada zbieramy talenciaki i zamienimy je na nowy sprzęt dla szkoły

          Plan na listopad :

          * Słodkie piątki - przy rekomendacji Rady Rodziców, wspólnie z Samorządem Szkolnym wracamy do akcji. Czekam na zgłoszenia chętnych klas, startujemy 03.11.2023.

          Przypominam: pieniądze ze sprzedaży klasa przeznacza na wybrany cel charytatywny. 

          Zamieniamy torby na farbę - sprzedaż toreb płóciennych, pieniądze zbieramy na farbę do muralu na szkole - szczegóły u wolontariuszy; 

          * Przygotowanie do akcji pomagamy ptakom przetrwać zimę  -  kule tłuszczowe, karmniki; 

          * Rekrutacja do WOŚP - RUSZAMY do 8.11 zapisy 

          * Kontynuacja trwających działań : Pomocna dłoń ( zachęcam do wzajemnej pomocy, nie wstydź się pomagać jak i prosić o pomoc), Zakręcona akcja dla Szymka;

          Kinga Kowalska

        • Robot INDI u maluszków.

        • W piątek u Delfinków pojawił się kurier z przesyłką z projektu "Uczymy dzieci programować". W środku paczki znajdował się tajemniczy list oraz malutki robot INDI. Jest to  przyjazny, intuicyjny robot, który świetnie sprawdza się jako narzędzie do nauki podstaw kodowania. Bez wykorzystywania tabletów, bazując jedynie  na komendach ukrytych pod postacią barwnych kwadratów, dzieci uczyły się logicznego myślenia, kreatywności oraz umiejętności współpracy. Nauka i zabawa z robotem potrwa do 8 listopada. 

        • Jesienne pomaganie u delfinków.  

        • Delfinki w minionym tygodniu zdobywały informacje o tym, jak pomagać zwierzętom przetrwać chłodne dni.  Oglądały przedszkolny karmnik, sypały specjalne ziarenka do ptasiej stołówki, wspólnie obejrzały bajkę "Jak wróbelek Elemelek dostał zaproszenie na wesele". Dzieciom udało się również zaobserwować sikorkę podczas ucztowania w karmniku.  

        • Zerówka w bibliotece

        • Czym skorupka za młodu nasiąknie... - mamy nadzieję, że pasją do czytania książek. Za nami październikowe zajęcia biblioteczne z najmłodszymi. Wprowadzanie dzieci w świat literatury to kolejny krok do budzenia zaciekawienia słowem pisanym. Podczas zajęć przedszkolaki kształtują nawyki czytelnicze, uczą się dbania o książki oraz doskonalą umiejętność słuchania ze zrozumieniem. Czytaliśmy, rozmawialiśmy i tworzyliśmy kasztanowego ślimaka na jesiennym liściu. Było wesoło i kolorowo.

          Beata Adamiec

        • Ogólnopolska logopedyczna wymiana pocztówkowa

        • W roku szkolnym 20223/2024 Przedszkolaki z grupy Tygrysy biorą udział w  wymianie pocztówkowej pomiędzy placówkami z całej Polski. Celem akcji jest zapoznanie dzieci z różnymi regionami Polski, nawiązanie kontaktu z dziećmi z innych placówek oraz promowanie naszego regionu.

          Do placówek z różnych województw wysyłamy kartki pocztowe, które zawierają pozdrowienia z Ostromecka i logopedyczny łamaniec językowy:)

          Z dnia na dzień kartki do nas docierają, co nas bardzo cieszy. Dzisiaj Tygryski naklejały znaczki i ozdabiały kartki, które wyruszyły w drogę do dzieci z Lublina,  Torunia, Ruciane Nida i Mysłowic. 

          koordynator akcji

           logopeda Barbara Wojtyszyn


      • Szkolny Dzień Spódniczki i Szkolny Dzień Krawata
        • Szkolny Dzień Spódniczki i Szkolny Dzień Krawata

        • Pierwsza akcja Samorządu Uczniowskiego za nami! Dziękujemy całej Społeczności Uczniowskiej i Pracownikom Szkoły za wspólną zabawę. 

          W konkursie wiązania krawata zwyciężyli:

          - w kategorii dziewcząt- Blanka Wysocka kl. 6a

          - w kategorii chłopców- Franek Grabara kl. 6a

          Zwycięzcy otrzymali IMMUNITETY UCZNIOWSKIE.

           

        • Uczniowie klas szóstych w kinie

        • W miniony poniedziałek uczniowie klas szóstych wybrali się wraz ze swoimi wychowawcami do kina. Znalazł się czas na wspólne rozmowy i relaks przed wielkim ekranem.

        • Dzień Pieczonego Ziemniaka

        • 25 października w grupie Delfinków oraz Jeżyków odbyły się zajęcia sportowe z udziałem rodziców. Wspólnie świętowaliśmy Dzień Pieczonego Ziemniaka.  Dzieci wzięły udział w konkursie na  rzut ziemniakiem do celu oraz pokonały slalom z ziemniakiem na łyżce. Rodzice konkurowali w obieraniu ziemniaka na czas oraz sprawdzali, komu udało się obrać najdłuższą ziemniaczaną skórkę. Byłyrównież wspólne tańce a dzieci posłuchały bajki o ziemniaku. Na końcu dzieci razem z rodzicami wykonały ziemniaczanego cudaka oraz smakowały ziemniaczane smakołyki-frytki. Wszystkim dzieciom, rodzicom oraz p. Julii i Krystynie dziękuję za wspólną zabawę.

          A. Czekajewska 

        • Akcja czytelnicza

        • Nasza biblioteka uczestniczy w Ogólnopolskim Programie dla Bibliotek Biblioteka dobre miejsce dla człowieka.

          Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w akcji czytelniczej Klub Pożeraczy Książek🙂

          W trakcie jej trwania uczniowie przeczytają po pięć książek i zrealizują dwa wyzwania związane z czytaniem, a jednocześnie będą zdobywać kolejne poziomy wtajemniczenia.

          Zapraszamy do biblioteki po kartę Klubu.

          AKCJA TRWA DO KOŃCA PIERWSZEGO SEMESTRU

          Beata Adamiec

      • Uwaga! Akcja Samorządu Uczniowskiego!
        • Uwaga! Akcja Samorządu Uczniowskiego!

        • Szkolny Dzień Spódniczki i Szkolny Dzień Krawata- już w czwartek, 26 października!

          Zapraszamy wszystkie Dziewczyny do przyjścia w tym dniu do szkoły w spódnicy lub w sukience. Chłopców natomiast  prosimy o założenie krawata lub muchy. 

          Ponadto w tym dniu odbędzie się konkurs wiązania krawata! W konkursie mogą brać udział zarówno chłopcy jak i dziewczyny. Na zwycięzców czekają IMMUNITETY UCZNIOWSKIE!

          Bądźmy eleganccy!

          Samorząd Uczniowski

          Oliwia Klarkowska, Piotr Kowalski, Tymon Pobudkiewicz

           

        • Finał Miesiąca Maltańskiego

        • Zapraszamy uczniów klas 4-8, wychowawców oraz nauczycieli zaangażowanych w realizację Miesiąca Maltańskiego na krótkie podsumowanie ostatniego z miesięcy tematycznych organizowanych w związku z projektem Erasmus+ pod nazwą O.P.E.N.School, w którym uczestniczy nasza szkoła. Spotkanie na sali gimnastycznej odbędzie się na 3 godzinie lekcyjnej w najbliższy piątek, 27 października. Poniżej prezentujemy prace, które wpłynęły na konkurs plastyczny Krajobrazy Malty. Wystawę w holu przygotowała p. Z. Morgut.

        • Pedagog specjalny

        • Kto może zgłosić się do pedagoga specjalnego?

          Każdy kto potrzebuje pomocy. Ma jakiś problem i nie może go sam rozwiązać. Ma trudności z nauką lub jest uzależniony od jakiś używek.  Czy też wręcz przeciwnie: nie ma trudności z nauką, ale czuje, że nikt go nie rozumie.

          Z kim pracuje pedagog specjalny?

          Współpracuje z nauczycielami, wychowawcami lub innymi specjalistami, rodzicami oraz samymi uczniam.

          Godziny pracy pedagoga specjalnego

          pn 11.00 - 13.00

          wt 11.00 - 13.00

          śr  11.00 - 13.00

          czw 11.00 - 14.00

          pt  10.00 - 13.00 (w tym godzina dostępności)

          Gabinet pedagoga znajduje się w dużej szkole sala nr 6.  Prosimy o wcześniejsze umówienie poprzez sekretariat, e-dziennik lub e-mail:  monika.myszkiewicz-rynska@rejewski.edu.com

          Zapraszam! Monika Myszkiewicz-Ryńska

        • "O psie, który jeździł koleją"

        • Uczniowie klas młodszych obejrzeli w kinie Helios film pt. „O psie, który jeździł koleją”. Pomimo, że nie była to ekranizacja znanej książki R. Pisarskiego, film dostarczył widzom wielu wzruszeń i emocji. Opowiadał bowiem o tym, że świat jest dobry, tylko czasem o tym zapominamy lub zapominamy, że warto pomagać innym.

          Poza filmowymi wzruszeniami, wielu ciekawych doświadczeń dostarczyło dzieciom spotkanie z lamą, którą można było pogłaskać, nakarmić oraz wzbogacić swoją wiedzę na temat tych zwierząt.

          wychowawczynie klas I-III

        • Miesiąc Maltański w bibliotece

        • W ramach projektu "Szlakiem europejskich baśni" klasa druga uczestniczyła w zajęciach bibliotecznych nawiązujących do Miesiąca Maltańskiego realizowanego w ramach programu Erasmus+. Uczniowie poznali najważniejsze informacje związane z tym krajem - jego położenie na mapie Europy, fakty dotyczące kultury, tradycji i życia codziennego. Dzieci poznały najciekawsze miejsca Malty, symbole i ciekawostki o tym kraju. Rozmawialiśmy o stolicy Malty, o Zakonie Kawalerów Maltańskich, o krajobrazach i słynnych "łodziach z oczami" zwanymi luzzu. Drugoklasiści wysłuchali baśni maltańskiej "Lenno" opowiadającej o Zakonie Joannitów. Rozwiązując zagadkę w formie wykreślanki utrwaliły najważniejsze wiadomości zdobyte podczas spotkania. Odbyły się też zajęcia plastyczne - dzieci kolorowały słynne maltańskie łódeczki. Zajęcie to okazało się tak czasochłonne, że swoje prace dokończą na lekcji🙂

          Dziękuję klasie drugiej za aktywne uczestnictwo w zajęciach.

          Beata Adamiec

  • Galeria zdjęć

      brak danych
    • Kontakty

      • Zespół Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku
      • (52) 3817625, 533 013 731 (ul. Szkolna 1) - dyrektor, sekretariat kl. IV-VIII SP (52) 3817695 (ul. Bydgoska 7) - oddziały przedszkolne, klasy I-III;
      • ul. Szkolna 1, OSTROMECKO, 86-070 Dąbrowa Chełmińska e-mail: s.ostromecko@poczta.szkolna.net NIP: 5542723217 Poland
      • Elektroniczna Skrzynka Podawcza Zespołu Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku /ZSOSTROMECKO/SkrytkaESP
    • Logowanie