• OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ TORNISTRA

        • 1 października został ogłoszony „Ogólnopolskim Dniem Tornistra”. Jest to akcja edukacyjna MEN, która inauguruje projekt mający na celu zapobieganie zjawisku noszenia przez uczniów zbyt ciężkich plecaków. Temat przeciążonych tornistrów od lat jest podejmowany przez rodziców, uczniów, nauczycieli, lekarzy.

           

          Nasza szkoła również włączyła się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Tornistra, któremu patronuje Minister Edukacji Narodowej wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym.

          Jest to akcja edukacyjna, która ma na celu zwrócenie uwagi rodzicom, uczniom i nauczycielom na zjawisko przeciążonych plecaków. Przeciążone tornistry to temat, który rokrocznie pojawia się w przestrzeni publicznej wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego. W celu przeciwdziałania zjawisku zbyt ciężkich plecaków podejmowane są różnorodne działania o charakterze profilaktycznym. Nasza szkoła również uczestniczy w tej akcji, dlatego Panie z klas 1-3 przeprowadzą w tym tygodniu lekcję na temat wybranych czynników wpływających na postawę ciała. Podczas zajęć uczniowie dowiedzą się, co powinno znajdować się w dobrze zapakowanym tornistrze oraz jak należy prawidłowo nosić tornister, aby uczeń nie nabawił się żadnych wad postawy.

           

          Organizator akcji:

          Pedagog szkolny

        • Laptop dla ucznia

        • W dniu 29 września 2023 r. w Zespole Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku, Wójt Gminy Dąbrowa Chełmińska Radosław Ciechacki wraz z Dyrektorem Panią Beatą Prietz wręczył uczniom klasy IV Szkoły Podstawowej, 14 komputerów z programu „Laptop dla ucznia”

          Program „Laptop dla ucznia” to rządowa inicjatywa, której celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych.

          Program realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji i zakłada, że każdy uczeń IV klasy szkoły podstawowej w Polsce otrzyma na własność bezpłatny laptop. Sprzęt może być wykorzystany do nauki, rozwoju kompetencji cyfrowych oraz talentów i zainteresowań. Wsparciem objęci zostaną uczniowie szkół publicznych i niepublicznych.

          Zakup laptopów z niezbędnym oprogramowaniem jest finansowany ze środków zaplanowanych w Krajowym Planie Odbudowy.

          Więcej zdjęć znajduje się na facebookowej stronie Urzędu Gminy Dąbrowa Chełmińska

        • Próbna ewakuacja 29.09.2023

        • W dniu 29.09.2023 po godzinie ósmej rano została przeprowadzona próbna ewakuacja. Najpierw uczniowie z budynku przy ulicy Bydgoskiej 7, a następnie Szkolnej 1 po usłyszeniu sygnału alarmowego sprawnie i bez paniki, stosując się do zasad postępowania w trakcie niebezpieczeństwa opuścili budynki szkoły. 

          Uczniowie wraz z nauczycielami, pracownicy szkoły dostępnymi drogami udali się do punktu zbiórki, którym jest boisko szkolne. 

          Wszystko przebiegało poprawnie co potwierdził specjalista ds. bhp Pan Sławomir Pochylski. 

          Po zakończonej akcji wszyscy zostali przeszkoleni z wiedzy teoretycznej o gaśniacach jak i sposobie ich używania.

          Kinga Kowalska

      • Szkolny Klub Wolontariatu-Pomocna Dłoń
        • Szkolny Klub Wolontariatu-Pomocna Dłoń

        • Szkolny Klub Wolontariatu, akcja ,,Pomocna dłoń" już  działa w świetlicy szkolnej.  Ruszyły pierwsze spotkania wolontariuszki Claudii Stępak z koleżanką w ramach, pomocy z języka angielskiego. 

          Czekamy na kolejnych uczniów, którzy bezinteresowanie pomogą swoim kolegom. 

          SKW

          Kinga Kowalska

        • Wyniki wyborów do Samorządu Szkolnego

        • 29 września 2023 r. w szkole odbyły się wybory, w wyniku których wyłoniono przedstawicieli Samorządu Szkolnego na rok szkolny 2023/2024. Oto jego wyniki.

          Skład Samorządu Szkolnego:

          - Oliwia Klarkowska kl. V a

          - Piotr Kowalski kl. VI b

          - Tymon Pobudkiewicz kl. VIII

          Opiekunowie:

          p. Hanna German

          p. Karolina Jelonek

          Gratulujemy!!!

        • Nasi uczniowie jako Sławni Europejczycy

        • Poniżej prezentujemy kreacje przygotowane przez każdą z klas z okazji Europejskiego Dnia Języków. Wszyscy wzorowo wywiązali się z zadania. Jury w składzie - przewodnicząca Pani Dyrektor Beata Prietz, członkowie: p. Beata Adamiec oraz p. Anna Łobocka dokonało już oceny. Prace pisemne o wybranym Europejczyku sprawdzi nauczyciel j. angielskiego - p. Paulina Minkiewicz. Wyniki konkursu poznamy pod koniec października podczas finału Miesiąca Maltańskiego, organizowanego w naszej szkole - szczegóły już wkrótce. Zespół Nauczycieli Języków Obcych dziękuje za współpracę.

        • Dzień Chłopaka u Delfinków

        • W sobotę 30 września obchodzimy DZIEŃ CHŁOPAKA my ten dzień świętowaliśmy w naszej grupie już dzisiaj. Dziewczynki przygotowały, dla naszych chłopców laurki a dzięki rodzicom z naszej grupy każdy z nich otrzymał drobny upominek. To był udany dzień dla męskiej części naszej grupy. 

        • Owocowy tydzień u Delfinków

        • Maluszki w tym tygodniu poznawały oraz smakowały owoce zarówno te rosnące w polskich sadach jak również egzotyczne. Utrwalały nazwy owoców, odgadywały ich nazwy bez kontroli wzroku. Zrobiły owocową masę solną, z której powstały piękne czerwone jabłuszka. 

      • Z wizytą w teatrze
        • Z wizytą w teatrze

        • Uczniowie klas I-III wzięli udział w wycieczce do Teatru Kameralnego w Bydgoszczy, aby obejrzeć spektakl oparty o baśń napisaną przez Hansa Christiana Andersena „Dzikie łabędzie”. Bogata scenografia, taniec i przepiękny śpiew urzekły wszystkich widzów. 

          Opowieść o miłości, dzięki której stać nas na wielkie poświęcenie jest ponadczasowa. 

          wychowawczynie klas I-III

           

        • Uroczysty apel upamiętniający 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej

        • W czwartek 28 września uczniowie z klas piątych oraz siódmej pod kierunkiem P. Iwony Sikory oraz P. Anny Grzybek-Korzeniewskiej przygotowali uroczysty apel upamiętniający 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz bohaterskich obrońców Ojczyzny poległych w czasie kampanii wrześniowej. Nastrojowe piosenki oraz wiersze wprawiły zebranych w podniosły nastrój oraz skłoniły do patriotycznych refleksji.

          Trwająca ponad pięć lat wojna ogarnęła wszystkie kontynenty i pochłonęła ponad 50 milionów istnień ludzkich. Polska poniosła, proporcjonalnie, największe ze wszystkich krajów straty - około 6 milionów zabitych, co stanowiło 18% populacji kraju. Złożyliśmy hołd wszystkim ofiarom, uczciliśmy ich pamięć.

        • Uczniowie klas VI-VIII śladami Samarytan z Markowej...

        • 10 września br. do grona błogosławionych Polaków zostali dołączeni rolnicy z Podkarpacia ratujący Żydów, czyli Wiktoria i Józef Ulmowie wraz z szóstką dzieci narodzonych oraz dzieckiem nienarodzonym. O tym wydarzeniu przypomina uczniom od początku września br. m.in. wystawa umieszczona w szkolnym holu. Podążając śladami bł. Ulmów pod koniec września br. uczniowie klas starszych naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się do kina na film pt. Ulmowie. Błogosławiona rodzina.

          Była to ciekawa lekcja religii oraz historii II wojny światowej. Projekcja filmu poprzedzona została lekcją multimedialną o zawodzie operatora dźwięku. Dowiedzieliśmy się m.in. jak powstaje dźwięk w filmie, oświetlenie, jak przebiega proces montażu filmu itd. Po drodze do kina odwiedziliśmy także fordońską synagogę oraz miejsce Pamięci Narodowej - pomnik ofiar II wojny światowej w Starym Fordonie. Wyjazd umiliła nam obecność uczniów klas równoległych ze szkoły w Dąbrowie Chełmińskiej wraz z opiekunami. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

      • Pierwsze spotkanie SKW po wakacjach
        • Pierwsze spotkanie SKW po wakacjach

        • Dziś Szkolny Klub Wolontariatu po przerwie wakacyjnej spotkał się i ustalono plan i kierunek działania na roku 2023/2024. 

          Przypominamy o akcji ,, Zbiórka kasztanów dla Nikosia" i trwajacej od początku naszej działalności zbiórce zakrętek dla Szymka.

          Poniżej plan działań do grudnia 2023 . 

          Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do zapisów i wspólnego działania - miejsca mamy dużo:) 

          Plan_dzialan_2023_2024(2).docx

          SKW

      • Konkurs na Szanowanego Europejczyka już jutro !
        • Konkurs na Szanowanego Europejczyka już jutro !

        • Z inicjatywy Unii Europejskiej dnia 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. Przypominamy regulamin tegorocznego konkursu (dla klas 4-8):

          1. Wraz z klasą wybierzcie sławnego Europejczyka (żyjącego aktualnie lub dawniej), którego warto podziwiać za jego dokonania. 

          2. Niech jedna osoba z zespołu przebierze się za tę postać i będzie oczekiwała wraz z klasą na Komisję oceniającą charakteryzację dnia 27 września podczas przerwy śniadaniowej.

          3. Każda z klas powinna na ten dzień wspólnie przygotować opis tej postaci w języku angielskim (5 zdań).

          4. Komisja zbierze prace, zsumuje punkty, a zwycięzców ogłosi w październiku.

          Na zwycięskie klasy czekają dyplomy i drobne upominki!

          Zapraszamy do wspólnej zabawy!  

          Zespół Nauczycieli Języków Obcych

        • Pierwszy Dzień Jesieni-Dzień Jabłka

        • Dzisiaj dzieci z grupy Delfinki świętowały I Dzień Jesieni-Dzień Jabłka. Maluchy wybrały się do parku na spacer, podczas którego zbierały do koszyczka kasztany, żołędzie oraz kolorowe liście. Podczas zabawy w sali dokładnie obejrzały wszystkie jesienne dary, umieszczając je w kąciku przyrody. Świętując Dzień Jabłka, degustowały przetworów z jabłek oraz poznały sposoby wykorzystania tych owoców w kuchni polskiej.  

        • Dzień Przedszkolaka w grupie Delfinki

        • W piątek dzieci spędziły czas na aktywnych, sportowych zabawach świętując Dzień Przedszkolaka. Na koniec zabawy dzieci otrzymały symboliczne medale. Było dużo radości i śmiechu. 

        • Zbiórka kasztanów dla Nikosia

        • Tak jak zapowiadałam, zbieramy kasztany i dołączamy się do akcji. 

          Kasztany można przynosić do małej jak i dużej szkoły. 

          W małej szkole Pan Krzyżanowski, powie gdzie można je przesypać do wspólnego worka. 

          W dużej szkole proszę kierować się do Pana Kędzierskiego. 

          Proszę by kasztany dostarczać w poniedziałki i we wtorki co ułatwi ich magazynowanie. 

          W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt 

          Pozdrawiam 

          Kinga Kowalska

        • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

        • Drodzy uczniowie,

          w najbliższy piątek tj. 29 września odbędą się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Do tego czasu trwa kampania wyborcza. Uczniowie którzy chcą zgłosić swoje kandydatury są zobowiązani do zrobienia plakatu zachęcającego do oddania głosu na daną osobę. W dniu wyborów każdy uczeń musi mieć ze sobą legitymację szkolną.

        • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Alfabet Logopedyczny"

        • W roku szkolnym 2023/2024 Przedszkole w Ostromecku bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Alfabet Logopedyczny". Organizatorką projektu jest mgr Renata Kolos-Laskowska, nauczycielka w Przedszkolu Niepublicznym „Czarodziejska Akademia” w Pabianicach. Patronat honorowy  - BLIŻEJ PRZEDSZKOLA- 

          Głównym celem  Projektu  jest dbanie o właściwą stymulację rozwoju mowy oraz wdrażanie profilaktyki logopedycznej. Realizacja zadań projektowych odbywać się będzie we wszystkich grupach przedszkolnych, podczas cotygodniowych grupowych zajęć logopedycznych, prowadzonych przez Z. Morgut oraz B. Wojtyszyn. Zgody na udział w Projekcie przekazano wychowawcom grup. Realizacja projektu nastąpi  od października. 

          Koordynator projektu: B. Wojtyszyn 

  • Galeria zdjęć

      brak danych
    • Kontakty

      • Zespół Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku
      • (52) 3817625, 533 013 731 (ul. Szkolna 1) - dyrektor, sekretariat kl. IV-VIII SP (52) 3817695 (ul. Bydgoska 7) - oddziały przedszkolne, klasy I-III;
      • ul. Szkolna 1, OSTROMECKO, 86-070 Dąbrowa Chełmińska e-mail: s.ostromecko@poczta.szkolna.net NIP: 5542723217 Poland
      • Elektroniczna Skrzynka Podawcza Zespołu Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku /ZSOSTROMECKO/SkrytkaESP
    • Logowanie