Proszę o zapoznanie się z zasadami korzystania z hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego, urządzeń wspomagających ruch oraz pismem nadkom. Jarosława Zdunka.
Zmiany_w_PRD_od_20.05.2021.pdf
img20210525_07254402(1).pdf
Proszę o zapoznanie się z zasadami korzystania z hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego, urządzeń wspomagających ruch oraz pismem nadkom. Jarosława Zdunka.
Zmiany_w_PRD_od_20.05.2021.pdf
img20210525_07254402(1).pdf
Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim uczniom, którzy po powrocie do szkoły włączyli się do akcji "kolorowa skarpeta". Kolejna wspólna zabawa i zadanie już po 31 maja, kiedy wszyscy będziemy w szkole!
Pragniemy poinformować, iż nasza szkoła od kilku lat uczestniczy w programie „Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami!”, którego celem jest edukacja na temat kleszczy i chorób odkleszczowych. Program organizowany jest przez Fundację Aby Żyć we współpracy z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie.
Kleszcze to pajęczaki, które przenoszą groźne choroby, m.in. boreliozę czy kleszczowe zapalenie mózgu. Ich liczba z roku na rok globalnie się zwiększa, a jednocześnie coraz powszechniej występują na terenach miejskich.
Co należy wiedzieć o kleszczach?
Choroby odkleszczowe to jedno z największych naturalnych zagrożeń, które występuje w naszym klimacie. Kleszcze żyją one głównie:
Szczególnie przyciąga je ciepło, ruch powietrza oraz zapach potu.
Po powrocie z miejsc, w których mogą występować kleszcze, należy dokładnie obejrzeć całe ciało, w tym owłosioną skórę. Kleszcze najczęściej można znaleźć tam, gdzie skóra jest najdelikatniejsza (na rękach, nogach, głowie – na granicy włosów i za uszami, w zgięciach stawów, w pachwinach oraz fałdach skórnych).
Jak ustrzec się przed ukłuciem kleszcza?
Ukłucie przez kleszcza może doprowadzić do bardzo poważnych chorób zakaźnych i powikłań. Dlatego tak ważne jest, żeby unikać kontaktu z tymi pajęczakami i – wybierając się w miejsca, gdzie mogą występować – przestrzegać kilku zasad:
Co robić, gdy zobaczysz, że ukłuł Cię kleszcz?
Gdy zobaczysz na sobie kleszcza, powinieneś przystąpić do jego usunięcia.
Pamiętaj! Nie można wykręcać kleszcza bezpośrednio palcami ani za pomocą substancji natłuszczających. To może spowodować zatkanie tchawek (narządu wymiany gazowej) kleszcza, a następnie jego wymioty, które przyśpieszają przedostanie się bakterii i wirusów do ciała ukłutego.
Jeśli nie jesteś pewny, czy będziesz umiał właściwie usunąć kleszcza, zgłoś się do najbliższego punktu medycznego lub lekarza!
Dlaczego kleszcze są groźne?
Ukłucia kleszczy często prowadzą do powstania zmian skórnych o charakterze alergicznym, ropnym, obrzękowym. Mogą one dawać różne objawy u ludzi – w zależności od wrażliwości układu odpornościowego.
Kleszcze – poprzez ukłucie – mogą przenosić bardzo groźne choroby zakaźne. W Europie do takich chorób należą borelioza i kleszczowe zapalenia mózgu.
Więcej informacji o samych kleszczach i chorobach odkleszczowych można znaleźć na stronie https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-nalezy-wiedziec-o-kleszczach
Koordynator programu „Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami!”
Pedagog szkolny: Z. Morgut
Uwaga Uczniowie!
Zapraszam serdecznie do udziału w kolejnej akcji promującej czytelnictwo. Zabierzcie nas na wycieczkę po swoim regale z książkami, pokażcie jakie są wasze zamiłowania czytelnicze. Zadanie polega na sfotografowaniu swojej domowej biblioteczki - bez specjalnych przygotowań, uporządkowań, błysków i specjalnych zabiegów. Zdjęcia prześlijcie na adres mailowy biblioteki biblioteka@poczta.szkolna.net do 31 maja. Udział w akcji zostanie nagrodzony dodatkowymi punktami z zachowania.
Beata Adamiec
Krajowe Biuro eTwinning wynagrodziło nasz trud i wysiłek, włożone w pracę podczas międzynarodowego projektu World Earth Day 2021, przyznaniem Odznaki Jakości!
Projekt realizowaliśmy podczas zajęć rozwijających kreatywność, w partnerstwie ze szkołami m. in. z Polski, Armenii, Turcji, Hiszpanii, Albanii, Portugalii czy Chorwacji. Wspólpracowaliśmy podczas ustalania celów i harmonogramu, wykonywania zadań, wymienialiśmy się dodatkowymi propozycjami aktywności, np. przygotowywaliśmy puzzle online, które później przesyłaliśmy do innych szkół, a otrzymane od nich układaliśmy, świetnie się przy tym bawiąc i rozwijając spostrzegawczość.
Praca przy projekcie była okazją do nauki interdyscyplinarnej, wykorzystywania nowych technologii i rozwijania wielu kompetencji kluczowych w przyjemnej i angażującej formie.
Justyna Szczepańczyk i Michał Olejniczak
Drodzy Czytelnicy,
co prawda od zakupu nowych książek minęło już trochę czasu ale ze względu na zamknięcie biblioteki nie były one udostępniane. Zapraszam do biblioteki po nowości czytelnicze - znajdzie się coś i dla "Małych" i dla "Dużych". Przypominam, że od 17 maja biblioteka wznowiła wypożyczanie dla wszystkich użytkowników.
Beata Adamiec
Drodzy Rodzice
Informujemy, że wszystkie dzieci zapisane do świetlicy mogą z niej korzystać od poniedziałku do piątku w godzinach 6.45 - 16.45
Przypominamy, że od 17 maja klasy IV - VIII wracają w systemie hybrydowym do nauki w szkole.
Poniżej przypominamy harmonogram:
Nauka stacjonarna Nauka zdalna
17.05.2021 Klasa 5, 6a, 7a, 8 Klasa 4, 6b, 7b
18.05.2021 Klasa 5, 6a, 7a, 8 Klasa 4, 6b, 7b
19.05.2021 Klasa 5, 6a, 7a, 8 Klasa 4, 6b, 7b
20.05.2021 Klasa 5, 6a, 7a, 8 Klasa 4, 6b, 7b
21.05.2021 Klasa 4, 6b, 7b, 8 Klasa 5, 6a, 7a
24.05.2021 Klasa 4, 6b, 7b, 8 Klasa 5, 6a, 7a
25.05.2021 Dzień wolny – egzaminy ósmoklasisty
26.05.2021 Dzień wolny – egzaminy ósmoklasisty
27.05.2021 Dzień wolny – egzaminy ósmoklasisty
28.05.2021 Klasa 4, 6b, 7b, 8 Klasa 5, 6a, 7a
Klasy I - III: uczniowie wracają do nauki w systemie zmianowym tylko w budynku małej szkoły.
Świetlica szkolna działa do godziny 8.00 w małej szkole, po godzinie 8.00 w budynku przy bibliotece.
Autobus szkolny:
Autobus poranny
7.20 Dąbrowa Chełmińska
7.25 Nowy Dwór
7.30 Reptowo
7.40 Strzyżawa
Odwozy
codziennie godzina 14.00 (parking przed pałacem)
Poniedziałek i piątek 15.30 (parking przy świetlicy)
Wtorek, środa i czwartek 16.20 (parking przy świetlicy)
Plan lekcji został opublikowany na stronie szkoły oraz w dzienniku elektronicznym.
Dziś świętujemy Dzień Polskiej Niezapominajki. Prezentujemy kartki nadesłane przez uczniów i pracowników szkoły z okazji tego niecodziennego święta.
Zachęcam też do zabawy usprawniającej pamięć NIE ZAPOMINAJ: KA...
Punktami za udział w akcji zostaną nagrodzeni: Kinga Rychłowska, Maja Rychłowska, Michał Olejniczak, Marika Kowalska i Adam Czechowski. Dziękuję bardzo!
Justyna Szczepańczyk
Koleżanki i Koledzy, już za kilka dni spotkamy się w szkole! Akcje SU online to nie to samo, co akcje organizowane w szkole! A więc... ruszamy ponownie...Z tej okazji ogłaszamy akcję - DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI! Zachęcamy wszystkich uczniów do nałożenia dłuuuuuuugiej, średniej lub niewielkiej skarpetki, za to na pewno kolorowej!!!! Każdy, kto włączy się do akcji, otrzyma punkty dodatnie.
DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI- 19 MAJA (ŚRODA) DLA KLAS 5, 6A, 7A, 8
- 21 MAJA (PIĄTEK) DLA KLAS 4, 6B, 7B
Samorząd Uczniowski
Informujemy,iż decyzją Wójta Gminy Dąbrowa Chełmińska w wakcje dyżur przedszkolny pełniły będą placówki w Czarżu i Ostromecku.
W terminie od 01.07-31.07.2021 Czarże i od 01.08.2021- 31.08.2021 w Ostromecku.
Poniżej rdecyzja oraz wniosek o przyjęcie do przedszkola.
Zapraszamy
rozporzadzenie_Wakacje_2021.pdf
wniosek_o_przyjecie_do_przedszkola_na_okres_wakacji_2021.doc
Autobus poranny
7.20 Dąbrowa Chełmińska
7.25 Nowy Dwór
7.30 Reptowo
7.40 Strzyżawa
Odwozy
codziennie godzina 14.00,
Poniedziałek i piątek 15.30
Wtorek, środa i czwartek 16.20
Szanowni Czytelnicy,
informujemy, że od 17 maja biblioteka wznawia wypożyczenia dla wszystkich użytkowników. W bibliotece obowiązuje noszenie maseczki, dezynfekcja rąk i zachowanie dystansu społecznego. Godziny otwarcia podane są w zakładce Biblioteka Szkolna.
Beata Adamiec
Drodzy Uczniowie!
Nasza szkoła od wielu lat włącza się w obchody Światowego Dnia bez Papierosa, który obchodzony jest 31 maja oraz realizuje programy antytytoniowe tj.: „Czyste powietrze wokół nas”, „Nie pal, przy mnie proszę”, dlatego zachęcam wszystkich uczniów szkoły podstawowej, aby wykonali plakat, na którym zostaną umieszczone hasła zachęcające do niepalenia tytoniu.
Celem tej akcji jest promowanie wśród uczniów zdrowego styl życia bez tytoniu, motywowanie do umiejętnego wyboru związanego z własnym zdrowiem i zdrowiem bliskich osób oraz dostarczeniu informacji na temat skutków czynnego i biernego palenia.
Fotografie plakatu proszę przesłać na adres: pedagog@rejewski.edu.pl do dnia 26.05.2021 r. Wszystkie prace zostaną opublikowane na stronie szkoły oraz zostaną nagrodzone dodatkowymi punktami z zachowania.
Pedagog szkolny: Zenona Morgut
Uwaga Uczniowie klas 1-3!
Zapraszam Was do udziału w akcji "Drzewo książek", którą rozpoczęliśmy pod koniec października ubiegłego roku ale ze względu na zawieszenie zajęć w szkole byliśmy zmuszeni ją przerwać. W celu popularyzacji Waszych ulubionych książek proponuję Wam zadanie, które polega na stworzeniu wspólnej pracy plastycznej.
1. Odrysuj na kolorowym papierze swoją dłoń.
2. Zapisz na niej tytuł swojej ulubionej książki.
3. Wytnij "łapkę" i przynieś ją do biblioteki.
Na prace czekam od 17 do 31 maja.
Wasze kolorowe "łapki" przejdą obowiązkową kwarantannę a następnie powstanie z nich "Drzewo książek", które wyeksponujemy w naszej bibliotece. Mam nadzieję, że wypisane przez Was tytuły książek zachęcą innych do przeczytania ciekawej lektury.
Zachęcam do wspólnej, literacko-plastycznej zabawy.
Beata Adamiec
15 maja obchodzimy Dzień Polskiej Niezapominajki. To umowne święto ma zwracać naszą uwagę na piękno ojczystej przyrody i konieczność jej ochrony. Jest też okazją do wyrażenia pamięci i życzliwości osobom dla nas ważnym.
Zapraszam do przygotowania kartki lub innej niespodzianki dla osoby, która zajmuje szczególne miejsce w Twojej pamięci. Może to być babcia, dziadek, przyjaciel z dzieciństwa, dawny nauczyciel lub inna osoba, o której może nie myślisz stale, ale przechowujesz we wspomnieniach.
Fotofgrafie nadesłane do 14 maja zostaną opublikowane na stronie szkoły (pamiętaj o ewentualnych danych - wystarczą imiona ;), a ich autorzy wynagrodzeni dodatkowymi punktami z zachowania. Prace zostaną umieszczone również w serwisie Twinspace - wewnętrzynej przestrzeni eTwinning, w ramach projektu "Niezapominajka - to jest niezwykła bajka".
Adres email justyna.szczepanczyk@rejewski.edu.pl
Justyna Szczepańczyk
Z okazji świąt majowych, w ciągu ostatnich dwóch tygodni, uczniowie z klas 4-6 wykonywali na lekcjach techniki flagi, kotyliony i inne prace w barwach narodowych naszego kraju. Efekty ich kreatywnej twórczosci można podziwiać na poniższych slajdach.
"Biblioteka jest instytucją, która całym swym istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez co człowiek wyraża swój zamysł twórczy."
Jan Paweł II
Z okazji nadchodzącego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek dnia 8 maja, uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej, przygotowali dla Pani Beaty Adamiec laurkę z sową jako symbolem mądrości oraz małą książeczką. Dzieci podczas zajęc świetlicowych z wielkim przejęciem wycinały, rysowały, kolorowały i ozdabiały wspólnie zrobioną pracę.
Wybrana "delegacja" złożyła Pani Beacie życzenia za jej wspaniałą pracę oraz złożyła laurkę wykonaną przez grupę dzieci uczęszczającą do świetlicy.
Dzieciom dziękujemy za włożone serce w wykonywaną pracę, a Naszej Pani Beacie w ten szczególny Dzień Bibliotekarza, składamy najserdeczniejsze życzenia: dużo sukcesów w pracy zawodowej, uśmiechu na twarzy, niech każdy dzień będzie owocny i twórczy, a kontakt z czytelnikiem oraz z książkami przynosił jak największą satysfakcję.
Wychowawcy świetlicy
Jury konkursu:
Zenona Morgut, Barbara Wojtyszyn, Justyna Szczepańczyk
Zapraszamy do obejrzenia filmu:)
Powered by aSc EduPage