• ZŁOTY MEDAL AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI
        • ZŁOTY MEDAL AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI

        • W znakomitej formie znajduje się biegacz LKS Ostromecko Bartosz Kotłowski. W pierwszym dniu rozgrywanych w Łodzi Akademickich Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce zawodnik LKS Ostromecko (reprezentujący Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy) zdobył złoty medal w biegu na 1500 m z czasem 3:48,61. To kolejny sukces zawodnika z Ostromecka, którego trenerem jest Błażej Stankiewicz.

          Gratulujemy sukcesu zawodnikowi, jego rodzicom i trenerowi.

        • 450 TYSIĘCY WIZYT

        • Licznik odwiedzin szkolnej strony internetowej nieuchronnie zbliża się do liczby pół miliona.W piątkowy wiczór odnotowaliśmy od chwili powstania strony 450 tysięcy wejść. Cieszy nas, że strona internetowa naszej (cyfrowej) szkoły jest popularna. Dziennie odnotowujemy prawie tysiąc wizyt.

          Zachęcamy do śledzenia strony ostromecko.edupage.org

      • FILM Z BIEGU BARTOSZA KOTŁOWSKIEGO
        • FILM Z BIEGU BARTOSZA KOTŁOWSKIEGO

        • Dzięki kanałowi youtube możemy obejrzeć m.in. wydarzenia sportowe. Udało się nam wyszukać nagranie z biegu na 1500 m, który rozegrany został w Gdańsku z udziałem naszego zawodnika Bartosza Kotłowskiego. Był to jeden z najszybszych biegów w Polsce w ostatnich latach. Z 12 zawodników, którzy dobiegli do mety, aż 9 poprawiło rekordy życiowe! Bartek uzyskał limit na Mistrzostwa Europy i poprawił swoją życiówkę aż o 7 sekund.

          Zapraszamy do obejrzenia filmu - Bartosz biegnie w niebieskiej koszulce, w pierwszej fazie na piątej, a potem na czwartej pozycji.

          http://www.youtube.com/watch?v=J_wGPx_ut-Q&list=PLE1QqX9jxlJ-GyliQ9ehRfi07PFJ9HbSs

      • WYNIKI FESTIWALU PROJEKTÓW
        • WYNIKI FESTIWALU PROJEKTÓW

        • WYNIKI III EDYCJI

          Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Gimnazjalnych Projektów Edukacyjnych

          Infromacja ze strony Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu

          Laureatów festiwalu wyłoniła kapituła, złożona z przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Centrum Kształcenia Ustawicznego – Toruńskiego Ośrodka Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Toruniu oraz Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu, Bydgoszczy i Włocławku.Celem festiwalu jest promocja dobrych praktyk w zakresie kształtowania tożsamości regionalnej, promocja małych ojczyzn i regionu.
          Konkurs realizowany jest przez Samorząd Województwa w ramach programu edukacji regionalnej województwa kujawsko-pomorskiego, który służy popularyzacji wiedzy o Kujawsko-Pomorskiem.

          Zestawienie projektów nagrodzonych w 2013 r.

          I miejsce - "Wierni tradycjom" 271 pkt
          Zespół Szkół w Ostromecku, Gimnazjum w Ostromecku

          p. Mirosława Otlewska –nauczyciel prowadzący i nauczyciele współdziałający: p. Magdalena Olszówka, p. Danuta Węgierska, p. Grażyna Szatkowska, p. Hanna German, p. Aleksandra Kamrowska-Nowak, p. Renata Klocek, p. Iwona Deja, p. Janina Ściagow

          II miejsce - Jam dwór polski, co walczy dzielnie i strzeże wiernie 267 pkt
          Miejski Zespół Szkół w Radziejowie

          p. Maria Eznarska, p.Barbara Rolirad

          III miejsce - Śladami przeszłości 265 pkt
          Zespół Szkół nr 31 w Toruniu

          p. Anna Ptak-Smutek

          wyróżnienia:
          Moda na Kujawach 264 pkt
          Gimnazjum w Choceniu
          p. Sylwia Pietrzak, p. Magdalena Domżał

          Pieśń kujawska 257
          Zespół Szkół nr 4 we Włocławku
          p. Bożena Karkosik

          WWW.LEGENDYPOWIATUŚWIECKIEGO.PL 247 pkt
          Gimnazjum w Jeżewie
          p. Elżbieta Brózdowska

          Powstanie styczniowe w „żywych” obrazach A Grottgera. Udział mieszkańców kujawsko-pomorskiego w powstaniu. 244 pkt
          Gimnazjum nr 16 w Bydgoszczy
          p. Alicja Jastrzębska, p. Małgorzata Wąsikowska

           

        • XI Ogólnopolski konkurs plastyczno-logopedyczny rozstrzygnięty

        • Dzisiaj w najstraszej grupie zerówki odbyło się wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków za udział w XI Ogólnopolskim Konkursie plastyczno-logopedycznym "Nasze piękne polskie słowa". Celem konkursu było zwrócenie uwagi na piękno ojczystej mowy oraz rozbudzenie twórczości plastycznej wśród dzieci. Naszą szkołę reprezentowały prace wykonane przez 5 przedszkolaków, 3 uczniów SP oraz 16 dzieci oddziału "0". Warto zazanczyć , że konkurs miał charakter ogólnopolski, na który nadesłano ponad 3 tysiące prac. Zwycięskie prace można oglądać na stronie wydawnictwa Komlogo w zakładce "konkursy". 

          Barbara Wojtyszyn

          zdjęcia wkrótce;)

      • PONOWNIE WYGRALIŚMY !!!
        • PONOWNIE WYGRALIŚMY !!!

        • Wspaniała wiadomość dotarła do naszej szkoły z Torunia. W organizowanym przez Urząd Marszałkowski w Toruniu Kujawsko-Pomorskim Festiwalu Gimnazjalnych Projektów Edukacyjnych praca klasy I Gimnazjum w Ostromecku została oceniona najwyżej.

          Pierwsze miejsce w wojewódzkim konkursie jest osiągnięciem niezwykle cennym. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż w roku ubiegłym również nasza klasa gimnazjalna zwyciężyła w tym konkursie, a dwa lata temu uzyskaliśmy wyróżnienie.

          Wielkie brawa dla klasa pierwszej, dla koordynatora projektu -p. Mirosławy Otlewskiej i podziękowania dla wszystkich osób i instytucji, które pomogły przy realizacji przedsięwzięcia (szczegóły wkrótce.

          W czwartek 13 czerwca wybieramy się do Torunia no uroczystość wręczenia nagród.

          W

      • CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
        • CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

        • W poniedziałek 3 czerwca 2013 r. barwny korowód uczniów przeszedł przez Ostromecko. Tak rozpoczęła się coroczna akcja "Cała Polska Czyta Dzieciom".

          Następnie w sali gimnastycznej uczniowie szkoły podstawowej, zerówki i przedszkola spotkali się na oficjalnej inauguracji akcji. Zupełnie nieoczekiwanie wiersz Juliana Tuwima "Lokomotywa" został odczytany w języku angielskim przez nauczycielkę tego języka p. Agnieszkę Łaskawską. Następnie oryginał wiersza oczywiście w języku polskim) zaprezentowali: p. Danuta Węgierska (radna gminy), p. Zenona Morgut (pedagog) oraz p. Stanisław Buś (dyrektor szkoły).

          Za wieloletnią owocną współpracę ze szkołą podziękowały panie: Danuta Wędrowska (Kierownik Gminnej Biblioteki Publiczno-Szkolnej) i Beata Adamiec z ostromeckiej filii biblioteki. Pisemne podziękowania otrzymali nauczyciele Zespołu Szkół w Ostromecku: Danuta Węgierska, Irena Sujecka, Danuta Mikołajczyk, Danuta Urbańska, Eunika Tarlecka, Alicja Czekajewska, Joanna Biedroń, Barbara Reszka, Małgorzata Sieg, Elżbieta Priefer i dyrektor Stanisław Buś.

          My również dziękujemy za współpracę Paniom Bibliotekarkom i zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców do częstego odwiedzania naszej biblioteki.

      • ŚWIETNY WYNIK BARTOSZA
        • ŚWIETNY WYNIK BARTOSZA

        •  Od kilku lat śledzimy karierę sportową Bartosza Kotłowskiego, absolwenta Zsspołu Szkół w Ostromecku, który specjalizuje się w biegach średnich. W sobotę 1 czerwca startował w Gdańsku w silnie obsadzonym Memoriale Józefa Żylewicza. Bartek w biegu na 1500 m uzyskał znakomity czas 3:42,54 bijąc swój rekord życiowy o 7 sekund. Uzyskany wynik jest lepszy od minimum uprawniającego do startu w Mistrzostwach Europy. Dzięki temu rezultatowi Bartosz uzyskał tzw. pierwszą klasę sportową, niewiele ponad pół sekundy brakowało mu do zdobycia elitarnej klasy mistrzowskiej.

          Przypomnijmy, że Bartosz Kotłowski jest zawodnikiem LKS Ostromecko, a jego trenerem jest od początku kariery Błażej Stankiewicz.

      • FINAŁ SZKOLNEGO KONKURSU PRZYRODNICZEGO Listy dla Ziemi
        • FINAŁ SZKOLNEGO KONKURSU PRZYRODNICZEGO Listy dla Ziemi

        • W kwietniu uczniowie szkół podstawowych naszej Gminy (w tym 57. uczniów klas 4-6 Szkoły Podstawowej w Ostromecku) przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji proekologicznej Listy dla Ziemi. Dzieci pisząc listy do swoich rodziców, w których przekonywały dorosłych do segregacji odpadów, recyklingu, sadzenia drzew i innych pozytywnych zachowań edukowały społeczeństwo. Wszystkie prace wzięły udział w Szkolnym Konkursie Przyrodniczym Listy dla Ziemi.  Oto wyniki konkursu:

          I miejsce - Milena Sikora (kl. 6)
          II miejsce - Karolina Sikora (kl. 6)
          III miejsce - Wiktoria Piecuch (kl. IV)
          IV miejsce - Aleksandra Kasprzykowska ( kl.5b) i Kordian Kędzierski (kl.4)
          Wyróżnienie - Szymon Lofek ( kl.6)

          Gratulujemy!

          Fundatorem nagród był Urząd Gminy Dąbrowa Chełmińska.

          Szkolny koordynator akcji
          A. Kamrowska-Nowak

      • PIĄTEK W SZKOLE
        • PIĄTEK W SZKOLE

        • Piątek 31 maja jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych. Dotyczy to szkoły podstawowej, gimnazjum i "zerówek".

          Informujemy, że normalnie (w godz. 6.30-17.00) funkcjonuje przedszkole, natomiast dla uczniów wymagających opieki dyżurowała będzie świetlica szkolna w godz. 7.00-16.30.

          AUTOBUS SZKOLNY W PIĄTEK NIE BĘDZIE KURSOWAŁ.

        • SZÓSTOKLASIŚCI POZNALI SWOJE WYNIKI

        • We wtorek 28 maja wieczorem odbyło się w naszej szkole oficjalne przekazanie wyników sprawdzianu szóstoklasisty.

          Jak już wcześniej podaliśmy, wynik naszych szóstoklasistów jest wyższy od średniej gminnej, wojewódzkiej i krajowej.

          Uczniowie z rodzicami otrzymali pisemne informacje o indywidualnych wynikach poszczególnych osób. Prowadzący spotkanie dyrektor szkoły Stanisław Buś przedstawił również wyniki w rozbiciu napięć standardów egzaminacyjnych. Wyniki te przedstawia wykres poniżej.

          Okazało się, że uczniowie z Ostromecka najlepiej poradzili sobie z wykorzystywaniem wiedzy w praktyce, powyżej średniej wypadło czytanie, rozumowanie oraz korzystanie z informacji. Natomiast jedynym standardem, który wypadł poniżej średniej jest pisanie.

          Dyrektor szkoły wyraził zadowolenie z uzyskanych przez naszą szkołę wyników, pogratulował sukcesu rodzicom, uczniom i nauczycielom. Oby tak było co roku.

          A teraz czekamy na efekty pracy gimnazjalistów.

        • KONKURS GŁOSKOWANIA W ZERÓWCE

        • Dzisiaj tj. 28 maja w najstarszej grupie zerówki odbył sie Konkurs głoskowania.18 uczestników zmagało się z syntezą i analizą głoskową. Były słowa krótkie (3-głoskowe) jak i długie (do 10 głosek). Do ścisłego finału przeszło aż 5 dzieci: Oliwia Wustrau, Oliwia Zielińska, Nikola Tarka, Sebastian Strzępek, Jakub Durka.

          MISTRZEM  GŁOSKOWANIA ZOSTAŁA OLIWIA ZIELIŃSKA.

          Poziom przygotowania dzieci był bardzo wysoki, o czym z przyjemnością poinformowały nas p. D. Urbańska - przewodnicząca jury oraz p. A. Gapińska - sekretarz konkursu. Uatrakcyjnieniem konkursu było wykorzystanie tablicy interaktywnej, na której kolorowe kostki, balony i figury geometryczne zachęcały do głoskowania. Wszystkie dzieci oprócz pamiątkowych medali otrzymały drobne upominki. GRATULUJEMY!

          Organizatorem konkursu była p. Barbara Reszka we współpracy z logopedą p. B. Wojtyszyn.

          A może starsi uczniowie spróbują przegłoskować wyrazy tkj. fundament, rzemieślnik, instruktor? Dziesięcioro dzieci z zerówki potrafi przegłoskować nawet słowo prostopadłościan;)

      • PIĄTEK DNIEM WOLNYM OD ZAJĘĆ LEKCYJNYCH
        • PIĄTEK DNIEM WOLNYM OD ZAJĘĆ LEKCYJNYCH

        • Informujemy, że zgodnie z ustaleniami Rady Rodziców i Dyrektora Szkoły najbliższy piątek 31 maja będzie dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

          Zgodnie z przepisami oświatowymi szkoła ma obowiązek zorganizować w tym dniu zajęcia świetlicowe dla tych uczniów, których rodzice zgłoszą taką konieczność.

           

      • ZAPRASZAMY RODZICÓW I UCZNIÓW KL. VI...
        • ZAPRASZAMY RODZICÓW I UCZNIÓW KL. VI...

        • Zapraszamy rodziców i uczniów klasy VI szkoły podstawowej na dokładne omówienie wyników ogólnopolskiego sprawdzianu szóstoklasistów.

          Zebranie odbędzie się we wtorek 28 maja br. o godz. 17.30. Wyniki naszych uczniów porównane zostaną z rezultatami osiągniętymi przez inne szkoły. Omówione zostaną również osiągnięcia uczniów w pięciu standardach egzaminacyjnych (czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji oraz wykorzystanie wiedzy w praktyce).

          Precyzyjne omówienie wyników sprawdzianu będzie stanowiło podsumowanie efektów pracy szkoły podstawowej. Spotkanie pozwoli również na wyciągnięcie wielu wniosków przed rozpoczynającą się we wrzenieu nauką w gimnazjum.

          Serdecznie zapraszamy.

        • DOBRE WYNIKI SPRAWDZIANU W KL. VI

        •          W poniedziałek 27 kwietnia zgodnie z zapowiedziami do szkoły dotarły wyniki sprawdzianu szóstoklasistów. Sprawdzian odbył się w całej Polsce na początku kwietnia, zorganizowany został przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w Warszawie.
             Oto kilka informacji o wynikach:
          SP Ostromecko:                     24,25
          Gmina Dąbrowa Chełmińska: 23,04
          Woj.  kujawsko-pomorskie:    23,60
          Średnia krajowa:                    24,03


              Cieszymy się, że po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uzyskali średni wynik wyraźnie wyższy od średniej gminnej, wojewódzkiej i krajowej.
              Gratulujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy zajmowali się nauczaniem obecnej klasy szóstej począwszy od przedszkola aż do chwili obecnej.

          Jutro, we wtorek 28 maja, o godz. 17.30 w szkole odbędzie się oficjalne przekazanie wyników rodzicom i uczniom klasy VI.

          Omówione zostaną wyniki uzyskane przez klasę szóstą z podziałem na pięć standardów obowiązujących w szkole podstawowej.

      • CYFROWA SZKOŁA
        • CYFROWA SZKOŁA

        • Jak już wcześniej informowaliśmy Szkoła Podstawowa w Ostromecku bierze  w roku szkolnym 2012/2013 w rządowym pilotażowym programie "Cyfrowa szkoła" jako jedna z 25 szkół w województwie i 402 w kraju. Całkowity koszt zakupu sprzętu i oprogramowania  i instalacji wyniósł prawie 100 tys zł. Dzięki programowi kupiliśmy

            • 6 laptopów dla nnauczycieli
            • 25 laptopów dla uczniów
            • 2 tablice interaktywne.
            • 2 systemy do bezprzewodowego przeprowadzania testów
            • profesjonalne urządzenia do sieci wi-fi
            • drukarkę kolorow laserowa A3
            • kolorowe urządzenie wielofunkcyjne
            • 3 rzutniki
            • 3 ekrany
            • 2 wizualizery

          Program dotyczy szkoły podstawowej (głównie klasy IV), ale wzbogaca pracę nauczycieli na wszystkich poziomach

          Program zakłada możliwość wypożyczania sprzętu do domu przez uczniów i nauczycieli

          Dzięki programowi Cyfrowa Szkoła  i wcześniejszym działaniom stan informatyzacji naszej szkołyjest niezły, jesteśmy grubo powyżej średniej krajowej

          • Komputer w pokoju nauczycielskim –od kilkunastu lat
          • 1999  -kurs obsługi komputera dla wszystkich n-li
          • 3 osoby kończyły studia podyplomowe – informatyka,1 osoba - edukację czytelniczą i medialną
          • 7 osób  kurs komputerowy "Mentor multimedialny"
          • Kurs „Pomiar dydaktyczny” z wykorzystaniem komputera
          • Szkolenia wewnętrzne  -m.in. Excel
          1. W programie Cyfrowa szkoła korzystamy ze wszystkich kursów, szkoleń, wymiany doświadczeń
            • Warszawa (Ośrodek Rozwoju Edukacji – 2 osoby
            • Brodnica – 2 os.
            • Września 3 os.
            • Kamień Krajeński 3 os.
            • Wąbrzeźno – 4 osoby
            • Gdynia 1 os.
            • Bydgoszcz 1 os
            • Warszawa Polskie Towarzystwo Informatyczne – 1 os
            • Kraków 1
            • Toruń 1
            • Nowa Wieś Wielka 3

          W kursach tych wzięło udział  8 nauczycieli  (M.Olszówka, A.Kamrowska-Nowak, S.Buś, D.Węgierska, D.Urbańska, B.Reszka, A.Gapińska, H.German)

          We wrześniu zorganizujemy spotkanie robocze i dużą konferencję o zasięgu wojewódzkim.

          Na podstawie 6-miesięcznego wdrażania programu w Ostromecku oraz z wymiany doświadczeń z innymi szkołami można sformułować już szereg wniosków

          • Każda szkoła realizuje program to trochę inaczej, tak, jak sobie zaprojektowała.
          • Na tle innych szkół mamy niezłe wyposażenie ( 2 pracownie stacjonarne, jedna mobilna), skutecznie wdrożyliśmy e-dziennik, platformę e-learningową, elementy zarządzania szkołą – wydruki danych, profesjonalną sieć WiFi
          • Mamy bardzo pozytywnie nastawioną do zmian kadrę nauczycielską (zdecydowana większość nauczycieli akceptuje Cyfrową Szkołę, korzysta ze sprzętu i oprogramowania, doskonali swoje umiejętności podczas kursów i wymiany doświadczeń z innymi szkołami
          • Technologię informacyjną i komunikacyjną (TIK) można i trzeba stosować na wszystkich lekcjach, ale z umiarem
          • Bardzo pozytywnie można ocenić wykorzystanie technologii cyfrowej w klasach I-III, humanistów i nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych
          • nauczyciele wzięli udział m.in. w kursach tworzenia materiałów interaktywnych,
          • wypożyczyliśmy uczniom klasy czwartej sprzęt komputerowy do domu - wrócił do szkoły w stanie bardzo dobrym
          • Proces wdrażania e-podręczników na szczeblu centralnym jest powolny (wrzesień 2013  -seria próbna, wrzesień 2014   -kilkanaście podręczników)
          • olbrzymią pracę związaną z wdrożeniem technologii Cyfrowej Szkoły wykonała p. Magdalena Olszówka - szkolny koordynator programu
          1. W polskiej oświacie jest wielu entuzjastów, bardzo pracowitych i twórczych nauczycieli, jestem przekonany, że w naszej szkole to zdecydowana większość
          2. Przedstawiciele firm komercyjnych poszerzają nasze horyzonty podczas szkoleń
          3.  

          To dopiero początek wdrażania nowoczesnego programu. Postaramy się udowodnić, że wybranie naszej szkoły do pilotażowego programu zaowocuje skutecznym wykorzystaniem technologii cyfrowej do pracy w szkole. Sprawdzimy, jakie wymierne efekty uzyskamy. Z pewnością zwiększą się kwalifikacje nauczycieli, a uczniowie odkryją , jakie olbrzymie możliwości kryje w sobie komputer i być może zamiast tracić cenny czas na gry komputerowe, wykorzystają sprzęt w lepszy sposób.

          Pełniejsza ocena programu "Cyfrowa Szkoła" pojawi się później. Po kilku latach stosowania nowoczesnych technik nauczania będziemy mogli wyszczególnić wszystkie plusy i minusy programu.

          (Stanisław Buś)

           

  • Galeria zdjęć

      brak danych
    • Kontakty

      • Zespół Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku
      • (52) 3817625, 533 013 731 (ul. Szkolna 1) - dyrektor, sekretariat kl. IV-VIII SP
        (52) 3817695 (ul. Bydgoska 7) - oddziały przedszkolne, klasy I-III;
      • ul. Szkolna 1, OSTROMECKO,
        86-070 Dąbrowa Chełmińska
        e-mail: s.ostromecko@poczta.szkolna.net
        NIP: 5542723217


        Poland
      • Elektroniczna Skrzynka Podawcza Zespołu Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku
        /ZSOSTROMECKO/SkrytkaESP
    • Logowanie