• WYNIKI KONKURSU POLONISTYCZNEGO

        • W minioną środę odbył się I etap (szkolny) wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego dla uczniów szkół podstawowych. Najwyższe wyniki osiagnęli:

          1. Milena Sikora (VI)

          2. Julita Młynek (V)

          3. Alicja Starobrat (V)

          W konkursie startowało 15 uczniów z klas V i VI.

          Laureatom gratulujemy.

        • HERBATA

        • Na prośbę uczniów od dzisiaj przez okres zimowy wydawana jest herbata podczas przerwy śniadaniowej w budynku szkolnym przy ul. Szkolnej.

        • MISTRZ ARYTMETYKI PO RAZ 10.

        • 1 grudnia 2012 r. po raz dziesiąty najlepsi matematycy ze szkół podstawowych powiatu bydgoskiego i dzielnicy Bydgoszcz-Fordon spotkają sie w Ostromecku, aby wziąć udział w konkursie matematycznym "MISTRZ ARYTMETYKI".

          Nasz konkurs cieszy się dużym powodzeniem, startuje w nim corocznie ok. 100 uczniów.

          Tegoroczna edycja będzie miała charakter wyjątkowy. Patronat nad X konkursem objęli: Pani Anna Łukaszewska - Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Pan Wojciech Porzych - Starosta Bydgoski, Pan Radosław Ciechacki - Wójt Gminy Dąbrowa Chełmińska.

          Organizatorzy zadbali o odpowiednie nagrody dla laureatów konkursu. Trwają przygotowania do zawodów. Z pewnością dodatkowym  magnesem przyciagającym uczniów i nauczycieli będą tradycyjne smaczne pączki, będzie jeszcze inna słodka niespodzianka.

          Bieżąće informacje o konkursie - w zakładce MISTRZ ARYTMETYKI.

        • POTYCZKI Z HISTORIĄ

        • Tak jak co roku, tak i w tym roku nasi uczniowie brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego”.

          7 listopada do konkursu przystąpiło 23 uczniów, z klasy I, II i III gimnazjum. Pytania konkursowe oparte były na podstawie programowej historii w latach 966-1795, a więc od początku państwowości polskiej aż do utraty niepodległości. Różnorodność form i metod obejmowała pracę z tekstem, pracę z mapą i na linii chronologicznej - chronologię władców Polski. Przygotowanie uczniów zaowocowało wspaniałymi wynikami: Najlepsi z najlepszych, którzy przekroczyli granice obowiązującej liczby punktów to:

          1. Krzysztof Neumann – kl. III
          2. Oliwia Zamorowska – kl. III
          3. Katarzyna Jędrzejewska – kl. II
          4. Miłosz Wojtko – kl. III

          Miejmy nadzieję , że etap rejonowy będzie równie szczęśliwy dla nich. Liczymy na to, że reszta uczniów którym niewiele zabrakło do szczęścia, nadrobią braki do przyszłego roku.

          BRAWA I PODZIĘKOWANIA DLA WSZYSTKICH           opiekun M. Otlewska

           

      • NASZA DELEGACJA W DĄBROWIE
        • NASZA DELEGACJA W DĄBROWIE

        • W Dąbrowie Chełmińskiej odbyły się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Po mszy świętej w miejscowym kościele, gdzie wysłuchano bardzo ciekawego kazania, delegacje kombatantów, władz gminy, szkół, straży pożarnych i innych organizacji przeszły pod pomnik pomordowanych we wrześniu 1939 r. i tam złożyły wieńce i kwiaty.

          Zespół Szkół w Ostromecku był reprezentowany przez Julię Magdzińską i Magdę Bednarską - uczennice klasy II gimnazjum , nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie Mirosławę Otlewską oraz dyrektora szkoły Stanisława Busia

        • Współpraca z uczelniami wyższymi

        • Nauka przedmiotów ścisłych może być niezłą frajdą - teraz uczniowie Zespołu Szkół w Ostromecku przekonają się o tym sami. Jako koordynator projektu pani Magdalena Olszówka rozpoczęła współpracę z Polsko - Amerykańską Fundacją Wolności - autorem i fundatorem programu "Projektor - wolontariat studencki". W ramach wolontariatu studenci bydgoskich i toruńskich uczelni wyższych przeprowadzą z uczniami naszej szkoły zajęcia z serii Młody Nobel. Młody Nobel to kampania edukacyjna, która ma na celu popularyzację nauki przedmiotów ścisłych wśród dzieci i młodzieży. Kluczowym jej elementem są pikniki naukowe, które odbywają się w szkołach podstawowych i gimnazjalnych. Ponadto, w całej Polsce realizowane są projekty specjalistyczne, czyli tematyczne spotkania studentów-wolontariuszy z uczniami, podczas których studenci pokazują swoim młodszym kolegom, że nauka przedmiotów ścisłych może być fascynująca.

          Już 16 listopada jako pierwsi w zajęciach wezmą udział uczniowie klas V, dla nich specjalnie zostały przygotowane zajęcia pt:"Szyfry klasyczne". Celem zajęć jest popularyzacja matematyki i związanej z nią kryptologii, zdobycie przez uczniów umiejętności szyfrowania i odszyfrowywania wiadomości za pomocą różnorodnych szyfrów klasycznych, zachęcenie do dalszego zgłębiania wiedzy na temat kryptologii.

          Natomiast 27 listopada uczniowie klas I i II gimnazjum wezmą udział w zajęciach pt:"Naukowo o bieganiu". Celem tego spotkania będzie zapoznanie uczniów z anatomią i fizjologią układów najbardziej związanych z bieganiem (układ kostny, mięśniowy, oddechowy, sercowo-naczyniowy), przedstawienie zagadnień związanych z podstawami żywienia, zaprezentowanie technologii stosowanych w stroju biegowym (obuwie, bluzki, getry), pokazanie technologii wzmacniających efekty treningu i pomagających szybciej wrócić do formy po kontuzjach, zapoznanie uczestników z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi treningu sportowego.

          Magdalena Olszówka - koordynator projektu 

        • ROZPOCZĘLIŚMY SERIĘ KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

        • W środę 7 listopada odbył się etap szkolny pierwszego tegorocznego konkursu przedmiotowrgo organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Było to zmaganie polonistów na poziomie szkoły podstawowej.

          Odbyły się również dwa konkursy historyczne "Losy Żołnierza Polskiego i Dzieje Oręża Polskiego" dla szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Nasi uczniowie licznie startowali w tych konkursach. Wkrótce przedstawimy wyniki.

          W najbliższy poniedziałek - konkurs języka polskiego dla gimnazjalistów.

          Przypominamy również terminarz konkursów przedmiotowych:

          lp.

          KONKURSY DLA UCZNIÓW SP

          Etap szkolny

          Etap rejonowy

          Etap wojewódzki

          1.

          Konkurs przedmiotowy z języka polskiego

          07.11.2012 r.

          01.12.2012 r.

          23.02.2013 r.

          2.

          Konkurs przedmiotowy z  matematyki

          14.11.2012 r.

          07.12.2012 r.

          06.03.2013 r.

          3.

          Konkurs przedmiotowy z  przyrody

          16.11.2012 r.

          15.12.2012 r.

          02.03.2013 r.

          lp.

          KONKURSY GIMNAZJALNE

          Etap szkolny

          Etap rejonowy

          Etap wojewódzki

          1.

          Konkurs przedmiotowy z języka polskiego

          12.11.2012 r.

          08.12.2012 r.

          22.03.2013 r.

          2.

          Konkurs przedmiotowy z geografii

          13.11.2012 r.

          06.12.2012 r.

          14.03.2013 r.

          3.

          Konkurs przedmiotowy z historii

          14.11.2012 r.

          07.12.2012 r.

          12.03.2013 r.

          4.

          Konkurs przedmiotowy z biologii

          15.11.2012 r.

          10.12.2012 r.

          11.03.2013 r.

          5.

          Konkurs przedmiotowy z fizyki

          16.11.2012 r.

          11.12.2012 r.

          01.03.2013 r.

          6.

          Konkurs przedmiotowy z języka niemieckiego

          19.11.2012 r.

          12.12.2012 r.

          15.03.2013 r.

          7.

          Konkurs przedmiotowy z języka rosyjskiego

          20.11.2012 r.

          13.12.2012 r.

          18.03.2013 r.

          8.

          Konkurs przedmiotowy z języka angielskiego

          21.11.2012 r.

          14.12.2012 r.

          16.03.2013 r.

          9.

          Konkurs przedmiotowy z języka francuskiego

          22.11.2012 r.

          17.12.2012 r.

          20.03.2013 r.

          10

          Konkurs przedmiotowy z matematyki

          23.11.2012 r.

          15.12.2012 r.

          09.03.2013 r.

          11.

          Konkurs przedmiotowy z chemii

          26.11.2012 r.

          19.12.2012 r.

          21.03.2013 r.

           

        • ZABAWA W TEATR

        • Dzisiaj uczniowie klas I-III szkoły podstawowej brały aktywny udział w przedstawieniu Teatralny Plac Zabaw.

          TEATRALNY PLAC ZABAW JANA DORMANA to spektakl inspirowany trzema realizacjami Jana Dormana, wybitnego reżysera i pedagoga teatru: "Która godzina?", "Konik" oraz "Kaczka i Hamlet". Pytania o dorastanie, podążanie za swoimi marzeniami, sens wywoływania konfliktów pojawiły się w scenach improwizowanych przez trójkę aktorów. Istotą tego spektaklu, opartego również na interakcji z dziećmi, był żywioł swobodnej i niczym nieskrępowanej zabawy. Dzięki temu mali widzowie odebrali pierwszą lekcję teatralnej umowności.   

        • MALI POLACY :)

        • Nasi Przedszkolacy uczestniczyli w tym tygodniu w uroczystości szkolnej z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości oraz "urodzin" gminy Dąbrowa Chełmińska i Ostromecka. Maluszki i Starszacy mimo długiego apelu zachowywali się bardzo grzecznie. Dzieci przygotowywały się do tego święta już od  pewnego czasu. Przedszkolacy wspólnie malowali godłooraz herby naszej gminy i miejscowości. Wykonywały ozdoby w barwach narodowych, uczyły się śpiewać Hymn Polski a nawet grały w przygotowaną na tą okoliczność grę, w której nazywały godło, flagę, herby, zabytki naszej miejscowości i nie tylko...  

          Aby zobaczyć jak bawiliśmy się i pracowaliśmy w tym tygodniu proszę zajrzec do galerii zdjęć. 

          Joanna Biedroń

        • Kolejny numer gazetki szkolnej!

        • Ukazał się kolejny numer gazetki szkolnej "OSTROMECKO NA CZASIE" redagowanej przez uczniów klasy VI SP. Znajdziecie w nim przypomnienie najważniejszych wydarzeń z października oraz wiele innych artykułów - m. in. o zwierzętach, muzyce, podróżach, grach komputerowych.

          Numer ten będzie można kupić jeszcze w poniedziałek, 12 listopada podczas przerw.

          Zachęcamy do lektury!

          Redakcja

      • KONCERT NIEPODLEGŁOŚCIOWY
        • KONCERT NIEPODLEGŁOŚCIOWY

        • Bardzo bogaty w wydarzenia był czwartek 8 listopada. Przed południem odbył się apel z przedstawieniem słowno-muzycznym, o czym piszemy poniżej. Wieczorem natomiast w sali gimnastycznej spotkały się osoby, które Narodowe Święto Niepodległości chciały przeżyć słuchając muzyki i śpiewając pieśni patriotyczne.

          Koncert rozpoczął się od odśpiewania humnu narodowego, po czym kilka pieśni zaprezentował szkolny zespół muzyczny pod kierunkiem nauczyciela muzyki p. Renaty Klocek ( w zespole dominowali uczniowie klas V).

          Niezwykle ciekawą interpretację utworów niepodległościowych wraa z muzyką Fryderyka Chopina zaprezentowali muzycy Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy:  Janusz Bobiński (trąbka) i Rafał Tworek (fortepian).  Ich występ został bardzo ciepło przyjęty przez zebranych.

          W końcowej części spotkania ponownie na scenę wkroczyli młodzi chórzyści z naszej szkoły. Rozpoczęło się wspólne śpiewanie z publicznością znanych polskich utworów o tematyce niepodległościowej.

          Koncert trwał ponad godzinę. Po koncercie można było jeszcze obejrzeć wystawę "Moja Mała Ojczyzna" oraz wystawę fotografii wykonanych przez uczniów uczęszczających na zajęcia szkolnego kólka fotograficznego.

        • URODZINY GMINY DĄBROWA CHEŁMIŃSKA I OSTROMECKA

        •                W bogatej scenerii barw jesiennych, w czwartek 8 listopada w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Ostromecku odbył się uroczysty, okolicznościowy koncert. A powody były dwa Narodowe Święto Niepodległości i 790 rocznica powstania Gminy Dąbrowa Chełmińska i Ostromecka. W uroczystości uczestniczyło wielu zaproszonych gości na czele z wójtem gminy Dąbrowa Chełmińska panem Radosławem Ciechackim, radnymi gminy, przedstawicielami Zespołu Oświaty Samorządowej, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu pani Dorota Ratajczak, pracownik Miejskiego Centrum Kultury pan Andrzej Gawroński oraz miejscowy pasjonat historii, pan Jerzy Świetlik. Scenariusz prezentacji przygotowanej przez klasę II gimnazjum zawierał losy historii Polski od czasu upadku państwowści polskiej do czasu jej odzyskania. Wśród wierszy, pojawiły się pieśni patriotyczne a nawet skoczne tańce, chwile zadumy i wszystko to było otoczone narracją historyczną. Chwile zadumy i wzruszenia można było znaleźć na twarzach uczestników uroczystości.   W drugiej części uroczystości poprzez symboliczne przecięcie wstęgi, wójt gminy Dąbrowa Chełmińska pan Radosław Ciechacki wraz z dyrektorem szkoły panem Stanisławem Busiem oraz panem Jerzym Świetlikiem dokonali otwarcia wystawy z okazji 790 rocznicy powstania Dąbrowy Chełmińskiej i Ostromecka. W trakcie oglądania wystawy można było zapoznać się z dokumentami potwierdzającymi historię gminy. Bogaty zbiór ikonografii sprawił, że oglądający z zaciekawieniem wsłuchiwali się w opowieści pana Jerzego Świetlika . Jak przystało na urodziny, nie zabrakło też tortu urodzinowego - były nawet race świetlne, a sam wójt gminy wraz z dyrektorem szkoły rozpoczęli częstowanie zaproszonych gości, dokonując symbolicznego krojenia tortu. Było zatem dostojnie i uroczyście . Sądzimy, że na długo w pamięci pozostana wszystkim, te miłe chwile. A lekcja historii z głęboką nutą patriotyzmu została odrobiona. Pamiętajmy Narodowe Święto Niepodległśsci  w tym roku przypada w niedzielę 11 listopada, w tym dniu 1918 roku Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. Powróciwszy po latach do niepodległego kraju Naczelnik Państwa - Józef Piłsudski ogłosił wolność spod ucisku trzech zaborców. Polska zatem była wolna i niepodległa.                                    M. Otlewska

      • W CZWARTEK WYSTAWA (11.00)  I   KONCERT (17.00)
        • W CZWARTEK WYSTAWA (11.00) I KONCERT (17.00)

        • SERDECZNIE ZAPRASZAMY MIESZKAŃCÓW OSTROMECKA I OKOLIC NA

          OTWARCIE OKOLICZNOŚCIOWEJ WYSTAWY

          „MOJA MAŁA OJCZYZNA”

          OBRAZUJĄCEJ 790-LECIE

          GMINY DĄBROWA CHEŁMIŃSKA

          I  OSTROMECKA

          W CZWARTEK 8 LISTOPADA 2012 R.

          O GODZ. 11.00

          WYSTAWA CZYNNA BĘDZIE W GODZ. 11-19

          ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA

           KONCERT NIEPODLEGŁOŚCIOWY

          O GODZ 17.00

          W TYM SAMYM DNIU

          W SALI GIMNASTYCZNEJ  ZESPOŁU SZKÓŁ W OSTROMECKU

           

        • DĄBROWA CHEŁMIŃSKA PONOWNIE NAJLEPSZA

        • Bardzo dobre wrażenie pozostawili po sobie reprezantanci naszego Gimnazjum na Mistrzostwach Gminy w Piłce Ręcznej.

          Mimo, że zajęliśmy trzecie miejsca, to trzeba naszych zawodników i zawodniczki pochwalić za twardą walkę o każdą piłkę.

          Turniej stał na najwyższym od lat poziomie i dostarczył wielu emocji uczestnikom. Zdarzyło się kilka niegroźnych kontuzji, ale właśnie taki jest urok "szczypiorniaka".

          Nauczyciele wychowania fizycznego są bardzo podbudowani postawą swoich podopiecznych i bardzo dziękują za tak duże zaangżowanie w godne reprezentowanie naszej Szkoły.

          Skład dziewcząt: Paulina i Sandra Szmelter, Oliwia Zamorowska, Weronika Krzyżanowska, Julia Magdzińska, Magda Bednarska, Ala Kruczyńska, Kasia Jędrzejewska, Monika Jurek.

          Skład chłopców: Szymon Górecki, Jakub Nichczyński, Piotr Hełminiak, Patryk Kędzierski, Miłosz Wojtko, Mikołaj Sikora, Mateusz Gębka, Mateusz Klarkowski, Rafał Knapiński, Patryk Bytner, Julian Szymczak, Aleks Śmiglewski, Kamil Buliński.

          Artur Hoffmann

          Sławomir Kluz

        • JESIENNE WARSZTATY PLASTYCZNE

        • Drodzy rodzice, drogie dzieci. Zapraszam na warsztaty plastyczne, które odbędą się 12 listopada o godzinie 16:00 w przedszkolnej sali starszaków. Każdy uczestnik będzie miał okazję wykonać niepowtarzalny lampion w wybranej przez siebie technice.

          Warsztaty nie tylko dla przedszkolaków! 

          Proszę, o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału w zajęciach. Joanna Biedroń.

        • PIŁKA RĘCZNA "PODSTAWÓWEK" ZA NAMI

        • Niestety nie udał nam się turniej o Mistrzostwo Gminy Szkół Podstawowych w Piłce Ręcznej. Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta zajęli trzecie miejsca ustępując drużynom z Dąbrowy Chełmińskiej ( 1. miejsce) i Czarża.

          Bardzo dziękujemy za sportową walkę i grę do ostatniego gwizdka!

          Artur Hoffmann,

          Sławomir Kluz.

  • Galeria zdjęć

      brak danych
    • Kontakty

      • Zespół Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku
      • (52) 3817625, 533 013 731 (ul. Szkolna 1) - dyrektor, sekretariat kl. IV-VIII SP
        (52) 3817695 (ul. Bydgoska 7) - oddziały przedszkolne, klasy I-III;
      • ul. Szkolna 1, OSTROMECKO,
        86-070 Dąbrowa Chełmińska
        e-mail: s.ostromecko@poczta.szkolna.net
        NIP: 5542723217


        Poland
      • Elektroniczna Skrzynka Podawcza Zespołu Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku
        /ZSOSTROMECKO/SkrytkaESP
    • Logowanie