Poniżej prezentujemy kreacje przygotowane przez każdą z klas z okazji Europejskiego Dnia Języków. Wszyscy wzorowo wywiązali się z zadania. Jury w składzie - przewodnicząca Pani Dyrektor Beata Prietz, członkowie: p. Beata Adamiec oraz p. Anna Łobocka dokonało już oceny. Prace pisemne o wybranym Europejczyku sprawdzi nauczyciel j. angielskiego - p. Paulina Minkiewicz. Wyniki konkursu poznamy pod koniec października podczas finału Miesiąca Maltańskiego, organizowanego w naszej szkole - szczegóły już wkrótce. Zespół Nauczycieli Języków Obcych dziękuje za współpracę.
Nasi uczniowie jako Sławni Europejczycy
- 1
Dzień Chłopaka u Delfinków
W sobotę 30 września obchodzimy DZIEŃ CHŁOPAKA my ten dzień świętowaliśmy w naszej grupie już dzisiaj. Dziewczynki przygotowały, dla naszych chłopców laurki a dzięki rodzicom z naszej grupy każdy z nich otrzymał drobny upominek. To był udany dzień dla męskiej części naszej grupy.
Owocowy tydzień u Delfinków
Maluszki w tym tygodniu poznawały oraz smakowały owoce zarówno te rosnące w polskich sadach jak również egzotyczne. Utrwalały nazwy owoców, odgadywały ich nazwy bez kontroli wzroku. Zrobiły owocową masę solną, z której powstały piękne czerwone jabłuszka.
2
Z wizytą w teatrze
Uczniowie klas I-III wzięli udział w wycieczce do Teatru Kameralnego w Bydgoszczy, aby obejrzeć spektakl oparty o baśń napisaną przez Hansa Christiana Andersena „Dzikie łabędzie”. Bogata scenografia, taniec i przepiękny śpiew urzekły wszystkich widzów.
Opowieść o miłości, dzięki której stać nas na wielkie poświęcenie jest ponadczasowa.
wychowawczynie klas I-III
Uroczysty apel upamiętniający 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej
- 13
W czwartek 28 września uczniowie z klas piątych oraz siódmej pod kierunkiem P. Iwony Sikory oraz P. Anny Grzybek-Korzeniewskiej przygotowali uroczysty apel upamiętniający 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz bohaterskich obrońców Ojczyzny poległych w czasie kampanii wrześniowej. Nastrojowe piosenki oraz wiersze wprawiły zebranych w podniosły nastrój oraz skłoniły do patriotycznych refleksji.
Trwająca ponad pięć lat wojna ogarnęła wszystkie kontynenty i pochłonęła ponad 50 milionów istnień ludzkich. Polska poniosła, proporcjonalnie, największe ze wszystkich krajów straty - około 6 milionów zabitych, co stanowiło 18% populacji kraju. Złożyliśmy hołd wszystkim ofiarom, uczciliśmy ich pamięć.
Uczniowie klas VI-VIII śladami Samarytan z Markowej...
10 września br. do grona błogosławionych Polaków zostali dołączeni rolnicy z Podkarpacia ratujący Żydów, czyli Wiktoria i Józef Ulmowie wraz z szóstką dzieci narodzonych oraz dzieckiem nienarodzonym. O tym wydarzeniu przypomina uczniom od początku września br. m.in. wystawa umieszczona w szkolnym holu. Podążając śladami bł. Ulmów pod koniec września br. uczniowie klas starszych naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się do kina na film pt. Ulmowie. Błogosławiona rodzina.
Była to ciekawa lekcja religii oraz historii II wojny światowej. Projekcja filmu poprzedzona została lekcją multimedialną o zawodzie operatora dźwięku. Dowiedzieliśmy się m.in. jak powstaje dźwięk w filmie, oświetlenie, jak przebiega proces montażu filmu itd. Po drodze do kina odwiedziliśmy także fordońską synagogę oraz miejsce Pamięci Narodowej - pomnik ofiar II wojny światowej w Starym Fordonie. Wyjazd umiliła nam obecność uczniów klas równoległych ze szkoły w Dąbrowie Chełmińskiej wraz z opiekunami. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!
Pierwsze spotkanie SKW po wakacjach
Dziś Szkolny Klub Wolontariatu po przerwie wakacyjnej spotkał się i ustalono plan i kierunek działania na roku 2023/2024.
Przypominamy o akcji ,, Zbiórka kasztanów dla Nikosia" i trwajacej od początku naszej działalności zbiórce zakrętek dla Szymka.
Poniżej plan działań do grudnia 2023 .
Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do zapisów i wspólnego działania - miejsca mamy dużo:)
Plan_dzialan_2023_2024(2).docx
SKW
Konkurs na Szanowanego Europejczyka już jutro !
Z inicjatywy Unii Europejskiej dnia 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. Przypominamy regulamin tegorocznego konkursu (dla klas 4-8):
1. Wraz z klasą wybierzcie sławnego Europejczyka (żyjącego aktualnie lub dawniej), którego warto podziwiać za jego dokonania.
2. Niech jedna osoba z zespołu przebierze się za tę postać i będzie oczekiwała wraz z klasą na Komisję oceniającą charakteryzację dnia 27 września podczas przerwy śniadaniowej.
3. Każda z klas powinna na ten dzień wspólnie przygotować opis tej postaci w języku angielskim (5 zdań).
4. Komisja zbierze prace, zsumuje punkty, a zwycięzców ogłosi w październiku.
Na zwycięskie klasy czekają dyplomy i drobne upominki!
Zapraszamy do wspólnej zabawy!
Zespół Nauczycieli Języków Obcych
Pierwszy Dzień Jesieni-Dzień Jabłka
Dzisiaj dzieci z grupy Delfinki świętowały I Dzień Jesieni-Dzień Jabłka. Maluchy wybrały się do parku na spacer, podczas którego zbierały do koszyczka kasztany, żołędzie oraz kolorowe liście. Podczas zabawy w sali dokładnie obejrzały wszystkie jesienne dary, umieszczając je w kąciku przyrody. Świętując Dzień Jabłka, degustowały przetworów z jabłek oraz poznały sposoby wykorzystania tych owoców w kuchni polskiej.
Dzień Przedszkolaka w grupie Delfinki
W piątek dzieci spędziły czas na aktywnych, sportowych zabawach świętując Dzień Przedszkolaka. Na koniec zabawy dzieci otrzymały symboliczne medale. Było dużo radości i śmiechu.
Zbiórka kasztanów dla Nikosia
Tak jak zapowiadałam, zbieramy kasztany i dołączamy się do akcji.
Kasztany można przynosić do małej jak i dużej szkoły.
W małej szkole Pan Krzyżanowski, powie gdzie można je przesypać do wspólnego worka.
W dużej szkole proszę kierować się do Pana Kędzierskiego.
Proszę by kasztany dostarczać w poniedziałki i we wtorki co ułatwi ich magazynowanie.
W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt
Pozdrawiam
Kinga Kowalska
Erasmus+
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Drodzy uczniowie,
w najbliższy piątek tj. 29 września odbędą się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Do tego czasu trwa kampania wyborcza. Uczniowie którzy chcą zgłosić swoje kandydatury są zobowiązani do zrobienia plakatu zachęcającego do oddania głosu na daną osobę. W dniu wyborów każdy uczeń musi mieć ze sobą legitymację szkolną.
Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Alfabet Logopedyczny"
W roku szkolnym 2023/2024 Przedszkole w Ostromecku bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Alfabet Logopedyczny". Organizatorką projektu jest mgr Renata Kolos-Laskowska, nauczycielka w Przedszkolu Niepublicznym „Czarodziejska Akademia” w Pabianicach. Patronat honorowy - BLIŻEJ PRZEDSZKOLA-
Głównym celem Projektu jest dbanie o właściwą stymulację rozwoju mowy oraz wdrażanie profilaktyki logopedycznej. Realizacja zadań projektowych odbywać się będzie we wszystkich grupach przedszkolnych, podczas cotygodniowych grupowych zajęć logopedycznych, prowadzonych przez Z. Morgut oraz B. Wojtyszyn. Zgody na udział w Projekcie przekazano wychowawcom grup. Realizacja projektu nastąpi od października.
Koordynator projektu: B. Wojtyszyn
PASIEKA POD LASEM
Pszczoły to niezwykłe owady, przekonali się o tym uczniowie klas I-III podczas wycieczki do "Pasieki pod lasem" w Wałdowie Królewskim, którą prowadzą Państwo Marzena i Mateusz Wędrowscy. Poznaliśmy budowę pszczoły. Dowiedzieliśmy się jak pszczoły zbierają nektar z kwiatów, w jaki sposób komunikują się między sobą oraz co to jest wosk i do czego służy pszczołom. Z uwagą obejrzeliśmy ramki do miodu, dymiarkę oraz przymierzyliśmy strój pszczelarza. Miodek pszczeli smakował nam wyśmienicie. Dziękujemy za ciekawe spotkanie.
Od dzisiaj lepiej rozumiemy znaczenie powiedzenia "Pracowity jak pszczoła".
Warto wiedzieć:
Pszczoły, pomimo swych niewielkich rozmiarów, odgrywają bardzo ważną rolę w ekosystemie. To od ich pracy zależy bowiem 3/4 produkcji żywności, jaką spożywa człowiek. Pszczoły mają też ogromny wpływ na istnienie wielu gatunków roślin i zwierząt, które odżywiają się nasionami i owocami powstałymi dzięki ich pracy.
wychowawczynie klas 1-3
828
Dzień Przedszkolaka w Tygryskach i Zerówce
W dniu 20.09.2023 obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Dzieci brały udział w quizie o naszym przedszkolu, wykonywały prace plastyczne "Co najbardziej lubie w naszym przedszkolu?", zabawy ruchowe z balonami, malowały na nich swoje emocje oraz pląs w kole do piosenki "Podajmy sobie ręce" i "Gdy wrześniowy promyk słońca". Zerówka ponadto układała napis "Dzień Przedszkolaka". Na koniec Zerówka i Tygrysy obdarowane zostały medalami oraz dyplomami.
Zapraszam obejrzenia fotorelacji z tego wydarzeni.
Małgorzata Sieg
Monika Myszkiewicz - Ryńska
6
KICIA KOCIA W PRZEDSZKOLU
Dzisiaj Kicia Kicia zawitała do naszego Przedszkola. Dzieci z grupy Delfinki i Jeże doskonale znają małą bohaterkę. Wysłuchały po raz pierwszy w tym roku szkolnym książeczki z serii "Kicia Kocia"- autorstwa Anity Głowińskiej. Dowiadziały się, jak wygląda typowy dzień Przedszkolaka a następnie kolorowały postać małej bohaterki. Cotygodniowe spotkania z Kicia Kocią i jej przyjaciółmi odbywać się będą w ramach dodatkowych działań logopedy - grupowych zajęć rozwijających kompetencje językowe i komunikacyjne "Od bajki się wszystko zaczyna...".
logopeda Barbara Wojtyszyn
Galeria zdjęć
brak danych