Wszystkich zainteresowanych radosnym zdjęciem, wykonanym na tle fotościanki proszę o kontakt na librusie. Zdjęcie odeślę mailem:)
Marta Adamczyk
Wszystkich zainteresowanych radosnym zdjęciem, wykonanym na tle fotościanki proszę o kontakt na librusie. Zdjęcie odeślę mailem:)
Marta Adamczyk
Informujemy, że ukazał się artykuł na łamach Expressu Bydgoskiego, który opisuje nasze działania podczas realizacji projektu Erasmus+. W najbliższych dniach artykuł ukaże się w wersji papierowej. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.
Pierwszego czerwca, jak każdego roku, w szkole odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Zanim jednak społeczność szkolna rozpoczęła zabawę, w sali gimnastycznej podsumowaliśmy Miesiąc cypryjski. Zorgazowano wystawę zdjęć oraz pamiątek i rozstrzygnięto konkursy. Póżniej uczniowie mogli zapoznać się z atrakcjami i ciekawostaki dotyczącymi Cypru w rzeczywistości rozszerzonej. Do tego celu wykorzystaliśmy okulary 3D, które szkoła pozyskała w ramach projektu - Laboratorium Przyszłości #LaboratoriumPrzyszlosci #LaboratoriumPrzyszłości
Dziękujemy naszym Sponsorom za wkład w organizację festynu:
Fotorelacja z podusmowania Miesiąca cypryjskiego i obchodów Dnia Dziecka w Zespole Szkół im. M. Rejewskiego w Ostromecku oraz link do filmu z festynu autorstwa Pana Adama Bednarskiego.
Z radością informujemy, że znane są już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej. Uczestnicy tegorocznej edycji wykazali się dużą wiedzą, uzyskując bardzo wysokie wyniki. Z tego powodu pragniemy złożyć gratulacje wszystkim uczniom, którzy postanowili wziąć udział w konkursie, wykazując szczególne zaangażowanie w naukę i ambicję. Szkoła uzyskała tym samym Certyfikat Placówki Rozwijającej Talenty.
Laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Orły Edukacji Wczesnoszkolnej zostali:
Klasa III
Kaja Drązyk - 4. miejsce w kraju
Maksymilian Babaczyk - 19. miejsce w kraju
Klasa II
Kornel Kozłowski - 8. miejsce w kraju
Klasa I
Adam Sobotowski - 10. miejsce w kraju
Antoni Kosmalski - 13.miejsce w kraju
Jan Grabara - 17. miejsce w kraju
Emilia Ocińska- 19. miejsce w kraju
Daniel Piekut - 20. miejsce w kraju
Damian Zagórski- 20. miejsce w kraju
Ponadto w konkursie udział wzięli:
Klasa I - Antoni Dzioba, Leon Pepliński, Filip Siekierkowski, Aleksandra Mosakowska, Cezary Abramczyk Klasa II - Oscar Stępak, Maja Libera, Łukasz Rachwalak, Krzysztof Piękoś,Filip Dulcet, Anna Serwińska, Judyta Serwińska
Klasa III - Zuzanna Tabara, Leon Wysocki, Lena Brąszkiewicz, Michał Pobudkiewicz, Dawid Prosek,Leon Skrzecz, Stanisław Kujawski, Zuzanna Grygiel.
Uczestnikom gratulujemy osiągnięć i zaangażowania a szkole uzyskania Certyfikatu Placówki Rozwijającej Talenty.
Elżbieta Priefer, Barbara Jacheć, Danuta Mikołajczyk
Kolejne zajęcia z cyklu „Spotkania z ciekawymi ludźmi” już za nami. W czytelni szkolnej biblioteki gościliśmy pana Andrzeja Gawrońskiego – Kierownika Sekcji Dziedzictwa Kulturowego Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Pan Andrzej swoimi opowieściami o ostromeckiej kolekcji fortepianów, zaciekawił uczestniczących w spotkaniu uczniów klasy 5a i 5b. Nasz gość opowiadał o jednej z największych i najbogatszych kolekcji zabytkowych instrumentów w Polsce. Uczniowie obejrzeli również film powstały w ramach projektu „Ewolucja brzmienia fortepianu”. Po spotkaniu w bibliotece odwiedziliśmy Pałac Mostowskich, w którym zwiedziliśmy Gabinet Andrzeja Szwalbego, wielkiego miłośnika sztuki i muzyki, inicjatora przywrócenia życia kulturalnego w obydwu ostromeckich pałacach. Zostaliśmy też zaproszeni do Pałacu Nowego, gdzie obejrzeliśmy wystawę malarstwa ze zbiorów Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.
W zajęciach w bibliotece wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci.
Serdecznie dziękujemy panu Andrzejowi Gawrońskiemu za ciekawe i cenne dla nas spotkanie ze sztuką.
Beata Adamiec
Jutro na lekcji wychowania fizycznego uczniowie klas 4a i 4b podejdą do egzaminu praktycznego na kartę rowerową. Arkusz zaliczeń ucznia ubiegającego się o kartę rowerową wraz z aktualnym zdjęciem legitymacyjnym należy dostarczyć do nauczyciela techniki do poniedziałku 5 czerwca.
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów i przedszkolaków oraz ich rodziców na festyn z okazji Dnia Dziecka. W tym dniu uczniowie do momentu rozpoczęcia festynu mają zajęcia dydaktyczne zgodnie z planem. Autobus poranny przyjeżdża zgodnie z planem. Jedyny tego dnia odwóz jest po obiedzie o 13.30.
Szkoła Podstawowa w Ostromecku od wielu lat włącza się w obchody Światowego Dnia bez Tytoniu, który przypada 31 maja. Uczniowie naszej szkoły realizują programy antytytoniowe, m. in.: „Nie pal przy mnie, proszę”, których głównym celem jest zapobieganie paleniu wśród młodzieży szkolnej, zwiększenie wiedzy w zakresie szkodliwości dymu tytoniowego, kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia papierosów. W klasach prowadzone są pogadanki na temat negatywnego wpływu nikotyny na organizm człowieka przez wychowawców klas i pedagoga szkolnego.
Raz do roku obchodzony Dzień bez Papierosa jest doskonałą okazją, aby pokłonić się nad problemem nikotynowym. Zastanówmy się czy warto truć swój organizm, a także osób przebywających w naszym towarzystwie? Warto uświadomić sobie, jakie skutki niesie palenie papierosów. Choroby układu krążenia, większa śmiertelność, to tylko kilka przykładów. W związku z obchodzoną akcją Światowym Dniem bez Papierosa zachęcamy wszystkich uczniów, aby przygotowali hasła, transparenty o tematyce antytytoniowej, za które zostaną nagrodzeni punktami dodatnimi z zachowania.
Mamy nadzieję, że dzięki realizacji programów oraz udziałowi w ogólnopolskich akcjach antytytoniowych przyczynimy się do świadomej odmowy sięgnięcia po pierwszego papierosa przez naszą młodzież.
Prace można przynosić do 31 maja do gabinetu pedagoga szkolnego.
26 maja dla uczniów klas 5a oraz 5b był dniem pełnym atrakcji. Swój "szkolny biwak" rozpoczęli od spaceru do Bydgoszczy. Poźniej było kino i spacer...do Ostromecka. Po powrocie do szkoły czekała na uczniów pyszna kolacja przygotowana przez Rodziców dzieci z klas piątych, za którą BARDZO DZIĘKUJEMY!!! Kolejnym punktem programu było pójście na lody. Tym samym przekroczyliśmy 22 tysięce kroków, które wydreptaliśmy w ciągu tych kilku godzin. A później? Odrobina sportu w sali gimnastycznej, wspólne śpiewanie piosenek (a nawet tańce), gry i rozmowy do rana. Niektórzy przed godz. 7.00 zaczęli dzień od treningu piłki plażowej.
Dobry humor uczniów, wytrwałość w pokonywaniu kilometrów, pyszna kolacja, słoneczna pogoda oraz sympatyczni uczestnicy-to przepis na udany biwak w szkole!
Hanna German i Magdalena Olszówka
Dzień Zdrowego Śniadania już za nami, podobnie jak w ubiegłych latach, uczniowie z naszej szkoły przystąpili do szkolnej akcji.
Celem akcji było przede wszystkim zwiększenie świadomości w kwestii prawidłowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem śniadania. W trakcie przerwy śniadaniowej można było zobaczyć, co jedzą uczniowie. Cieszymy się, że nie zabrakło kolorowych i zdrowych kanapek oraz owoców i warzyw. Mamy nadzieję, że poprzez udział w tej akcji uczniowie będą zawsze pamiętać, że warto zdrowo się odżywiać:)
W maju uczeń kl. 5b, Piotr Kowalski, brał udział w XIX Mistrzostwach Polski w Grach Matematycznych i Logicznych we Wrocławiu. Po sukcesie w półfinale awansował do finału konkursu.
Piotrze, gratulujemy!
Wychowawca klasy
W miniony piątek odbył sie zespołowy turniej piłki plażowej - zwycięzcy zostaną nagrodzeni 1 czerwca. Dziękujemy pani Karolinie Jelonek oraz panu Miłoszowi Płomińskiemu za przeprowadzenie rozgrywek. Ducha rywalizacji i sportową atmosferę poczuliśmy także dzięki kibicującym uczniom i nauczycielom oraz zaangażowaniu Szkolnego Koła Wolontariatu.
Przypominamy, że do wtorku można przynosić posąg kota na konkurs zorganizowany w ramach Miesiąca Cypryjskiego w naszej szkole (kategoria uczniów klas 1-3 oraz 4-8). Również we wtorek, w godz. 9.10 - 9.55, odbędzie się konkurs wiedzy na temat Cypru przygotowany przez panią Joannę Stasiak - zapraszamy uczniów klas 4-8 do udziału.
Poniżej fotorelacja z piątkowych rozgrywek piłki plażowej.
Dzisiaj w naszym Przedszkolu odbyła sie kolejna już edycja Przeglądu "ZDOLNY PRZEDSZKOLAK" . Zawsze wiedzieliśmy, że nasze Przedszkolaki mają wiele talentów. Dziś zaprezentowały takie zdolności jak: gra na keybordzie, dzwonkach i trójkącie, rysowanie, znajomośc flag i stolic, recytacja wiersza, śpiew w języku polskim i angielskim, opowiadanie dowcipów, śpiew i taniec w zespole ludowym "Płomienie", dodawanie i pierwiastkowanie, składanie origami, skakanie przez skakankę, szpagat, ćwiczenia z piłką. Gratulujemy wszystkim występującym. Oczywiscie nie zabrakło oklasków oraz pochwał. Na uczestników czekały atrakcyjne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców i dyplomy, które wręczyła Pani Dyrektor. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji w zakładce Album Fotograficzny.
organizatorzy: Monika Wadych, Barbara Wojtyszyn
Drodzy Wolontariusze przed nami ostatnie tygodnie naszych działań w tym roku szkolnym.
Poniżej plan do wykonania, proszę o indywidualne zgłoszenia :
1. Malowanie ławek - dokończenie działań
2. Sekcja ogród - dokończenie działań
3. Pomoc przy organizacji Dnia Dziecka, wystawa
4. Warsztaty w świetlicy 13.06.2023 - przygotowanie rzeczy na ,, Pchli targ"
5. Pchli targ 19.06.2023 i podsumowanie działalności SKL w roku 2022/2023
Szczegóły pkt. 3-5 zostaną przedstawione w przyszłym tygodniu.
Już jutro w ramach Miesiąca Cypryjskiego na boisku do piłki siatkowej odbędą się zawody -
szykujcie drużyny i do zobaczenia!!!
W ramach projektu "Szlakiem europejskich baśni" klasa pierwsza uczestniczyła w zajęciach bibliotecznych nawiązujących do Miesiąca Cypryjskiego realizowanego w ramach programu Erasmus+. Uczniowie poznali najważniejsze informacje związane z tym krajem - jego położenie na mapie Europy, fakty dotyczące kultury, tradycji i życia codziennego. Dzieci poznały najciekawsze miejsca Cypru i ciekawostki o tym państwie. Utrwalały słówka w języku angielskim nawiązujące do omawianej tematyki. Z wielką uwagą pierwszoklasiści wysłuchali baśni cypryjskiej „O trzy palce” a następnie wspólnie omówili jej treść. Urozmaiceniem zajęć były zajęcia plastyczne – układanie nazwy państwa z rozsypanki wyrazowej oraz niezwykłe tworzenie mozaiki.
Dziękuję klasie pierwszej za aktywne uczestnictwo w zajęciach.
Beata Adamiec
LEKKOATLETYCZNE MISTRZOSTWA GMINY DĄBROWA CHEŁMIŃSKA W 3-BOJU I 4-BOJU, już za nami.
16 i 22. maja 2023r. w Dąbrowie Chełmińskiej lekkoatleci spróbowali swoich sił w takich konkurencjach jak;
bieg na 60m
skok w dal
rzut piłeczką palantową
i bieg na 600 i 1000m ( czwarta konkurencja 4-boju).
4- bój dziewcząt klasyfikacja
I miejsce Dąbrowa Chełmińska obecne Mistrzynie Powiatu bydgoskiego (serdecznie gratulujemy)
II miejsce SP w Ostromecku, dziewczęta wystąpiły w składzie; Zofia Jankowska uzyskała najwyższy wynik w gminie indywidualnie, Zuzanna Cyprys, Natalia Siekierkowska, Alicja Heba, Gabriela Majewska, Oliwia Klarkowska, Zofia Zamorowska.
III miejsce SP w Czarżu
4-bój kategoria chłopców
I miejsce SP w Czarżu
II miejsce SP Dąbrowa Chełmińska
III miesce SP Ostromecko chłopcy wystąpili w składzie: Franciszek Grabara, Marcel Pochcioł, Paweł Serwiński, Piotr Kowalski, Stanisław Ceglarski, Adam Stodolski.
3-bój dziewczęta
I miejsce SP Dąbrowa Chełmińska
II miejsce SP Ostromecko dziewczęta wystąpiły w składzie: Gabriela Majewska,Oliwia Klarkowska, Aleksandra Koszykowska, Lena Łubkowska, Alicja Heba, Izabela Lofek, Patrycja Wadych
3-bój chłopcy
Imiejsce SP Dąbrowa Chełmińska
II miejsce SP Ostromecko chłopcy wystąpili w składzie; Stanisław Ceglarski, Franciszek Maciejewski uzyskał najwyższy wynik w gminie, Michał Maciejewski, Leon Wysocki, Adrian Górski, Krystian Wichtowski, Cyprian Majcher.
Wszystkim naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy, nauczyciele wychowania fizycznego.
Powered by aSc EduPage