Informujemy, że 21.06.2019 r. sekretariat będzie czynny od godz. 9:00.
W okresie wakacyjnym sekretariat będzie nieczynny od 28.06 do 22.07.2019 r.
Informujemy, że 21.06.2019 r. sekretariat będzie czynny od godz. 9:00.
W okresie wakacyjnym sekretariat będzie nieczynny od 28.06 do 22.07.2019 r.
We wtorek, 18 czerwca 2019 roku uczniowie klas I-III odwiedzili JuraPark w Solcu Kujawskim, aby odkrywać świat sprzed milionów lat. Razem z przewodnikiem poznawali roślinność i zwierzęta żyjące w czasach prehistorycznych. Obejrzeli seans filmowy pt. "Historia powstania wszechświata" w Kinie Emocji Cinema 5D. Następnie podczas warsztatów paleontologicznych odkrywali szczątki dinozaurów. Nie zabrakło czasu na wspólną zabawę na placu zabaw, lody oraz zakup pamiątek.
Życzymy uczniom aktywnego spędzania wolnych chwil, rozwagi podczas zabaw oraz bezpiecznych i słonecznych wakacji.
wychowawcy klas I-III
W dniu dzisiejszym nastąpiło wręczenie dyplomów i upominków dla zwycięzców szkolnego konkursu "Młody Poliglota", który sprawdzał znajomość języka angielskiego i niemieckiego: I miejsce - Mikołaj Adamski (kl. III gimnazjum), II miejsce - Małgorzata Cilińdź (kl. VII SP), III miejsce - Maciej Chmura (kl. VIII a SP).
Ponadto, odczytano nazwiska uczniów, którzy zostali laureatami konkursu "Pocztówka z Kujaw", polegającego na zaprojektowaniu kartki pocztowej z naszego regionu z życzeniami w języku angielskim lub niemieckim - upominki i dyplomy przekazano wychowawcom klas.
Dla młodszych uczniów, odbył się konkurs plastyczno-językowy "Picture Dictionary"- oto zwycięzcy: I miejsce - Adam Czechowski (kl. II), II miejsce - Blanka Wysocka (kl. Ia), III miejsce - Amelia Mirynowska (kl. II). Dyplomy i upominki przekażą dzieciom wychowawcy klas w dniu jutrzejszym.
Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursach językowych w przyszłym roku szkolnym.
Zespół Nauczycieli Języków Obcych
Informujemy, że wszystkie dzieci, których rodzice złożyli wnioski do 14.06.2019 r., zostały przyjęte do przedszkola na okres wakacji (sierpień 2019 r.)
Informujemy, że 18 czerwca 2019 r. kurs autobusu powrotnego będzie o godz. 16:20.
Autobus o godzinie 14.00 odjedzie bez zmian.
W miniony piątek uczniowie z klas IVa, IVb, Va, Vb oraz VII wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Trójmiasta. Zaplanowany program został zrealizowany, a pogoda dopisała. Najwięcej emocji wzbudził pobyt w gdyńskim oceanarium, gdzie wygospodarowaliśmy czas na zjedzenie lodów na tarasie z widokiem na Zatokę Gdańską, spacer po Sopocie oraz zakup pamiątek na gdańskiej starówce. Wszyscy bezpiecznie dotarli do domów, podziwiając widoki z piętrowego autobusu. Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia galerii ze zdjęciami z wycieczki.
IX Turniej Karate Kyokushin 🥋 z okazji Dnia Dziecka 👥Płock, 8 czerwca 2o19
W sobotę 8 czerwca w Płocku odbył się Otwarty Turniej Karate Kyokushin z okazji Dnia Dziecka.
Imprezę zorganizował Płocki Klub Karate Kyokushin przy dofinansowaniu Gminy Miasta Płock.Naszą sekcję reprezentowało 8 zawodników :
Zespół Szkół im Mariana Rejewskiego w Ostromecku - Kowalski Piotr, Krawczak Franek, Stępień Nikodem, Morgut Marcel
z Bydgoszczy - Bon Oliwier, Graczyk Kamil, Kwiatkowska Dominika, Majda Krzysztof.
KATA 🥋
klasyfikacja :*****Dzieci 8-9 lat
1️⃣ Marcel Morgut - Ostromecko
KUMITE 🥋
klasyfikacja :********Chłopcy 8-9 lat -30 kg
1️⃣ Morgut Marcel - Ostromecko
2️⃣ Stępień Nikodem - Ostromecko
Kadeci 12-13 lat open
3️⃣ Bon Oliwier - Bydgoszcz
BRAWO dla wszystkich zawodników :)
Dariusz Gorzycki Osu 👊
Zdjęcia w galerii
MiniSAT to eksperyment przygotowany samodzielnie przez młodzież szkolną oraz studentów. Celem programu MiniSAT jest zaangażowanie uczniów, studentów i badaczy na całym świecie w temat przestrzeni kosmicznej. Miło nam poinformować, że dwie uczennice naszej szkoły Michalina Kubas z klasy 7. oraz Jagoda Olszówka z klasy 8a nawiązały kontakt z Fundacją Copernicus Project, która każdego roku realizuje kilka lotów w przestrzeń okołoziemską. 15 maja 2019 r. z Wrocławia swoisty ,,satelita” zawierający nasiona rzeżuchy przygotowane przez Michalinę i Jagodę został wysłany na granicę atmosfery za pomocą balonu stratosferycznego. W kapsule obok nasion rzeżuchy (które zostały wykorzystane w kolejnym etapie eksperymentu) znajdowało się urządzenie telemetryczne. Balon miał osiągnąć wysokość 30 km. Pojawiło się ryzyko kolizji z drzewami i budynkami podczas startu, więc trzeba było wymusić szybsze wznoszenie używając większej ilości helu. Ostatecznie balon osiągnął wysokość ok. 28 km n.p.m. ,,Cenny ładunek” został odzyskany, więc Michalina i Jagoda mogły kontynuować eksperyment z nasionami rzeżuchy. Okazało się, że wielogodzinny pobyt nasion rzeżuchy w temperaturze minus 490-520 C na granicy stratosfery nie wpłynął negatywnie na kiełkowanie i wzrost rzeżuchy. Zachęcamy do rozwijania swoich zainteresowań wszystkich uczniów naszej szkoły w przyszłym roku szkolnym np. poprzez udział w eksperymentach MiniSAT.
Balon zaraz po starcie
Zdjęcie z kamery zamieszczonej w balonie
Listy dla Ziemi to ogólnopolska edukacyjna akcja proekologiczna zainicjowana przez Fundację Ekologiczną ARKA. Na przełomie kwietnia i maja uczniowie w setkach polskich szkół pisali listy, w których edukowały społeczeństwo i zachęcały do dyskutowania o najważniejszych problemach ekologicznych. Uczniowie przekonywali swoich bliskich do segregowania odpadów, recyklingu, sadzenia drzew, oszczędzania energii elektrycznej oraz do innych pozytywnych działań na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego własnego regionu. Nasi uczniowie już dziesiąty raz przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji Listy dla Ziemi biorąc udział w Szkolnym Konkursie Ekologicznym na najpiękniejszy list dla Ziemi. Miło nam poinformować, że w kategorii klas IV-V: I. miejsce zajął Mikołaj Muchewicz z klasy 4b; II. miejsce zajął Ignacy Szczygłowski z klasy 5b; III. miejsce zajęła Aleksandra Bartkowska z klasy 4b. W kategorii klas VI-VIII: I. miejsce zajęła Michalina Kubas z klasy 7; II. miejsce zajął Szymon Nadoliński z klasy 7, zaś III. Miejsce zdobył Mateusz Zakurzewski także z klasy 7!!! Gratulujemy zwycięzcom i ich rodzicom. Pragniemy dodać, że w tym roku otrzymaliśmy dofinansowanie nagród dla uczestników konkursu z Gminy Dąbrowa Chełmińska za co serdecznie dziękujemy.
W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy VIII a wybrali się na wycieczkę rowerową do Gzina. Wycieczka ta była formą pożegnania ze szkołą, ponieważ już za kilka dni uczniowie klasy VIII a staną się absolwentami naszej szkoły. Wspólnie spędzony czas, długie rozmowy (nawet do rana) na pewno pozostaną w pamięci. Wycieczka, która miała miejsce 5-6 czerwca, przeszła już do historii...
Przypominamy uczniom z klas IVa, IV b, Va, Vb oraz VII i ich rodzicom o jutrzejszej wycieczce. Zbiórka o godz. 5.45 na placu przy Pałacu w Ostromecku, powrót ok. 21.30. W związku z panującymi ostatnio upałami, proszę pamiętać o zabraniu nakrycia głowy, okularów przeciwsłonecznych, lekkich i przewiewnych ubrań oraz nałożeniu kremu z filtrem przeciwsłonecznym na odkryte miejsca. Proszę także o zabranie zapasu wody, ale w mniejszych butelkach, by móc zostawić część z nich w autokarze podczas zwiedzania. Przypominam o oddaniu i przestrzeganiu regulaminu. Życzymy wszystkim udanej i bezpiecznej wycieczki!
W piątek dla uczniów kl. 7 szkoły podstawowej i gimnazjum odbyła się wycieczka zawodoznawcza do ZS Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy. W ramach wycieczki uczniowie nie tylko poznali bazę i ofertę szkoły, ale przede wszystkim brali udział w zajęciach praktycznych takich zawodów, jak: fryzjer, kucharz, cukiernik, introligator, drukarz. Atrakcją okazał się symulator jazdy na którym uczniowie mieli okazję poćwiczyć swoje umiejętności prowadzenia autem. Mamy nadzieję, że ta wiedza przyczyni się do planowania dalszej drogi kształcenia.
W marcu i kwietniu bieżącego roku w ramach współpracy z IPN był realizowany w naszej szkole ogólnopolski projekt edukacyjny „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX w.” W projekcie wzięli udział uczniowie klasy VII, VIII a i VIII b. Młodzi historycy mieli do wyboru dziesięć tematów, które indywidualnie lub zespołowo zrobili w formie pisemnej lub multimedialnej. Ostatecznie po etapie szkolnym i wojewódzkim „ze względu na wysoką wartość merytoryczną i artystyczną” do etapu centralnego w Warszawie zakwalifikowała się praca uczniów klasy VIII a „Walka Polaków o Przynależność Kresów Wschodnich do Rzeczypospolitej w XX w.” Autorzy pracy - Jagoda Olszówka, Maciej Chmura, Seweryn Zacharek i Piotr Marwitz nagrali film, do którego samodzielnie napisali scenariusz, wykazali się dużymi umiejętnościami aktorskimi i producenckimi. Na uwagę zasługuje też fakt, że uczniowie nie uciekali od tematów trudnych i kontrowersyjnych.
Gratulujemy:)
W piątek 07.06.2019 r. przyjechał do naszej szkoły pracownik naukowy Instytutu Pamięci Narodowej
dr Przemysław Wójtowicz. Celem przyjazdu było przeprowadzenie warsztatów z uczniami, którzy brali udział w projekcie „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX w.” Podczas zajęć zostały przybliżone nieporozumienia i kontrowersje, które wzbudzają dzisiaj stosunki polsko-ukraińskie naznaczone ogromną zbrodnią Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) na narodzie polskim. Uczniowie dowiedzieli się co się wydarzyło na Wołyniu w lipcu 1943 r. O zbrodni noszącej znamiona ludobójstwa, która kładzie się cieniem na relacji sąsiednich krajów i do dzisiaj wzbudza liczne emocje, zwłaszcza w przypadku rozmijających się interpretacji historyków obu państw.
Możemy być pewni, że wydarzenia, o których dowiedzieli się uczniowie, na długo pozostaną im w pamięci.
W piątek 07.06.2019 r. odbyła się klasowa wycieczka rowerowa dla uczniów klasy VIII b. Przed wyjazdem opiekunowie przypomnieli zasady bezpieczeństwa – jak należy się zachować będąc uczestnikiem ruchu drogowego, a także sprawdzili stan techniczny rowerów. Trasa wycieczki ze względu na wyżynny charakter położenia naszej gminy była zróżnicowana. Uczniowie jechali nie tylko po równym terenie, ale także musieli zmierzyć się z podjazdami pod liczne pagórki. Na naszej trasie było Czarże gdzie zwiedziliśmy gotycki kościół, a także Dąbrowa Chełmińska gdzie pod pomnikiem pomordowanych zapaliliśmy znicz. Podczas przejazdu oglądaliśmy wspaniałe widoki oraz podziwialiśmy przyrodę. Aktywna forma spędzania wolnego czasu w połączeniu z bezpieczeństwem i słoneczną pogodą, spodobała się wszystkim uczestnikom.
Była to nasza ostatnia wycieczka i wspólnie spędzony czas poza szkołą. Było dużo śmiechu i pozytywnych wrażeń, za co moim wychowankom dziękuję :)
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Dziecka 2019.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Tlenia 27-29.05.2019.
Szanowni Państwo,
W związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego Uczniowie zobowiązani są do zwrotu wszystkich podręczników do biblioteki szkolnej. Poniżej przedstawiam harmonogram zdawania książek przez poszczególne klasy. Uczniowie w wyznaczonym terminie wraz z nauczycielem udadzą się do biblioteki.
Proszę, aby Uczniowie przygotowali podręczniki do zwrotu (oddajemy całe komplety).
Termin: 11-14.06.2019
1a - piątek
1b - czwartek
2 - piątek
3 - czwartek
4a - czwartek
4b - czwartek
5a - środa
5b - środa
6 - piątek
7 - wtorek
8a - piątek
8b - środa
3 gim - wtorek
W minioną sobotę 1 czerwca na boisku szkolnym odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Organizatorzy przedsięwzięcia (Zepół Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku, Sołectwo Ostromecka oraz Proboszcz Parafii w Ostromecku) zadbali o moc atrakcji: koło fortuny, malowanie twarzy, gry stolikowe, kącik plastyczny, kącik z balonami, zabawy i animacje dla dzieci, potyczki sportowe, pokaz tańca, pokaz karate itd. Można było podziwiać wozy strażackie, powspinać się na ściance wspinaczkowej, rzucać do celu, popatrzeć na motocykle, a nawet przez chwilę pomarzyć o wiosłowaniu i podziwiać ...łódź. Współnie spędzony czas umilały występy muzyczne uczniów naszej szkoły. Na wszystkich uczestników festynu czekały grilowane kiełbaski oraz pyszna grochówka. Dla dzieci niebywałą atrakacją był popcorn. Z okazji tego szczególnego święta uczniowie klas ósmych przygotowali kącik związany z prawami dziecka.Na wszystkie dzieci czekało mnóstwo nagród i moc zabawy.
Fotorelacja z Dnia Dziecka już wkrótce!
Trzydniowa wycieczka szkolna do Tlenia już za nami. Uczniowie klasy 8a, 8b, 3 gim. oraz kl. 6 spędzili ten czas bardzo aktywnie. Piesze wędrówki, wyjazd do rezerwatu cisów, pobyt w Fojutowie, wyjścia na basen, rowery wodne to tylko nieliczne atrakcje, które towarzyszyły naszym uczniom. Ta niezwykle udana wycieczka była również okazją do wspólnych rozmów, spędzania ze sobą czasu... z muzyką w tle!!!!!
Powered by aSc EduPage