• ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

        •  Już od 1990 r. co roku 22. kwietnia nie tylko w Polsce obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Jego celem  jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwach całego świata. Ponieważ wszyscy jesteśmy mieszkańcami Ziemi  wszyscy też powinniśmy  czuć się odpowiedzialni za  stan naszej planety.  Ziemia nas  żywi. Ziemia stanowi także istotę naszej egzystencji. Z tego powodu każdy z nas powinien  o nią dbać codziennie. A co Ty możesz dla niej zrobić?

      • UDZIAŁ OBYWATELI W ŻYCIU PAŃSTWA I NARODU.
        • UDZIAŁ OBYWATELI W ŻYCIU PAŃSTWA I NARODU.

        • Zgodnie z założeniami podstawy programowej i wcześniejszymi tradycjami Zespołu Szkół im.M.Rejewskiego,zapraszam uczniów klasy III Gimnazjum do udziału w Sesji Rady Gminy Dąbrowa Chełmińska.Młodzi bywatwele niech czują się współodpowiedzialni za przyszłość Narodu i życie społeczności lokalnej.Zbiórka przed Palacem w Ostromecku o godz.9.30,powrót o godzinie 11.30.

          M.Otlewska-nauczyciel historii i WOS-u.

      • "NARÓRD, KTÓRY NIE MA SWOJEJ  PRZESZŁOŚCI,UMIERA I NIE BUDUJE PRZYSZŁOŚCI.
        • "NARÓRD, KTÓRY NIE MA SWOJEJ PRZESZŁOŚCI,UMIERA I NIE BUDUJE PRZYSZŁOŚCI.

        • Przypominam uczniom klasy I i II Gimnazjum,Zespołu Szkół im. M. Rejewskiego o wycieczce do Doliny Śmierci i na Rynek Starego Fordonu w ramach projektu edukacyjnego,realizowanegoprzez II grupę projektową, klasy II Gimnazjum.Zbiórka o godzinie 8.30.przed Pałacem w Ostromecku.Powrót w godzinach 14.00-15.00.Zapraszamy do następnego działania ,jakim jest odwiedzanie, Miejsc Pamięci Narodowej.

          M.Otlewska-nauczyciel historii.

      • POMORDOWANYM  NALEŻY SIĘ  PAMIĘĆ.
        • POMORDOWANYM NALEŻY SIĘ PAMIĘĆ.

        • Władze Rzeczypotspolitej Polskiej uznały datę 19 kwietnia jako Dzień Pamięci o ofiarach Holocaustu i przeciwdziałaniu zbrodniom przeciwko ludzkości..Jest to również data wybuchu powstania w Getcie Warszawskim,zbrojnego wystąpienia żydowskich formacji militarnych przeciwko okuIpantowi hitlerowskiemu.Pamięć o tych tragicznych wydarzeniach jest ciągle żywa i wraca we wspomnieniach, tych  świadków,którzy te czasy pamiętają,a których jest coraz mniej.Szczególnie dla młodego pokolenia, mając na uwadze wychowanie patriotyczno-obywatelskie,czasy ,które mnęły powinny być"wiecznie żywe"i przekazywane przez pokolenia.ZAPALMY IM WSZYSTKIM ŚWIATŁO WOLNOŚCI,ABY PAMIĘĆ O NICH NIE ZAGINĘŁA.

          M.OTLEWSKA-nauczyciel historii.

      • SUKCES „OSTROMECKICH RYCERZY”!
        • SUKCES „OSTROMECKICH RYCERZY”!

        • Dzisiaj, 14.04.2016 r. troje uczniów szkoły podstawowej: Jakub Stępień z klasy 4, Jagoda Olszówka z klasy 5a oraz Wiktor Kowalski z klasy 5b reprezentowało Ostromecko w Turnieju Rycerskim zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 66 w Bydgoszczy. Nasi „rycerze” wrócili z tarczą, zajmując I miejsce w konkursie. Uczniowie wykazali się doskonałą wiedzą, sprawnością fizyczną, znajomością reguł dobrego wychowania oraz zaskoczyli konkurentów pomysłowymi i pięknie prezentującymi się kostiumami, nawiązującymi do epoki średniowiecza. Za pomoc w wykonaniu strojów jesteśmy wdzięczni Rodzicom oraz Pani Renacie Klocek. Młodzież przygotowywała się do tego wydarzenia pod opieką Pani Iwony Sikory.

           

      • Sport to zdrowie, każdy to powie
        • Sport to zdrowie, każdy to powie

        • Informujemy, że od dnia 19.04.2016  (tj. wtorek)

           na boisku wielofunkcyjnym w miejscowości Ostromecko rozpoczynają się następujące zajęcia:

          w każdy wtorek

          - 17.00 -18.00 mini piłka ręczna dla 8-11-latków, chłopców i dziewcząt

          - 18.15 – 19.15 piłka siatkowa dla 13 -16-taków,chłopców i dziewcząt

          w każdy czwartek

          - 17.00 – 18.00 zajęcia rekreacyjno –sportowe dla 4-6– latków

          - 18.30 – 19.30 piłka siatkowa  - wiek 30 +

           w każdy piątek

          - 16.00- 17.30 piłka nożna dla SP

          Zapraszamy wszystkie osoby chętne: dzieci, młodzież, osoby starsze do uczestnictwa w/w zajęciach. Wszelkich informacji na temat organizacji będziemy udzielać na miejscu zajęć.

           

                   Przyjdź,  zobacz, zostań!!!

           

          kontakt

          Grażyna Walczak 608 538 487

      • 14 KWIETNIA 2016 ROKU - 1050 ROCZNICA CHRZTU POLSKI.
        • 14 KWIETNIA 2016 ROKU - 1050 ROCZNICA CHRZTU POLSKI.

        • 14 kwietnia 2016 roku przypada 1050 rocznica chrztu Polski.To ważne wydarzenie w wielowiekowej historii naszego kraju,stanowiło podwalinę tworzenia polskiej pańswowości.Chrzest Mieszka zapoczątkował wprowadzenie Polski w krąg kultury chrześcijańskiej,kształtował naszą tożsamość, tradycję.Chrześcijaństwo w kolejnych wiekach rozwoju naszego Państwa,miało wpływ na na wszelkie dziedziny życia,zarówno bieżącą politykę kolejnych władców,przez okres reformacji,Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Wojen XVII-wiecznych,rozbiorów czy trudnego w naszej historii wieku XX,który ukształtował takie postacie jak Jan Paweł II,kardynał Stefan Wyszyński,ks.Jerzy Popiełuszko czy Maksymilian Maria Kolbe.Chrzest księcia Mieszka I był punktem wyjścia dla wszystkich przemian kulturowych,które rozpoczęły się od tego momentu na ziemiach polskich.Połączył on nas z chrześcijańską Europą-wyrastaliśmy z tej kultury przez ostatnie 1050 lat,weszliśmy do wielkiej rodziny chrześcijańskiej.Mimo wielu zawirowań i zakrętów dziejowych z tą Europą,jesteśmy do dzisiaj na dobre i na złe. A miasto- gród,Gniezno,przypomina nam tożsamość własnego NARODU

          Główne obchody 1050,rocznicy chrztu Polski odbędą się w Gnieźnie-stolicy Wojciechowej.Przyjadą tam biskupi,pilgrzymi z Polski i z z zagranicy.W mszy świętej w Katedrze Gnieżnieńskiej uczestniczyć będzie Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką i Premier Polski Beata Szydło, W ciągu całego tygodnia  odbędą się liczne uroczystości państwowe i kościelne ,głównie w Ostrowie Lednickim,Gnieźnie i Poznaniu.

          M.Otlewska-nauczyciel historii.

      • WARSZTATY CERAMICZNE
        • WARSZTATY CERAMICZNE

        • Dnia 8.04.2016 dzieci z Zerówki wyruszyły „w podróż do świata sztuki” na twórcze warsztaty do pracowni ceramiki w Gzinie. Podczas zajęć uczyły się różnych technik tworzenia i zdobienia glinianych wyrobów. Powstały piękne, niepowtarzalne prace, które rozwinęły twórczą wyobraźnię i pomysłowość dzieci. Same mogły doświadczyć, jakim materiałem jest glina, jak daje się modelować i kształtować. Oprócz wykonywania prac, dzieci dowiedziały się, jak powstaje ceramika, poznały niezmienny od wielu lat proces tworzenia glinianych przedmiotów. Dzieci świetnie spędziły czas, a jednocześnie rozwijały swoje twórcze pasje. Z całą pewnością było to ciekawe doświadczenie.

           

          więcej zdjęć w zakładce "Album fotograficzny"

      • Starszacy na wycieczce!
        • Starszacy na wycieczce!

        • Dzieci z grupy czterolatków odwiedziły dziś Klub Małego Mechanika w Zespole Szkół Samochodowych w Bydgoszczy. Przedszkolacy mieli okazję zasiąść za kierownicą motoru wyścigowego, wojskowego, żużlowego itp. Dzieci mogły pobawić się robotami, a nawet unieść się w powietrze siedząc w prawdziwym Polonezie!

          Zapraszam do oglądania zdjęć.

          Agata Bikowska

      • WYCIECZKA DO PAŃSTWOWEGO ARCHIWUM W BYDGOSZCZY.
        • WYCIECZKA DO PAŃSTWOWEGO ARCHIWUM W BYDGOSZCZY.

        • Poszukiwanie śladów pomordowanych w gminie Dąbrowa Chełmińska w latach 1939-1945 to następne wydarzenie związane z działaniami projektu edukacyjnego.Dzięki pomocy rodziców ,udało się uczniom zorganizować wycieczkę do Państwowego Archiwum w Bydgoszczy,gdzie miejscowy pracownik,autor książki "Smierć  w Bydgoszczy 1939-1945,pan Wiesław Trzeciakowski,przygotował nam dokumenty dotyczące Zbrodnii Hitlerowskich w rejonie gminy Dąbrowa Chełmińska.Z dużą ciekawością i zainteresowaniem uczennice prześledziły dokumenty,w których znalazło się wiele osób z terenu Mozgowiny,Strzyżawy i Nowego Dworu.Oni sami i ich rodziny,podczas wojny duzo złego odczuli z rąk hitlerowców,stracili bliskich i swoje majątki.Wojna ich pognała w świat,ale przczekali trudne chwile i powrócili na swoje ziemie.Organizacje niemieckie dokonały wiele złego na ziemiach polskich w tym również na ziemii chełmińskiej ,czego dowodem są pomordowani,którzy zginęli z rąk hitlerowców.Dzięki takim spotkaniom z historią i projektom edukacyjnym młodzież poznaje historię swojej Małej Ojczyzny ,uczy się patriotyzmu,uwrażliwia się na krzywdę ludzką i nigdy nie zapomni,CO SPOTKAŁO NARÓD POLSKI.

          szkolny koordynator projektu edukacyjnego-M.Otlewska

      • KLASA VI W KINIE
        • KLASA VI W KINIE

        • Batman czy Superman? A może superbohaterowie powinni się zjednoczyć, gdyż na horyzoncie pojawiło się nowe zagrożenie? Na to pytanie postanowili odpowiedzieć uczniowie klasy VI, którzy dzisiaj spędzili kilka godzin przed dużym ekranem w kinie Helios, oglądając film pt. Batman v Superman: Świt sprawiedliwości. Przypominamy, że dokładnie tydzień temu Ci sami uczniowie zmierzyli się z arkuszem sprawdzianu szóstoklasistów. Dzisiejszy pobyt w kinie był niewątpliwie mile spędzonym czasem.

           

      • WYWIAD Z RODZINĄ POMORDOWANYCH W GZINIE
        • WYWIAD Z RODZINĄ POMORDOWANYCH W GZINIE

        • "Historia jest nauczycielką życia"-poprzez wywiad uczniowie klasy II gimnazjum,realizując projekt edukacyjny,"Historia tworzy naszą tożsamość-Zapalmy światłodo Wolności",postanowili dotrzeć do "świadków historii II wojny światowej.Niestety nieliczni mieszkańcy gminy wyrażali chęć podzielenia się wspomnieniami z czasów II wojny światowej.Po wielu poszukiwaniach pojawiła się bardzo sympatyczna rodzina z Gzina ,która bardzo ciepło przyjęła młodzież i opiekuna projektu.Podczas długo trwającej rozmowy,uczniowie poznali historię rodziny ,która przeżyła II wojnę światową,właśnie w tych okolicach,niestety tracąc najbliższych z rąk hitlerowców.Nasi rozmówcy z wypiekami na twarzy jeszcze raz powracali do tamtych dni,emocjonalnie przeżywając historie których byli świadkami i dotknęły ich rodziny.Niestety prawda okazała się okrutna a zarazem prawdziwa.Tym razem nie była to jednak książka od historii ani film ale "żywy "przekaz informacji,którą przeżyli naprawdę nasi rozmówcy.Dziękujemy za miłe i ciepłe przyjęcie ,które dla młodego pokolenia jest niezwykle istotne a dla wychowania w duchu patriotyzmu jest bardzo ważne.OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA I NIGDY NIE ZAPOMNIEĆ-to hasło przewodnie naszego wywiadu.Oczekujemy na inne rodziny ,które chcą podzielić się z nami swoimi wspomnieniami.

          szkolny koordynator projektu edukacyjnego-M.Otlewska.

           

           

           

           

           

           

      • "Cudze chwalicie, swego nie znacie"-powiatowy konkurs recytatorski
        • "Cudze chwalicie, swego nie znacie"-powiatowy konkurs recytatorski

        • Dzisiaj w filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy oraz w Zespole Szkół nr 35 w Bydgoszczy odbył się powiatowy konkurs recytatorski "Cudze chwalicie, swego nie znacie", czyli znam twórczość bydgoskich poetów. W konkursie tym brało udział pięcioro naszych uczniów. Miło nam poinformować, że wyróżnienie  otrzymał uczeń I klasy gimnazjum , Kacper Kupiec.

          Zarówno Kacprowi, jak i pozostałym reprezentantom naszej szkoły- Kasi Bednarskiej (kl. Va), Jagodzie Olszówce (kl. Va), Izie Kalawskiej (kl. VI) oraz Patrycji Wolszlegier (kl. I gim.) serdecznie gratulujemy udanych występów!

      • WARSZTATY SZANTOWE "SPOTKAJ SIĘ Z ŻAGLEM" 2016
        • WARSZTATY SZANTOWE "SPOTKAJ SIĘ Z ŻAGLEM" 2016

        • 8 kwietnia w Zespole Szkół w Ostromecku spotkali się pasjonaci piosenki żeglarskiej, aby przypomnieć, doskonalić i nauczyć się wielu szant. Warsztaty wzbogacił, koncertem piosenek turystycznych, gość specjalny Adam Wuja Wachowicz, któremu na instrumentach perkusyjnych pomagał Tomasz Bukowski. Na wspólne śpiewanie starczyło sił do godzin porannych. W imprezie uczestniczyła młodzież z Mundurowej Szkoły Technicznej, z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Bydgoszczy oraz z Zespołu Szkół w Ostromecku.    Anna Grzybek-Korzeniewska

        • Szóstka uczniów pojedzie do Wrocławia

        • Znalezione obrazy dla zapytania politechnika wrocławska

          Wydział Matematyki Politechniki Wrocławskiej ogłosił listy osób, które awansowały do finału Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych. Do etapu finałowego awansowało pięciu uczniów klas piątych Szkoły Podstawowej w Ostromecku Maciej Chmura, Wiktor Kowalski, Jagoda Olszówka, Mikołaj Szabłowski, Seweryn Zacharek
          oraz uczennica klasy II Gimnazjum w Ostromecku Zofia Grabowska.
          Nauczycielami w/w uczniów są p. Magdalena Olszówka (gimnazjum) i p. Stanisław Buś (SP).

          Gratulujemy awansu i liczymy na dobre przygotowanie uczniów do zawodów finałowych, które odbędą się w dniach 21-22 maja br.we Wrocławiu.

           

           

           

      • Finał Ogólnopolski Odysei Umysłu
        • Finał Ogólnopolski Odysei Umysłu

        • W miniony weekend szkolna drużyna Odyseuszy pod opieką trenerów reprezentowała Zespół Szkół w Ostromecku na przeglądzie konkursowym i gali Finału Ogólnopolskiego Odysei Umysłu w Gdyni. W sobotnie popołudnie dzieci przywitały się z morzem oraz wjechały kolejką linowo-torową na Kamienną Górę, skąd rozpościerał się piękny widok na całe miasto. Wieczorem uczestniczyły w zabawie integrującej wszystkich uczestników programu w hali Arena. Nie zabrakło także emocji związanych z zaprezentowaniem przygotowanego przedstawienia oraz rozwiązaniem problemu spontanicznego. Pomimo, że nie udało się awansować do ostatniego etapu konkursu, który odbywa się corocznie w Stanach Zjednoczonych, wycieczka do Gdyni była niezapomnianym przeżyciem. Dzieci otrzymały pamiątkowe gadżety oraz fiszki do nauki j. angielskiego. Zainteresowanych zapraszamy do szkolnej galerii, gdzie można zobaczyć zdjęcia z konkursu.                                                      Zenona Morgut, Agnieszka Gapińska

      • JUŻ NIEDŁUGO DZIEŃ PATRONA!
        • JUŻ NIEDŁUGO DZIEŃ PATRONA!

        • Uprzejmie informujemy, że pierwszy, po nadaniu szkole imienia, Dzień Patrona, odbędzie się 13 maja 2016 roku. Święto będzie poprzedzone t.zw. „Tygodniem z patronem”. Od 9 maja do 13 maja wszyscy uczniowie poznają historię życia Mariana Rejewskiego oraz wezmą udział w licznych konkursach.

          Harmonogram konkursów:

          1. Konkurs na wystrój klasy i plakat o Marianie Rejewskim (w konkursie biorą udział uczniowie przedszkola, I-III SP, IV-VI SP, I-III gim.)
          2. Konkurs matematyczny  (w konkursie biorą udział uczniowie  I-III SP, IV-VI SP, I-III gim.)
          3. Konkurs wiedzy o Marianie Rejewskim  ( IV-VI SP, I-III gim.)
          4. Konkurs plastyczny na kartkę pocztową związaną z życiem Mariana Rejewskiego  (przedszkole, I-III SP, IV-VI SP, I-III gim.)
          5. Konkurs na wiersz o Marianie Rejewski „Mój wiersz hymnem szkoły”
          6. Konkurs gry w warcaby 
          7. II Bieg im. Mariana Rejewskiego

          Już dzisiaj zapraszamy do udziału w konkursach!  Na zwycięzców czekają nagrody! Szczegółowych informacji udzielają nauczyciele.

      • ZAPROSZENIE NA UROCZYSTE SPOTKANIE Z HISTORIĄ  W PAŁACU W OSTROMECKU.
        • ZAPROSZENIE NA UROCZYSTE SPOTKANIE Z HISTORIĄ W PAŁACU W OSTROMECKU.

        • Zgodnie z tradycją i wymaganiami edukacyjnymi,Zespól Szkół im.M.Rejewskigo w Ostromecku po raz SZÓSTY bierze udział w Kujawsko-Pomorskim Festiwalu Gimnazjalnych PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH.Tym razem uczniowie,postanowili zgłębić historię II wojny światowej,uwzględniając region GMINY DĄBROWA CHEŁMIŃSKA I okolic.Z tej okazji odbędzie się spotkanie z historią, podsumowujące projekt  edukacyjny.

          Spotkaniu będzie towarzyszyć prelekcja pracownika Archiwum Pańśtwowego w Bydgoszczy - autora książki "Bydgoszcz 1939-1945" pana Wiesława Trzeciakowskiego. Ponadto pojawią się świadkowie tamtych zdarzeń, którzy opowiedzą o przeżyciach II wojny światowej, które dotknęły ich samych lub ich rodziny. Scenografię wzbogacą zdjęcia wykonane podczas pracy nad projektem. Muzycznie uatrakcyjni spotkanie wiele piosenek i pieśni z tamtych lat, sięgających czasów Solidarności. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH 26 kwietnia 2016 roku o godzinie 17:00 do Pałacu Nowego w Ostromecku

          szkolny koordynator projektu edukacyjnego-M.Otlewska

      • ZAPRASZAMY NA WYCIECZKĘ DO WARSZAWY.
        • ZAPRASZAMY NA WYCIECZKĘ DO WARSZAWY.

        • Wszystkich,chętnych i zainteresowanych,szczególnie gimnazjalistów Zespołu Szkół im.M.Rejewskiego,zapraszamy na wycieczkę do NASZEJ KOCHANEJ STOLICY.Wycieczka odbędzie się tuż,przed zakończeniem roku szkolnego-22 czerwca 2016 roku-środa.Zbiórka przy Pałacu w OSTROMECKU o godzinie 6.00,powrot w godzinach wieczornych około 21.00.Koszt wycieczki -100 zlotych. W planie wycieczki,o godzinie 11.00 zwiedzanie MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO,natomiast o godzinie 14.00 ,.ZWIEDZANIE GMACHU SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ .Wszyscy obowiązkowo zabierają ze sobą 'DOBRY HUMOR" I SUCHY PROWIANT.Wymagane jest posiadanie legitymacji szkolnej i stroju uczniowskiego.Wpłaty przyjmuje p.M.Otlewska i p.A.Kamrowska-Nowak-ilość miejsc ograniczona.Uczniowie ,u których pojawia się choroba lokomocyjna,zażywają wcześnej leki.Gwarantujemy wspaniałe przeżycia i wspaniałą,zabawę.Bezpieczny transport zapewnia -Firma p.K.Kędzierskiego.Wycieczka ma charakter edukacyjny,przydatny przy pracy nad projektami edukacyjnymi i turystyczny-poznajemy uroki naszej STOLICY.

          ZAPRASZAMY -ORGANIZATORZY.

      • Wycieczka do Gniezna
        • Wycieczka do Gniezna

        • We wtorek 5 kwietnia o godzinie 8.00 uczniowie z klas IV – V oraz III gimnazjum wraz z opiekunami wyruszą na wycieczkę do naszej pierwszej stolicy – Gniezna. W tym roku przypada 1050. rocznica chrztu Polski. Z tej okazji warto pogłębić swoją wiedzę dotyczącą tak doniosłego wydarzenia. W ramach wyjazdu młodzież z naszej szkoły odwiedzi Muzeum Początków Państwa Polskiego i obejrzy tam okolicznościową ekspozycję, a później uda się do katedry gnieźnieńskiej, aby zobaczyć pokryty srebrem relikwiarz świętego Wojciecha oraz wyjątkowy zabytek polskiej sztuki średniowiecznej – słynne, wykonane z  brązu Drzwi Gnieźnieńskie, na których zostały uwiecznione sceny z życia męczennika. Liczymy na to, że taka lekcja historii, kultury i patriotyzmu będzie ważnym i interesującym doświadczeniem dla każdego uczestnika.

          Wszystkim biorącym udział w wycieczce przypominamy, że zbiórka przed wyjazdem jest o godz. 7.45 na parkingu przed Pałacem Nowym w Ostromecku.

          I. S.

           

  • Galeria zdjęć

      brak danych
    • Kontakty

      • Zespół Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku
      • (52) 3817625, 533 013 731 (ul. Szkolna 1) - dyrektor, sekretariat kl. IV-VIII SP
        (52) 3817695 (ul. Bydgoska 7) - oddziały przedszkolne, klasy I-III;
      • ul. Szkolna 1, OSTROMECKO,
        86-070 Dąbrowa Chełmińska
        e-mail: s.ostromecko@poczta.szkolna.net
        NIP: 5542723217


        Poland
      • Elektroniczna Skrzynka Podawcza Zespołu Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku
        /ZSOSTROMECKO/SkrytkaESP
    • Logowanie