2021/2022
06.06.2022
HARMONOGRAM ZWROTU PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH
W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego przedstawiam harmonogram zwrotu podręczników szkolnych. Proszę pozdejmować okładki z książek oraz powyciągać z nich zakładki, karteczki, notatki.
Rodziców uczniów klas młodszych proszę o przygotowanie dzieciom podręczników do zwrotu.
20.06 (poniedziałek)
kl. 7a – 7 godz. lekcyjna (zajęcia z wychowawcą)
kl. 7b – 8 godz. lekcyjna (religia)
kl. 8a – 3 godz. lekcyjna (chemia)
kl. 8b – 4 godz. lekcyjna (chemia)
21.06 (wtorek)
kl. 2 – 11.00-11.30 (zajęcia z wychowawcą)
kl. 4a – 1 godz. lekcyjna (matematyka)
kl. 4b – 5 godz. lekcyjna (j. polski)
kl. 5 – 6 godz. lekcyjna (j. polski)
kl. 6 – 3 godz. lekcyjna (technika)
22.06 (środa)
kl. 1 – 11.00-11.30 (zajęcia z wychowawcą)
kl. 3a – 10.00-10.30 (zajęcia z wychowawcą)
kl. 3b – 13.00-13.30 (zajęcia z wychowawcą)
Beata Adamiec
27.05.2022
Miło jest nam poinformować, że Szkoła Podstawowa w Ostromecku otrzymała dotację w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” – Priorytet 3.
Jesienią ubiegłego roku złożony został wniosek o udzielenie wsparcia finansowego na zakup nowości wydawniczych, elementów wyposażenia biblioteki szkolnej oraz realizację działań promujących czytelnictwo.
Uzyskaliśmy pozytywną opinię i dofinansowanie na kwotę 15000 złotych (12000 złotych kwota dotacji ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego + 3000 złotych wkład własny organu prowadzącego).
Planowane zakupy książek będą skonsultowane z uczniami, nauczycielami, samorządem uczniowskim i Radą Rodziców. Uwzględniały będą również potrzeby uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
Beata Adamiec
28.04.2022
Przedszkolaki w bibliotece...
Kwietniowe spotkania czytelnicze przedszkolaków już za nami. W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" bibliotekę odwiedziły Tygryski i Delfinki. Jak zwykle było ciekawie i wesoło. Poprzez udział w cyklicznych zajęciach bibliotecznych przedszkolaki m.in. rozwijają zainteresowania i kształtują swoje kompetencje czytelnicze.
Beata Adammiec
26.04.2022
Projekt edukacyjny klasy 3b
Uczniowie klasy 3b zrealizowali trzygodzinny projekt czytelniczy „Wierszem po mapie”. Celem projektu było zainteresowanie sylwetkami polskich autorów wierszy dla dzieci, zapoznanie się z ich życiem i twórczością oraz kształtowanie zainteresowań czytelniczych uczniów. Oglądaliśmy prezentacje multimedialne o najbardziej znanych autorach, słuchaliśmy wierszy, pracowaliśmy w grupach tworząc notki biograficzne i wspólnie wykonaliśmy naszą literacką mapę.
Dziękuję klasie 3b za udział w bibliotecznym projekcie – pracowaliście ŚWIETNIE!
Beata Adamiec
08.04.2022
W ramach współpracy biblioteki szkolnej z Gminną Biblioteką Publiczną w Dąbrowie Chełmińskiej, nasz księgozbiór wzbogacił się o nowe książki. Są to regionalia podarowane przez Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy.
Dziękujemy bibliotece w Dąbrowie za przekazane książki.
Beata Adamiec
04.04.2022
JEŻYKI W BIBLIOTECE
Kontynuujemy cykliczne spotkania czytelnicze z przedszkolakami w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom".
Czy Jeżyki lubią książki? Oczywiście, że TAK!
Kolejne spotkanie za nami... Czytaliśmy, rozmawialiśmy, kolorowaliśmy i ćwiczyliśmy nasz wzrok. Było wesoło i kolorowo. Nasze spotkanie to kolejny krok w kształtowaniu zainteresowań czytelniczych najmłodszych.
Beata Adamiec
30.03.2022
TYGRYSKI W BIBLIOTECE
Marcowe spotkania czytelnicze w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" dobiegły końca. Tym razem bibliotekę odwiedziła grupa Tygrysków. Czytaliśmy i rozmawialiśmy o szanowaniu zwierząt. Rozwiązywaliśmy zagadki, oglądaliśmy książki rozkładanki i wspólnie wyczarowaliśmy domek pełen zwierząt.
Poprzez udział w cyklicznych zajęciach bibliotecznych przedszkolaki m.in. rozwijają zainteresowania i kształtują swoje kompetencje czytelnicze.
Beata Adamiec
24.03.2022
Zakończyliśmy biblioteczną akcję "Pogotowie Czytelnicze", podczas której zbieraliśmy książki dla dzieci uchodźców z Ukrainy.
Nasza szkolna społeczność odpowiedziała na biblioteczny apel. Zebraliśmy książeczki, kolorowanki, gry planszowe i puzzle. Zostaną one przekazane do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Dąbrowie Chełmińskiej skąd trafią do potrzebujących.
Serdecznie dziękujemy za przekazane dary, mamy nadzieję, że choć w małym stopniu pomogą one uporać się najmłodszym z wojenną traumą.
Beata Adamiec
17.03.2022
Czytajmy Dzieciom
Za nami kolejne spotkanie z przedszkolakami w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom". Tym razem do biblioteki zawitała grupa 6-latków wraz z wychowawcą.
Celem naszych spotkań jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci oraz kształtowanie wartości wychowawczych i moralnych.
Beata Adamiec
08.03.2022
NASZA SZKOLNA SPOŁECZNOŚĆ WŁĄCZYŁA SIĘ JUŻ CAŁYM SERCEM W AKCJĘ POMOCY UCHODŹCOM Z UKRAINY.
SERDECZNIE ZAPRASZAM DO ZBIÓRKI KSIĄŻECZEK DLA UKRAIŃSKICH DZIECI.
SŁOWO I OBRAZ CZYNIĄ CUDA!
ZBIERAMY KSIĄŻKI BOGATO ILUSTROWANE, DŹWIĘKOWE, KSIĄŻKI ROZKŁADANKI I KOLOROWANKI.
SPRAWMY, ABY KSIĄŻKA STAŁA SIĘ NAMIASTKĄ NORMALNOŚCI I POMOGŁA UPORAĆ SIĘ Z WOJENNĄ TRAUMĄ, KTÓRĄ PRZEŻYWAJĄ NAJMŁODSI.
KSIĄŻKI ZBIERAMY W BIBLIOTECE SZKOLNEJ, W GODZINACH OTWARCIA.
WARTO POMAGAĆ!
Beata Adamiec
17.02.2022
Koci świat
Biblioteka i świetlica szkolna zorganizowały wspólne zajęcia związane z obchodzonym 17 lutego Światowym Dniem Kota. Święto to cieszy się coraz większą popularnością i jest okazją do propagowania akcji pomocy bezdomnym zwierzętom. A co my robiliśmy? W bibliotece zaprezentowano wystawkę książek o kociej tematyce, na zajęciach w świetlicy czytaliśmy, wysłuchaliśmy ciekawostek o kotach, kolorowaliśmy oraz rozmawialiśmy o szanowaniu zwierząt (nie tylko kotów). Z wielkim zaangażowaniem wspólnie stworzyliśmy naszego EKO KOTA. Zapraszamy wszystkich miłośników zwierząt do korzystania z bogatej oferty naszych bibliotecznych kocich zbiorów.
Beata Adamiec, Dominika Sadurska
17.01.2022
Bilet powrotny do biblioteki
Nasza biblioteczna akcja promująca czytelnictwo "Bilet powrotny do biblioteki" dobiegła końca.
Mamy kolejnych uczniów, którzy ukończyli akcję i zdobyli tytuł znawcy książek.
Są to Anielka Woźna i Zuzia Jarecka z klasy drugiej.
Brawo dziewczyny!
Gratulujemy i doceniamy Wasze zaangażowanie w akcję. Udowodniłyście, że czytanie to przyjemność i świetna forma spędzania czasu wolnego.
Nasza biblioteczna akcja została zorganizowana w ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych.
Beata Adamiec
17.01.2022
Czytajmy Dzieciom
W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” kontynuujemy cykliczne spotkania czytelnicze z przedszkolakami.
Czy Jeżyki lubią książki?
Oczywiście, że TAK!
Kolejne spotkanie za nami...
Tym razem czytaliśmy i rozmawialiśmy o Dniu Babci i Dziadka oraz wykonywaliśmy prace plastyczne
Celem spotkań jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci oraz kształtowanie wartości wychowawczych i moralnych.
Beata Adamiec
13.12.2021
Bilet powrotny do biblioteki
Brawo nasi pierwszoklasiści!
Ania Serwińska, Judytka Serwińska, Kornel Kozłowski zdobyli tytuł Znawcy książek w naszej bibliotecznej akcj Bilet powrotny do biblioteki.
Udowodniliście, że uczniowie, którzy dopiero zaczynają przygodę z czytaniem potrafią być "za pan brat" z literaturą.
Dziękujemy Rodzicom Ani, Judytki, Kornela za wspieranie swoich dzieci w czasie podróży po cudownym świecie książek.
Beata Adamiec
08.12.2021
Jak to dawniej bywało...
Pierwsze biblioteczne zajęcia z cyklu „Spotkania z ciekawymi ludźmi” już za nami. W czytelni szkolnej biblioteki gościliśmy pana Jerzego Świetlika – wielkiego pasjonata historii naszego regionu, autora książek, emerytowanego nauczyciela. Pan Jerzy swoimi opowieściami o tym, jak to dawniej bywało, zaciekawił uczestniczących w spotkaniu uczniów klasy 4a i 4b. Nasz gość opowiadał o swoim dzieciństwie, o czasach szkolnych, o fabryce cukierków, którą prowadził ojciec pana Świetlika. Uczniowie wysłuchali również wspomnień o ciężkich czasach okupacji i wojny. Spotkanie urozmaicone zostało oglądaniem (i nie tylko) cennych eksponatów z kolekcji pana Jerzego. Uczniowie podziwiali przedwojenny elementarz, świadectwo szkolne z 1939 roku, stalówki, kolekcję długopisów a przede wszystkim łupkowe tabliczki, na których dawno, dawno temu się pisało. Każdy z nas mógł samodzielnie spróbować pisania na tych „pradawnych tabletach”.
Serdecznie dziękujemy panu Jerzemu Świetlikowi za ciekawe spotkanie, za cenną dla nas lekcję historii a także za pamiątkowe banknoty otrzymane w prezencie.
Uczniowie klasy 4a, 4b, Hanna German, Magdalena Olszówka, Beata Adamiec
07.12.2021
Bilet powrotny do biblioteki
Nasza biblioteczna akcja promująca czytelnictwo "Bilet powrotny do biblioteki" powoli dobiega końca.
Mamy kolejnych uczniów, którzy ukończyli akcję i zdobyli tytuł znawcy książek.
Są to Krzyś Piękoś, Blanka Wysocka, Bartosz Bednarski.
Gratulujemy i doceniamy Wasze zaangażowanie w akcję. Udowodniliście, że czytanie to przyjemność i świetna forma spędzania czasu wolnego. Szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców Krzysia - naszego pierwszoklasisty, którzy wspierali swoje dziecko we wspólnym czytaniu.
Nasza biblioteczna akcja została zorganizowana w ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych i potrwa do 20 grudnia. Czekamy na kolejnych laureatów.
Beata Adamiec
30.11.2021
Biblioteki Szkolne Online
Nasza szkolna biblioteka podjęła współpracę z Zespołem Redakcyjnym Biblioteki Szkolne Online. Strona promuje pracę bibliotek szkolnych w Polsce.
30 listopada opublikowano relację z obchodzonego przez nas Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Jest to doskonała popularyzacja działań podejmowanych przez naszą bibliotekę a tym samym promocja Zespołu Szkół w Ostromecku na arenie ogólnopolskiej.
http://biblioteki-szkolne.blogspot.com/2021/11/miesiac-bibliotek-w-ostromecku.html#more
Beata Adamiec
28.11.2021
Bilet powrotny do biblioteki
Przedstawiamy kolejnych uczniów, którzy ukończyli biblioteczną akcję promującą czytelnictwo "Bilet powrotny do biblioteki".
Są to Kaja Drążyk, Patrycja Wadych, Piotr Kowalski, Aleksandra Kowalska
Doceniamy Wasze zaangażowanie w akcję i gratulujemy tytułu "Znawca książek". Udowodniliście, że czytanie to przyjemność i świetna forma spędzania czasu wolnego.
Beata Adamiec
24.11.2021
CZYTAM I KOLORUJĘ
Kolejni przedszkolacy sprostali wyzwaniu czytelniczo-plastycznemu.
Naszą biblioteczną akcję dla najmłodszych "Czytam i Koloruję" ukończyli
Emilka Ocińska, Nadia Szemplińska, Adaś Kościelny, Tymon Kalwat.
Gratulujemy Wam wykonania pięknych prac plastycznych a Rodzicom dziękujemy za wspólne czytanie, które jest inwestycją w rozwój dzieci.
Beata Adamiec
22.11.2021
Bilet powrotny do biblioteki
Pierwszym uczniem, który ukończył ogłoszoną na początku października akcję promującą czytanie "Bilet powrotny do biblioteki" jest Kajetan Ociński z klasy 3a.
W rekordowym tempie Kajetan został prawdziwym znawcą książek! Gratulujemy i życzymy Kajetanowi wielu wrażeń na drodze odkrywania piękna literatury
Nasza biblioteczna akcja została zorganizowana w ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych i potrwa do 20 grudnia. Czekamy na kolejnych laureatów.
Beata Adamiec
22.11.2021
Czytamy przedszkolakom
Za nami listopadowe zajęcia czytelnicze z przedszkolakami w ramach akcji
"Cała Polska czyta dzieciom".
Celem spotkań jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci oraz kształtowanie wartości wychowawczych i moralnych.
I tak...
DELFINKI świętowały Dzień postaci z bajek - czytaliśmy, rozwiązywaliśmy zadania, oglądaliśmy prezentację multimedialną.
TYGRYSKI wysłuchały bajki o jesieni i rozwijały kreatywność dzięki cudownej "Książce z dziurą".
A JEŻYKI wysłuchały opowiadanie "Złość" i utrwaliły wiadomości o prawach i obowiązkach przedszkolaka oraz zasadach prawidłowego zachowania.
Beata Adamiec
18.11.2021
Biblioteka to książki i czytelnicy.
A nasi Czytelnicy są wyjątkowi!
Dziękujemy Wam za przekazane książki w formie darów, które wzbogacą zbiory biblioteki szkolnej
Beata Adamiec
14.11.2021
Czytam i Koloruję
Daniel Piekut jest pierwszym przedszkolakiem, który ukończył naszą biblioteczną akcję dla najmłodszych "Czytam i Koloruję". Jego czytelniczo-literacka zabawa z literaturą została nagrodzona dyplomem, zakładkami do książek i kolorową temperówką
Gratulacje dla Daniela i Jego Rodziców za wspólną podróż po cudownym świecie książek!
Beata Adamiec
02.11.2021
Mała książka - wielki człowiek
Podczas uroczystego pasowania uczniów klasy pierwszej, zostały wręczone naszym pierwszoklasistom Wyprawki Czytelnicze w ramach kampanii społecznej "Mała książka - wielki człowiek", której organizatorem jest Instytut Książki.
Uczniowie otrzymali z rąk pani Dyrektor Beaty Prietz książkę "Pierwsze abecadło", która została napisana przez najwybitniejszych twórców książek dla dzieci.
Mamy nadzieję, że zachęci to naszych pierwszoklasistów do czytania, które jest inwestycją na całe życie oraz wspomaga wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży.
Beata Adamiec
27.10.2021
DZIĘKUJEMY
Fundacji ING Dzieciom
ZA BEZPŁATNE PRZEKAZANIE NASZEJ BIBLIOTECE KSIĄŻKI I SCENARIUSZY ZAJĘĆ
Beata Adamiec
25.10.2021
Czytajmy Dzieciom
Za nami kolejne spotkanie z przedszkolakami w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom". Tym razem do biblioteki zawitała grupa Jeżyków wraz z wychowawcą.
Czytaliśmy i opowiadaliśmy o baśni "Królewna Śnieżka...
A potem każdy z nas mógł na chwilę wcielić się w Króla lub Królową Kwiatów
A to wszystko dzięki magicznej "Książce z dziurą"
Celem naszych spotkań jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci oraz kształtowanie wartości wychowawczych i moralnych.
Beata Adamiec
20.10.2021
Czy lektura szkolna może być inspiracją do aktywności twórczej?
Oczywiście, że TAK!
Uczennice naszej szkoły
Joasia, Basia i Magda Gajewskie
stworzyły cykl obrazów nawiązujących do książki Jana Brzechwy "Akademia Pana Kleksa". Okazało się, że praca zespołowa, zmysł plastyczny oraz czytanie mogą ze sobą współgrać. Jest to wspaniała forma popularyzacji czytania połączona z odkrywaniem swoich talentów.
BRAWO DZIEWCZYNY!
Zachęcam wszystkich do podejmowania podobnych działań.
Jeden z obrazów zatytułowany "Pożegnanie z bajką" można oglądać w bibliotece szkolnej.
Beata Adamiec
18.10.2021
Czytajmy Dzieciom
W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” kontynuujemy cykliczne spotkania czytelnicze z przedszkolakami.
Czy Tygryski lubią książki?
Oczywiście, że TAK!
Kolejne spotkanie za nami...
Celem spotkań jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci oraz kształtowanie wartości wychowawczych i moralnych.
Beata Adamiec
15.10.2021
Czytajmy Dzieciom
Za nami kolejne spotkanie z przedszkolakami w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom". Tym razem do biblioteki zawitały dzieci z Zerówki wraz z wychowawcą.
Czytaliśmy, opowiadaliśmy i rysowaliśmy...
Celem spotkań jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci oraz kształtowanie wartości wychowawczych i moralnych.
Poniżej minifotorelacja z naszych zajęć
Beata Adamiec
15.10.2021
DZIĘKUJEMY WYDAWNICTWU
MEDIA RODZINA
ZA BEZPŁATNE PRZEKAZANIE NASZEJ BIBLIOTECE KSIĄŻKI I KART PRACY
Beata Adamiec
13.10.2021
Czytajmy Dzieciom
W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” rozpoczęliśmy cykliczne spotkania czytelnicze z przedszkolakami. Nasze tegoroczne zajęcia z książką zawitały w pierwszej kolejności do Delfinków.
Celem spotkań jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci oraz kształtowanie wartości wychowawczych i moralnych.
Pierwsze spotkanie za nami...
Beata Adamiec
12.10.2021
TEGO JESZCZE NIE BYŁO!!!
NOCNA STREFA CZYTANIA
w naszej szkolnej bibliotece
Ciekawi jesteście jak biblioteka wygląda nocą?
Zapytajcie o to uczniów klas czwartych!
Nasi czwartoklasiści podczas szkolnej nocowanki odwiedzili bibliotekę, która zamieniła się w NOCNĄ STREFĘ CZYTANIA.
Ale były emocje...
Przeszliśmy przy blasku latarek przez Razynę a w bibliotece czekała na nas wskazówka o tajemnym przejściu między regałami.
Aby nie wystraszyć naszych dobrych duszków bibliotecznych strzegących książek, przeszliśmy do czytelni, która zauroczyła nas swoim wystrojem. Czytaliśmy fragmenty książki "Duch starej kamienicy" a na dużych arkuszach papieru wypisywaliśmy nasze książkowe życzenia.
Pamiętajmy CZYTANIE DAJE MOC!!!
Beata Adamiec
05.10.2021
CZYTAM I KOLORUJĘ
Szanowni Rodzice Przedszkolaków
Biblioteka szkolna przygotowała dla naszych przedszkolaczków zabawę czytelniczo-plastyczną.
Serdecznie zapraszam do wspólnego czytania z dziećmi, które jest między innymi sposobem komunikacji i budowania rodzinnych więzi. Wystarczy czytać kilkadziesiąt minut dziennie, by zbudować w dziecku nawyk, dać proste narzędzie, dzięki któremu będzie w stanie lepiej się rozwijać w samodzielnym życiu.
Zapraszam do biblioteki szkolnej po
MOTYLKOWE I BIEDRONKOWE WYZWANIE CZYTELNICZE
Zachęcam do korzystania z naszych zbiorów dla najmłodszych i mam nadzieję, że już wkrótce biblioteka zyska nowych Czytelników.
Beata Adamiec
04.10.2021
BILET POWROTNY DO BIBLIOTEKI
UWAGA UCZNIOWIE!
Zapraszam Was do udziału w akcji promującej czytanie -
BILET POWROTNY DO BIBLIOTEKI
Odbierz w bibliotece BILET, rozszyfruj kategorie i do dzieła!
Wypożyczaj książki, czytaj, skasuj odpowiednią ikonkę na bilecie i zostań prawdziwym znawcą książek!
Na uczestników czekają dyplomy, zakładki do książek i dodatkowe punkty z zachowania. Akcja potrwa do 20 grudnia.
ZAPRASZAM
Beata Adamiec
01.10.2021
MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH
Jak co roku nasza biblioteka włącza się w obchody Miesiąca Bibliotek Szkolnych.
Święto bibliotek szkolnych jest organizowane od 1999 roku przez Association School Librarianship (Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego). Celem akcji jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań, propagowanie zainteresowania książką, kształtowanie kultury czytelniczej, zwrócenie uwagi na rolę biblioteki w życiu szkoły i rozwijanie zainteresowań czytelniczych.
W tym roku tematem przewodnim święta jest hasło:
BAŚNIE I LEGENDY Z CAŁEGO ŚWIATA
Zapraszam uczniów do aktywnego uczestnictwa w akcjach organizowanych przez naszą bibliotekę, do jej odwiedzania, zapoznania się z nowościami wydawniczymi i korzystania ze zbiorów. Zaproście także do wspólnego czytania rodziców, dziadków i rodzeństwo.
UWAGA!
Już w poniedziałek informacja o wyzwaniu czytelniczym dla wszystkich uczniów, a we wtorek propozycja zabawy czytelniczej dla przedszkolaczków.
Beata Adamiec
30.09.2021
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki a jego celem jest promowanie głośnego czytania.
W tym roku w ramach współpracy biblioteki i świetlicy szkolnej czytaliśmy w sali świetlicowej
Naszym gościem był "Wilk, który został gwiazdą rocka".
Mamy nadzieję, że obchodzone 29 września święto czytania zachęci nas do sięgnięcia po ciekawą książkę.
Pamiętajmy - WARTO CZYTAĆ!
Beata Adamiec
28.09.2021
Pierwsze zajęcia biblioteczne już za nami...
Klasy pierwsza i druga uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych, podczas których rozmawialiśmy o znanych wierszach dla dzieci, o poszanowaniu książek i o naszych zainteresowaniach.
Czytaliśmy, wypełnialiśmy karty pracy, pracowaliśmy w zespołach, i "spacerowaliśmy" z książką.
A tematy zrealizowanych zajęć to:
"STACJA TUWIMOWO"
"SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ"
"SPOTKANIE Z BIBLIOTEKĄ"
"LUBIĘ TO! KAŻDY MA SWOJE ZAINTERESOWANIA"
Beata Adamiec
24.09.2021
Drodzy Czytelnicy,
do biblioteki szkolnej dotarły nowe książki
Zapraszamy - nowości czekają!
Mamy coś dla młodszych i nieco starszych Czytelników
Beata Adamiec
15.09.2021
Nasza szkolna biblioteka dołączyła do ogólnopolskiej akcji społecznej promującej sport i aktywny tryb życia.
Jest to już 9 edycja Narodowego Dnia Sportu promującego aktywne spędzanie wolnego czasu.
Podczas zajęć bibliotecznych, w których uczestniczyli uczniowie z klasy 2 rozmawialiśmy o tym, że uprawianie sportu wpływa na nasze zdowie fizyczne i psychiczne ale także uczy nas wytrwałości, sumienności, cierpliwości i współpracy w grupie. Przeczytaliśmy opowiadanie "Mecz", dyskutowaliśmy na jego temat i pracowaliśmy z kartami pracy.
Obiecaliśmy sobie, że tego dnia spędzimy aktywnie czas
A w naszej bibliotece czekają na czytelników książki o znanych sportowcach.
Beata Adamiec
Narodowe Czytanie 2021
Już jutro - 4 września odbędzie się kolejna edycja Narodowego Czytania pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej. Jest to akcja społeczna zapoczątkowana w 2012 roku mająca na celu propagowanie znajomości literatury narodowej poprzez publiczne odczytywanie fragmentów dzieł literackich.
W tym roku bohaterką Narodowego Czytania będzie "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej.
Serdecznie zapraszam do wysłuchania transmisji z inauguracji Narodowego Czytania 2021, która będzie emitowana w południe, w sobotę, w Programie 2 Polskiego Radia.
W tym roku aktorzy zaprezentują akt II dramatu "Moralność pani Dulskiej".
Wydarzenie będzie można oglądać na stronie internetowej PR2 oraz na kanale YouTube Polskiego Radia.
NA STRONIE AKCJI Narodowego Czytania MOŻEMY PRZECZYTAĆ -
O utworze:
Gabriela Zapolska napisała Moralność pani Dulskiej jesienią 1906 roku. Utwór bardzo szybko stał się popularny i jest uważany za jedno z najważniejszych osiągnięć twórczych pisarki. Dzieło cechuje komizm, bogactwo obserwacji obyczajowych, a zwłaszcza silna wymowa społeczna. Prapremiera sztuki odbyła się 15 grudnia 1906 roku w Teatrze Miejskim w Krakowie. Kilka tygodni później wystawiono ją w Warszawie, a następnie we Lwowie, gdzie autorka osobiście czuwała nad przygotowaniami i brała udział w próbach. Wszystkie te inscenizacje przyjęto z wielkim aplauzem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również pokazywane w wielu miastach przedstawienia teatrów objazdowych, m.in. realizacje Teatru Gabrieli Zapolskiej, podróżującego po całej Galicji. Moralność pani Dulskiej weszła do żelaznego repertuaru polskich teatrów, wznawiano ją wielokrotnie i zawsze z powodzeniem. Odnosiła też sukcesy za granicą. Na podstawie dramatu powstały również filmy, w tym uznawany za pierwszy polski film dźwiękowy obraz z 1930 roku.
Beata Adamiec