• DRUŻYNA PIŁKARSKA PARAFII ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W OSTROMECKU

        • 26 maja 2012 r. drużyna piłkarska Parafii św. Mikołaja w Ostromecku w składzie: Dawid Adamski kl. V, Mikołaj Klarkowski kl.IV b, Kamil Szmelter kl. IV b, Kordian Kędzierski kl. III, Kacper Kupiec kl. III, Bartłomiej Kuk kl. III, Kamil Kędzierski kl.II i Kacper Banach kl.I b pod opieką ks. proboszcza Bogdana Kołodziejczyka zajęła V miejsce w Pucharze bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego w Przecznie.  Gratulujemy.

        • ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ PAPIEROSA

        • Palenie papierosów przez dzieci i młodzież w wieku szkolnym wywołuje jeszcze większe szkody niż palenie przez dorosłych. Porównu­jąc świadectwa szkolne w Niemczech, Szwajcarii,USA, Wielkiej Brytanii i innych krajach badacze stwierdzili, że uczniowie palący mają o 25% gorsze wyniki w nauce. Na odrabianie zadań potrzebują więcej czasu, gorzej się uczą, mają słabszą pamięć, w badaniach testowych popełniają więcej błę­dów. Dzieci palące papierosy mają niższy wzrost, mniej­szą wagę ciała, mniejszy obwód klatki piersiowej. Osiągają gorsze wyniki w biegach, w  marszu i w pły­waniu. Wszystko, dlatego że dym papierosowy zawiera 4000 różnych substancji szkodliwych dla zdrowia.20 sztuk wypalonych dziennie papierosów skraca ży­cie o około 5 lat, 40 sztuk wypalonych dziennie papierosów - o 8 lat.
          A poza tym zgodnie twierdzą starzy i młodzi: ,,Palenie bardzo na kieszeń szkodzi."

      • ODSZEDŁ MAREK RONA
        • ODSZEDŁ MAREK RONA

        •          W środę 30 maja 2012 r. na cmentarzu parafialnym w Ostromecku pożegnany został śp. MAREK RONA.

          Kilka lat temu miałem przyjemność poznać Pana Marka Ronę, który po przeprowadzeniu się z Bydgoszczy do Ostromecka zamieszkał w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły. Był znanym bydgoskim plastykiem, specjalizował się w rzeźbie, wykonywał wiele tablic pamiątkowych (najbliższa znajduje się przy moście fordońskim), znakomicie ilustrował książki. Codziennie rano widzieliśmy Go udającego się na kilkukilometrowy marszobieg z nieodłącznym pieskiem. Widzimy jeszcze Jego uśmiechniętą pogodną twarz. Zawsze zatrzymał się na parkingu szkolnym, zawsze miał czas, aby trochę porozmawiać. Widząc Jego regularne spacery, próbowałem namówić Go do startu w tradycyjnym biegu Dąbrowa Chełmińska-Ostromecko (dziś wiem, dlaczego bezskutecznie). Wiele radości sprawił naszym uczniom rysując podczas spotkania w bibliotece ich karykatury ( do tej pory wiszą w klasie II gimnazjum). 

          Szkoda, że tak miła kilkuletnia sąsiedzka znajomość i kontakty ze szkołą tak gwałtownie zostały przerwane w nocy z piątku na sobotę.

          Rodzinie Zmarłego w imieniu uczniów i pracowników szkoły składam szczere wyrazy współczucia.

                                                                          Dyrektor Zespołu Szkół w Ostromecku - Stanisław Buś

        • WIĘCEJ O WYNIKACH KL. VI

        • We wtorek 29 maja otrzymaliśmy kolejne informacje dotyczące tegorocznego testu szóstoklasistów. OKE w Gdańsku podała średnie wyniki gmin oraz wyniki szkół wiejskich. Komplet średnich wygląda więc następująco:

          SP OSTROMECKO........................... 23,88, 

          GMINA DĄBROWA CHEŁMIŃSKA.... 20,90

          POWIAT BYDGOSKI......................... 22,43

          WOJ.KUJAWSKO-POM. .................. 22,14, 

          KRAJ................................................. 22,75

          SZKOŁY WIEJSKIE........................... 21,27

          Z otrzymanego z Gdańska rozkładu wyników można odczytać, że ok. 80% szkół w województwie ma niższą średnią od naszej szkoły, a 20% wyższą.

           Gratulujemy wszystkim uczniom piszącym test oraz nauczycielom, którzy przez 6 lat zajmowali się nauczaniem obecnych szóstoklasistów.

        • KLASA VI SPISAŁA SIĘ BARDZO DOBRZE

        • Bardzo ucieszyliśmy się z informacji, którą szkoła otrzymała z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku. Dziś rano wszystkie szkoły podstawowe otrzymały wyniki ogólnopolskiego sprawdzianu w klasie szóstej. Gratulujemy naszym uczniom klasy VI, który uzyskali wynik wyraźnie wyższy od średniej gminnej, powiatowej, wojewódzkiej i krajowej. Oto wyniki:

          SP OSTROMECKO: 23,88,  WOJ.KUJAWSKO-POM.: 22,14,  KRAJ: 22,75

          Gratulujemy uczniom uzyskanego wyniku. Na słowa uznania zasłużyli również nauczyciele uczący w klasie VI i rodzice uczniów.

        • WYCIECZKA DO PIECZYSK

        • W dn. 29 - 31 maja odbędzie się wycieczka do Pieczysk koło Koronowa dla uczniów klas II i III gimnazjum. W planach wiele atrakcji, m.in. chrzest biwakowy, dyskoteka, ognisko, wieczorna zabawa w podchody oraz piżamowe kino. Jeśli dopisze pogoda, będzie także plażowanie i gry sportowe na świeżym powietrzu. Uczniowie wcześniej podpisali regulamin biwaku szkolnego, a rodzice wymagane oświadczenia. Wszyscy zapoznali się z harmonogramem wycieczki przedstawionym przez opiekunów: p. Karolinę Wesołowską i p. Agnieszkę Gapińską. Zbiórka jutro o 7.45 na placu przed pałacem, powrót ok. godz. 13.30 w czwartek.

        • ZAPRASZAMY RODZICÓW i UCZNIÓW KL.VI

        • W poniedziałek 28 maja O GODZ. 18.00 rozpocznie się spotkanie, podczas którego uczniom i rodzicom zostaną przekazane szczegółowe  wynki ogólnopolskiego sprawdzianu w klasie szóstej, które szkoła otrzyma z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku .

        • TEST TRZECIOKLASISTÓW

        • Po raz pierwszy uczniowie klasy trzeciej Szkoły Podstawowej we wtorek 22 maja pisali test w ramach Ogólnopolskiego Badania Umiejętności Trzecioklasistów. Badanie jest prowadzone w ramach projektu realizowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną współfinansowanego przez Europejski Fundusz SpołecznyProgram Kapitał Ludzki, Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.2 Rozwój systemu egzaminów zewnętrznych.

           Test składał się z dwóch części: polonistycznej i matematycznej. Zgodnie z procedurami Zespołu Ogólnopolskiego Badania Umiejętności Trzecioklasistów uczniowie  najpierw zmagali się z zadaniami  testu M1 lub M2 – czyli matematyką! Kto jaki test rozwiązywał, decydował rzut monetą. Każdy uczeń miał do rozwiązania 11 zadań i…40 minut. Po przerwie uczniowie przez kolejne 40 minut zmagali się z testem polonistycznym, P1 lub P2, który liczył 10 zadań i długi tekst do przeczytania ze zrozumieniem. W tej części również rzut monetą zadecydował, który rząd uczniów pisał dany rodzaj testu. Dyżurni klasy, wykonujący rzuty monetą spisali się w tej kwestii znakomicie! Wyniki testów badających poziom opanowania wiadomości i umiejętności przez trzecioklasistów w klasie, szkole i w całej Polsce będą  znane w czerwcu 2012 r.

          Z testami można się zapoznać za pośrednictwem strony internetowej www.obut.edu.pl

          Życzymy sukcesów i cierpliwości uczniom i ich rodzicom.

           

          W zadaniach otwartych (część polonistyczna) był m.in. do napisania list, który uczniowie kierowali do burmistrza, wójta lub prezydenta miasta w sprawie zamknięcia szkoły i dowożenia uczniów do innych szkół.

        • WKRÓTCE WYNIKI SPRAWDZIANU W KL. VI

        • W poniedziałek 28 maja Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku przekaże do wszystkich szkół podstawowych wynki ogólnopolskiego sprawdzianu w klasie szóstej. Szkoła otrzyma wyniki wszystkich uczniów oraz wynik średni, który można będzie porównać ze średnią gminną, powiatową i wojewódzką. Jeszcze trochę cierpliwości ...

        • MOJE KLUCZOWE KOMPETENCJE

        •           Dziś zakończyły się zajęcia językowe dla gimnazjalistów ,,Poznaję Świat", część projektu MKK - Moje Kluczowe Kompetencje. Cykl zajęć z języka angielskiego prowadzonych przez p.Agnieszkę Gapińską odbywał się od września 2011 do maja 2012 w wymiarze łącznym 120 godzin. Projekt był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej  w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, a nad jego prawidłowym przebiegiem czuwała firma SYNTEA S.A. z Lublina, koordynator projektu. Na każde zajęcia przewidziany był catering w postaci napoju i ciastek. Na koniec zajęć uczniowie otrzymali certyfikat ukończenia oraz praktyczne upominki: słowniki tematyczne i multimedialny kurs do dalszej nauki języka angielskiego. Warto było sobotnie przedpołudnia spędzać w szkole!

                                                                                                

           

        • WIADOMOŚĆ DNIA - CYFROWA SZKOŁA W OSTROMECKU

        • Bardzo dobra wiadomość dotarła do nas z Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy.

          Szkoła Podstawowa w Ostromecku otrzyma dofinansowanie na realizację programu "Cyfrowa Szkoła".

          Przygotowany przez szkołę wniosek dotyczy zakupu i zainstalowania sprzętu komputerowego na łączną kwotę ponad 103 tys. zł, z czego 78,5 tys. zł to dofinansowanie rządowe. Zaplanowano zakup tablic interaktywnych, projektorów multimedialnych, notebooków dla uczniów i nauczycieli, bezprzewodowego systemu przeprowadzania testów, drukarek atramentowych i laserowych oraz urządzeń umożliwiających bezprzewodowy dostęp do sieci internetowej.  Wniosek był przygotowany w szkole w ekspresowym tempie, zaakceptowany został przez organ prowadzący (Urząd Gminy w Dąbrowie Chełmińskiej) i wraz z wnioskami pozostałych szkół przesłany został do Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, gdzie komisja powołana przez Wojewodę dokonała analizy i wyboru projektów.

          Szkoła Podstawowa w Ostromecku jest jedną z 25 szkół w województwie kujawsko-pomorskim, które otrzymają rządowe dofinansowanie.

          Wykaz szkół objętych programem CYFROWA SZKOŁA w naszym województwie:

          Nazwa szkoły Miejscowość  
          Szkoła Podstawowa Sławkowo  
          Szkoła Podstawowa nr 7 Brodnica  
          Szkoła Podstawowa Radzynek  
          Szkoła Podstawowa nr 55 Bydgoszcz  
          Szkoła Podstawowa Ostromecko  
          Szkoła Podstawowa Rzęczkowo  

          Szkoła Podstawowa

          Ludzisk  

          Szkoła Podstawowa

          Wąwelno  

          Szkoła Podstawowa

          Brzezie  

          Szkoła Podstawowa

          Płonne  

          Szkoła Podstawowa nr 68

          Bydgoszcz  

          Szkoła Podstawowa

          Szabda  

          Szkoła Podstawowa

          Wołuszew  

          Szkoła Podstawowa

          Gorczenica  

          Szkoła Podstawowa

          Brzozie  

          Szkoła Podstawowa

          Nieżywięć  

          Szkoła Podstawowa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

          Kamień Krajeński  

          Szkoła Podstawowa

          Kłodziejewo  

          Szkoła Podstawowa

          Szubin  

          Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół

          Kurszyn  

          Szkoła Podstawowa

          Wola Wapnowska  

          Szkoła Podstawowa

          Nowa Więś Wielka  

          Szkoła Podstawowa nr 46

          Bydgoszcz  

          Szkoła Podstawowa nr 2

          Żnim  

          Szkoła Podstawowa nr 2

          Wąbrzeźno  

           

           

        • DZIEŃ EUROPEJSKI W OSTROMECKU

        •     9 maja przypada Dzień Europy, natomiast uroczystości związane z tym dniem w naszej szkole odbyły się nieco później bo w poniedziałek 14 maja. Uroczystego otwarcie, rozpoczętego Paradą Schumana – ojca Europy dokonał na boisku szkolnym, dyrektor szkoły Stanisław Buś, życząc młodzieży, wspaniałej zabawy. W takcie hymnu Unii Europejskiej ”Oda do radości”, w kolorowych strojach wszyscy wkroczyli do Sali gimnastycznej, zajmując wyznaczone miejsca. Uczennice prowadzące zabawę poinformowały zgromadzonych o przebiegu konkurencji, które miały być tym razem reprezentowane przez: Maltę, Słowację, Rumunię, Belgię, Bułgarię, Cypr i Estonię. Wśród zabaw dominowały tańce, spotkania z ciekawymi ludźmi, kolorowe stroje narodowe, a nade wszystko regionalne potrawy. Jury miało ogromny problem z ustaleniem zwycięzców. Ponieważ każda klasa była wspaniale przygotowana w podziękowaniu każdy zespół otrzymał słodycze i okolicznościowe dyplomy. Do zobaczenia za rok.

        • MENONICI NA SCENIE

        • W ramach Projektu Edukacyjnego „Na tropie menonitów” w czwartek 10 maja w sali gimnastycznej w obecności uczniów Zespołu Szkół w Ostromecku,  nauczycieli i dyrekcji szkoły, klasa II gimnazjum zaprezentowała dorobek swojej 3-miesięcznej pracy. Poszczególni uczniowie przedstawili kolejne etapy realizacji projektu: wycieczki, plakaty, albumy, biuletyny, trasę wycieczki rowerowej, wystawy, a nawet wykonaną chatę menonicką. W końcowym etapie spotkania przedstawiono widzom prezentację o menonitach i film z inscenizacją na temat osiedlania się menonitów w Zakolu Dolnej Wisły. Na zakończenie spotkania uczniowie klasy II gimnazjum podziękowali wszystkim nauczycielom, którzy aktywnie uczestniczyli w pracy nad projektem.

      • MARTYNA DRUGA W POWIECIE!
        • MARTYNA DRUGA W POWIECIE!

        • Dziesiątka naszych uczniów wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu Szkół Gimnazjalnych w Lekkiej Atletyce w Białych Błotach.

          "Śpiewająco" pobiegła Martyna Ściesińska, która w dramatycznych okolicznościach biegu na !00m.(falstart nieusłyszany przez wszystkie zawodniczki) wywalczyła srebrny medal niewiele ustępując sportsmence z Białych Błót. Gratulacje!!!

          Reszta naszej ekipy również zaprezentowała niezły poziom w swoich konkurencjach. Trzeba zauważyc, że reprezentanci są o dwa lata młodsi i dobrze rokują na kolejne lata. Musi to być poparte jednak treningiem.

          Skład:Paulina Szmelter(300m.), Julia Magdzińska(1500), Maciej Wysocki, Mateusz Gębka (skok w dal), Kamil Buliński (pchnięcie kulą), Aleksander Śmiglewski (100m., 300m.), Mateusz Klarkowski, Rafał Knapiński(1500) i Szymon Górecki (100m.).

          Niebawem podamy wyniki jakie uzyskali sportowcy z Ostromecka.

          Karolina Wesołowska

          Artur Hoffmann

        • WYJAZD DO SOBIESZEWA

        • W dniu 21 - 23 maja 2012 r. uczniowie klas 4 - 6 wyjeżdżają na wycieczkę do Sobieszewa nad morze. W związku z tym przedstawiamy program i regulamin wycieczki:

          Program wycieczki klasowej do Sobieszewa

          w dniu 21 maja - 23 maja 2012 r.

           

           

          Data

          Godz.

          Program wycieczki

           

           

           

           

           

           

           

          21.05.2012r.

          poniedziałek

          07:00

          Zbiórka na dworcu PKP w Bydgoszcz Główna w holu głównym i sprawdzenie listy obecności.

          07:23 - 10:24

          Przejazd pociągiem z Bydgoszczy Głównej do Gdańska Głównego.

          10:30 - 11:30

          Przejazd do Sobieszewa autobusem linii nr 112 lub 186.

          11:30 - 13:00

          Zakwaterowanie w domkach. Zapoznanie się z terenem ośrodka Neptun.

          13:00 - 14:00

          Zbiórka przed domkiem opiekunów i wymarsz na warsztaty do Stacji Ornitologicznej (ul. Nadwiślańska 108, Górki Wschodnie, tel. 58 308 07 59) lub przejazd autobusem 186. Proszę pamiętać o zabraniu ze sobą suchego prowiantu, wody do picia, płaszcza przeciwdeszczowego, wygodnych butów i identyfikatora.

          14:00 - 15:30

          Warsztaty ornitologiczne.

          15:30 - 17:30

          Pieszy rajd przez rezerwat Ptasi Raj i powrót brzegiem morza do ośrodka.

          17:30 - 18:50

          Obiadokolacja.

          18:50 - 22:00

          Zbiórka przed domkiem opiekunów i wymarsz na zachód słońca nad morze w rezerwacie Mewia Łacha (Przystań):

          - dojazd autobusem 112, godz.19:10,

          - powrót autobusem 112, godz. 21:28.

          22:00 - 22:30

          Przygotowanie do snu oraz rzeczy potrzebnych na poranny spacer.

          22:30 - 03:45

          Cisza nocna.

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

          22.05.2012r.

          wtorek

          03:45 - 04:00

          Pobudka i szybka poranna toaleta.

          04:00 - 07:00

          Wymarsz na obserwację przyrody w rezerwacie Ptasi Raj i oglądanie wschodu słońca. Proszę pamiętać o zabraniu ze sobą suchego prowiantu, wody do picia, płaszcza przeciwdeszczowego, wygodnych butów,  identyfikatora, lornetki i kieszonkowego.

          07:00 - 08:30

          Odpoczynek w domkach i przygotowanie do wyjazdu do Gdańska.

          08:30 - 09:25

          Śniadanie.

          09:25 - 17:30

          Wyjazd do Gdańska autobusem 186 o godz. 09:40. Zwiedzanie miasta: Ulica Długa: Złota Brama, Długi Targ, Fontanna Neptuna, Złota Kamieniczka; spacer Długim Pobrzeżem: Zielona Brama, Wyspa Spichrzów, Przystań Żeglugi Gdańskiej, Żuraw, Brama Mariacka, Kościół Mariacki.  Godz. 12:00 wizyta w małej manufakturze CIUCIU ul. Długa 64/65, tel. 58 301 24 11.

          Proszę pamiętać o zabraniu ze sobą suchego prowiantu, wody do picia, płaszcza przeciwdeszczowego, wygodnych butów, identyfikatora i kieszonkowego.

          17:30 - 18:15

          Obiadokolacja.

          18:15 - 21:00

          Wyjazd autobusem 112 o godz. 18:25 do Przegalina i zwiedzanie śluzy. Powrót o godz. 20:31.

          21:00 - 22:30

          Piżama party z konkursami.

          22:30 - 23:00

          Przygotowanie do snu.

          23:00 - 08:00

          Cisza nocna.

           

           

           

           

           

           

          23.05.2012r.

          środa

          08:00 - 08:30

          Pobudka i poranna toaleta.

          08:30 - 09:30

          Śniadanie.

          09:30 - 10:15

          Pakowanie bagaży i czynności porządkowe w domkach i wokół nich.

          10:15 - 11:15

          Pożegnanie z morzem i zakupy w sklepie spożywczym.

          11:15 - 12:00

          Sprawdzenie czystości w domkach i przygotowanie suchego prowiantu na drogę.

          12:00 - 14:48

          Zbiórka przed domkiem opiekunów wraz z bagażami i wyjazd do Gdańska autobusem 186 o godz. 12:20 na dworzec PKP. Proszę pamiętać o zabraniu ze sobą suchego prowiantu, wody do picia, płaszcza przeciwdeszczowego, identyfikatora i kieszonkowego.

          14:48 - 17:43

          Przejazd pociągiem z Gdańska Głównego do Bydgoszczy Głównej.

          17:43

          Oddanie uczniom legitymacji szkolnych. Przybycie rodziców na dworzec Bydgoszcz Główna i rozjechanie się do domów. Zakończenie wycieczki.

           

          REGULAMIN WYCIECZKI SZKOLNEJ DO SOBIESZEWAW DNIU 21 - 23 MAJA 2012r.

          Obowiązki uczestnika wycieczki:

          1. Przybyć na miejsce zbiórki punktualnie.

          2. Swoje przybycie zgłosić kierownikowi wycieczki.

          3. Poinformować opiekuna wycieczki o złym samopoczuciu.

          4. Wykonywać polecenia kierownika, opiekunów i przewodnika.

          5. Zająć miejsce w pociągu wyznaczone przez opiekuna.

          6. W czasie podróży nie spacerować po pociągu, nie wychylać się przez okno, nie zachowywać się w sposób uciążliwy dla innych.

          7. Korzystać z urządzeń technicznych zgodnie z ich przeznaczeniem.

          8. W czasie postoju, zwiedzania nie oddalać się od grupy.

          9. W czasie przebywania w obiektach turystycznych przestrzegać postanowień i regulaminów tych obiektów.

          10. Nie oddalać się z miejsca zakwaterowania.

          11. W czasie przebywania w obiektach noclegowych przestrzegać postanowień i regulaminu tych obiektów.

          12. Zachowywać się zgodnie z ogólnymi zasadami dobrego wychowania i kultury.

          13. Wobec uczestników, którzy nie przestrzegają regulaminu i zasad przepisów bezpieczeństwa, będą wyciągane konsekwencje zgodnie z kryteriami ocen zachowania zawartych w WSO lub systemem kar zapisanych w statucie szkoły.

          14. Jesteśmy dla siebie mili, koleżeńscy i uprzejmi.

          15. Zachowujemy się kulturalnie i odpowiedzialnie.

          16. Przestrzegamy regulaminu bazy noclegowej i ciszy nocnej.

          17. Jazda pociągiem:

          * Jeżeli konieczny jest podział uczestników wycieczki na grupy należy dokonać tego przed wejściem do pojazdu. Kierownik wycieczki wchodzi pierwszy i rozdziela dzieci i opiekunów w przedziałach, sprawdza listę obecności.

          * Wskazane jest, aby w każdym przedziale znajdowała się osoba dorosła.

          * Jeden z opiekunów wchodzi do pojazdu jako ostatni.

          * W czasie jazdy pociągiem uczestnikom nie wolno otwierać okien i wychylać się, należy zachować ład i porządek.

          * Podczas jazdy pociągiem nie wolno odchodzić od grupy.

          * Przy wychodzeniu z pojazdu pierwszy wychodzi opiekun i ustawia uczniów na peronie.

          * Kierownik wychodzi z pojazdu jako ostatni po sprawdzeniu, czy nikt z uczestników tam nie pozostał.

          * Po uformowaniu grupy kierownik wycieczki sprawdza listę obecności.

          18. Pamiętać, że chcemy dobrze odpocząć i mieć od rana DOBRY HUMOR!!!

           

           

        • WE WTOREK SPOTKANIA Z RODZICAMI

        • W najbliższy wtorek  (15 maja) wychowawcy klas zapraszają na ostatnie w tym roku spotkania z rodzicami. O godz. 16.00 w budynku przy ul. Bydgoskiej oczekujemy rodziców uczniów klasa I-III szkoły podstawowej, natomiast o godz. 17.00 rozpoczną się spotkania w klasach starszych.

          Serdecznie zapraszamy na spotkania i liczymy na obecność na nich Rodziców.

        • ZOSIA WALCZY WE WROCŁAWSKIM FINALE

        • Zosia Grabowska, uczennica klasy IV SP, dziś rano wyjechała wraz z p. Magdaleną Olszówką do Wrocławia, gdzie w sobotę i niedzielę odbędzie się finał krajowy Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych.

          Zyczymy udanego startu i czekamy na wyniki.

        • 67 ROCZNICA ZAKOŃCZENIA II WOJNY ŚWIATOWEJ

        •        8  maja 2012 r. w Dąbrowie Chełmińskiej, uczniowie Zespołu Szkół w Ostromecku wraz z opiekunem p. M. Otlewską brali udział w uroczystościach związanych z 67 rocznicą zakończenia II wojny światowej. W podniosłej atmosferze uczestniczono we Mszy świętej za Ojczyznę, a następnie złożono wiązanki kwiatów pod pomnikiem pomordowanych w okresie wojny i okupacji. Obok pracowników Urzędu Gminy na czele z Wójtem Gminy Dąbrowa Chełmińska panem Radosławem Ciechackim w uroczystym apelu uczestniczyli przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej, Członkowie Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, młodzież sąsiednich szkół - Czarża i Dąbrowy Chełmińskiej. W ten uroczysty sposób w całym, kraju uczczono rocznicę Wyzwolenia Polski spod okupacji hitlerowskiej. Nie zapomniano o poległych i pomordowanych. CZEŚĆ ICH PAMIĘCI !

        • ZNAMY WYNIKI "KANGURA"

        • Komitet Organizacyjny Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur" przesłał do szkół wyniki tegorocznej edycji konkursu. Naszą szkołę reprezentowało aż 83 uczniów od ll klasy szkoły podstawowej do kl.III gimnazjum.

          W poszczególnych klasach najwyższe wyniki uzyskali:

          kl. II SP - Mikołaj Adamski

          kl. III SP - Sebastian Pokorniecki i Klaudia Żelezik

          IV SP - Katarzyna Karbownik

          V SP - Karolina Sikora

          VI SP  - Aleksandra Sciesińska

          I gimnazjum - Bartłomiej Baca

          II g - Mikołaj Sikora

          III gim - Szczepan Pangowski

          Miło nam poinformować, że czwórka z ww. uczniów otrzymała wyróżnienia. Są to: 

          Sebastian Pokorniecki, Klaudia Żelezik, Mikołaj Adamski i Szczepan Pangowski.

          Gratulujemy !

        • POCZĄTEK MATUR

        • W dniu dzisiejszym w szkołach ponadgimnazjalnych rozpoczęły się egzaminy maturalne. Co prawda wprost nie dotyczą naszej szkoły, ale kilkunastu naszych absolwentów sprzed trzech i czterech lat przystąpiło do matur.

          Życzymy powodzenia wszystkim maturzystom.

  • Galeria zdjęć

      brak danych
    • Kontakty

      • Zespół Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku
      • (52) 3817625, 533 013 731 (ul. Szkolna 1) - dyrektor, sekretariat kl. IV-VIII SP
        (52) 3817695 (ul. Bydgoska 7) - oddziały przedszkolne, klasy I-III;
      • ul. Szkolna 1, OSTROMECKO,
        86-070 Dąbrowa Chełmińska
        e-mail: s.ostromecko@poczta.szkolna.net
        NIP: 5542723217


        Poland
      • Elektroniczna Skrzynka Podawcza Zespołu Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku
        /ZSOSTROMECKO/SkrytkaESP
    • Logowanie