• SWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA
        • SWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

        • CZWARTEK JEST DNIEM WOLNYM OD PRACY I NAUKI W SZKOLE. Obchodzimy tego dnia Święto Narodowe Trzeciego Maja – święto ustanowione w 1919 r. oraz ponownie w 1990, w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów (Polski i Litwy). 3 maja 1791 r. uchwalono pierwszą konstytucję w nowożytnej Europie, a drugą po amerykańskiej na świecie. Konstytucja ta została uchwalona przez Sejm Wielki który został zwołany w październiku 1788 r. Trzeci maja jest również dniem święta kościelnego.

          Z uwagi na narodowy charakter święta, na budynkach publicznych oraz domach prywatnych wieszamy biało-czerwone flagi narodowe.

      • WSPÓŁORGANIZOWALIŚMY ŚWIĘTO FLAGI
        • WSPÓŁORGANIZOWALIŚMY ŚWIĘTO FLAGI

        • 2 maja był dla  Zespołu Szkół w Ostromecku dniem wytężonej pracy. Wspólnie z pałacem w Ostromecku organizowaliśmy Dzień Flagi, uroczystość na którą przybyło wiele osób, nie tylko z Ostromecka. Po rozpoczęciu uroczystości uczniowie klasy II gimnazjum zaprezentowali przedstawienie z okazji Swięta Konstytucji 3-Maja. Oklaskiwane były przez widzów piosenki w wykonaniu naszego szkolnego zespołu muzycznego. Jako solistka wystąpiła też Martyna Ściesińska. Nasi nauczyciele przygotowali wiele stanowisk sportowo-rekreacyjnych, które przez kilka godzin cieszyły się dużym zainteresowaniem. Duże emocje wzbudziły też biegi przełajowe (z flagą). Nasi uczniowie walczyli w nich bardzo wytrwale. W jednym z biegów (bieg VIP-ów - bardzo ważnych osób) wzięła udział pani Ewa Mes - Wojewoda Kujawsko-Pomorski, która była specjalnym gościem imprezy. Pałac w Ostromecku zadbał również o wiele innych atrakcji. Byli tu przedstawiciele ginących zawodów, rycerze, stare samochody i mnóstwo rozmaitych stanowisk handlowych. Głodni i spragnieni mogli skosztować specjałów pałacowej kuchni.

          Był to trudny, pracowity dla nas dzień. Wysiłek z pewnością się opłacił - było to widać na twarzach uczestników.  Zbieraliśmy też pochwały i podziękowania, niektórzy goście spoza Ostromecka zdziwieni byli faktem, że szkoła jest współorganizatorem tak dużego przedsięwzięcia. Jesteśmy przekonani, że dzisiejszy dzień był ciekawą lekcją historii, patriotyzmu, sztuki, wychowania fizycznego w innej ciekawej i przyjaznej dla ucznia scenerii.

      • PIERWSZY TYDZIEŃ MAJA W SZKOLE
        • PIERWSZY TYDZIEŃ MAJA W SZKOLE

        • Pierwszy tydzień maja praktycznie w każdej szkole zaplanowany jest inaczej. W Zespole Szkół w Ostromecku Rada Pedagogiczna po konsultacji z Radą Rodziców zatwierdziła nasyępujący plan.

          1 maja - oczywiście dzień wolny od pracy i nauki

          2 maja (środa - Święto Flagi) - organizujemy wspólnie z Pałacem w Ostromecku uroczystość Dnia Flagi. Początek imprezy na terenach pałacowo-parkowych o godz. 12.00. Występy zespołów muzycznych, konkursy dla dzieci i młodzieży potrwają do godz. 18.00. Uczniowie, którzy chcieliby skorzystać ze świetlicy szkolnej mogą przyjść do szkoły już od 8.00. Przedszkole pracuje normalnie (od 6.30 do 17.00, zerówka również zgodnie z planem. Autobus szkolny ( dla zerówki i uczniów ze świetlicy) kursuje jak zawsze. Na popołudniową uroczystość zapraszamy również rodziców.

          3 maja (czwartek) - święto narodowe i kościelne - dzień wolny

          4 maja (piąteki) - ponownie spotykamy się  w szkole na normalnych zajęciach lekcyjnych

        • EGZAMINY GIMNAZJALNE ZAKOŃCZONE

        • Klasa III Gimnazjum w Ostromecku w komplecie przebrnęła przez tegoroczną 3-dniową serię ogólnopolskich egzaminów. Do egzaminów przystapiło trzynastu uczniów. Jeden z uczniów, Szczepan Pangowski, zwolniony był jako laureat konkursu wojewódzkiego z egzaminu z matematyki oraz z przedmiotów przyrodniczych. Uczniowie podeszli do egzaminów bardzo poważnie. Stawili się w szkole na pół godziny przed rozpoczęciem pisania, ubrani byli odświętnie. Według opinii uczniów w części humanistycznej język polski okazał się nieco prostszy od historii i wos-u. Z zadowoleniem przyjęli pojawienie się w teście pytań dotyczących "Zemsty" Fredry, gdyz lektura ta była na lekcjach bardzo starannie omawiana. W drugim dniu zadania matematyczne sprawiły mniej trudności niż test z chemii, fizyki, biologii i geografii. W ostatnim dniu oczywiście poziom rozszerzony był trudniejszy niż poziom podstawowy z języka angielskiego. Ciekawostką i nowością było wybranie przez jednego z uczniów języka niemieckiego, choć nauka tego języka w Zespole Szkół w Ostromecku trwała tylko 3 lata . Pozostali uczniowie uczyli się języka angielskiego łącznie z "zerówką" aż dziesięć lat. Egzaminy przebiegały spokojnie, zgodnie z procedurami. W skład zespołów nadzorujących wchodzili również nauczyciele z innej szkoły ( z Dabrowy Chełmińskiej), a każdego dnia obserwatorem z ramienia organu prowadzącego (Urzędu Gminy w Dąbrowie Chełmińskiej był p. Krzysztof Paliński. Nie zabrakło również dodatkowych emocji. Jeden z uczniów w dniu poprzedzającym egzaminy podczas lekcji wf skręcił nogę w kolanie, wieczorem okazało się, że niezbedna jest wizyta w szpitalu i założenie gipsu. Były wątpliwości, czy będzie w stanie zdawać egzaminy. Miłą pomoc zadeklarował ojciec jednego z kolegów poszkodowanego. Codziennie przywoził go rano do szkoły ( 5 km),  a po egzaminach wychowawczyni klasy odwoziła ucznia do domu.

      • 2 maja - DZIEŃ FLAGI
        • 2 maja - DZIEŃ FLAGI

        •           Dnia  02.05.2012, o godz. 12:00 na terenach pałacowo-parkowych w Ostromecku rozpoczną się obchody tegorocznego Dnia Flagi. Dla gości przygotowano mnóstwo atrakcji. Na pałacowych tarasach zaprezentują się : Orkiestra Dęta z Kcyni, Zespół Muzyczny z Zespołu Szkół w Ostromecku, Orkiestra Wojskowa z Torunia oraz Zespół Wokalny Akademii Muzycznej.

          W Parku pojawią się przedstawiciele ginących zawodów-garncarze, papiernicy, mincerze, kowale, wikliniarze i snycerze.  Gośćmi Ostromeckiego Dnia Flagi będą także rycerze z Kujawskiej Braci Szlacheckiej. Dla dzieci i dorosłych nie zabraknie konkursów sportowych, będą oczywiście nagrody! Na imprezie nie powinno zabraknąć tego bez czego Prawdziwi Mężczyźni nie SA w stanie funkcjonować czyli Zabytkowych Samochodów. Do Ostromecka zapowiadają bowiem przyjazd członkowie Ret-Klubu działającego przy Automobilklubie Bydgoskim.  Nie zabraknie także wojskowej grochówki. Serdecznie zapraszamy! Szczegóły na naszej  stronie internetowej. Organizatorem święta jest Pałac w Ostromecku, a partnerem  Zespół Szkół w Ostromecku .

          Pałac w Ostromecku i Zespół Szkół w Ostromecku

          • ogłaszają konkurs na najciekawsze, oryginalne ubranie (oczekujemy pełnych fantazji, różnorodnych kreacji, nie wykluczając stylu punk i rokoko!) także uczesanie w konwencji biało-czerwonej.
          • Zapraszamy wszystkich - od pięciu do stu pięciu lat obdarzonych fantazją, humorem i chociażby lekkim wyczuciem stylu do wzięcia udziału w zabawie - zakończonej profesjonalnym wyjściem
            na “wybieg”.
          • Najlepsza biało-czerwona (wg jury) kreacja, fryzura zostaną nagrodzone.
        • Egzamin matematyczno-przyrodniczy

        • Nasi gimnazjaliści w komplecie stawili się na część matematyczno-przyrodniczą egzaminu gimnazjalnego. Co prawda na 13 zgłoszonych uczniów w sali egzaminacyjnej było ich tylko dwunastu, ale Szczepan Pangowski (laureat konkursu matematycznego) był zwolniony z dzisiejszego pisania i otrzyma maksymalną ilość punktów.

          Po pierwszej (godzinnej części), w której pojawiły się zadania z biologii, geografii, chemii i fizyki odczucia uczniów były różne. Druga część (matematyczna) okazała się, zdaniem uczniów, łatwiejsza. Ale póki nie ma oficjalnych wyników trudno mówić o stopniu trudności testów gimnazjalnych.

          W piątek ostatnia odsłona gimnazjalnych egzaminów - część językowa. Dwunastu uczniów zmagać się będzie z językiem angielskim, a jeden z niemieckim.

        • GIMNAZJALIŚCI ROZPOCZĘLI EGZAMINY

        • Punktualnie o godz. 9.00 trzynastu uczniów Gimnazjum w Ostromecku zasiadło w sali egzaminacyjnej. Dzis (we wtorek) rozwiązują testy humanistyczne: najpierw z historii i wos-u, a następnie z języka polskiego. W środę odbedzie się część matematyczno-przyrodnicza, a w czwartek egzaminacyjne zmagania zakończy część językowa. Trzymamy kciuki za naszych uczniów.

          Arkusze testów dostępne będą na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

        • Gazetka szkolna!

        • Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z pierwszym numerem szkolnej gazetki "Ostromecko na Czasie". Redagują ją w formie on-line uczniowie klasy V SP. Żeby przeczytać zawartość numeru, należy wejść na stronę: http://press.juniormedia.pl/paper/newspapers/#  i wyszukać tam nazwę naszej gazetki, czyli Ostromecko na Czasie.

          Z pierwszego numeru można się między innymi dowiedzieć, jak zrobić samemu pyszną czekoladę, kto i po co zapoczątkował hodowlę królików, z czego słynie ENEJ, jak po hiszpańsku brzmi słowo królik, co to "Janaganamana" oraz czemu królik ma takie krótkie uszy. ZAPRASZAMY DO LEKTURY!

        • Dzień Ziemi

        • Właśnie dzisiaj obchodzimy Dzień Ziemi znany też jako Światowy Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie postaw prośrodowiskowych. My też przyłączamy się do tych obchodów publikując: Siedem zasad domowej ekologii

           

          1. Nie spalaj śmieci lecz segreguj
          Co roku pogarsza się jakość powietrza. Odpowiedzialność za taki stan ponoszą zwykli obywatele – najczęściej mieszkańcy domków jednorodzinnych, którzy w ramach ,,oszczędności” palą śmieci w piecach. Trują siebie i swoich sąsiadów.
          2. Korzystaj z materiałów nadających się do recyklingu
          Warto na co dzień korzystać z rzeczy nadających się do ponownego przetworzenia, czyli recyklingu. Dzięki korzystaniu z takich materiałów ograniczamy obszary  wysypisk śmieci, a także zużywamy mniej energii elektrycznej, wody i surowców naturalnych.
          3. Ograniczaj zużycie energii elektrycznej
          Przede wszystkim powinniśmy wyłączać wszystkie niepotrzebne sprzęty z gniazdek. Każde urządzenie, nawet to pozostawione w stanie czuwania, pobiera energię elektryczną. Kupując nowe urządzenia powinniśmy zwrócić uwagę na klasę energooszczędności.
          4. Ograniczaj zużycie wody
          Kontrola zużywanej wody nie tylko pozwoli nam żyć ekologicznie, ale również pozytywnie wpłynie na domowy budżet
          5. Używaj produktów ekologicznych
          Ekologiczne produkty są nie tylko przyjazne środowisku, ale również naszemu zdrowiu.
          6. Utylizuj baterie
          Zużyte baterie, które trafią na tradycyjne wysypisko są zagrożeniem dla środowiska, gdyż zawierają szkodliwe substancje, takie jak ołów, rtęć i kadm. Dlatego też każdą baterię powinniśmy wrzucić  do specjalnych kontenerów znajdujących się np. w niektórych supermarketach.
          7. Używaj ekologicznych toreb
          Najlepiej wychodząc z domu na zakupy zabrać ze sobą ekologiczne torby, wielokrotnego użytku, które są bardziej przyjazne środowisku.

        • OPIS PROJEKTU – SPRAWOZDANIE „NA TROPIE MENONITÓW”

        •          Istotą projektu „Na tropie menonitów” było zespołowe wykonanie przez uczniów w określonym czasie wielu zadań powiązanych tematycznie. Zadania były wykonywane poza czasem lekcyjnym. Realizacja projektu, trwała od stycznia 2012 do marca 2012, była monitorowana i oceniana przez nauczyciela. Adresatami projektu byli młodzież i mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego. W projekcie uczestniczyły czteroosobowe zespoły pod nadzorem nauczyciela. Każdy zespół miał postawione przed sobą zadania. Uczestnicy projektu samodzielnie realizowali przedsięwzięcia poprzez wyszukiwanie informacji w tekstach literackich i historycznych, przeprowadzenie rozmów z twórcami kultury, fotografowanie, rysowanie, budowanie, udział w spotkaniach i wystawach. Źródłem informacji były książki historyczne, encyklopedie, filmy, wycieczki, zasoby Internetu, podręczniki, nauczyciele. Dzięki współpracy zespołowej młodzież samodzielnie docierała do informacji, oceniała ich wartość i stosownie je wykorzystała. Uczniowie mieli możliwość samodzielnie wystąpić w roli badaczy, „przestrzeni kulturowej, z którą są emocjonalnie związani – region”. Uczestnicy projektu brali udział w różnych formach pracy, które zmierzały do realizacji zadań:

          • Zorganizowano wycieczki – śladami menonitów do Czarża, Starogrodu, Błota, Chrystkowa i Chełmna.
          • Zebrano informacje na temat menonitów w Muzeum Etnograficznym w Toruniu.
          • Dla mieszkańców gminy i sąsiedzkich szkół zorganizowano wykłady połączone z wystawami „Na tropie menonitów” w Pałacu Nowym i w świetlicy wiejskiej w Ostromecku. Prelegentami byli p. K. Berndt i p. J. Świetlik.
          • Przeprowadzono wywiad z mieszkańcami Ostromecka na temat ich wiedzy o olędrach zamieszkujących tereny dolnej Wisły
          • Wykonano wzorcową chatę menonicką, biuletyn informacyjny, album, plakat, ścieżkę rowerową – śladami menonitów.
          • W postaci prezentacji multimedialnej przedstawiono kalendarium z mapą obszarów zajętych przez menonitów.
          • Całość projektu została uwieńczona inscenizacją teatralną, przygotowaniem strony internetowej i notatką w gazecie powiatowej. Wszystkie zwiedzane i badane miejsca zostały utrwalone na zdjęciach. Dzięki pracy nad projektem zaprezentowano własny region, jego walory oraz cechy wyróżniające. Ugruntowano poczucie tożsamości narodowej, tożsamości regionalnej. Zagłębiając się w źródła, poszukując informacji, pracując nad projektem, popularyzowano historię i dzieje menonitów w regionie kujawsko-pomorskim. Zadania wykonywane w trakcie realizacji projektu wynikały z treści programowych takich przedmiotów jak: j. polski, przyroda, informatyka, plastyka oraz edukacja regionalna – dziedzictwo kulturowe regionu. Stąd podziękowania dla wszystkich nauczycieli pracujących przy projekcie, dyrekcji szkoły, dla instytucji (Pałac w Ostromecku, Lokalna Grupa Działania Zakola Dolnej Wisły). Projekt jest realizowany w ramach Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Gimnazjalnych Projektów Edukacyjnych organizowanego przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

                                                                                                                                                         Szkolny Koordynator Projektu Edukacyjnego

                                                                                                                           Mirosława Otlewska

        • ZDJĘCIA Z KONKURSU

        • W zakładce "ALBUM FOTOGRAFICZNY"  w galerii ŚPIEWAJ Z NAMI znajduje się relacja fotograficzna z Powiatowego Przeglądu Piosenki, który odbył się w naszej szkole w sobotę 21 kwietnia 2012 r.

          Zdjęcia wykonała Magda Więckowska - uczennica kl. II gimnazjum.

        • POWIATOWY PRZEGLĄD PIOSENKI

        • PROTOKÓŁ IX POWIATOWEGO PRZEGLĄDU PIOSENKI „ŚPIEWAJ Z NAMI”

          VIII Powiatowy Przegląd Piosenki „Śpiewaj z nami” odbył się 21 kwietnia 2012 r. w Zespole Szkół w Ostromecku. Głównym organizatorem konkursu była Anna Grzybek- Korzeniewska.

          Skład jury:

          Lidia Gackowska – przewodnicząca

          Ewa Witkowska – Fanslau

          Stanisław Buś

          Werdykt jury:

          GRAND PRIX -  Miszmasz z ZS w Dobrczu

          Nagroda Dyrektora –  Natalia Kozioł SP Niemcz

          Nagroda Specjalna – Włóczanie ZS Borówno

          I m-ce – Marta Sciesińska Gimnazjum Ostromecko

          I m-ce – zespół Bella Voce

          II m-ce – Julia Pszeniczna ZS Dąbrowa Chełmińska

          II m-ce – Zespół wokalny  ZS Ostromecko

          III m-ce – Dominika Porazińska SP Białe Błota

          III m-ce – zespół Dąbrowitz ZS Dąbrowa Chełmińska

          wyróżnienie – zespół Sal Canto Salezjanie

          wyróżnienie – Blazing Grip ZS Wteln

          Jury wysłuchało 17 podmiotów wykonawczych i stwierdziło z zadowoleniem, że tegoroczne prezentacje stały na wysokim poziomie, szczególnie w warstwie wokalnej.
          W przyszłych edycjach konkursu należałoby, zdaniem jury ,zwrócić większą uwagę na zachowanie proporcji między warstwą wokalną utworu a akompaniamentem tak, by partia wokalna była bardziej wyeksponowana.

           

        • W PONIEDZIAŁEK POSIEDZENIE RADY RODZICÓW

        • Informujemy, że posiedzenie Rady Rodziców odbędzie się w poniedziałek  23 kwietnia 2012  o godz. 19.00 w budynku przy ul. Szkolnej 1.

          Program zebrania:

          1. Informacja o efektach pracy szkoły w roku szkolnym 2011/2012
          2. Informacja o obchodach Święta Flagi.
          3. Korekta w wykazie dni wolnych od zajęć lekcyjnych
          4. Wybór przedstawiciela Rady Rodziców do komisji przygotowującej nadanie szkole imienia.
          5. Informacja o stanie finansów Rady rodziców
          6. Sprawy różne

          Serdecznie zapraszamy osoby wchodzące w skład Rady Rodziców (po 1 osobie z klasy).

           

      • WOJEWÓDZKA GALA LAUREATÓW
        • WOJEWÓDZKA GALA LAUREATÓW

        • W środę 18 kwietnia w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy odbyła się gala laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Miło nam poinformować, że uczestniczył w gali nasz laureat wojewódzkiego konkursu matematycznego dla gimnazjalistów SZCZEPAN PANGOWSKI. Z rąk Kuratora Oświaty oraz Wojewody Kujawsko-Pomorskiego otrzymał on nagrodę oraz zaświadczenie o uzyskaniu tytułu laureata. Dzięki temu Szczepan zwolniony jest z pisania egzaminu w części matematyczno-przyrodniczej i ma prawo wybrać dowolną szkołę ponadgimnazjalną.

          Uhonorowano również nauczycieli, którzy przygotowywali laureatów do konkursu. Specjalne podziękowanie odebrała p. GRAŻYNA SZATKOWSKA - nauczyciel matematyki w naszej szkole.

          Składamy wielkie wyrazy uznania Szczepanowi i jego nauczycielce.

        • WYRÓŻNIENIE DLA BARTKA BACY

        • Organizatorzy międzynarodowego konkursu fizycznego LWIĄTKO ogłosili wyniki tegorocznych zmagań. Miło nam poinformować, że wśród osób, które otrzymały wyróżnienie znalazł się uczeń klasy I Gimnazjum w Ostromecku BARTŁOMIEJ BACA, który najlepiej napisał konkurs z 10 uczniów naszej szkoły.

          GRATULUJEMY BARTKOWI  i p. MAGDALENIE OLSZÓWCE.

        • PLASTYCZNY SUKCES KAROLINY NALAZEK

        • Protokół  konkursu plastycznego

          „Prawa dziecka w nauczaniu Jana Pawła II”

          Konkurs został zorganizowany przez Szkole Koło Caritas działające przy Szkole Podstawowej nr 11 w Toruniu pod patronatem ks. prałata Daniela Adamowicza Dyrektora Caritas Diecezji Toruńskiej.  Na konkurs wpłynęło 165 prac plastycznych.

          W dniu 16 kwietnia 2012 roku odbyło się posiedzenie jury konkursu, który obradował w składzie:

          1. Anna Pławińska – przewodnicząca – koordynator wolontariatu Caritas Diecezji Toruńskiej
          2. Gabriela Rumińska - metodyk
          3. Jolanta Okupska – plastyk
          4. Maria-Aldona Rzepińska – opiekun Szkolnego Koła Caritas

          Jury nagrodziło i wyróżniło prace plastyczne:

          Kategoria – oddziały przedszkolne

          1. Mikołaj Branicki – Szkoła Podstawowa nr 23 w Toruniu – opiekun p. Wiesława Kwiatkowska
          2. Adam Spiechowski – Szkoła Podstawowa nr 11 w Toruniu – opiekun p. Iwona Orzechowska

          Kategoria klas I-III szkoły podstawowe

          1. Magdalena Gruszka- Szkoła Podstawowa nr 5 w Toruniu – opiekun Iwona Wasilewska
          2. Marek Rauchfleisz – Katolicka Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego w Toruniu – opiekun Małgorzata Zielińska
          3. Julia Janczak - Maria Ernest – Szkoła Podstawowa nr 11 w Toruniu – opiekun Małgorzata Kaźmierkiewicz
          4. Aleksandra Blachowska – Szkoła Podstawowa w Łubiance – opiekun Grażyna Plaskiewicz
          5. Weronika Kwiatkowska - Zespół Szkół w Dębowej Łące – opiekun ks. Krzysztof Górski
          6. Maria Ernest – Szkoła Podstawowa nr 11 w Toruniu – opiekun Małgorzata Kaźmierkiewicz
          7. Oliwia Kapuścińska - Szkoła Podstawowa nr 5 w Toruniu – opiekun Iwona Wasilewska
          8. Oskar Czarnecki – Zespół Szkół w Dębowej Łące – opiekun ks. Krzysztof Górski
          9. Alicja Jędrzejewska - Katolicka Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego w Toruniu – opiekun Małgorzata Zielińska

          Kategoria klas IV-VI szkoły podstawowe

          1. Dominka Trzeciak – Szkoła Podstawowa w Sławkowie- opiekun p. Anita Dundelska
          2. Michał Kalinowski – Szkoła podstawowa nr 5 w Toruniu – opiekun p. Agnieszka Zydar, p. Alina Seweryn
          3. Jakub Cichoń – Szkoła Podstawowa w Wybczu –opiekun p. Krystyna Klimczak
          4. Natalia Dudziańska - Szkoła Podstawowa nr 11 w Toruniu – opiekun p. Małgorzata Kaźmierkiewicz
          5. Karolina Nalazek – Szkoła Podstawowa w Ostromecku – opiekun p. Janina Ściagow
          6. Michalina Baumgart – Szkoła Podstawowa w Kokocku – opiekun p. Mirosława Żmuda- Wojtuń, p. Irena Parfianowicz

          Kategoria klas I-III gimnazja

          1. Agata Cieślewicz – Gimnazjum w Łubiance – opiekun p. Grażyna Plaskiewicz
          2. Alicja Wojtuń – Zespół Szkół w Unisławiu Gimnazjum w Unisławiu – opiekun ks. Jacek Wróblewski
          3. Magdalena Sałek – Zespół Szkół w Dębowej Łące – opiekun ks. Krzysztof Górski

          Wręczenie nagród  odbędzie się w dniu 24 kwietnia 2012 roku o godz. 11.00 w Szkole Podstawowej nr 11 w Toruniu, ul. Gagarina 36.

          SKŁADAMY GRATULACJE KAROLINIE NALAZEK I P. JANINIE ŚCIAGOW.

           

           

           

        • LIST KURATORA OSWIATY DO GIMNAZJALISTÓW

        • W związku z egzaminami gimnazjalnymi, które niebawem będą zdawać uczniowie w całej Polsce, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty wystosował list do gimnazjalistów o następującej treści:

          Uczniowie trzeciej klasy gimnazjum,

          przed Wami nowy egzamin, nazwany już „małą maturą”. W dniach 24-26 kwietnia 2012 roku napisze go 23 563 trzecioklasistów naszego województwa. Wraz z Wami zdawać go będą Wasi Rodzice/Opiekunowie i Nauczyciele, gdyż jego wynik świadczyć będzie o efektach Waszej pracy, pracy szkoły i domu rodzinnego.

          Jesteście pierwszym rocznikiem, który od początku gimnazjum uczy się według nowego programu, którego celem jest wykształcenie umiejętności samodzielnego myślenia, kojarzenia faktów oraz argumentowania. Zamiast trzech arkuszy egzaminacyjnych rozwiążecie sześć testów: z języka polskiego, matematyki, języka nowożytnego oraz  historii, wiedzy o społeczeństwie i przyrody. Testy będą wymagały umiejętności czytania map i źródeł. Po raz pierwszy punkty z języka obcego będą brane pod uwagę przy rekrutacji do liceów i techników.

           

          Wyniki egzaminu gimnazjalnego umożliwią Wam dostanie się do wymarzonej szkoły ponadgimnazjalnej; maksymalnie 50% punktów kandydat otrzymuje za wyniki egzaminu gimnazjalnego oraz maksymalnie 50% za: oceny na świadectwie (z języka polskiego i trzech przedmiotów wskazanych przez szkołę), ukończenie gimnazjum z wyróżnieniem, szczególne osiągnięcia ucznia wymienione na świadectwie ukończenia gimnazjum. Forma rekrutacji do liceów, techników i zasadniczych szkół zawodowych zależy od organu prowadzącego szkołę, czyli władz miasta, powiatu. Informacje o sposobie naboru, wymaganych dokumentach możecie uzyskać od władz samorządowych, w szkołach — także w gimnazjum oraz na stronie Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy (zakładka: rekrutacja), natomiast na temat zmian programowych — na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji.

          Wielu z Was jest laureatami i finalistami ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych oraz laureatami konkursów organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, które zapewniają przyjęcie do szkoły niezależnie od stosowanych kryteriów. Finaliści konkursów organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty otrzymują dodatkowe punkty. Wykaz takich konkursów ogłoszony jest na stronie Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, można o nie zapytać również w szkole ponadgimnazjalnej lub w gimnazjum.

           

          Zmiany zachodzą również w szkolnictwie ponadgimnazjalnym. W zależności od rozwiązań przyjętych w szkole będziecie mogli wybrać przedmioty rozszerzone pod koniec nauki w klasie pierwszej w liceum i drugiej w technikum lub wybrać przedmioty nauczane w zakresie rozszerzonym w czasie rekrutacji do tych szkół. Nauka w zasadniczej szkole zawodowej trwać będzie trzy lata i obejmować będzie przedmioty ogólne na poziomie podstawowym i przedmioty zawodowe.

          Życzę Wam, by nowa formuła egzaminu okazała się przyjazna i umożliwiła wykazanie się posiadaną wiedzą i umiejętnościami. Zachowajcie spokój i otwartość umysłu, a wierzę, że potwierdzą się wyniki badań specjalistów z Instytutu Badań Edukacyjnych, które wskazują, że „uczniowie nabrali śmiałości i nie boją się myśleć”.

          Kujawsko-Pomorski

          Kurator Oświaty

          Anna Łukaszewska

      • Mistrzostwa Gminy w Piłce Nożnej Dziewcząt
        • Mistrzostwa Gminy w Piłce Nożnej Dziewcząt

        • W poniedziałek o godz. 13:00 wyjazd na zawody do Dąbrowy Chełmińskiej. Proszę niżej wymienione uczennice o zabranie stroju sportowego i zgody rodziców na wyjazd na zawody.

          SP: Lewandowska A., Cesak N., Kuter W., Grygiel S., Sciesińska O., Bednarek S., Stawicka M., Sikora M., Breyer D., Pietrakowska M., Starobrat A.,

          Gimnazjum: Jędrzejewska K., Magdzińska J., Szmelter P., Gębka D., Sciesińska M., Szmelter S., Zamorowska O., Krzywińska K.

                                                                               Do zobaczenia w poniedziałek K. Wesołowska

           

        • BĘDZIE CHODNIK DO SZKOŁY

        • W poniedziałek ruszą prace związane z budową nowego chodnika łączącego plac przy pałacu z budynkiem szkolnym przy ul. Bydgoskiej 7 (przedszkole i klasy I-III). Do budowy użyta zostanie kostka, która została odzyskana z remontu drogi wojewódzkiej 551 biegnącej przez Ostromecko. Prace wykonane zostaną na koszt Urzędu Gminy w Dąbrowie Chełmińskiej, pomogą też pracownicy szkoły.

          PROSIMY OSOBY, KTÓRE DOWOŻĄ SWOJE DZIECI SAMOCHODEM, ABY OGRANICZYŁY WJAZD NA TEREN BUDOWY. SUGERUJEMY, ABY PODJECHAĆ POD SZKOŁĘ OD STRONY NOWEGO WJAZDU NA NOWY PARKING PAŁACOWY (OD STRONY PARKU.

  • Galeria zdjęć

      brak danych
    • Kontakty

      • Zespół Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku
      • (52) 3817625, 533 013 731 (ul. Szkolna 1) - dyrektor, sekretariat kl. IV-VIII SP
        (52) 3817695 (ul. Bydgoska 7) - oddziały przedszkolne, klasy I-III;
      • ul. Szkolna 1, OSTROMECKO,
        86-070 Dąbrowa Chełmińska
        e-mail: s.ostromecko@poczta.szkolna.net
        NIP: 5542723217


        Poland
      • Elektroniczna Skrzynka Podawcza Zespołu Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku
        /ZSOSTROMECKO/SkrytkaESP
    • Logowanie