• Ćwiczę dużo i dokładnie, bo chcę mówić bardzo ładnie - zajęcia logopedyczne w przedszkolu

• Przedszkolaki z Ostromecka  uczestniczą w cotygodniowych, grupowych zajęciach logopedycznych. Potrafią naśladować wiele ćwiczeń z zakresu gimnastyki buzi i języka, wykonują ćwiczenia oddechowe i słuchu fonematycznego. Znają dziecięce masażyki, które mogą wykorzystać w zabawie z rodzicami i opiekunami. Wszystko to sprzyja doskonaleniu ich rozwoju mowy i języka. Zapraszamy do fotoleracji.

Z. Morgut, B. Wojtyszyn

• FINAŁ MIESIĄCA WŁOSKIEGO

• Dnia 27 stycznia spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, by podsumować Miesiąc Włoski, w ramach którego odbyło się szereg ciekawych zajęć o Włoszech, lekcja pieczenia pizzy dla najmłodszych oraz pierwsza część cyklu zajęć o baśniach europejskich w bibliotece szkolnej. Podczas finalu, ogłoszono wyniki konkursów na najpiękniejszą maskę karnawałową, na zdjęcie klasowe nawiązujące do Włoch oraz odbył się konkurs wiedzy o tym kraju. W sumie z puli funduszy przeznaczonych na realizację programu Erasmus+, nagrodzono 75 uczniów naszej szkoły - upominkami były karty podarunkowe do Empika, artykuły plastyczne, breloczki z laserem oraz słodycze. Kroordynator projektu wręczył dyplomy dla uczniów i podziękowania dla najbardziej zaangażowanych nauczycieli. Kolejny miesiąc tematyczny juz wkrótce - w marcu przybliżymy uczniom zieloną wyspę, czyli Irlandię. Ponizej znajdują się nagrodzone zdjęcia klasowe. Uczniowie wyróżnieni, a nieobecni w szkole podczas gali, otrzymaja upominki w pierwszym tygodniu po feriach.

• WOŚP 6009,70 ZŁOTYCH + 20 EURO :)

• W ten zimny, śnieżny dzień nasi WOLONTARIUSZE spisali się na medal.

Łącznie zebrali 6009,70 złotych i 20 euro.

Raz jeszcze dziękuję za zaangażowanie, postawę i determinację.

Lenka,Zuzia, Claudia, Maja, Natalia, Amelka, Mateusz, Madzia i Olka ,,chapeau bas".

Podziękowania także dla osób, które cały dzień wspierały naszych wolontariuszy rodzicom, dziadkom, rodzieństwu oraz Olce R.

DO ZOBACZENIA za rok!!!

• Nasi Wolontariusze już gotowi!

• Za dwa dni  31. Finał WOŚP z naszej szkoły dziewięcioro uczniów będzie kwestowało w poszczególnych wsiach. Należy też wspomnieć, iż to jedyni oficjalnie zgłoszeni Wolontariusze przez Sztab Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Dąbrowie Chełmińskiej.

W Ostromecku spotkamy najmłodszą wolontariuszkę Lenę Witkowską z siostrą Zuzanną i jak zawsze zaangażowaną Maję Puczyńską.

Na Zabaście i w Boluminiku zbierać będzie Madzia Rutkowska. W Nowym Dworze wypatrujcie Natalki Chechla z Amelką Mirynowską. Jeśli pojedziecie do Czarża tam napotkacie Mateusza Marchlika,a Dąbrowie Chełmińskiej zbierać będą Claudia Stępak z naszą absolwentą Olką Kowalską.

Będzie się działo !!!

• Włoski Miesiąc

• W ramach promowania programu Erasmus+ oraz Miesiąca Włoskiego na zajęciach indywidualnych przeprowadzone zostały zajęcia pt. Włochy - utrwalenie wiadomości.

Uczennice zapoznały się z prezentacją o Włoszech, przypomniały najważniejsze miejsca i zabytki, słuchały ciekawostek o Włoszech, rozwiązywały quiz wiedzy, a nawet pod nadzorem nauczyciela przeprowadziły eksperyment chemiczny nawiązujący do wulkanu Etny we Włoszech.  Bawiły sie przy tym znakomicie, poznając kulturę i geografię tego europejskiego kraju.

Monika Myszkiewicz-Ryńska

• Bookcrossing w szkolnej bibliotece

• Drodzy Uczniowie,

zapraszam do udziału w akcji UWALNIANIA KSIĄŻEK. To znana na całym świecie idea mająca na celu rozpowszechnianie czytelnictwa. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (pociąg, autobus, park, wybrany sklep, kawiarnia itp.), jak również w miejscach w tym celu przygotowanych - półkach, stoiskach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Właśnie taka półka znajduje się w naszej bibliotece. Książkę pozostawioną w takim miejscu przez jedną osobę może wziąć ktokolwiek inny, kto potem umieści ją być może zupełnie gdzie indziej. Można również przynieść swoją książkę i położyć ją na bookcrossingowej półce.

Zachęcam całą naszą społeczność szkolną do udziału w kolejnej akcji popularyzującej czytelnictwo🙂

• PODAJ MYDŁO......KUP PAN SZCZOTKĘ

• Drodzy Państwo!

Zachęcamy do udziału w zbiórce zorganizowanej w naszej szkole dla dzieci zamieszkujących najuboższe tereny Afryki.

Zbieramy mydło w kostce, pasty i szczoteczki do zębów. Dary można pozostawić w dużej szkole, małej szkole oraz w szkolnej bibliotece. Serdecznie zachęcamy do udziału.

Pamiętajmy dobro zawsze wraca.

Z góry dziękujemy!

Organizatorzy zbiórki

Joanna Niedbalska

Kinga Gesing

• Kangur Matematyczny

• Dnia 16 marca o godzinie 9:00 odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny.
          Zapisów można dokonać do dnia 27 stycznia u nauczycieli matematyki, a w klasach 2 i 3 u wychowawców.
          W bieżącym roku wpisowe na konkurs to 14zł.

• Wyjazd na łyżwy

• Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów z klas IV – VIII na wycieczkę na lodowisko Torbyd w Bydgoszczy. Wyjazd odbędzie się w czwartek 26 stycznia. Koszt wycieczki wynosi 50 zł., a dla uczniów posiadających własne łyżwy 38 zł. Uczniom, którzy nie najlepiej radzą sobie na lodzie będą pomagać nauczyciele i specjalnie przystosowane do tego misie:) Niech to będzie wspaniały początek nadchodzących dużymi krokami ferii zimowych. Szczegółowych informacji udzielają przedstawiciele samorządu uczniowskiego.

• Erasmus+ w bibliotece

• Miesiąc tematyczny w ramach projektu Erasmus+ rozpoczęty🙂

Zapraszamy do biblioteki po książki włoskich autorów i o tematyce włoskiej.

Już niedługo rozpoczynamy realizację projektu "Szlakiem europejskich baśni".

Zaprosimy uczniów w zaczarowaną podróż po Unii Europejskiej, podczas której poznamy skarby ludów i narodów.