Od 20 sierpnia na Malcie przebywają dwie nauczycielki z naszej szkoły - p. Zenona Morgut i p. Karolina Jelonek. Obie, wraz z uczestnikami z Włoch, Brazylii i Kolumbii, uczestniczą w kursie doskonalącym znajomość języka angielskiego pod czujnym okiem doświadczonych lektorów. W wolnych chwilach zwiedzają zabytki i podziwiają atrakcje przyrodnicze Malty, w tym sąsiednich wysp - Gozo i Comino. Stolica Malty - Valetta - zachwyca piękną Fontanną Trytona, budynkami w kolorze piaskowca, licznymi katedrami i błękitną mariną. Program Erasmus+ umożliwia nauczycielom nawiązanie międzynarodowych kontaktów w celu rozwijania dalszej współpracy między szkołami z różnych zakątków świata. Nasza szkoła jest jedną z wielu, która korzysta z szans, jakie daje ten program.
Kurs językowy na Malcie
- 8
"Wszyscy są, witam Was" - zajęcia adaptacyjne dla Delfinków
W ostatni poniedziałek sierpnia w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia adaptacyjne dla najmłodszych przedszkolaków. Dzieci wraz z Rodzicami tańczyły, śpiewały, bawiły się, stemplowały i wydzierały – przez co salę ozdobiły piękne delfiny! Poznawaliśmy swoje imiona, wybieraliśmy morskie znaczki, zwiedziliśmy przedszkole. Rodzice - oprócz tego, że mieli okazję zobaczyć salę, w której na co dzień już od przyszłego tygodnia będą dobrze bawić się ich dzieci - też dostali swoje zadanie, z którego dobrze się wywiązali.
Rodzicu!
Pamiętaj:
1. przyprowadzając dziecko, unikaj pośpiechu.
2. pozwól dziecku zabrać do przedszkola ulubioną przytulankę lub inną zabawkę (którą niełatwo zepsuć).
3. wyposaż dziecko w dodatkowe ubranka na przebranie (2-3 komplety) - worek powieś w szatni, podpisz, pokaż dziecku worek, by umiało go rozpoznać.
4. nie przeciągaj nadmiernie pożegnania w szatni, pomóż dziecku rozebrać się, pocałuj je, odprowadź do sali i przekaż pod opiekę nauczycielce! Obdarzaj personel przedszkola zaufaniem.
5. nie daj sobą manipulować. Nie zabieraj z powrotem do domu „rozhisteryzowanego” dziecka z szatni, spod drzwi sali. Lepiej wrócić po dwóch, trzech godzinach i w porozumieniu z wychowawcami, jeśli to jeszcze będzie konieczne, odebrać dziecko, niż „poddać się” od razu.
6. mów pozytywnie o przedszkolu, buduj zaufanie do personelu przedszkola, rozmawiaj z maluchem o przedszkolu. Rozbudzaj ciekawość, wręcz prowokuj radosne oczekiwanie na pobyt w przedszkolu.
7. postaraj się stopniowo wydłużać pobyt dziecka w przedszkolu. Jeśli masz taką możliwość - staraj się na początku przyprowadzać dziecko do przedszkola najpóźniej jak to możliwe i odbierać jak najwcześniej, pamiętając o czytelnych dla dziecka komunikatach: „Przyjdę po ciebie po obiedzie”, „Przyjdę, jak będziecie się bawić na podwórku”, a nie mówić: „Przyjdę po ciebie niedługo”.
8. towarzysz swojemu dziecku w jego emocjach, nazywaj je i akceptuj.
9. nie oszukuj swojego dziecka; ono musi wiedzieć, że idzie do przedszkola, a nie do sklepu, oraz że spędzi tam dłuższy czas, a nie krótką chwilę.
10. musisz się przygotować na to, że przerwa na weekend lub choroba to zaczynanie od początku.
11. staraj się rozmawiać o przedszkolu, pytając o konkrety: „Widziałem w waszej sali wóz strażacki, bawiłeś się nim?”, „Koło kogo siedziałeś przy obiedzie?"
12. chwal swoje dziecko jak najczęściej za każdy drobny sukces, np. za pięknie wykonany rysunek w przedszkolu! Częściej niż zwykle przytulaj je, okazuj miłość, ale nie nagradzaj kupując kolejną zabawkę czy słodycze.
13. w obecności dziecka lub kiedy może ono słyszeć (rozmowy telefoniczne z dziadkami, koleżankami), nie mów o trudnościach w przedszkolu lub swoich negatywnych ocenach placówki, lecz akcentuj to, co krok po kroku się udaje i co jest pozytywne.
14. żegnaj i witaj swoje dziecko zawsze z uśmiechem!
15. w sprawach jedzenia nie decyduj za dziecko, np. "Proszę nie dawać mojemu dziecku zupy, sera, itd., bo nie lubi". Jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań lekarskich dotyczących danej potrawy, spróbuj zachęcić do jej zjadania.
16. przypomnij osobie, która będzie odbierać dziecko, by miała przy sobie dowód osobisty.
Do zobaczenia 4.września!
Zabieramy: wygodne kapcie na pobyt w przedszkolu (nie mogą być laczki), podpisany worek z ubrankami na przebranie (zostawiamy w szatni), pudełko chusteczek, kocyk i poduszkę (dla dzieci, które pozostają na odpoczynek (po g. 12.30)), przytulankę.
Barbara Wróblewska
INFOMACJE DLA RODZICÓW PRZEDSZKOLAKÓW
4 września rozpoczynamy NOWY ROK PRZEDSZKOLNY 2023/2024.
Dzieci przyprowadzamy zgodnie z zadeklarowanymi godzinami (nie później niż do 8:45)
Sale poszczególnych grup:
3-latki sala delfinków
4-latki sala jeżyków
5-latki sala tygrysków
6-latki sala nr 1 (na parterze)
Wychowawcy grup:
Barbara Wróblewska 3-latki
Julia Radomska 4-latki
Monika Wadych 5-latki
Emilia Antczak 6-latki
Prosimy pamiętać o ubuwiu zmienym dla dzieci i niewchodzeniu do sal!
Pozostałe informacje:
-
opłaty za przedszkole do 15-stego każdego miesiąca,
-
po informacje o wysokości opłat zgłaszamy się do p. intendentki w godzinach 6:00-14:00,
-
nieobecność dziecka zgłaszamy telefonicznie lub osobiscie p. intendentce.
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod nr telefonu: 523817695
Życzymy wszystkim wspaniałego roku !!!
-
Erasmus+
SIATKÓWKA
ERASMUS + CYPR 26/06/2023 - 07/07/2023
- 40
Rozwój intelektulny człowieka stanowi ważny aspekt w jego egzystencji. Poprzez podróże i doświadczenia kształtujemy siebie i ludzi wokół nas. Odwiedzanie nowych obcojęzycznych krajów buduje naszą pewność w rozwoju języka, którego nie używamy na co dzień. Program Erasmus + umożliwił nam pokonanie niepewności w posługiwaniu się językiem angielskim, poznanie nowych osób również pragnących rozwoju oraz zapewnił niezapomnianą podróż. Przebywając na Cyprze oraz uczestnicząc w zorganizownych lekcjach udało nam się dostrzec piękno istniejące w tym kraju i zapomnieć o wszystkich zwątpieniach, które towarzyszyły nam na początku podróży. Cypr zauroczył nas swoją bogatą historią, która jest wpisana w krajobraz tego podzielonego państwa. Możliwość ujrzenia zabytków i widoków, które niesie ten niesamowity kraj było okazją, aby wyjść ze strefy komfortu i otworzyć się na nowe przeżycia. I to właśnie one dały nam szansę, aby moć dalej się rowijać i nigdy nie mowić sobie, że coś jest niemożliwe. Z tego powodu warto korzystać ze wszystkich okazji, które dają nam szansę na dalszy rozwój.
" Rozpocznij tam gdzie jesteś. Wykorzytaj to, co masz. Zrób to co możesz" A. Asche
Pozdrawiamy
Dyrektor szkoły Beata Prietz i Sekretarz szkoły Kinga Kowalska
Zajęcia adaptacyjne
Zajęcia adaptacyjne dla najmłodzszych przedszkolaków wraz z Rodzicami odbędą się dnia 28.08.2023 r. (poniedziałek) o g. 16.00 w budynku przedszkola przy ul. Bydgoskiej 7 (I piętro).
Na spotkanie zabieramy obuwie zmienne.
Zapraszam.
Barbara Wróblewska
Od września SIATKÓWKA w Ostromecku zapisy już trwają!!!!
Wyprawka dla ucznia klasy pierwszej
- zeszyty 16-kartkowe: w 3 linie i w kratkę (bez marginesów) – kilka sztuk.
- teczka na gumkę w plecaku ucznia
- 2 bloki techniczne białe A4
- 2 bloki techniczne kolorowe A4 (proszę zwrócić uwagę na jakość kolorów)
- 2 bloki rysunkowe białe
- papier kolorowy – wycinanka
- farby plakatowe Astra – 12 kolorów, 2 pędzle (grubszy i cienki) , kubeczek
- plastelina
- piórnik rozkładany (jednokomorowy lub dwukomorowy)
- 2 miękkie ołówki ( uczeń pisze w szkole wyłącznie ołówkiem)
- gumka (proszę sprawdzić czy lekko i dobrze zmazuje)
- kredki ołówkowe miękkie, grube
- temperówka z pojemnikiem
- klej w sztyfcie
- nożyczki (proszę sprawdzić czy dziecko potrafi nimi ciąć, linijka 10 -15 cm do piórnika (dla dzieci leworęcznych dostosowane nożyczki i linijka)
Strój na wychowanie fizyczne – worek – biała koszulka bez napisów, ciemne spodenki oraz obuwie koniecznie na białych gumowych spodach.
Worek i obuwie do przebrania w szkole.
Proszę o podpisanie wyłącznie: farb, plasteliny, papieru kolorowego i teczki ucznia.
Warto zaopatrzyć ucznia w tornister, nie plecak. Tornister powinien być usztywniony, jest wówczas zdecydowanie lepszy dla kręgosłupa, zeszyty i książki nie będą miały pozaginanych rogów, a przegródki ułatwią dziecku organizację. Warto zwrócić uwagę czy tornister jest lekki, oraz czy ma atesty i pozytywną opinię. Tornistry na kółkach bardzo utrudniają dzieciom poruszanie się w szatni, na korytarzach czy podczas przejścia do świetlicy.
Miłych wakacji i do zobaczenia w szkole.
Od dnia 17.07.2023 szkoła będzie nieczynna. Wszelkie sprawy można zgłaszać kontaktując się pod numerem 533 013 731 lub przez adres mailowy s.ostromecko@poczta.szkolna.net
Zerówka - wyprawka
- kapcie na zmianę w worku,
- plecak ( mały),
- śniadaniówka,
- opakowanie chusteczek nawilżonych,
- pudełko chusteczek higienicznych wyciąganych,
- ryza papieru A4,
- piórnik z wyposażeniem ( miękkie ołówki 2x, kredki ołówkowe, nożyczki, temperówka, gumka, linijka 10 cm),
- komplet flamastrów,
- blok techniczny biały A4 - 2 sztuki,
- blok techniczny kolorowy A4 - 2 sztuki,
- wycinanki A4 - 2 sztuki,
- plastelina,
- klej w sztyfcie - 2x,
- farby plakatowe (12 kolorów),
- pędzelki różnej grubości 3 sztuki,
- zeszyt w kratkę A4,
- zeszyt w kratkę A5 - 2 sztuki,
- patyczki do liczenia.
Bardzo proszę podpisać wszystkie rzeczy.
Do zobaczenia 4 września !
Emilia Antczak
Zakończenie nauki w roku szkolnym 2022/2023
Nowa galeria Zakończenie nauki w roku szkolnym 2022/2023 została dodana do albumu fotograficznego
22W dniu 23 czerwca br. odbyło się uroczyste zakończenie nauki w roku szkolnym 2022/2023.
Zdjęcia wykonano aparatem Canon pozyskanym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
Komputer za pomocą którego wyświetlono prezentację w czasie uroczystości pozyskano w ramach projektu Laboratoria Przyszłości #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
Wakacje
Sekretariat szkoły nieczynny od 26.06.2023 - 10.07.2023
DZIEŃ ZDROWIA
W dzień przed zakończeniem roku szkolnego, w naszej szkole obchodzono "Dzień Zdrowia", który miał na celu zachęcić wszystkich do zdrowych nawyków żywieniowych połączonych z aktywnością fizyczną. W tym dniu nie zabrakło wielu atrakcji. Od samego rana pod czujnym okiem wychowawców uczniowie zjedli wspólne zdrowe śniadanie, a następnie odbyła się degustacja owoców, które ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, za co serdecznie dziękujemy:)
Kolejno uczniowie mogli skorzystać z wielu zajęć poprowadzonych przez zaproszonych gości, dlatego szczególnie dziękujemy p. Natalii Kondziela, p. Justynie Bronka, p. Patrykowi Martas, p. Jackowi Sztubeckiemu oraz Straży Pożarnej z Gzina za poświęcony czas. Mamy nadzieję, że udział uczniów w dzisiejszych zajęciach, pogadankach pozwoli jeszcze bardziej zrozumieć jak ważne jest nasze zdrowie i bezpieczeństwo.
W trakcie tego wydarzenia został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Dbam o Zdrowie” uczniowie, którzy zostali nagrodzeni dyplomem oraz upominkami, to: Aleksandra Mosakowska, Judyta Serwińska, Lena Brąszkiewicz, Michał Pobutkiewicz, Kaja Drążyk, Vanessa Przybylska oraz Franciszek Tymiński.
Zwycięzcom GRATULUJEMY!
Dziękuję wszystkim uczniom, nauczycielom, wychowawcom, pracownikom szkoły a także naszym Wolontariuszom za wspólnie spędzony czas, a przede wszystkim za pomoc w organizacji akcji.
Pedagog szkolny: Zenona Morgut
Poniżej fotorelacja z wydarzenia.
58
Podsumowanie akcji Szkoła Pełna Talentów
Podczas Dnia Zdrowia przekazane zostały na ręce naszych przesympatycznych nauczycieli wychowania fizycznego nagrody za udział w akcji Szkoła Pełna Talentów.
To dzięki zaangażowaniu rodziców, uczniów, nauczycieli- wszystkich sympatków szkoły otrzymaliśmy zestaw 10 piłek do siatkówki oraz kuferek pełen instrumentów muzycznych.
Dziękujemy i po raz kolejny sprawdza się powiedzenie, że w zespole jest siła !
Zakończenie nauki w roku szkolnym 2022/2023
W piątek, 23 czerwca odbędzie się uroczyste zakończenie nauki w roku szkolnym 2022/2023.
Harmonogram dnia:
- poranny autobus zgodnie z planem
- 8:15-9:00 Msza św. w kościele parafialnym
- uroczysta akademia (sala gimnastyczna)
- spotkania nauczycieli wychowawców z klasami w salach lekcyjnych
- 10:30 odwóz dzieci autobusem szkolnym (jedyny w tym dniu)
Galeria zdjęć
brak danych