Pierwszy dzień pobytu w Grecji był pełen emocji i wrażeń. Uczniowie naszej szkoły odbyli lot samolotem, dla znacznej części pierwszy w życiu, by dotrzeć do Salonik w celu realizacji projektu Erasmus+. Pogoda dopisała, więc pobyt rozpoczęliśmy od zwiedzania głównych zabytków miasta i spaceru nad Zatoką Salonicką. Zbiory zgromadzone w Muzeum Archeologicznym przybliżyły nam historię drugiego co do wielkości miasta Grecji. Do Salonik jeszcze wrócimy - bez bagaży i pośpiechu. W hotelu w miejscowości Giannitsa, gdzie jesteśmy zakwaterowani, spotkała nas miła niespodzianka - po ciepłej kolacji odwiedziła nas pani nauczycielka języka angielskiego Kyriaki Apostolidou z zaprzyjaźnionej szkoły wraz z dyrektorem. By uczniowie nie czuli się jak na wakacjach, oficjalnie zaprosili nas na jutrzejsze zajęcia i zwiedzanie szkoły.
Witajcie Saloniki
- 6
Targi Edukacyjne w Zespole Szkół im. C. Kamińskiego w Dąbrowie Chełmińskiej
Ósmoklasiści coraz poważniej i intensywniej myślą o swojej przyszłości, dlatego wzięli dziś udział w IV Targach Edukacyjnych zorganizowanych w Zespole Szkół im. C. Kamińskiego w Dąbrowie Chełmińskiej. Do zaprzyjaźnionej placówki wybrali się pod opieką wychowawczyni oraz pani pedagog. Na miejscu czekała na nich bogata i atrakcyjnie zaprezentowana oferta bydgoskich szkół średnich. Uczniowie dowiedzieli się między innymi, że rekrutacja do placówek niepublicznych już się rozpoczęła. Do kontynuowania nauki zapraszały zarówno licea, technika jak i szkoły branżowe I i II stopnia. Każdy mógł się dowiedzieć, jakie popularne, ale też nowe profile zawodowe i kierunki kształcenia można będzie w nich znaleźć w roku szkolnym 2025/26.
Szkoły oferowały nie tylko ciekawe specjalizacje, lecz obiecywały też systemy stypendialne, możliwość udziału w programie Erasmus +, bogactwo kół zainteresowań, zajęć sportowych, wycieczki i przyjazną atmosferę.
Wśród atrakcyjnych zawodów, do których można się w nich przygotować, są między innymi: dekarz, biznesmen, stylista, fotograf, weterynarz, hodowca koni, elektryk, technik chłodnictwa i klimatyzacji, mechanik, mechatronik, technik kryminalistyki, kosmetolog, ale też złotnik, a nawet szkutnik.
Każdy z uczniów, który potrzebuje jeszcze pomocy w podjęciu właściwej decyzji dotyczącej przyszłej edukacji, może oczywiście liczyć na wsparcie pani pedagog Zenony Morgut, która jest jednocześnie doradcą zawodowym w naszej szkole.
Iwona Sikora
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
Informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 14-16 kwietnia, tuż przed wiosenną przerwą świąteczną. Klasy 1-3 udadzą się do Kościoła parafialnego w Ostromecku na trzeciej godzinie lekcyjnej, natomiast klasy 4-8 na czwartej godzinie lekcyjnej. Pozostałe zajęcia odbędą się bez zmian, według obowiązującego planu lekcji. Dzieci, które nie uczęszczaja na religię zostaną na ten czas objęte opieką w szkole lub w świetlicy szkolnej. Wiosenna przerwa świąteczna (17-22 kwietnia) jest czasem wolnym od nauki szkolnej dla uczniów szkoły podstawowej.
Pożegnanie z Porto
Kurs w Porto zakończył się w piątek, a jego uczestniczki bezpiecznie wróciły do codziennych zajęć. Pozostały wspomnienia i przekonanie, że podróże kształcą oraz że warto poznawać nowych ludzi i uczyć się przez całe życie. Już jutro podróż do Grecji rozpocznie czternastu uczniów z klas 5-6 wraz z opiekunami. Życzymy im niezapomnianych wrażeń z realizacji projektu Erasmus+.
Latające domy, samoloty i pojazdy przyszłości czyli zbiórka klocków LEGO w świetlicy.
- 30
Nie wszyscy pewnie wiedzą, że w świetlicy szkolnej rozwijają się przyszli inżynierowie i architekci. To miejsce, gdzie dzieci z zaangażowaniem budują z klocków LEGO, rozwijając kreatywność, wyobraźnię i zdolności manualne.
Budowanie z klocków LEGO nie tylko pobudza kreatywność, ale także poprawia koordynację wzrokowo-ruchową i uczy dzieci współpracy.
Składanie modeli według instrukcji jest proste, ale stworzenie czegoś samemu od podstaw to prawdziwe wyzwanie. Chcielibyśmy, aby dzieci mogły dalej rozwijać swoje umiejętności, dlatego ogłaszamy zbiórkę klocków LEGO. Im więcej klocków LEGO, tym dzieci będą miały większe możliwości konstrukcyjne.
Jeśli masz zbędne klocki lub niekompletne zestawy, które tylko kurzą się w szafie, przynieś je do świetlicy lub włóż do kartonu obok sekretariatu. Nasi mali konstruktorzy będą bardzo wdzięczni za każdy nowy element do budowy! :)
Dziękujemy za każde wsparcie!
Zespół świetlicy szkolnej
SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU DLA DZIECI Z ONKOLOGII
Zakończyliśmy zbiórkę produktów dla dzieci z onkologii!
Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w tę piękną inicjatywę. Uczniowie klas 1-3
oraz dzieci ze świetlicy przygotowały wzruszające kartki dla małych wojowników 🎨💌.Lenka Muchewicz i Marcel Chorzępa ze Szkolnego Klubu Wolontariatu stworzyli także wyjątkowe kartki dla rodziców chorych dzieci, pełne ciepłych życzeń i wsparcia.
Wierzymy, że te drobne gesty – słodkie zajączki, kolorowe jajeczka czy owocowe kisielki – choć na chwilę poprawią nastrój i dodadzą otuchy. Razem łatwiej przejść przez ten trudny czas! Dziękujemy za Wasze wielkie serca ❤️🐣
Erasmus+ blog
Grupowa mobilność uczniowska tuż tuż ...
Już za tydzień nastąpi długo wyczekiwany moment - po raz pierwszy w historii szkoły grupa uczniów pokona dystans niemal 2000 km, by pod opieką nauczycieli udać się samolotem do zaprzyjaźnionej szkoły w Grecji. Wczoraj połączyliśmy się z uczniami oraz z nauczycielką języka angielskiego - panią Kyriaki Apostolidou, by poprzez aplikację Zoom poznać się lepiej przed spotkaniem "na żywo". Lot na trasie Poznań - Saloniki potrwa około 2 godzin i 15 minut. Po dotarciu na miejsce uczniowie będą wspólnie z rówieśnikami z Grecji realizować projekt o tematyce ekologicznej oraz doskonalić umiejętność porozumiewania się w języku angielskim. Czas po zajęciach przeznaczymy na zwiedzanie. Przygotowania nabierają tempa - dzieci ćwiczą poloneza oraz belgijkę, a także wykonują prezentacje w języku angielskim m.in. o naszym kraju i szkole.
Szkolny koordynator programu Erasmus+: Agnieszka Gapińska
X Szkolny Konkurs Poprawnej Polszczyzny, czyli finał "Miesiąca z językiem polskim"
27 marca br. miał miejsce finał „Miesiąca z językiem polskim”. Projekt ten rozpoczął się w lutym, kiedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Przez cały ten miesiąc odbywały się zajęcia związane z poprawnością językową. Były one prowadzane w bibliotece szkolnej, świetlicy szkolnej oraz na lekcjach języka polskiego, czy kołach polonistycznych.
W ramach „Miesiąca z językiem polskim” został zorganizowany w klasach 4-8 Szkolny Konkurs Ortograficzny. Oto jego wyniki:
- miejsce Helena Michalczyk (kl. 7b)
- miejsce Kaja Drążyk (kl. 5)
- miejsce Zuzanna Tomczyńska (kl. 8) i Kajetan Ociński (kl. 6a)
Dzisiaj, 27 marca, odbył się X Szkolny Konkurs Poprawnej Polszczyzny, podczas którego trzyosobowe drużyny z każdej klasy rywalizowały ze sobą, mierząc się z poprawnością językową, związkami frazeologicznymi oraz znakami diakrytycznymi.
Zwycięzcami zostali uczniowie kl. 7b- Helena Michalczyk, Julia Zakórzewska oraz Filip Jarecki.
Bardzo dobrze poradziły sobie pozostałe drużyny w składzie:
Kl. 4- Julia Góra, Maja Libera, Marcel Chorzępa
Kl. 5- Kaja Drążyk, Zuzanna Grygiel, Vanessa Przybylska
Kl. 6a- Wojtek Bartkowski, Adrian Górski, Kajetan Ociński
Kl. 6b- Lena Góra, Patrycja Wadych, Franek Tymiński
Kl. 7a- Zuzanna Ceglarska, Liwia Robaszkiewicz, Blanka Wysocka
Kl. 8- Natalia Chechla, Zuzanna Tomczyńska, Adam Zakórzewski
Gratulujemy zwycięzcom obu konkursów oraz wszystkim uczniom biorącym udział w X Szkolnym Konkursie Poprawnej Polszczyzny!
Dziękujemy za wsparcie Radzie Rodziców, która ufundowała nagrody dla uczestników polonistycznych potyczek.
Hanna German, Iwona Sikora, Beata Adamiec, Aleksandra Małachowska
2
Praca Gabrysi w Pałacu Prezydenckim!
We wtorek, 25 marca, panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Czemlewie, wraz z wójtem Gminy Dąbrowa Chełmińska Radosławem Ciechackim oraz delegacją z Urzędu Gminy Dąbrowa Chełmińska, miały zaszczyt gościć w Pałacu Prezydenckim na zaproszenie Pierwszej Damy, Agaty Kornhauser-Dudy.
Zaproszenie było wyróżnieniem za sukcesy w Konkursie dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP, organizowanym przez Kancelarię Prezydenta RP. Panie z KGW w Czemlewie w 2022 roku zdobyły tytuł finalisty, a w 2024 roku ponownie znalazły się w gronie finalistów, zdobywając dodatkowe wyróżnienie.
W ramach podziękowania za gościnność, członkinie KGW wręczyły Pierwszej Damie wyjątkowy upominek – szkic Pałacu Nowego w Ostromecku, wykonany przez naszą uzdolnioną uczennicę, Gabrielę Majewską z klasy 6A. Do prezentu dołączone zostały pozdrowienia od uczniów Zespołu Szkół w Ostromecku. Upominek został przyjęty z dużym uznaniem i radością przez Pierwszą Damę, a my mamy nadzieję, że znajdzie on honorowe miejsce w Pałacu Prezydenckim.
Gratulujemy paniom z KGW w Czemlewie oraz dziękujemy Gabrieli za wspaniałą pracę, która promuje naszą Gminę.
Drzwi Otwarte w Zespole Szkół w Unisławiu
W środę 26.03.2025 roku uczniowie klasy ósmej wraz z wychowawczynią oraz panią pedagog wybrali się do Zespołu Szkół w Unisławiu, by zapoznać się z tamtejszą ofertą edukacyjną. Dowiedzieli się, że na tegorocznych absolwentów czekają miejsca zarówno w Liceum Ogólnokształcącym jak i w Szkole Branżowej I Stopnia.
Dla odwiedzających placówkę zorganizowano dziś szereg ciekawych zajęć i prezentacji. Uczniowie mogli wziąć udział w zajęciach z języka angielskiego, sprawdzić swoje umiejętności z udzielania pierwszej pomocy, odwiedzić pracownię historyczną i zapoznać się z projektami grupy rekonstrukcyjnej, a także z bliska obejrzeć sprzęt, będący wyposażeniem szkolnego obserwatorium astronomicznego.
Gospodarze chwalili się wysokim wskaźnikiem zdawalności matur oraz licznymi sukcesami swoich uczniów. Zachęcali do zdobycia u nich przydatnego zawodu, np.: kucharza, fryzjera, sprzedawcy, mechanika, stolarza, tapicera, a nawet florysty. Podkreślali, że w Zespole Szkół w Unisławiu panuje przyjazna i bezpieczna atmosfera, można skorzystać z bogatej oferty zajęć dodatkowych, organizowane są atrakcyjne wycieczki.
I. Sikora
Wycieczka klas 1-3 do Planetarium w Toruniu
W dn. 25-26 marca 2025 r. odbyła się wycieczka klas 1-3 do Planetarium w Toruniu. Dzieci z zainteresowaniem oglądały seans astronomiczny pt. "Kosmiczne ziemniaki", a następnie udały się na interaktywną wystawę Geodium. Wizyta w Planetarium okazała się ciekawą i pouczającą lekcją.
REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA
Informujemy, iż rekrutacja do przedszkola i I klasy szkoły podstawowej została zakończona. Wszystkie wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie. Zgodnie z postępowaniem do 01.04.2025 r. rodzice proszeni są o dostarczenie woli przyjęcia kandydata.
Potwierdzenie_woli_zapisu(7).docx
Jednocześnie informujemy, iż są jeszcze wolne miejsca w poszczególnych grupach, a rekrutacja uzupełniająca rozpocznie się 08.04.2025 r. :
3- latki 12 miejsc
4-latki 16 miejsc
6- latki 4 miejsca
Pomoc dla Dzieci z Onkologii w Bydgoszczy
Kochani do końca tygodnia zbieramy produkty dla dzieci przebywających na szpitalu onkologicznym w Bydgoszczy.
Dorzucić możecie swoje dary do kartonu przy sekretariacie szkoły ul. Szkolna 1
Rada Rodziców zaprasza na Szkolny Kiermasz Wielkanocny
Wieści ze szkolenia w Porto
- 6
Kolejny tydzień na szkoleniu w Porto upływa pod znakiem intensywnej nauki i podziwiania malowniczych krajobrazów Portugalii. Do kursu dołączyli nauczyciele z Niemiec oraz Włoch. Panie Agnieszka Borowska oraz Monika Myszkiewicz - Ryńska nie ustają w intensywnym zwiedzaniu - udało im się dotrzeć do pobliskiej Hiszpanii i odwiedzić popularne miejsce pielgrzymek - Santiago de Compostela. Społeczność szkolna z pewnością podziela zainteresowania sportowe naszych kursantek i wie, skąd pochodzi Cristiano Ronaldo ;-) Zapraszamy do galerii.
Przegląd wiersza logopedycznego - zgłoszenia
Turniej Badmintona w Łodzi z medalami dla naszych uczniów
W niedzielę 23 marca Patrycja (klasa 6B) i Mateusz Wadych (klasa 3A) zdobyli medale w swoich kategoriach wiekowych w Turnieju Badmintona o puchar prezydenta miasta Łodzi. Mateusz pokonał wszystkich przeciwników w singlu i został za to uhonorowany złotym trofeum. Patrycja grała równie dobrze i pokonała większość uczestników zajmując 3 miejsce w singlu. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
"WIOSENNE GŁOSKI"
W dniu dzisiejszym odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom konkursu plastyczno-logopedycznego "Wiosenne Głoski".
I miejsce - Amelia Zielińska
II miejsce - Basia Pastewska
III miejsce - Amelia Niedziela
Gratulacje:)
logopeda: B. Wojtyszyn
Powitanie wiosny w świetlicy szkolnej.
- 16
W świetlicy już od ponad tygodnia z niecierpliwością wypatrywaliśmy pierwszych oznak wiosny! Rozmawialiśmy o zmianach zachodzących w przyrodzie, obchodziliśmy Dzień Motyla i poznawaliśmy jego cykl życia. Aby godnie powitać wiosnę uczniowie klasy pierwszej stworzyli piękny bukiet z własnoręcznie wykonanych kwiatów.
Gdy tylko zrobiło się cieplej, w świetlicy nieustannie rozbrzmiewało jedno pytanie: „Proszę pani, kiedy wyjdziemy na dwór?” :). Korzystamy więc z każdej okazji, by spędzać czas na świeżym powietrzu. Na szkolnym boisku, pod czujnym okiem trenerki Dominiki, nasi uczniowie z zapałem rozgrywają turnieje piłki nożnej. Radość, ruch i uśmiechy na twarzach – tak właśnie witamy wiosnę!
Zespół Świetlicy szkolnej
Galeria zdjęć
brak danych