W dniach 02.04 i 06.04. 2021 sekretariat nieczynny
Aktualności
Sekretariat nieczynny
ŚWIĘTA WIELKANOCNE TUŻ TUŻ ...
W minionym tygodniu uczniowie klas IV-VI na lekcjach techniki wykonywali zające wielkanocne z papieru. Opcjonalnie można było wykonać kurczaczka. Powyżej prezentuję kolaże zawierające najciekawsze prace ukryte w uczniowskich pokojach w oczekiwaniu na nadchodzące święta. Mam nadzieję, że dzięki temu akcentowi, każdy poczuje świąteczną atmosferę.
Konkurs świetlicowy na „Najpiękniejszą pisankę Wielkanocną”.
Nierozerwalnym symbolem Świąt Wielkanocnych jest pisanka.
Pisanka to ogólna, zwyczajowa nazwa jaja wielkanocnego, zdobionego różnymi technikami.
Namaluj farbami, kredkami, wyklej kolorowym papierem…prześlij nam zdjęcia wykonanych pisanek:-)
Celem konkursu jest rozwijanie kreatywności i wyobraźni oraz propagowanie folkloru i tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi.
Zapraszamy wszystkich uczniów oraz nauczycieli Szkoły Podstawowej w Ostromecku.
Praca może być wykonana dowolną techniką zdobienia np.: kraszanki, malowanki, naklejanki, drapanki, rysowanki, itd. Technika pracy dowolna. Wykonanie tradycyjnej pisanki wielkanocnej na jajku-wydmuszce (kurze, kacze, gęsie, indycze, strusie).
Zdjęcia prac należy przesłać na e-mail: monika.myszkiewicz-rynska@rejewski.edu.pl. W tytule maila prosimy napisać: Imię_Nazwisko_Najpiękniejsza pisanka Wielkanocna. Każda z osób może wysłać max. 3 zdjęcia przedstawiających wykonane pisanki Wielkanocnej (po jednej pisance na zdjęciu). W mailu należy zawrzeć informację dotyczącą techniki plastycznej wykonania pisanek.
Pracę należy wysyłać do 6 kwietnia. Rozstrzygnięcie konkursu 8 kwietnia. Serdecznie zapraszamy.
Wychowawcy świetlicy
Wycieczka do muzeum
Drodzy uczniowie,
pandemia ciągle jest z nami, ale to nie oznacza, że mamy zrezygnować z odwiedzania miejsc kultury. Dlatego zapraszamy do zwiedzania Zamku Królewskiego w Warszawie. Skopiujcie do przeglądarki poniższy link, który przeniesie Was do wnętrz zamku, w którym rezydował ostatni król Polski Stanisław August Poniatowski. Waszym zadaniem będzie przejście wszystkich sal, a następnie wypełnienie karty pracy, którą otrzymacie na lekcji historii. Obecność obowiązkowa :)
https://www.ai360.pl/panoramy/85
Konkurs historyczny
Drodzy uczniowie,
zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie "Moja mała ojczyzna - zabytki historyczne naszej gminy". Celem konkursu jest poznanie najcenniejszych zabytków regionu i poszerzenie wiedzy na temat historii lokalnej. Waszym zadaniem będzie sporządzenie dokumentacji fotograficznej zabytków, ich opis, umiejscowienie na mapie oraz ocena stanu ich zachowania. Ważne jest aby nie skupiać się tylko na Ostromecku, ciekawe zabytki są właściwie w każdej wsi gminy Dąbrowa Chełmińska np. gotycki kościół w Czarżu, grodzisko w Gzinie, cmentarzysko grobów popielnicowych w Nowym Dworze... Jest to praca długoterminowa, a więc wagi dwa. Termin nadsyłania prac do 30 kwietnia. Szczegóły na lekcjach historii.
Świetlica szkolna
Świelica szkolna od 26.03.2021 będzie funkcjonowała w budynku szkoły przy ulicy Szkolnej 1 w Ostromecku !!!
Rozstrzygnięcie konkursu "Zwiastuny Wiosny".
DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W KONKURSIE!
Gratulujemy zwycięzcom oraz osobom, które zdobyły wyróżnienia!
Wychowawcy świetlicy.
Nie wyrzucaj !!!
Czas prac w ogrodzie rozpoczęty, sadzenie, przesadzanie, a może zmiana koncepcji wyglądu ogrodu?
Jeżeli ktokolwiek ma w swoim ogrodzie drzewa, drzewka, krzewy których chce się pozbyć. Prosimy nie wyrzucaj!!!
Mamy to szczęście, że pracuje z nami Pani Dominika i Pani Paulina w świetlicy, a roślinki kochają nie mniej niż dzieci, którymi się opiekują.
Zadzwońcie do naszej architekt ogrodów mgr inż. Dominiki Sadurskiej 609 882 974 i chętnie przygarniemy Wasze roślinki dając im nowy dom na terenie szkoły.
ZACHĘCAMY!!!
ZAMKNIĘTE PRZEDSZKOLE
Od 27 marca do 9 kwietnia 2021 zamknięte przedszkole opieka tylko dla dzieci rodziców wykonujących zawód medyczny i służb porządkowych realizowana będzie w Przedszkolu w Dąbrowie Chełmińskiej.
ŚWIETLICA ZAMKNIĘTA 1,2 i 6 KWIETNIA 2021!!!
Zmiany zmiany ...
Drodzy uczniowie!
Bez Was smutno i cicho. Garstka z Was wciąż przywołuje nas do działania bo niebawem wrócicie. Musimy przeczekać jeszcze trochę, a w tym czasie małe zmiany.
Dzięki LKS Ostromecko ( bardzo dziękujemy 😍 ) widać jak słońce przedziera się przez chmury ☀️i na starym polu do siatkówki powstaje fantastyczne boisko do gry w piłkę plażową.
Obietnica samorządu została wysłuchana i w szkole zamontowaliśmy kolorowe szafki. Schowacie tam przybory i książki.
Natomiast o dodatkowe bezpieczeństwo zadbają dezynfekatory - 2 w dużej szkole i 1 w małej. ( Ogromne wsparcie Rady Rodziców oraz Ministerstwa Zdrowia)- dziękujemy 😀😀😀!
Trzymajcie się zdrowo i do zobaczenia.
W galerii znajdziecie zdjęcia naszych zmian.
Lektury Szkolne
Drodzy Uczniowie,
informuję o dyżurze bibliotecznym dla klasy 2a. Zapraszam uczniów wymienionej klasy do biblioteki w środę 24 marca w godzinach 16.00-16.30. Tytuł lektury, którą należy wypożyczyć poda uczniom pani Danuta Urbańska.
Beata Adamiec
Światowy Dzień Zespołu Downa w naszej szkole
Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom i pracownikom, którzy włączyli się w akcję fotograficzną! Cieszymy się również z zaangażowania Waszych bliskich. Przesłaliście wiele świetnych zdjęć, które prezentujemy w formie krótkiego filmu.
Osoby z zespołem Downa żyją wśród nas, może są naszymi sąsiadami, może członkami rodzin. Ten dzień jest dla nich bardzo ważny, spontanicznie radują się każdym gestem życzliwości! Pomocą otaczają je przeróżne fundacje i stowarzyszenia, których w Polsce jest naprawdę wiele. Młodzi ludzie służą w nich jako wolontariusze - bezinteresownie poświęcają swój czas, talenty i siły dla innych.
W akcji fotograficznej udział wzięli: Marika Kowalska, Adam Zakórzewski z siostrą, Mikołaj Muchewicz, Lena Muchewicz, Justyna Gajewska, Marcel Morgut, Izabela Morgut, Bartosz Bednarski, Magdalena Rutkowska, Mateusz Piekut, Kaja Drążyk, Lena Drążyk, Kinga Rychłowska, Maja Rychłowska, Julia Gołata, Aleksandra Kowalska, Mateusz Krzyżanowski, Justyna Szczepańczyk z rodziną, Monika Myszkiewicz-Ryńska, Tymon Pobudkiewicz, Piotr Kowalski z rodziną, Filip Godlewski z mamą, Amelia Mirynowska z kuzynkami, Ignacy Szczygłowski, Kamil Gołata.
Miłego oglądania!
Justyna Szczepańczyk, Monika Myszkiewicz-Ryńska
"Mała książka - wielki człowiek"
W miniony piątek uczniowie klasy pierwszej otrzymali wyprawki czytelnicze przekazane nam przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”, która w tym roku została przygotowana szczególnie z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.
Projekt „Mała książka – wielki człowiek” realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.
Oprócz książki „Pierwsze abecadło” w wyprawce czytelniczej nasi pierwszoklasiści otrzymali broszurę pt. „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”, która pełni dwie role: jest zarówno poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki. W zestawie jest także Kreatywny alfabet, czyli plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.
Dziękujemy Instytutowi Książki za przekazane książeczki a naszym pierwszoklasistom życzymy miłej lektury.
Beata Adamiec
Zakończona rekrutacja
Zakończyliśmy rekrutację uzupełniającą do przedszkola i I klasy.
Wszystkie wnioski rozpatrzono pozytywnie, przypominam o deklaracji woli rodzica, bez której dziecko nie zostanie zarejestrowane jako uczeń.
Funkcjonowanie szkoły od 22.03 do 9.04.2021
Od 22.03 do 9.04.2021 klasy I-III przechodzą na system nauki zdalnej. Zajęcia on-line będa odbywały się zgodnie z planem lekcji na platformie Classroom poprzez aplikację Meet.
Dla uczniów uczestniczących w zdalnym nauczaniu na terenie szkoły zapewniamy opiekę świetlicy ( w godzinach 6.45 - 16.45) oraz w czasie lekcji.
W okresie nauki zdalnej zawieszone zostają kursy autobusu szkolnego.
Przedszkole i stołówka szkolna funkcjonują normalnie.
Sfotografuj swoje stopy! Światowy Dzień Zespołu Downa
21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Zachęcamy Was do zaangażowania w akcję okazania wsparcia i akceptacji osobom z ekstra chromosomem!
Do niedzieli 21 marca prześlijcie na adres justyna.szczepanczyk@rejewski.edu.pl zdjęcie swoich stóp w dwóch różnych skarpetkach. Możecie sfotografować też stopy Waszych bliskich, jeśli zechcą się włączyć :) Zapraszamy również nauczycieli!
W poniedziałek 22 marca opublikujemy te zdjęcia na stronie szkoły.
Justyna Szczepańczyk, Monika Myszkiewicz-Ryńska
Prasowanki z koralików
Zajęcia rozwijające kreatywność to okazja do różnorodnych aktywności stymulujących procesy poznawcze i twórcze. Dziś ćwiczyliśmy małą motorykę, rozwijaliśmy wyobraźnię i utrwalaliśmy kolory, przygotowując prasowanki z wielobarwnych koralików. Na koniec montowaliśmy filmik prezentujący owoce wytężonej pracy. Zachęcamy do obejrzenia!
Justyna Szczepańczyk
LEKTURY SZKOLNE
Drodzy Uczniowie,
informuję o dyżurze bibliotecznym dla klasy 4. Zapraszam uczniów wymienionej klasy do biblioteki, w czwartek 18 marca w godzinach 15.30 - 16.00. Tytuł lektury, którą należy wypożyczyć poda pani Iwona Sikora.
Beata Adamiec
"Jesteśmy w tym razem!"-akcja SU
Pragniemy ogłosić, że organizujemy akcję pt. ,,Jesteśmy w tym razem!". Polega ona na zrobieniu sobie zdjęcia z banerem (plakatem), na którym widnieją motywacyjne napisy. Podkreślmy tą akcją, że pomimo iż nie możemy być wszyscy w szkole, to jednak o sobie nie zapominamy. Zachęcamy do wykonania zdjęcia na świeżym powietrzu (nie jest to jednak konieczne).
Zdjęcia wysyłamy na e-mail: samorzad.uczniowski@rejewski.edu.pl do 9 kwietnia.
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w akcji.
Bądźmy razem!
Samorząd Uczniowski
Galeria zdjęć
- brak danych