Dnia 10.11.2022 r. w naszym przedszkolu odbyła się urodzysta akademia z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości, na którą dzieci z klas "0" zaprosili Rodzciów.
Na początek w uroczysty klimat wprowadziły nas dzieci z kółka muzycznego, prezentując trzy pieśni patriotyczne.
Inne pieśni patriotyczne, m.in. "Wojenko, wojenko", "Przybyli ułani pod okienko" zaprezentowały już dzieci z kl. "0". Nie obyło się bez tańców narodowych, m.in. "Krakowiaczek". Wysłuchaliśmy recytacji wierszy o symbolach narodowych. Z krótkich rymowanek przypomnieć sobie mogliśmy jak to było 104 lata temu.
Na koniec cała sala gości uroczyście i z powagą odśpiewała hymn narodowy.
Szczególne podziękowania kierujemy dla Rodziców i pani Małgosi Sieg za pomoc w przygotowaniu dzieci do występu, pani Annie Grzybek-Korzeniewskiej za oprawę muzyczną oraz p. Monice Puczyńskiej za pomoc w organizacji.
wychowawcy zerówek: Kinga Gesing i Barbara Wróblewska