• DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
        • DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

        • Zapraszamy wszystkich uczniów klas IV-VIII oraz III gim. na dyskotekę andrzejkową, która odbędzie się w najbliższy czwartek 29 listopada br. w sali gimnastycznej naszej szkoły od godz. 17.00 do godz. 19.00.

          Czeka na Was mnóstwo atrakcji: świetna muzyka, wróżby, ścianka VIP i mnóstwo konkursów!!!!! Zwycięzcy otrzymają immunitety uczniowskie. Na łasuchów czekać będą pyszne ciasta upieczone przez rodziców.

          Szczegółowych informacji udzielają przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

                                                                 Zapraszają Samorząd Uczniowski oraz Rada Rodziców

           

        • Dnia 23.11 odbyły się warsztaty pomocy psychologiczno-pedagogicznej. W spotkaniu  wzięli udział rodzice  dzieci przedszkolnych wraz ze swoimi pociechami. Na wstępie uczestnicy zapoznali się z pomocami terapeutycznymi stosowanymi na zajęciach logopedycznych, terapii pedagogicznej i socjoterapii. Dużą ich część stanowiły pomoce wykonane przez nauczycielki - karty logopedyczne, mema obrazkowe, kostki, tablice motywacyjne, wałeczki obrazkowe,jesienne drzewa, bałwanki i biedronki do ćwiczeń oddechowych, wyszywanki, karty emocji i wiele innych.  Przedstawiono też literaturę fachową z zakresu logopedii, socjoterapii i  terapii pedagogicznej. Następnie uczestnicy warsztatów wykonywali własne pomoce, które zabrali do domu, by umilić jesienne dni wspólną  zabawą i ćwiczeniami:). Najmłodszym uczestnikom samodzielne robienie pomocy terapeutycznych ale i "talerzykowych zwierzątek" sprawiało wiele radości, co można zobaczyć w albumie fotograficznym z warsztatów:)
          Serdecznie dziękujemy za udział w warsztatach.
          Organizatorzy: B. Wojtyszyn, M. Lasecka, Z. Morgut
      • GÓRA GROSZA
        • GÓRA GROSZA

        • Dzisiaj w naszej szkole ruszyła akcja GÓRA GROSZA. Uczniowie klasy VI do każdej sali w "dużej szkole" oraz do budynku "małej szkoły" dostarczyli specjalnie w tym celu przygotowane skarbonki.

          Do skarbonek wrzucamy monety o nominale 1 grosz, 2 grosze i 5 groszy.

          Zbiórka trwa do 2.01.2019 roku.

          Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji.

                                                                                           Uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą

      • Stypendium marszałka
        • Stypendium marszałka

        • Uczennica Jagoda Olszówka z klasy VIIIa otrzymała stypendium marszałka województwa w ramach projektu „Prymus Pomorza i Kujaw”.  Stypendium to przyznawane jest dla uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów rozwijających kompetencje kluczowe. Opiekunem dydaktycznym uczennicy została pani Aleksandra Kamrowska - Nowak.

          Gratulujemy

      • Rozpoczynamy akcję GÓRA GROSZA
        • Rozpoczynamy akcję GÓRA GROSZA

        • Naszym zdaniem, najlepsze co możemy dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać się, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie. 70 tysięcy dzieci przebywających w opiece zastępczej czeka na taką rodzinę. Dlatego celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

          W tym roku szkolnym również MY włączamy się w tę akcję. Monety 1, 2 i 5 groszowe zbieramy w każdej grupie wiekowej począwszy od najmłodszych dzieci z przedszkola po młodzież z najstarszych klas. Specjalne pojemniki, przygotowane przez uczniów klasy VI - koordynatorów akcji, zostaną dostarczone jeszcze w tym tygodniu do każdej klasy wraz z listem, który wychowawcy odczytają uczniom oraz instrukcją zbiórki. 

          Akcja trwa od 26.11.2018 do 2.01.2019 

          Pamiętaj: KAŻDA DROBNA MONETA MOŻE POMÓC TWOJEMU KOLEDZE LUB KOLEŻANCE

      • Spotkanie z panem Jerzym Świetlikiem
        • Spotkanie z panem Jerzym Świetlikiem

        • Niezwykłe osoby zapraszane na spotkania do naszej szkoły gwarantują, że czas z nimi spędzony będzie nie tylko pouczający, ale przede wszystkim będzie to wspaniała wyprawa do przeszłości. W ramach przedsięwzięć podejmowanych w celu uczczenia rocznicy odzyskania niepodległości w dniu 16 listopada zostało zorganizowane spotkanie z panem Jerzym Świetlikiem, emerytowanym nauczycielem, regionalistą, a przede wszystkim wielkim miłośnikiem Ostromecka i okolic. Uczniowie dowiedzieli się jak wyglądały pierwsze dni związane z uzyskaniem niepodległości w gminie Dąbrowa Chełmińska. Prelegent swoje opowieści ilustrował licznymi oryginalnymi dokumentami z tamtego okresu. Mogliśmy również poznać lokalnych bohaterów, tworzących historię naszej małej ojczyzny.

          Serdecznie dziękujemy Panu Jerzemu Świetlikowi za dzielenie się swoją pasją i ogromną wiedzą.

          Uczniowie klasy V a, VII, III gimnazjum, VIII a i VIII b

      • Spotkanie z policją
        • Spotkanie z policją

        • W piątek 16 listopada, odbyło się w naszej szkole spotkanie klas ósmych i III gimnazjum z policjantem panem Radosławem Przyczyną. Uczniowie dowiedzieli się m.in. o stanowiskach i działach jakie są tworzone w jednostkach policji, procesie rekrutacji, jaki trzeba przejść, aby założyć mundur stróża prawa. Ponadto pan policjant opowiedział o tym jak ciężka i stresująca jest praca w służbach mundurowych, a jednocześnie bardzo ciekawa i potrzebna. Uczniowie zadawali dużo pytań, na które pan policjant wyczerpująco odpowiadał. Dzięki takim spotkaniom na pewno wzrasta świadomość w zakresie bezpieczeństwa, a policjant będzie kojarzył się, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

          Spotkanie z funkcjonariuszem policji cieszyło się dużym zainteresowaniem, a Panu Radosławowi Przyczynie dziękujemy za bardzo interesujące zajęcia.

      • ZDOLNY PRZEDSZKOLAK - GMINNY PRZEGLĄD TALENTÓW
        • ZDOLNY PRZEDSZKOLAK - GMINNY PRZEGLĄD TALENTÓW

        • Dnia 16 listopada 2018 r. w Pałacu w Ostromecku odbył się Gminny Przegląd Talentów "Zdolny Przedszkolak". Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: wójt gminy Dabrowa Chełmińska Pan Radosław Ciechacki, kierownik Centrum Usług Wspólnych Pani Małgorzata Sadurska, dyrektor Zespołu Szkół im. M. Rejewskiego Pani Beata Prietz, wicedyrektor Zespołu Szkół im. M. Rejewskiego w Ostromecku Pani Magdalena Olszówka, rodzice i opiekunowie przedszkolaków. Podczas uroczystości zebrani goście mieli okazję poznać różne talenty małych uczestników tj.: gra na instrumencie, śpiew w języku obcym i ojczystym, taniec ze wstążką, czy jazda na rolkach. Dodatkową atrakcją spotkania było obejrzenie walki szermierczej uczennicy klasy VIII Jagody Olszówki z Tymonem Kowalskim, którzy rozwijają swój talent sportowy pod czujnym okiem trenera Pana Adriana Przednowka.

          Na zakończenie przeglądu wręczono Nagrodę Specjalną Wójta Gminy Dąbrowa Chełmińska, którą otrzymała Zuzanna Chuda.

          Pozostali „Zdolni Przedszkolacy” otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a najmłodsza widownia słodki poczęstunek. Sponsorem nagród i poczęstunku był Urzad Gminy Dąbrowa Chełmińska . Dziękujemy.

          Składamy również serdeczne podziękowania za udostępnienie sali Pałacu Nowego w Ostromecku. Kolejna edycja konkursu już za rok J

          Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości w zakładce Album Fotograficzny.

          Organizatorzy: M. Wadych, B. Wojtyszyn

      • Ślubowanie klas pierwszych
        • Ślubowanie klas pierwszych

        • 15 listopada 2018 roku odbyła się uroczystość Pasowania na uczniów klas pierwszych. To wydarzenie wzbudziło wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, jak i rodziców. Na ceremonię przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Dąbrowa Chełmińska Radosław Ciechacki, kierownik Centrum Usług Wspólnych Małgorzata Sadurska, rodzice i krewni pierwszoklasistów, nauczyciele oraz społeczność szkolna.

          Uroczystość pasowania rozpoczęli pierwszoklasiści najbardziej uroczystym tańcem polskim - polonezem. Następnie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała Dyrektor Szkoły, pani Beata Prietz. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Zespołu Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku. Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Nie zabrakło również ciepłych słów, życzeń i upominków od zaproszonych gości oraz słodkości od koleżanek i kolegów z klasy II, III i zerówek. Uwieńczeniem tego wydarzenia był poczęstunek przygotowany przez rodziców pierwszoklasistów.

          Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

          Rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły dziękujemy za pomoc w organizacji i wspaniałą atmosferę.

          Wychowawcy klas pierwszych

        • Rada Rodziców ogłasza konkurs na plakat informujący o Koncercie świątecznym. Plakat powinien zawierać następujące elementy:

          • informacja o miejscu wydarzenia (15.12.2018),
          • informacja o czasie (godzina 16.00),
          • informacja o organizatorze ( Zespół Szkół im. M. Rejewskiego w Ostromecku),
          • informacja o zapraszanych gościach (mieszkańcy gminy Dąbrowa Chełmińska),
          • informacja o możliwości zakupu ciasta w przerwie koncertu,
          • informacja o licytacji pieczonej gęsi prowadzona przez Radę Rodziców.

          Termin oddania prac upływa 30 listopada 2018 roku. Prosimy o przesyłanie prac na adres e-mailowy pana Krzysztofa Wolskiego: k.l.wolski@gmail.com

          Prace wykonane muszą być w dowolnym programie graficznym. Format plików jpg, png, pdf, doc, xcf, psd itp.

          Autorzy prac oświadczają, że wykorzystane do stworzenia pliku graficzne są objęte darmową licencją CC0 Creative Commons, a prace są ich autorskim wykonaniem.

      • WARSZTATY POMOCY PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ W PRZEDSZKOLU
        • WARSZTATY POMOCY PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ W PRZEDSZKOLU

        • Serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na warsztaty wspierające rozwój dziecka. W programie m.in. wspólne tworzenie pomocy terapeutycznych, które dzieci wezmą do domu, przegląd pomocy logopedy, pedagoga i socjoterapeuty, zapoznanie z ćwiczeniami i literaturą fachową.

          Warsztaty odbędą się 22 listopada w godz, 16.15-17.00 w budynku Przedszkola ul . Bydgoska 1.

          Zapraszamy :)  

          Barbara Wojtyszyn, Zenona Morgut, Magdalena Lasecka

      • BIEG NIEPODLEGŁOŚCI W STARYM FORDONIE
        • BIEG NIEPODLEGŁOŚCI W STARYM FORDONIE

        • Tegoroczny fordoński Bieg Niepodległości był wyjątkowy nie tylko z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Rozpoczął się od uroczystego powitania ultramatończyka, pana Andrzeja Urbaniaka, który wbiegł na metę kończąc 500 km bieg po naszym województwie. Po otrzymaniu flag i odśpiewaniu hymnu Polski, uczestnicy wyruszyli ulicami Starego Fordonu, wspólnie pokonując 4 km trasę biegu. Bialo - czerwone barwy podkreślały jego podniosły charakter. Na mecie czekały na wszystkich medale oraz gorący posiłek. Akcentem patriotycznym było złożenie wiązanek kwiatów pod Pomnikiem Poległych, także przez delegację naszej szkoły. Piesza wycieczka, by wziąć udział w Biegu Niepodległości, już na stałę wpisała się w kalendarz szkolnych wydarzeń i od lat cieszy się wśród uczniów niesłabnącym zainteresowaniem.

      • Aby Polska była w nas-koncert pieśni patriotycznych
        • Aby Polska była w nas-koncert pieśni patriotycznych

        • W piątkowe popołudnie 9 listopada 2018 r. odbył się w naszej szkole koncert pieśni patriotycznych "Aby Polska była w nas". Organizatorem koncertu była nasza szkoła. Patronat nad nim objęło sołectwo Ostromecka z panem sołtysem Karolem Morgutem na czele. Pieczę nad całym koncertem objęła pani Anna Grzybek- Korzeniewska, której należą się podziękowania za jego przygotowanie. Przepiękne pieśni patriotyczne znane i te mniej znane zostały zaśpiewane przez naszych uczniów z zespołu muzycznego, zaproszonych gości oraz... mieszkańców Ostromecka i okolic, gości. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom uczniów, ich krewnym, mieszkańcom Ostromecka, gminy Dąbrowa Chełmińska oraz pozostałym gościom, że wspólnie mogliśmy zaśpiewać pieśni, które towarzyszyły Polakom ponad sto lat temu podczas zaborów, podczas czasów, kiedy nas przodkowie walczyli o wolność. Wspólnie spędzony czas i wspólne śpiewanie pieśni o bohaterach, pieśni lirycznych oraz tych pełnych patosu były oddaniem hołdu naszym przodkom oraz uroczystym uczczeniem 100 lat niepodległości Polski.

           

      • 100 lat NIEPODLEGŁOŚCI
        • 100 lat NIEPODLEGŁOŚCI

        • W miniony piątek, 9 listopada 2018 r., w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Montaż słowno-muzyczny rozpoczął się od hymnu narodowego zaśpiewanego przez wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości o 11.11. W ten sposób nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiego- wspólnego śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. Podczas apelu uczniowie klasy IV a, VI oraz VIII a przypomnieli nam trudną, ale za to pełną chwały, drogę Polaków do odzyskania po 123 latach niewoli-Wolności. Całemu programowi artystycznemu towarzyszyła wspaniała oprawa muzyczna, o którą zadbała ze swoim zespołem muzycznym pani Anna Grzybek-Korzeniewska. Uroczystość prowadzona była przez przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego-Mikołaja Peplińskiego.

          Cieszymy się, że na tej ważnej uroczystości mogliśmy gościć wizytatora Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium Oświaty- Panią Beatę Dankowską, sołtysa Ostromecka- Pana Karola Morguta, przewodniczącą Rady Rodziców-Panią Romę Buko, pana Jerzego Świetlika oraz  mieszkańców Ostromecka.

          Po przemówieniu Pani Dyrektor- Beaty Prietz oraz Pani wizytator-Beaty Dankowskiej zostały wręczone nagrody za udział w konkursach, które odbyły się w ramach obchodów 100 lat Niepodległości. Wręczył je koordynator obchodów-pan Wojciech Witt.

      •  Wyniki szkolnych konkursów w ramach stulecia odzyskania Niepodległości
        • Wyniki szkolnych konkursów w ramach stulecia odzyskania Niepodległości

        • Konkurs plastyczny „Polskie symbole narodowe”.

           

          1. Joanna Gajewska kl. I b, Barbara Gajewska kl. II

          2. Zuzanna Tomczyńska kl. II, Adam Czechowski kl. II, Jakub Piekut kl. I b

          3. Tymon Pobudkiewicz kl. III, Ilona Magdziński kl. II, Zuzanna Tomczyńska kl. II

           

          Konkurs wiedzy historycznej „Polskie drogi do Niepodległości”.

          1. Mikołaj Szabłowski kl. VIII b

          2. Zuzanna Wolska kl. III gimnazjum

          3. Wiktor Kowalski kl. VIII b, Mikołaj Pepliński kl. VII

          Prezentacja multimedialna „Ojcowie naszej Niepodległości”.

          1. Kinga i Maciej Halama kl. VI, Michał Frąckiewicz kl. VI

          2. Igor Pawluszak kl. VII, Szymon Nadoliński kl. VII

          3. Nikola Tarka kl. VI, Gracjan Michalczyszyn kl. VI

          Wiersz patriotyczny.

                      Amelia Skrzecz kl. IV a, Rupert Skrzecz kl. V b, Michał Frąckiewicz kl. VI

          Gratulujemy zwycięzcom poszczególnych konkursów jak również dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursach.

      • Wycieczka do miejsca pamięci
        • Wycieczka do miejsca pamięci

        • W poniedziałek 05.11.2018 r. uczniowie klasy VIII a i VIII b wzięli udział w wyjeździe do „Doliny Śmierci” w Fordonie. Jest to miejsce masowego mordu i jednocześnie grobu mieszkańców Bydgoszczy i okolic wymordowanych jesienią 1939 r. przez Niemców. Fordońska „Dolina Śmierci” jest największą zbiorową mogiłą na terenie Bydgoszczy, a zarazem stanowi najbardziej znany symbol martyrologii mieszkańców miasta.

          Uczniowie podczas wycieczki poznali losy bydgoskiej inteligencji oraz społeczności żydowskiej w ramach eksterminacji dokonywanej przez zbrodniczą organizację Selbstschutz w pierwszych miesiącach II wojny światowej. Zapoznano również uczniów z symboliką pomników i obelisków, upamiętniających ofiary oraz zapalono znicze pamięci.

      • 12 listopada dniem wolnym
        • 12 listopada dniem wolnym

        • 12 listopada został ustanowiony Świętem Narodowym z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

          W tym dniu przedszkole oraz szkoła są zamknięte.

  • Galeria zdjęć

      brak danych
    • Kontakty

      • Zespół Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku
      • (52) 3817625, 533 013 731 (ul. Szkolna 1) - dyrektor, sekretariat kl. IV-VIII SP
        (52) 3817695 (ul. Bydgoska 7) - oddziały przedszkolne, klasy I-III;
      • ul. Szkolna 1, OSTROMECKO,
        86-070 Dąbrowa Chełmińska
        e-mail: s.ostromecko@poczta.szkolna.net
        NIP: 5542723217


        Poland
      • Elektroniczna Skrzynka Podawcza Zespołu Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku
        /ZSOSTROMECKO/SkrytkaESP
    • Logowanie