• INAUGURACJA WIGILIJNEGO DZIEŁA POMOCY DZIECIOM
        • INAUGURACJA WIGILIJNEGO DZIEŁA POMOCY DZIECIOM

        •          

             27 listopada uczniowie naszej szkoły brali udział w Inauguracji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom pod hasłem "GŁODNI MIŁOSIERDZIA" organizowanej przez Caritas Diecezji Toruńskiej. Na lodzie pojawili się hokeiści z flagami Światowych Dni Młodzieży i młodzi łyżwiarze, którzy zachwycili widzów swymi umiejętnościami. Uczniowie nie tylko byli świadkami zapalania świecy wigilijnej, ale razem z trzema tysiącami uczestników zaśpiewali gromkie "sto lat" dla Księdza Biskupa Andrzeja Suskiego. Jak zawsze uczestników odwiedził Święty Mikołaj ze Śnieżynką. Siostra Krzysztofa uczyła wszystkich hymnu Światowych Dni Młodzieży. W ramach akcji "Jestem widoczny, jestem bezpieczny" otrzymaliśmy elementy odblaskowe. 

        • Jesień w oczach przedszkolaka

        • W dniu dzisiejszym w przedszkolu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Jesień w oczach przedszkolaka". W konkursie wzięło udział 24 dzieci w dwóch kategoriach wiekowych:

          I kategoria 3-4 latki

          I miejsce - Gabrysia Majewska

          II miejsce - Liwia Robaszkiewicz

          III miejsce - Krzysztof Kościelny

          II kategoria 5-latki

          I miejsce - Adam Zakórzewski

          II miejsce - Antoni Brucki

          III miejsce - Tymon Pobudkiewicz

          Każdy uczestnik otrzymał dyplom i małą słodycz, a laureaci puzzle i inne nagrody rzeczowe.

          Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za udział w konkursie.

                                                                                                                              organizator Edyta Sadurska

      • REGIONALNY KONKURS WIEDZY O SAMORZĄDZIE TERYTORIALNYM DLA KLAS III GIMNAZJUM.
        • REGIONALNY KONKURS WIEDZY O SAMORZĄDZIE TERYTORIALNYM DLA KLAS III GIMNAZJUM.

        • 25 listopada  odbył się w szkole tak jak co roku szkolny etap Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla klas III gimnazjum.W konkursie uczestniczyło 15 uczniów  z klasy III GIMNAZJUM.Najwyższe wyniki uzyskali:

          1.Adam Chyła

          2.Patryk Olszewski

          3.Adam Rachwalak

          Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów w tej dziedzinie na dalszym etapie kształcenia.

        • ZŁOTA JESIEŃ

        • Wyniki Szkolnego Konkursu pt: „Złota Jesień”

          W kategorii kl. 1 – 3 szkoły podstawowej jury p. Magdalena Lasecka oraz p. Anna Grzybek-Korzeniewska, przyznało:

          • I miejsce – Angelika Trzeciak kl. 1a, Rupert Skrzecz kl. 2b, Alicja Adamczewska kl. 3
          • II miejsce – Marta Kucharczyk kl. 1a, Emil Wędrowski kl. 1a, Magdalena Rutkowska kl. 1a
          • III miejsce – Paweł Rzemek kl. 1a, Mikołaj Muchewicz kl. 1a, Patryk Kuk kl. 2a
          • Wyróżnienie – Lucyna Olejniczak kl. 1a

          Udział brały również osoby: Daniel Breyer kl. 1a, Amelia Skrzecz kl. 1a, Julita Pochcioł kl. 1a, Aleksandra Bartkowska kl. 1b, Aleksandra Kowalska kl. 2a, Zofia Olszewska kl. 2b, Julia Gołata kl. 2b, Izabela Morgut kl. 2b, Bryan Salwin kl. 2b

          W kategorii kl. 4 – 6 szkoły podstawowej:

          • I miejsce – Maciej Chmura kl. 5a, Agata Kujawska kl. 6
          • II miejsce – Martyna Adamczewska kl. 5b, Natalia Bińkowska kl. 5b
          • III miejsce – Małgorzata Cilińdź kl. 4
          • Wyróżnienie – Aleksander Gulczyński kl. 4, Weronika Rutyna kl. 6, Karolina Cesak kl. 6

          W kategorii gimnazjum:

          • I miejsce – Bartek Kuk kl. I, Karolina Sikora kl. III
          • II miejsce – Bartek Syczuk kl. III
          • III miejsce – Aleksandra Kasprzykowska kl. II

           

          Pozostałym uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie. Nasze dzieci wykazały się ogromną wyobraźnią i talentem plastycznym. Piękna ta jesień w naszym Ostromecku.

          Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy wykonali przepiękne prace plastyczne.

          Zwycięzcy otrzymali dyplom i nagrodę, natomiast pozostali uczniowie nagrodę pocieszenia. Wspaniałe nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców za co serdecznie dziękujemy!

          Organizatorzy: Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Z. Morgut   

           

           

      • Wojewódzki Konkurs Piosenki Turystycznej i Poezji Śpiewanej
        • Wojewódzki Konkurs Piosenki Turystycznej i Poezji Śpiewanej

        • W sobotę 21 listopada br. uczniowie Zespołu Szkół brali udział w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Turystycznej i Poezji Śpiewanej organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kulturynr 2 w Bydgoszczy.
          Małgosia Cilińdź otrzymała wyróżnienie za prezentację piosenek "Moje bajki" i "Wędrując", a Adam Chyła piosenkami "Lubię" i "Jesienna zaduma" wyśpiewał III miejsce. Ogółem wystąpiło się 24 wykonawców.

          Anna Grzybek - Korzeniewska

      • PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA.
        • PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA.

        • Niezmiernie ważna w obecnej sytuacji pokoju, zagrożenia czy wojny stała się konieczność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Umiejętność pomocy poszkodowanym została zapisana w podstawie programowej przedmiotu "Edukacja dla bezpieczeństwa". Realizowane na lekcjach tematy z tej dziedziny to głównie szeroko omawiane prezentacje, pokazy oraz ćwiczenia praktyczne. Do tej pory uczniowie klasy III gimnazjum spotkali się już z pielęgniarką, natomiast dzisiejsza lekcja odbyła się z lekarzem z miejscowego Ośrodka Zdrowia - dr M.Smykowskim. Zajęcia odbywały się w sposób teoretyczny w sali lekcyjnej, a następnie w sali gimnastycznej, gdzie pod okiem lekarza wszyscy ćwiczyli "pozycję boczną ustaloną". Wiedzę, którą uczniowie uzyskali z zakresu pierwszej pomocy w różnych sytuacjach: złamania, zwichnięcia, tamowanie krwotoków, zadławienia, wypadki drogowe, na pewno w dużej mierze poszerzy horyzonty w tej dziedzinie i pomoże w udzielaniu pomocy poszkodowanym. Następne tego rodzaju zajęcia planowane są z Oddziałami Ratowniczymi i Strażą Pożarną.

      • WYCIECZKA SZKOLNA ZAKOPANE I OKOLICE
        • WYCIECZKA SZKOLNA ZAKOPANE I OKOLICE

        • PROGRAM WYCIECZKI

          I dzień  Zbiórka uczestników we wczesnych godzinach rannych ok. 04.00. Sprawdzenie obecności, pakowanie bagaży. Ok. 04.15 planowany wyjazd Ok. godz. 13.00 przyjazd do Częstochowy. Na miejscu zwiedzanie Sanktuarium na Jasnej Górze. 

          II dzień  Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem oraz przejazd do miejscowości Ząb – przejście szlakiem „Drogą Papieską” na Gubałówkę – na miejscu podziwianie przepięknej panoramy Tatr. Czas na zakup pamiątek, skosztowanie okolicznych smakołyków. Następnie zejście do Zakopanego wyznaczonym szlakiem (istnieje możliwość zjazdu wyciągiem krzesełkowym Polana Szymaszkowa – koszt ok. 7 zł/os.). Zwiedzanie miasta - Sanktuarium na Krzeptówkach, Cmentarz na Pęksowym Brzyzku, Wielka Krokiew, Tatrzański Park Narodowy – siedziba – wystawy stałe oraz filmy dotyczące działalności Parku, Krupówki.

           III dzień  Po śniadaniu spotkanie z przewodnikami (podział na dwie mniejsze grupy – starsza oraz młodsza). Następnie przejście szlakiem do Doliny Kościeliskiej/Schronisko na Ornaku. Na trasie możliwość skosztowania prawdziwych oscypków w regionalnej bacówce, przejście przez Wąwóz Kraków, Smocza Jama (dla chętnych Jaskinia Mroźna – koszt ok. 5-7 zł/os.). Odpoczynek w schronisku, powrót do Zakopanego

          IV dzień  Po śniadaniu spotkanie z przewodnikami (podział na dwie mniejsze grupy starsza oraz młodsza) przejazd na wycieczkę do Morskiego Oka. Przejście wyznaczonym szlakiem: Wodogrzmoty Mickiewicza, Źleb Żandarmerii, Włosiennica, Morskie Oko – podziwianie przepięknej panoramy, odpoczynek w schronisku, poznanie historii oraz legend związanych z Morskim Okiem.

          V dzień   Po wczesnym śniadaniu pakowanie bagaży, wykwaterowanie z pokoi. Wyjazd w kierunku do Krakowa. Przyjazd na miejsce ok. godz. 10.30 – spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie: Wawel – Zamek (dziedziniec), Katedra (wnętrza), Stare Miasto – Sukiennice,  ul. Floriańska, Brama Floriańska, Kościół Mariacki, Rynek, zabytkowe kamienice. Po zakończonym zwiedzaniu czas na posiłek we własnym zakresie.

          Koszt wycieczki obejmuje: dojazd i przyjazd autokarem, wszystkie wymagane opłaty drogowe i parkingowe, wyżywienie: 4 śniadania (szwedzki stół), 4 obiadokolacje  zakwaterowanie: 4 noclegi, pokoje z łazienkami, opiekę pilota w trakcie wycieczki, usługi przewodnika w trakcie zwiedzania (w czasie wycieczek w góry – dwóch przewodników), ubezpieczenie NNW. Bilety do zwiedzanych obiektów – oznaczonych w programie.  

          Koszt wycieczki wynosi: 458 zł/os. (przy min. 45 uczestnikach), 488 zł/os. (przy min.40-44  uczestnikach), 518 zł/os. (przy min. 35-39 uczestnikach), 558 zł/os. (przy min. 30-34 uczestnikach). Wycieczka odbędzie się w drugiej połowie czerwca i mogą w niej wziąć udział również rodzice. Ostateczny termin wycieczki jak i jej koszt zostanie podany w maju.

          Zainteresowane osoby prosimy do 22 grudnia oddać wychowawcom wstępną zgodę na wyjazd, a od stycznia do maja wpłacać po 100 zł. Wpłaty przyjmuje p. Wojciech Witt.

      • POLSKA W ONZ ,UDZIAŁ POLSKI W NATO.
        • POLSKA W ONZ ,UDZIAŁ POLSKI W NATO.

        •  Dzisiaj uczniowie klasy III gimnazjum brali udział w ramach "Edukacji dla bezpieczeństwa" w spotkaniu z uczestnikiem misji pokojowych i stabilizacyjnych ONZ. Historia udziału Polski w misjach pokojowych ONZ sięga początków lat 70'. Polacy służą pod flagą ONZ w najbardziej zapalnych rejonach konfliktów w Afryce, Azji, Europie i na Bliskim Wschodzie. Do końca 2012 roku nasi żołnierze wzięli udział w 29 misjach pokojowych. Polscy żołnierze jako pierwsi założyli błękitne berety, zapobiegając konfliktom, tworząc misje pokojowe i udzielając wsparcia logistycznego.

          Uczestnik naszego spotkania brał udział w misjach pokojowych i stabilizacyjnych w Iraku i Libanie. Działał w brygadzie logistycznej. Zapobiegając konfliktom zbrojnym niejednokrotnie narażał swoje życie, widział rozpacz ludności cywilnej i dzieci. Był świadkiem wielu ofiar i starć zbrojnych. Przebywając w punktach zapalnych potwierdził autentyczność owych zdarzeń w konfliktach w Iraku i Syrii. Jest żołnierzem, któremu nie jest obce narażanie swojego życia, na pierwszym więc miejscu stawia Wierność Ojczyźnie. Za męstwo i odwagę wojenną otrzymał liczne ordery i odznaczenia. Jak będzie taka potrzeba, stanie znów, obok obserwatorów wojskowych, policji cywilnej czy kobiet, gotowy do pełnienia służby. Spotkanie  trwało 2 godziny i wniosło wiele aspektów edukacyjnych i wychowawczych. Na zakończenie spotkania rozmówca zaproponował młodzieży obejrzenie filmu "Karbala".

        • ZABAWA ANDRZEJKOWA 2015

        • W sobotnie popołudnie uczniowie przedszkola oraz szkoły podstawowej i gimnazjum bawili się na imprezie Andrzejkowej zorganizowanej przez Radę Rodziców, nauczycieli oraz Samorząd Uczniowski.

          Dzieci zostały zapoznane z tradycją andrzejkowego święta. Uchylono również dzieciom wrota do przyszłości.

          Każdy mógł poznać imię przyszłego wybranka, dowiedzieć się jaki zawód będzie wykonywał, rzucić magiczną kostką oraz polać magiczne kształty z wosku. Nie zabrakło również malowania twarzy, pasowania na czarodzieja oraz poczęstunku z kotła wiedźmy. Były również konkursy z nagrodami dla starszych uczniów. Oczywiście wszyscy uczniowie świetnie bawili się przy muzyce, którą poprowadził dj Syczuk.

          Rodzice kolejny raz mogli skorzystać z kącika pyszności.
          Organizatorom serdecznie dziękujemy!
          Mamy nadzieję, że następna taka zabawa już za rok...smiley

      • "ŻYCIE I KULTURA W ŚREDNIOWIECZU".
        • "ŻYCIE I KULTURA W ŚREDNIOWIECZU".

        • Pod takim hasłem, odbyło się w szkole widowisko historyczne, które zaprezentowała Grupa Artystyczna "Rekonstrukto", zapraszając uczniów w podróż w czasie do wieków odległych. Kiedy to rycerze zakuci w zbroje i z mieczem w ręku nie szczędzili wysiłku by bronić honoru i Ojczyzny. Zdarzało się też, że każdy rycerz spieszył służyć pomocą i bronić Damy swojego serca. Jeśli rycerz zakochał się w kobiecie zamężnej, jednym ze sposobów rozstrzygnięcia konfliktu był udział w turnieju, czego świadkami byli uczniowie biorący udział w pokazie. Interesującym opowieściom i legendom, towarzyszył przegląd rycerskiego ekwipunku i uzbrojenia. Młodzież chętnie uczestniczyła w przeglądzie rycerskiego ekwipunku i uzbrojenia, zakładając zbroje, tarcze i dobywając miecza. Wybrani uczniowie brali udział w zapierających dech w piersiach pojedynkach, turniejach rycerskich, w pasowaniu na rycerza i poznawali kodeks rycerski. Były też i próby siły-próby dobywania ciężkiego miecza. Wszyscy poznali Prawo w Średniowieczu, a ochotnicy zostali zakuci w "Dyby" lub  w "Gąsiora", co szczególnie wzbudziło wśród oglądających gromki aplauz. Niestety podróż do krainy, którą obecnie pokrył już kurz minionych wieków zakończyła się, zostały jedynie legendy odtwarzające dawną kulturę, aby przybliżyć wszystkim co dziać się wówczas mogło. Takie przeżycie, "powrotu do korzeni" na długi czas zostanie w pamięci każdego widza.

      • Akcja zbierania czekoladowych Mikołajów
        • Akcja zbierania czekoladowych Mikołajów

        • Drodzy Uczniowie i Rodzice,

          Zespół Szkół w Ostromecku przyłączył się do udziału w świątecznej akcji Witaj Mikołaju po raz siódmy organizowanej  przez stowarzyszenie Ruch na Rzecz Godności Osób Niepełnosprawnych WYZWANIE.
          Do 04.12.2015 r. nasza szkoła zbiera czekoladowe Mikołaje w celu przygotowania paczek świątecznych dla osób niepełnosprawnych.  Osoby, które chciałyby pomóc proszone są o przekazywanie Mikołajów wychowawcom klas.

      • PROJEKT DLA GIMNAZJALISTÓW "X MUZA PO ANGIELSKU"
        • PROJEKT DLA GIMNAZJALISTÓW "X MUZA PO ANGIELSKU"

        • W dniu wczorajszym przedstawiciele najstarszych klas naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach filmowych w XV LO w Bydgoszczy, które są częścią projektu multimedialnego i cyklu spotkań prowadzonych przez profesjonalistów z branży teatralno-filmowej. Niezwykłość tego wydarzenia polega na tym, że zarówno przedstawienia teatralne, jak i warsztaty prowadzone są w języku angielskim. Wczoraj gościem była grupa teatralna z Pragi, złożona z aktorów z Polski, Hiszpanii i Francji, którzy w bardzo ciekawy i zabawny sposób przedstawili historię Wielkiej Brytanii. Nie zabrakło barwnych kostiumów, pomysłowych rekwizytów oraz scenografii w postaci osi czasu, na której umieszczono najważniejsze daty z angielskiej historii. Po krótkiej przerwie kawowej połączonej ze słodkim poczęstunkiem, aktorzy poprowadzili zajęcia integrujące gimnazjalistów z Bydgoszczy i okolic, cały czas operując językiem angielskim. Wszystko to miało miejsce w mieszczącym się przy XV LO kinie "Jeremi", jako inauguracja III Multimedialnego Projektu Filmowego. Dzięki współpracy z profesjonalistami, uczniowie poznają tajniki gry scenicznej oraz wybrane nurty światowej kinematografii. W planie są filmy wyświetlane w języku angielskim, panele dyskusyjne, zajęcia praktyczne z zakresu sztuki oraz realizacja własnej krótkiej formy filmowej. Kolejne warsztaty w styczniu, a przegląd filmowy i gala wręczenia Oskarów już w czerwcu. Zapraszamy do galerii zdjęć z warsztatów.

          Agnieszka Gapińska

        • Z WIZYTĄ W TEATRZE

        •       Dzisiaj w Teatrze Polskim im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy pierwszoklasiści z zachwytem obejrzeli przygody ludzika z plasteliny - Plastusia. Ta kolorowa i pełna humoru oraz mądrości bajka o tym co się wydarzyło w piórniku zachwyciła naszych uczniów. Nadzwyczaj giętki ludzik w zielonych spodenkach zauroczył i zdobył ich sympatię. Nasi pierwszoklasiści z wielkim zainteresowaniem obejrzeli czarującą lekcję o przyjaźni i jak twierdzą, mogliby obejrzeć spektakl jeszcze raz.

           

        • Jestem bezpieczny na drodze

        • Miło nam poinformować, że Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy ogłosił wyniki konkursu plastycznego "Jestem bezpieczny na drodze". W konkursie wzięła udział liczna grupa uczniów klas I-III SP, a nagrody zdobyli: Julia Dubel i Rupert Skrzecz z klasy IIb.  Odbiór nagród odbędzie się w Bydgoszczy 8 grudnia 2015 o godzinie  10. 00. Gratulujemy uczniomiom i życzymy miłego pobytu w siedzibie komendy policji.

        • ZABAWA ANDRZEJKOWA

        • Zapraszamy na Zabawę Andrzejkową, która odbędzie się 21 listopada 2015 r. (w sobotę).

          • dla przedszkola od godz. 10.00 do godz. 11.30
          • dla kl. 1 - 3 SP od godz. 12.00 do godz. 14.00
          • dla kl. 4 - 6 SP i gimnazjum od godz. 15.00 do 18.00
          • Bilet wstępu – 1 zł.  Każda osoba, która będzie mieć bilet otrzyma babeczkę przygotowaną przez Radę Rodziców.
          • smileyNie zabraknie konkursów i nagród oraz świetnej muzyki !                                                                                                                                                               Organizatorzy:  Rada Rodziców, Samorząd Uczniowski
      • Sobota z ortografią
        • Sobota z ortografią

        • W sobotę odbył się X Powiatowy Konkurs Ortograficzny. Do Osielska przyjechali uczniowie z całego powiatu, aby po raz kolejny zmierzyć się z zawiłościami polskiej ortografii. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas V-VI SP oraz I-II gimnazjum: Zuzanna Piecuch (kl. Va), Gabiela Sypniewska (kl. Vb), Wiktor Kowalski (kl. Vb), Izabela Kalawska (kl. VI), Weronika Rutyna (kl. VI), Patrycja Banach (kl. I gim.), Wiktoria Piecuch (kl. I gim.), Karolina Nalazek (kl. II gim.) oraz Alicja Starobrat (kl. II gim.). Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie!

      • "SPOTKANIA Z TRADYCJĄ ŁĄCZĄ POKOLENIA" - ŻYWA LEKCJA HISTORII
        • "SPOTKANIA Z TRADYCJĄ ŁĄCZĄ POKOLENIA" - ŻYWA LEKCJA HISTORII

        • Uczniowie Zespołu Szkół im.M.Rejewskiego wraz z grupą koła regionalnego dnia 14 listopada pod opieką nauczycieli uczestniczyli w "Żywej lekcji Historii" w Gospodarstwie Agroturystycznym "GZINIANKA" w Gzinie. Autorami zaproszenia była Akademia Liderek Zakola Dolnej Wisły z Gminy Dąbrowa Chełmińska. W czasie trwającego dwie godziny spotkania,przekazano uczniom w sposób ciekawy i przystępny, wiedzę na temat  tradycji oraz starych zawodów i rzemiosł. Młodzież poznała, elementy dziejów kultury regionalnej, tradycje, obyczaje i zwyczaje naszego regionu. Spotkania z tradycją zaowocowały warsztatami historycznymi w zakresie:wikliniarstwa, smażenia powideł, darcia pierza, szatkowania i kiszenia kapusty. Wszystkie pokazy były szczegółowo omawiane i wzbudzały zainteresowanie młodzieży, zaowocowały bogatą wiedzą, którą popisali się uczestnicy podczas konkursu kończącego spotkanie. Były zatem nagrody,degustacja potraw w atmosferze ludowych przyśpiewek i mimo zimnego wiatru atmosfera była niezwykle ciepła. Spotkanie wniosło wiele bogatych wartości edukacyjnych,wróćiliśmy ponownie do swoich korzeni,tradycji i historii. A tym BOGATSZY JEST NARÓD IM BOGATSZA JEST JEGO HISTORIA. Spotkanie potwierdziło, również tezę, że historii można uczyć poprzez zabawę, czy będąc na wycieczce, albo w muzeum.

      • Uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości
        • Uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

        • Dziś o godzinie 11.00 odbył się w naszej szkole apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość uświetnili swą obecnością: Wójt Gminy Dąbrowa Chełmińska Pan Radosław Ciechacki, Przewodniczący Rady Gminy Pan Józef Hentrich, Sołtys Ostromecka Pani Maria Łabaj oraz Ksiądz Proboszcz Bogdan Kołodziejczyk. Nie zabrakło także  Rodziców  naszych uczniów, którzy z dumą i wzruszeniem podziwiali przygotowany montaż słowno-muzyczny. Pięknie zabrzmiały pieśni patriotyczne w wykonaniu chóru pod kierunkiem Pani Anny Grzybek-Korzeniewskiej oraz solowy występ grającej na flecie Małgosi Cilińdź. Duże wrażenie wywarły kostiumy przygotowane przez rodziców i sympatyków naszej szkoły. Szczególny zachwyt wzbudził Kacper Kupiec odgrywający rolę Marszałka Józefa Piłsudskiego. Emocje u widzów wywołały także sceny zniewolenia Ojczyzny i jej późniejszego wskrzeszenia. Część artystyczną przygotowali uczniowie z klas piątych, szóstej oraz pierwszej gimnazjum. Niebagatelna okazała się również pomoc młodzieży z trzeciej klasy naszego gimnazjum. Nad całością czuwała Pani Iwona Sikora.

          Po zakończeniu apelu zaproszeni goście, dyrekcja szkoły oraz przedstawiciele społeczności uczniowskiej wraz z opiekunami udali się pod POMNIK NIEPODLEGŁOŚCI, aby tam złożyć symboliczną wiązankę kwiatów, zapalić znicze i uczcić minutą ciszy wszystkich bohaterskich bojowników o wolność.

          I.S. 

           

      • LEĆ ORLE BIAŁY ...
        • LEĆ ORLE BIAŁY ...

        • W Święto Niepodległości dzieci i młodzież z Zespołu Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku brały udział we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych ze Śpiewnikiem domowym pieśni patriotycznych. W tym roku myślą przewodnią był orzeł biały. Koncert rozpoczęła Małgosia Cilińdź pieśnią "I kadrowa" graną na flecie. Wspólnie z przybyłymi gośćmi śpiewaliśmy: "Hej, orle biały" autorstwa Ignacego Paderewskiego, "Marsz sokołów", "Orle powstań" oraz "Warszawiankę", "Póki Polska żyje w nas", "Dalej bracia do bułata", "Ułani, ułani", "Piechota", "Legiony" i wiele innych pieśni. Dzieci z koła młodszego wystąpiły w bloku piosenek ludowych "Kukułeczka kuka", "Gęś wodą" i "Przepióreczka". Koncert prowadziła Krystyna Berndt. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie.
                                                                                                                              Anna Grzybek - Korzeniewska
  • Galeria zdjęć

      brak danych
    • Kontakty

      • Zespół Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku
      • (52) 3817625, 533 013 731 (ul. Szkolna 1) - dyrektor, sekretariat kl. IV-VIII SP
        (52) 3817695 (ul. Bydgoska 7) - oddziały przedszkolne, klasy I-III;
      • ul. Szkolna 1, OSTROMECKO,
        86-070 Dąbrowa Chełmińska
        e-mail: s.ostromecko@poczta.szkolna.net
        NIP: 5542723217


        Poland
      • Elektroniczna Skrzynka Podawcza Zespołu Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku
        /ZSOSTROMECKO/SkrytkaESP
    • Logowanie