• OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI.
        • OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI.

        • Święto Niepodległości obchodzone jest 11 listopada na pamiątkę powrotu w 1918 roku JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO do Warszawy z twierdzy w Magdeburgu gdzie został uwięziony przez władze pruskie do zakończenia wojny. Ten dzień uznaje się za Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę,kiedy, to po 123 latach niewoli odzyskaliśmy wolność. W tym roku obchodzimy 97 rocznicę i tak jak co roku w całym kraju,odbędą się patriotyczne marsze i biegi, rekonstrukcje historyczne,nabożeństwa w intencji Ojczyzny.Uczniowie naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym,nauczycielką historii i dyrektorem szkoły,obok władz samorządowych uczestniczyli w uroczystościach gminnych związanych z tym świętem. Po wysłuchaniu uroczystej homilii, złożono wiązanki kwiatów pod pomnikami poległych za Ojczyznę i zapalono znicze.W godzinach popołudniowych, w Pałacu w OSTROMECKU odbędzie się uroczysty koncert pieśni patriotycznych z udziałem uczniów szkoły, nauczycieli,zaproszonych gości i społeczności lokalnej. Obchody 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę,zakończy jutro ,uroczysty apel i utworzenie barw narodowych na boisku szkolnym.

           

          PAMIĘTAJMY O WSZYSTKICH, KTÓRZY WALCZYLI O WOLNOŚĆ

           

      • "Losy Żołnierza i dzieje Oręża Polskiego."
        • "Losy Żołnierza i dzieje Oręża Polskiego."

        • Wyniki Konkursu Tematycznego pod patronatem Kuratora"Losy Żołnierza i dzieje Oręża Polskiego"
          Gimnazjum w Ostromecku, opiekun M.Otlewska

          1.Dominik Wojtuń

          2.Karolina Nalazek

          3.Patrycja Zakurzewska

          3.Martyna Stawicka

          4.Katarzyna Karbownik

          GRATULUJEMY I ZACHĘCAMY DO DALSZEJ PRACY!

           

      • XII WOJEWÓDZKI FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ
        • XII WOJEWÓDZKI FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

        • W piątek 6 listopada na zamku w Bierzgłowie odbył się XII Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznej "TOBIE POLSKO". Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy III gimnazjum, Adam Chyła, który wykonał pieśń "Krajobrazy polskie" autorstwa Andrzeja Wierzbickiego. Ogółem wystąpiły 23 podmioty wykonawcze z województwa kujawsko - pomorskiego. Adam zdobył wyróżnienie oraz nagrodę specjalną za wzruszające wykonanie utworu o tematyce patriotycznej, ufundowaną przez proboszcza parafii w Bierzgłowie ks. Rajmunda Ponczka.
                                                                                                                                                                                                                    Anna Grzybek-Korzeniewska
      • Dzień Zdrowego Śniadania
        • Dzień Zdrowego Śniadania

        •    9 listopada w "Zerówce", grupie "Maluchów" i "Starszaków"  zorganizowano "Dzień Zdrowego Śniadania". Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki i zabawy, lepiej koncentrują się na zajęciach. Celem akcji było propagowanie właściwych nawykow żywieniowych. Najpierw dzieci zapoznały się z "Piramidą zdrowia", a następnie bardzo chętnie przygotowywały pyszne, zdrowe, kolorowe kanapki, saszłyki z owoców i warzyw, sałatki. Przyrządzanie potraw dostarczyło dzieciom wiele satysfakcji. Dzięki tego typu zajęciom dzieci przekonują się, iż owoce i warzywa mogą być również zdrową przekąską w ciągu dnia, a przygotowywanie posiłku świetną zabawą.

          Więcej zdjęć w zakładce: "Album fotograficzny"

      • JÓZEF PIŁSUDSKI - MARSZAŁEK ZWANY "DZIADKIEM".
        • JÓZEF PIŁSUDSKI - MARSZAŁEK ZWANY "DZIADKIEM".

        • Do dziś jest symbolem zwycięstwa w 1920 roku nad nawałnicą bolszewicką. Przeszedł długą i niezwykłą drogę, zanim stanął w 1918 roku na czele odrodzonego państwa polskiego. Już za życia, jako twórca niepodległości POLSKI, stał się legendą. Choć otaczała go aura bohatera narodowego, nie uniknął błędów, ulegał namiętnościom, miewał okresy załamania. Jako polityk był przedmiotem zajadłej krytyki, jak i obiektem bezgranicznego uwielbienia. Rozstrzygnął wojnę mistrzowskim manewrem, MARSZAŁEK ocalił wtedy POLSKĘ, a może i EUROPĘ. Obok Józefa Hallera,Ignacego Daszyńskiego, Jędrzeja Moraczewskiego, Romana Dmowskiego,Wincentego Witosa i wielu innych był Twórcą Niepodległego Państwa Polskiego.W tym roku 11 LISTOPADA, obchodzimy 97 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji w całym kraju, miastach i szkołach odbędą się uroczystości rocznicowe - apele, biegi pamięci, spotkania z kombatantami, uroczyste msze za Ojczyznę. W Warszawie odbędzie się uroczysta Odprawa Wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza, zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze ku czci NIEPODLEGŁEJ. Uczniowie naszej szkoły również wezmą udział w wielu imprezach towarzyszących temu świętu. Zapraszamy wszyskich uczniów wraz z opiekunami, dnia 12 listopada przed uroczystym apelem na boisko szkolne do wspólnego zdjęcia z Flagą Biało-Czerwoną dla NIEPODLEGŁEJ.

      • BIEG NIEPODLEGŁOŚCI I ZŁOŻENIE KWIATÓW POD POMNIKIEM
        • BIEG NIEPODLEGŁOŚCI I ZŁOŻENIE KWIATÓW POD POMNIKIEM

        • Pomimo deszczowej pogody, uczniowie naszej szkoły wybrali się dziś na pieszą wycieczkę, bo przyłączyć się do biegu zorganizowanego z okazji Święta Niepodległości. Punktualnie o godz.12.00, po krótkiej rozgrzewce, wyruszyliśy truchtem, integrując się z innymi szkołami w imię wspólnych wartości patriotycznych. Biegli duzi i mali, uczniowie i nauczyciele, a nawet rodzice, którym serdecznie dziękujemy za obecność i pomoc. Wszyscy wbiegliśmy na metę, w ręce trzymając flagę, by otrzymać symboliczne medale i posilić się gorącą grochówką z pieczywem. Nie zabrakło akcentu patriotycznego - delegacja w składzie Justyna Olszewska, Bartłomiej Kuk i Kordian Kędzierski złożyła symboliczne kwiaty pod Pomnikiem Poległych na Rynku w Fordonie. Obecność żołnierzy i harcerzy sprawiła, że ceremonia była dostojna i uroczysta. Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć z organizatorami biegu, wystarczyło nam jeszcze sił, by bezpiecznie wrócić pieszo do Ostromecka. Zainteresowanych zapraszamy do galerii, by obejrzeć zdjęcia z biegu.

      • BIEG Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
        • BIEG Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

        • W najbliższą sobotę uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami przyłączą się do Biegu Niepodległości organizowanego corocznie przez Radę Osiedla Stary Fordon. Bieg tradycyjnie otworzy bydgoski ultramaratończyk Andrzej Urbaniak, który w minionym roku szkolnym gościł w naszej szkole. Rozgrzewkę poprowadzą zaproszeni goście ze świata sportu. Trasa przebiega ulicami Starego Fordonu z metą na Rynku, gdzie nasi uczniowie z okazji nadchodzącego święta wraz z przedstawicielami innych szkół, uroczyście złożą kwiaty pod Pomnikiem Poległych. Dla wszystkich uczestników biegu zapewnione są medale, gorąca herbata oraz ciepły posiłek. Nie zabraknie odpowiednich służb dbających o bezpieczeństwo biegaczy oraz oprawy medialnej. Uczniowie zapisani na bieg zbierają się pod szkołą o 10.45, powrót planowany jest na godz. 13.45. Obowiązują elementy garderoby w barwach narodowych.

      • W teatrze lalkowym
        • W teatrze lalkowym

        • Wczoraj uczniowie klas IIb i III odwiedzili teatr Baj Pomorski w Toruniu. Obejrzeli tam spektakl pt. "Pinokio". Przygody drewnianego pajacyka bardzo podobały się widowni, a gościnne wnętrza teatru pozostawiły niezapomniane przeżycia. Uczniowie już planują kolejny wyjazd do teatru.

      • Podsumowanie konkursów
        • Podsumowanie konkursów

        • W październiku w naszej szkole odbyły się etapy szkolne przedmiotowych konkursów pod patronatem Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

          Uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w konkursie z języka polskiego, matematyki, przyrody oraz języka angielskiego. Gimnazjaliści natomiast rozwiązywali testy konkursowe z języka polskiego, języka niemieckiego, języka angielskiego, biologii, chemii, geografii, fizyki, matematyki oraz historii.

          Do etapu rejonowego zakwalifikowały się dwie uczennice szkoły podstawowej: Jagoda Olszówka (klasa Va) z przyrody i Izabela Kalawska (klasa VI) z języka polskiego oraz trzy uczennice gimnazjum: Katarzyna Karbownik (klasa II), Zofia Grabowska (klasa II) i Patrycja Makarewicz (klasa II).

          Nauczycielami przygotowującymi uczennice do konkursów są: Aleksandra Kamrowska-Nowak, Hanna German, Magdalena Olszówka i Agnieszka Gapińska.

          Gratulujemy Ucznnicom, ich Rodzicom oraz Nauczycielom 

      • Awans Kasi
        • Awans Kasi

        • Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy potwierdziło awans uczennicy klasy II gimnazjum Katarzyny Karbownik do rejonowego etapu przedmiotowego konkursu z biologii dla uczniów gimnazjum.

          Gratulujemy!

      • XVI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU
        • XVI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU

        • W czwartek  uczniowie z klasy IV i V rywalizowali na obiektach KKP w turnieju piłkarskim "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Jest to największy Turniej piłkarski dla dzieci w Europie, w którym do tej pory wzięło udział ponad 700 tysięcy dziewcząt i chłopców z całego kraju. Zakończenie Turnieju jest wyjątkowe, bo mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie Narodowym w Warszawie. Turniej był podzielony na grupę, w której brały udział szkoły z Bydgoszczy i drugą grupę, w której brały udział szkoły z powiatu bydgoskiego. Nasi młodzi piłkarze swoją grupę wygrali i awansowali do etapu wojewódzkiego.

          Nasza szkoła pojechała na zawody w następującym składzie:

          Kacper Banach, Wiktor Kowalski, Marcin Jaworski, Mikołaj Szabłowski, Filip Magdziński, Seweryn Zacharek, Ksawery Salwin, Szymon Rutkowski, Jakub Stępień i Mateusz Zakurzewski.

          Chłopcom gratulujemy i życzymy powodzenia na szczeblu wojewódzkim.  

        • "Kiedy szafa brzmi jak safa"

        • W dniu wczorajszym tj. 29.10 odbyło sie spotkanie warsztatowe dla rodziców dzieci przedszkolnych "Kiedy szafa brzmi jak safa".  Podczas spotkania rodzice  poznali okresy rozwoju mowy dziecka, czynniki warunkujace jego prawidłowy rozwój, zestaw ćwiczeń wspomagających pracę warg, języka oraz zestaw ćwiczeń oddechowych i słuchowych. Podczas spotkania  można było obejrzeć pomoce  stosowane na zajęciach logopedycznych oraz literaturę przedmiotu. Nie zabrakło również indywidualnych rozmów i konsultacji logopedycznych. 

          Barbara Wojtyszyn, Zenona morgut

      • KLASOWE OGNISKO
        • KLASOWE OGNISKO

        • Klasa I gimnazjum wraz z opiekunami spędziła jesienne popołudnie przy ognisku, integrując się poprzez wspólną zabawę, śpiewy i tańce. Nie zabrakło pieczenia ziemniaków i kiełbasek, gorącej herbaty, wspólnych żartów, doglądania zwierząt wiejskich oraz wieczornej przejażdżki rowerami. Wszystko to było możliwe dzięki gościnności Państwa Śliwińskich z pobliskiego Reptowa, którym bardzo serdecznie dziękujemy. Po godzinie 19.00, w wyśmienitych humorach, wszyscy wrócili do swoich domów.

           

                                                                                                                wychowawca: Agnieszka Gapińska

      • „Kto chce być zdrowy i wysoki ten pije owocowe soki”
        • „Kto chce być zdrowy i wysoki ten pije owocowe soki”

        • W ramach programu „Owoce w szkole” w dzisiejszym dniu uczniowie z kl. 2 a i b mieli okazję samodzielnie przygotować nie tylko zdrowy sok, ale również zdrową, przepyszną kanapkę. Zajęcia poprowadził kucharz, który opowiedział w jaki sposób powinny odżywiać się dzieci i na co powinny zwracać szczególną uwagę, aby być zdrowym. Zajęcia przyniosły dzieciom wiele radości i pożytku, gdyż samodzielnie wykonany przez nich posiłek okazał się bardzo smaczny i zdrowy. Dla naszych małych kucharzy przygotowano Dyplomy i książeczki, żeby na długo pamiętały, że warto zdrowo się odżywiać.

          Zajęcia zorganizował pedagog szkolny.

      • Konkurs przedmiotowy z geografii dla gimnazjum
        • Konkurs przedmiotowy z geografii dla gimnazjum

        • Wyniki etapu szkolnego:

          1. miejsce - Katarzyna Karbownik (II) - opiekun p. Aleksandra Kamrowska-Nowak

          2. miejsce - Dominik Wojtuń (III) - opiekun p. Aleksandra Kamrowska-Nowak

          3. miejsce - Milena Sikora (III) - opiekun p. Aleksandra Kamrowska-Nowak

          Gratulujemy!

      • Konkurs przedmiotowy z historii dla gimnazjum
        • Konkurs przedmiotowy z historii dla gimnazjum

        • Wyniki etapu szkolnego:

          1. miejsce - Dominik Wojtuń (III) - opiekun p. Mirosława Otlewska

          2. miejsce - Karolina Nalazek (II) - opiekun p. Mirosława Otlewska

          3. miejsce - Katarzyna Karbownik (II) - opiekun p. Mirosława Otlewska

          Gratulujemy!

      • LEKCJE W PLENERZE
        • LEKCJE W PLENERZE

        • Dzisiejszy dzien uczniowie klasy IIb SP spędzili bardzo aktywnie, podziwiająć naszą złotą jesień. Podczas półgodzinnego marszu do leśniczówki dzieci obserwowały zmiany zachodzące jesienią w przyrodzie, utrwalały gatunki drzew oraz tworzyły opowiadania o przygodach jesiennych liści. Później było ognisko, wspólne pieczenie kiełbasek oraz wesołe zabawy na leśnej polanie.

          Uczniowie klasy IIb wraz z wychowawcą dziękują gospodarzom, Państwu Elżbiecie i  Norbertowi Kowalskim, za gościnę i organizację tego dnia.

      • Awans Patrycji
        • Awans Patrycji

        • Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy potwierdziło awans uczennicy klasy II gimnazjum Patrycji Makarewicz do rejonowego etapu przedmiotowego konkursu z języka angielskiego dla uczniów gimnazjum.

          Gratulujemy!

      • DAG FABRIK BROMBERG
        • DAG FABRIK BROMBERG

        • Dzisiejszy zimny poranek, koło regionalne zespołu szkół im. M. Rejewskiego w Ostromecku pod opieką nauczyciela historii p. M. Otlewskiej spędziło w Muzeum Techniki Wojennej DAG FABRIK BROMBERG. Jest to specyficzny rodzaj muzeum, bo umieszczono je na pozostałościach zakładów chemicznych "ZACHEM". Twócą tych zakłądów, dwóćh umieszczonych w Polsce był Alfred Nobel. Nie stało się to bez przyczyny, ponieważ rzeczywiście w tym miejscu w Puszczy Bydgoskiej znajdowały się zakłady produkcyjne. Od roku 1940 do 1945 produkowano proch strzelniczy do pocisków, nabojów i bomb lotniczych. Uczniowie klasy I gimnazjum błądzili podziemnymi korytarzami, wąskimi tunelami, wchodzili do podziemnych sal i bunkrów jednocześnie wsłuchując się w opowiadania przewodnika. Poznawali stare i nowe rodzaje broni, oglądali filmy dokumentalne, wysłuchiwali bezpośrednich relacji pracowników, więźniów różnych narodowości zatrudnionych w tej fabryce w czasie II WOJNY ŚWIATOWEJ. Duże wrażenie wywarł na uczniach film o wybchu bomby jądrowej i jej skutkach dla ludzkości. Największą zaś atrakcją była broń strzelecka, umieszczona w ręku i zdjęcie na pamiątkę. Wycieczka spełniła czekiwania uczniów i była następnym elementem historii regionalnej.

      • TURNUTKA 2015 za nami
        • TURNUTKA 2015 za nami

        •    W sobotę 24 października br. odbył się XXII Festiwal Piosenki Turystycznej i Poezji Śpiewanej TURNUTKA. W konkursie zaprezentowali się uczniowie z Zespołu Szkół w Ostromecku. W kategorii solistów młodszych Małgosia Cilińdź wyśpiewała I miejsce. Jury doceniło turystyczny dobór repertuaru, swobodę sceniczną, dużą muzykalność oraz to, iż Małgosia samodzielnie sobie akompaniowała na gitarze. Wyróżnienie za poetyckie zaprezentowanie piosenki "Lato z ptakami odchodzi" otrzymała Wiktoria Piecuch, także wyróżnienie za bluesowe wykonanie piosenki "Lato ucieka" zdobyła Patrycja Grzęda.     Gratuluję!      Anna Grzybek - Korzeniewska

           

  • Galeria zdjęć

      brak danych
    • Kontakty

      • Zespół Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku
      • (52) 3817625, 533 013 731 (ul. Szkolna 1) - dyrektor, sekretariat kl. IV-VIII SP
        (52) 3817695 (ul. Bydgoska 7) - oddziały przedszkolne, klasy I-III;
      • ul. Szkolna 1, OSTROMECKO,
        86-070 Dąbrowa Chełmińska
        e-mail: s.ostromecko@poczta.szkolna.net
        NIP: 5542723217


        Poland
      • Elektroniczna Skrzynka Podawcza Zespołu Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku
        /ZSOSTROMECKO/SkrytkaESP
    • Logowanie