Podczas nauki zdalnej, praca metodą projektu zyskała na popularności. Nauczyciele korzystają z niej podczas regularnych lekcji oraz na zajęciach dodatkowych. Jej atuty to uczenie się poprzez działanie, dawanie uczniom swobody w doborze technik wykonania pracy oraz nawiązywanie do otaczającego świata i doświadczeń ucznia. Dlatego nie ma dwóch identycznych prac projektowych. W przypadku prac indywidualnych to jeden uczeń jest w pełni odpowiedzialny za finalny efekt, a w przypadku pracy w parze lub grupie – nabywane kompetencje są jeszcze cenniejsze – to na uczniach spoczywa sprawiedliwy podział obowiązków i zacieśnia się współpraca między nimi.
Od jutra rozpoczynamy Szkolny Tydzień Projektów – nauczyciele mogą nagrodzić wyróżniające się prace projektowe uczniów (maksymalnie +20 punktów poza planowaną oceną szkolną), które wpłyną lub zostaną zadane w nadchodzącym tygodniu. Ponadto, wszystkie klasy 4-8 SP na zajęciach z wychowawcą przygotują klasowy projekt, w którym odpowiedzą na aktualnie nurtujące wszystkich pytania dotyczące przyszłości edukacji – np. Czy za 30 lat podręczniki będą nadal drukowane? Czy miejsca nauczycieli zajmą kiedyś roboty? Może uczniowie będą sami zdobywać wiedzę, a nauczyciele będą ich jedynie egzaminować? Temat pracy to: EDUKACJA W ROKU 2050. Metody i techniki pracy dowolne. Termin nadsyłania prac na skrzynkę szkolną przez wychowawców upływa dnia 25 maja (poniedziałek). Dwa najciekawsze projekty zostaną rozesłane pozostałym klasom w ramach zajęć z wychowawcą dnia 28 maja (Szkolny Festiwal Projektów). Zaangażowani w pracę uczniowie zwycięskich klas zostaną nagrodzeni punktami dodatnimi z zachowania (+20).
Wyboru najciekawszych projektów dokonają nauczycielki j. angielskiego, które realizują w bieżącym roku szkolnym granty gminne prowadzone metodami projektowymi - A. Gapińska i I. Gulczyńska.