• Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych
        • Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych

        • Dnia 07.10.2016 r. w Dolinie Śmierci w Fordonie odbyły się Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych. W kategorii chłopców szkół podstawowych wystartowało 88 najlepszych zawodników naszego województwa, a wśród nich uczeń naszej szkoły Mateusz Zakurzewski, który bieg ukończył na bardzo dobrym 13 miejscu. Warto zaznaczyć, że Mateusz jest uczniem klasy 5 i na trasie biegu rywalizował z chłopcami o rok starszymi. 

          Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych:)

      • Dolina Śmierci - Golgota XX wieku
        • Dolina Śmierci - Golgota XX wieku

        • Dzisiaj uczniowie z klasy V oraz I gimnazjum wraz z opiekunami wybrali się do Doliny Śmierci w pobliskim Fordonie, aby złożyć hołd pomordowanym mieszkańcom Bydgoszczy i okolic. W październiku i listopadzie 1939 roku zgładzono tam blisko 1500 osób: Polaków i Żydów; duchownych, urzędników, nauczycieli i przedstawicieli innych profesji. Młodzież pogrążona w zadumie przemierzała szlak wyznaczany przez stacje Drogi Krzyżowej - Golgoty XX wieku ku pomnikowi autorstwa Józefa Makowskiego. Tam przypomniano zebranym tragiczne fakty z historii II wojny światowej oraz zapalono symboliczne znicze. W czasie wycieczki zrealizowane zostały treści z zakresu historii, religii, języka polskiego, a także kształtowana była postawa obywatelska i patriotyczna.

      • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU JĘZYKOWEGO
        • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU JĘZYKOWEGO

        • W dniu dzisiejszym ogłoszono wyniki konkursu na najciekawszą klasową gazetkę, zorganizowanego z okazji Europejskiego Dnia Języków, który obchodzony jest 26 września. Wszystkie klasy wykazały się pomysłowością przy dekorowaniu gazetek w wylosowanym języku. Nie zabrakło także informacji o stolicach, walutach i zabytkach największych państw europejskich. Niezależna komisja pod dowództwem Pani Dyrektor wyłoniła zwycięzców, a zostali nimi uczniowie klasy IV SP oraz II Gimnazjum. Najlepszym wręczono dyplomy i drobne upominki, związane z nauką języka angielskiego. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy wszystkich do kolejnych potyczek za rok.

                                                                                          Zespół Nauczycieli Języków Obcych

                                                           

      • W świecie książek
        • W świecie książek

        • W ubiegłym tygodniu do naszej biblioteki w Ostromecku wraz ze swoimi nauczycielem języka polskiego wybrali się uczniowie klasy II gimnazjum (w środę), I gimnazjum ( w czwartek), kl. IV SP (w piątek). Pani bibliotekarka Beata Adamiec zaprezentowała zarówno gimnazjalistom jak i uczniom szkoły podstawowej książki i czasopisma dostosowane do wieku i zainteresowań młodych czytelników. Wśród godnych polecenia utworów znalazły się powieści przygodowe, fantasy czy też poruszające problemy nastolatków. Pani Adamiec poleciła uczniom klasy IV m.in. "Klasę pani Czajki" M. K. Piekarskiej, "Dziennik cwaniaczka" J. Kinneya oraz "Momo"  Michaela Endego. Wśród książek adresowanych dla gimnazjalistów godna polecenia jest seria powieści, której tematyka wiąże się z problemami, z którymi borykają się nastoletni bohaterzy. Sposób ich rozwiązania może stać się receptą na zmartwienia każdego młodego człowieka. Miłośnicy fantasy mogą przenieść się do innego świata za sprawą powieści  Christophera Paoliniego "Eragon" czy  A. Sapkowskiego "Miecz przeznaczenia".

          Dziękujemy pani Beacie Adamiec za serdeczne przyjęcie w bibliotece. Pamiętajmy, że każda nasza wizyta w bibliotece, każda przygoda z książką może być dla nas ogromnym przeżyciem. Nie bójmy się czytać!

      • Książka na jesienne wieczory
        • Książka na jesienne wieczory

        • Wczoraj do biblioteki wraz z nauczycielem języka polskiego wybrali się uczniowie z klasy 6b. Pani bibliotekarka Beata Adamiec zaprezentowała młodzieży ciekawy zestaw książek do czytania w coraz dłuższe jesienne wieczory. Wśród rekomendowanych pozycji znalazły się utwory traktujące o problemach okresu dorastania, powieści przygodowe, biograficzne, a nawet specjalistyczne poradniki dla miłośników i hodowców zwierząt. Największym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się: „Oskar i pani Róża” E. E. Schmitta oraz „Iqbal” F. d`Adamo. Wielu uczniów od razu po zakończeniu zajęć skorzystało  z bogatej oferty biblioteki.

      • Mistrz tabliczki mnożenia
        • Mistrz tabliczki mnożenia

        • W dniu dzisiejszym, tj. 5 października w ramach obchodów Światowych Dni Tabliczki Mnożenia na dodatkowych zajęciach z matematyki uczniowie klasy IV i V walczyli o tytuł MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA. Każdy z uczestników zmierzył się z 50 zadaniami. Mistrzem został Michał Białas z klasy V, drugie miejsce zdobyli ex aeqwo Sara Opalińska (klasa V) i Sebastian Strzępek (klasa IV), trzecie miejsce Oliwia Wustrau (klasa IV). 

          W grupie najlpeszych znaleźli się także: Heyduk Kacper, Cieślewicz Natalia, Olejniczak Tomasz, Malankowski Michał, Ociepa Filip i Wiszniewski Kacper.

          Wszytkim serdecznie gratuluję!

          Magdalena Olszówka

      • WRZESIEŃ W ZERÓWCE
        • WRZESIEŃ W ZERÓWCE

        • Pierwszy miesiąc w Zerówce upłynął szybko, miło i wesoło. Były zabawy ułatwiające prezentowanie siebie oraz integrujące grupę. Wspólnie ustaliliśmy zasady zachowania obowiązujące w przedszkolu, których zobowiązaliśmy się przestrzegać. Wspominaliśmy wakacyjny czas: morze, góry i zielony las. Kształtowaliśmy pojęcia: park, las. Poszukiwaliśmy różnic między roślinami i zwierzętami żyjącymi w parku i lesie. Przenieśliśmy się do sadu i ogrodu. Klasyfikowaliśmy warzywa i owoce, porównowaliśmy liczebności zbiorów. Rozwijaliśmy kreatywność poprzez wykonywanie stworków z warzyw i owoców oraz sprawność manualną wykonując pracę plastyczną techniką wydzieranki. Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie na ulicy, w domu i przedszkolu. Utrwalaliśmy zasady ruchu drogowego. Omawialiśmy znaki drogowe znajdujące się w pobliżu przedszkola. Poznaliśmy bliżej pracę policjanta. Uczyliśmy się na pamięć wiersza, śpiewaliśmy piosenki związane z tematyką zajęć. Ostatniego dnia września świętowaliśmy "Dzień Chłopca".

          Zapraszamy do galerii zdjęć: ZERÓWKA - WRZESIEŃ 2016

      • Co warto przeczytać?
        • Co warto przeczytać?

        • Dzisiaj uczniowie klasy piątej wraz z wychowawczynią wybrali się na ciekawą lekcję języka polskiego do biblioteki. Pani bibliotekarka Beata Adamiec zarekomendowała młodzieży książki, po które warto sięgnąć w jesienne wieczory. Zachęciła uczniów do czytania powieści fantasy, książek przygodowych oraz tych, których bohaterami są ich rówieśnicy. Wiele z zaprezentowanych pozycji znajdziemy na liście bestsellerów Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” np.: „ Most do Terabithii” K.  Peterson, „Momo” M. Endo, „Czarnoksiężnik z Archipelagu” U. K. le Guin. Piątoklasiści mogli także przejrzeć najnowsze numery czasopisma „Victor Junior”.

          Zaciekawieni prelekcją uczniowie uświadomili sobie, że dzięki systematycznej lekturze książek rozwiną swoje zainteresowania, wzbogacą słownictwo, poprawią umiejętność poprawnego pisania, znajdą świetną rozrywkę, a nawet uzyskają podpowiedź, jak radzić sobie w różnych sytuacjach. Po zajęciach wielu  z młodych ludzi wypożyczyło interesujące pozycje.

      • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
        • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

        • Już jutro, 29 września, obchodzić będziemy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Zachęcamy Wszystkich- dzieci, młodzież, rodziców, dziadków i babcie do czytania książek! Pamiętajmy, że czytając, rozwijamy wyobraźnię i zdolność koncentracji, wzbogacamy nasze słownictwo. Książki, jeżeli im tylko na to pozwolimy, przeniosą nas do innego świata, pełnego przygód i atrakcji.

          Już jutro, z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, poloniści z naszej szkoły przeczytają każdej klasie, w której uczą, krótki fragment współczesnej książki.

          Zachęcamy naszych uczniów i rodziców do obejrzenia gazetki ściennej w holu szkoły.Oprócz haseł zachęcających do czytania, znaleźć tam można listę ciekawych książek, które warto przeczytać. A może ktoś z Was przeczytał książkę godną uwagi? Czekamy na Wasze propozycje.

          Pamiętajmy! KSIĄŻKI NIE GRYZĄ!

                                                                                                                                                     nauczyciele języka polskiego

        • Indywidualne Biegi Przełajowe

        • Dnia 21.09.2016 r. w Otowicach odbyły się Mistrzostwa Gminy w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Siedmioro reprezentantów ZS im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku uzyskało awans do Mistrzostw Powiatu, które odbędą się 3 października w Białych Błotach.

          W kategorii dziewcząt szkół podstawowych zwyciężyła Lea Urbańska- uczennica klasy trzeciej, II miejsce zajeła Martyna Zakurzewska- uczennica klasy szóstej.

          W kategorii chłopców szkół podstawowych zwyciężył Mateusz Zakurzewski- uczeń klasy piątej, V miejsce zajął Patryk Dubel- uczeń klasy piątej, awans uzyskał również Jakub Stępień- uczeń klasy piątej, zajmując miejsce VIII.

          W kategorii chłopców gimnazjum awans uzyskali Kamil Rutkowski oraz Kordian Kędzierski plasując sie odpowiednio na VII i VIII miejscu.

          Wszystkim startującym zawodnikom dziękujemy za godne reprezantowanie szkoły, a finalistom gratulujemy awansu i życzymy powodzenia w kolejnym  etapie.

           

      • Międzynarodowy i Europejski Dzień Języków
        • Międzynarodowy i Europejski Dzień Języków

        • W dniu dzisiejszym wszystkie języki mają swoje święto. Z tej okazji Zespół Nauczycieli Języków Obcych zaprasza klasy IV-VI SP i I-III Gimnazjum do wspólnej zabawy. Przewodniczący klas wylosowali już języki, a klasy, pod czujnym okiem wychowawców, gromadzą materiały na gazetki w swoich salach lekcyjnych. W konkursie, którego rozstrzygnięcie nastąpi 7 października, ocenie podlegają walory dydaktyczne i estetyczne zawieszonych na gazetce materiałów. Oprócz zwrotych w wylosowanym języku, na gazetce powinny znaleźć się podstawowe informacje o jednym wybranym kraju na świecie, w którym wylosowany język jest językiem urzędowym. Zwycięskie klasy zostaną nagrodzone drobnymi upominkami.

      • Uroczysty apel upamiętniający bohaterów i ofiary II wojny światowej
        • Uroczysty apel upamiętniający bohaterów i ofiary II wojny światowej

        • Dziś o godzinie 10.50 młodzież naszej szkoły przedstawiła montaż słowno-muzyczny, który był poświęcony ofiarom września 1939 roku. Cała społeczność szkoły wraz z przybyłymi gośćmi oddała hołd bohaterom. Widzowie mieli okazję przypomnieć sobie ważne momenty z historii naszej Ojczyzny oraz mogli posłuchać pieśni patriotycznych wykonanych przez gimnazjalistki z koła muzycznego pod przewodnictwem Pani Renaty Klocek. Pokazowi towarzyszyła prezentacja multimedialna przygotowana przez Patrycję Wolszlegier z II klasy gimnazjum.

          Uroczystość przebiegała w podniosłej, pełnej zadumy atmosferze. Stała się ona dla wszystkich żywą lekcją historii i patriotyzmu.

        • Lekkoatletyczne Środy

        • Dnia 20.09.2016 r. na stadionie bydgoskiego Zawiszy przy ulicy Sielskiej w Fordonie odbyło się otwarcie mityngu "Lekkoatletyczne Środy". Reprezentacja ZS im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku zaliczyła bardzo udany start, zajmując I miejsce w pierwszych z siedmiu zaplanowanych startów. Następne zawody odbędą się 12 października. 

          Końcowa klasyfikacja:

          1. ZS im. Mariana Rejewskiego- 98 pkt

          2. Szkoła Podstawowa nr 65 w Bydgoszczy- 92 pkt

          3. Szkoła Podstawowa nr 4 w Bydgoszczy- 86 pkt

          4. Szkoła Podstawowa nr 9 w Bydgoszczy- 70 pkt

          5. Szkoła Podstawowa nr 27 w Bydgoszczy- 64 pkt

          Reprezentacja szkoły: 

          Dziewczęta:

          Czyżak Maja, Wojtko Michalina, Urbańska Lea, Kowalska Marika, Witkowska Julia, Niedziela Laura, Cieślewicz Natalia, Grygiel Katarzyna, Olszewska Justyna, Kędzierska Martyna, Zakurzewska Martyna, 

          Chłopcy:

          Niedziela Robert, Frąckiewicz Michał, Zakurzewski Paweł, Zakurzewski Mateusz, Rutkowski Szymon, Stępień jakub, Dubel Patryk, Struski Dominik, Magdziński Filip, Kowalski Wiktor, Salwin Ksawery, Zacharek Seweryn

      • Apel upamiętniający bohaterów i ofiary II wojny światowej
        • Apel upamiętniający bohaterów i ofiary II wojny światowej

        • Serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną oraz sympatyków szkoły na uroczysty apel upamiętniający bohaterów i ofiary II wojny światowej, który odbędzie się w czwartek 22 września 2016 roku o godzinie 10.50 w sali gimnastycznej.

      • Kolejny tydzień w przedszkolu już za nami
        • Kolejny tydzień w przedszkolu już za nami

        • Kolejny tydzień w przedszkolu już za nami. Maluszki malowały farbami, lepiły z gliny i stemplowały za pomocą żołędzi, szyszek, gałązek i innych przyrodniczych materiałów. Dzieci uczyły się nowej piosenki o kasztanach i śpiewały ją podczas spaceru do parku. 

          W piątek ponownie odwiedziliśmy Bibliotekę, a Pani Beata przeczytała nam bajkę o Biedronce i jej Kropce. Ciekawe jaką książkę zaprezentuje nam następnym razem. 

  • Galeria zdjęć

      brak danych
    • Kontakty

      • Zespół Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku
      • (52) 3817625, 533 013 731 (ul. Szkolna 1) - dyrektor, sekretariat kl. IV-VIII SP
        (52) 3817695 (ul. Bydgoska 7) - oddziały przedszkolne, klasy I-III;
      • ul. Szkolna 1, OSTROMECKO,
        86-070 Dąbrowa Chełmińska
        e-mail: s.ostromecko@poczta.szkolna.net
        NIP: 5542723217


        Poland
      • Elektroniczna Skrzynka Podawcza Zespołu Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku
        /ZSOSTROMECKO/SkrytkaESP
    • Logowanie