• 2017/2018

• Wakacje tuż, tuż ...

07.06.2018

Bibliotekę odwiedziły dzieci z Zerówki b z wychowawcą Elżbietą Priefer. Tematem spotkania było nadchodzące lato i zbliżające się wakacje. Dzieci wysłuchały opowiadania Małgorzaty Strzałkowskiej, rozmawiano o letnich atrakcjach i bezpiecznym wypoczynku podczas wakacji. Wykonały także ciekawe rysunki dotyczące aktywnego wypoczynku. Prace wyeksponowano na bibliotecznej wystawce.

08.05.2018

Serdecznie dziękuję wszystkim Przedszkolakom i Uczniom z klas 1-3 oraz ich Wychowawcom za pamięć, życzenia i piękne kwiaty z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek.

Delfinki w Bibliotece

27.04.2018

W ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” odbywają się w Bibliotece cykliczne spotkania czytelnicze, w których uczestniczą dzieci z grupy Delfinków z wychowawcą Moniką Wadych. Przedszkolaki wysłuchały bajki  o Kreciku Kubie i świetnie odpowiadały na pytania dotyczące wysłuchanego tekstu. Z zaciekawieniem oglądały książki rozkładanki przedstawiające zwierzęta z różnych stron świata. Pamiętajmy, że głośne czytanie dzieciom wspomaga ich wszechstronny rozwój, uczy języka a także rozwija zasób słów.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

26.04.2018

W czytelni Biblioteki odbyła się lekcja biblioteczna, w której uczestniczyli uczniowie Klasy VII b wraz z nauczycielem Wojciechem Wittem. Tematem lekcji był obchodzony 23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z okazji tego Święta podejmowane są na całym świecie różne inicjatywy, które służą promocji czytelnictwa oraz ochronie praw autorskich i własności intelektualnej. Największe Święto czytelników obchodzone jest na całym świecie od 23 lat. Starożytny pisarz i mówca rzymski Cycero, uważany za jedną z najważniejszych postaci w dziejach literatury światowej twierdził, że:

„Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach”.

Pierwszoklasiści w Bibliotece

25.04.2018

Po raz kolejny odbyła się lekcja biblioteczna z uczniami Klasy I. Pierwszoklasiści wraz z wychowawcą Danutą Mikołajczyk uczestniczyli w zajęciach z edukacji czytelniczej. Bibliotekarz rozmawiał z uczniami o wypożyczanych przez nich książkach, przeanalizowano wypożyczenia za miniony miesiąc. Oczywiście nie zabrakło głośnego czytania. Dzieci wysłuchały krótkiego opowiadania z książki „Dobre obyczaje – 201 rad jak się zachować”. Był też czas na oglądanie i wybór książek. Prawie każdy uczeń wyszedł z biblioteki z wypożyczoną książką. Kolejne zajęcia już za miesiąc!

Lekcja biblioteczna

12.04.2018

W ramach zajęć z edukacji czytelniczej i medialnej odbyła się lekcja biblioteczna z uczniami Klasy VI. Jej tematem była „Rola czasopism we współczesnym świecie”. Uczniowie poznali rodzaje czasopism i ich podział ze względu na częstotliwość wydania, odbiorcę i treść. Doskonałym uzupełnieniem zajęć były ćwiczenia praktyczne.

Spotkanie z Martynką

12.04.2018

W ramach cyklicznych spotkań czytelniczych biblioteka szkolna gościła przedszkolaków z grupy Tygrysków wraz z wychowawcą Ewą Chojnacką. Dzieci poznały książeczki z serii o Martynce. Z uwagą wysłuchały bajki o „Martynce na wsi”. Tematem zajęć były zwierzęta żyjące w gospodarstwie. Przedszkolaki świetnie zapamiętały ich nazwy i z zainteresowaniem oglądały zaprezentowane przez bibliotekarza książeczki. Głośne czytanie dziecku m.in. rozbudza zainteresowania i poszerza wiedzę ogólną.

Beata Adamiec

Franklin i książka z biblioteki

12.04.2018

Bibliotekę odwiedziły dzieci z Zerówki b z wychowawcą Elżbietą Priefer. Wysłuchały opowiadania o Franklinie i ciekawych książkach, które można znaleźć w bibliotece. Rozmawiano o poszanowaniu książek i wartościach płynących z ich czytania. Zachęcano dzieci do korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej. Czytanie rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, uczy myślenia. Warto czytać!

Zerówka a w Bibliotece

11.04.2018

W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" odbywają się cykliczne spotkania czytelnicze, w których uczestniczą dzieci z Zerówki a wraz z wychowawcą Agatą Bikowską. Zajęcia są połączone z różnymi formami aktywności twórczej. W środowe przedpołudnie dzieci wysłuchały opowiadania o "Ślimaku, który spotkał wiosnę". Rozmawiano na temat wysłuchanego tekstu, odbyły się także zajęcia plastyczne. Kolorowe prace wykonane przez uczestników spotkania można obejrzeć w wypożyczalni. Czytajmy dziecku 20 minut dziennie. Codziennie!

Beata Adamiec

• (52) 3817625, 533 013 731 (ul. Szkolna 1) - dyrektor, sekretariat kl. IV-VIII SP (52) 3817695 (ul. Bydgoska 7) - oddziały przedszkolne, klasy I-III;
      • ul. Szkolna 1, OSTROMECKO, 86-070 Dąbrowa Chełmińska e-mail: s.ostromecko@poczta.szkolna.net NIP: 5542723217 Poland
      • Elektroniczna Skrzynka Podawcza Zespołu Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku /ZSOSTROMECKO/SkrytkaESP