W piątek 21 listopada uczniowie Zespołu Szkół w Ostromecku im.Mariana Rejewskiego wraz z opiekunem Panią Mirosławą Otlewską uczestniczyli w warsztatach Plastycznych, Fundacji Piękniejszego Świata w Skłudzewie, które odbywały się w ramach Projektu Edukacyjnego Gimnazjalista na szóstkę. Celem warsztatów było uwrażliwienie młodzieży na piękno ziemi ojczystej i zwiększenie zainteresowania uczestników różnymi technikami plastycznymi oraz wyzwolenie u uczestników warsztatów potrzeby wykorzystania swoich uzdolnień. Zajęcia obejmowały działania inspirująco-integrujące w plenerze, galeriach i pracowniach zabytkowego XIX - wiecznego Zesołu Pałacowo-Parkowego oraz w późnośredniowiecznym Starym Dworze. Spotkanie odbywało się pod okiem artystów plastyków i pedagogów. Uczniowie rysowali w plenerze, zwiedzali pracownię rzeźbiarską i rzeźbili w glinie, a nawet wykonali własny autoportret. Prace przygotowane podczas warsztatów, gimnazjaliści zabarali do domu. Wśród nich znalazły się pieski, kotki, naczynia ceramiczne, medaliony, a nawet wielkie wieże warowne. Miejmy nadzieję, że wizyta młodych w Skłudzewie pozostawi niezatarte wspomnienia i pozwoli Ocalić od Zapomnienia wartości estetyczne.
Spotkania ze Sztuką w Skłudzewie.
Rozdanie nagród w konkursie diecezjalnym
22 listopada w Muzeum im. ks. Władysława Łęgi w Grudziądzu odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów diecezjalnego konkursu pt.: "Błogosławiony Edmund Bojanowski - wiejski apostoł miłosierdzia". Uczennica klasy IVa - Jagoda Olszówka zdobyła III miejsce w kategorii prac multimedialnych.
XXI WOJEWÓDZKI KONKURS PIOSENKI TURYSTYCZNEJ I POEZJI ŚPIEWANEJ
W sobotę 22 listopada br. dzieci i młodzież z kółka wokalnego brały udział w XXI Wojewódzkim Konkursie Piosenki Turystycznej i Poezji Śpiewanej w MDK nr 2 w Bydgoszczy. Dla uczestników z Zespołu Szkół w Ostromecku werdykt okazał się bardzo pozytywny. Zespół wokalny turystycznymi piosenkami „Dwa mosty” i „Do Wetliny” wyśpiewał wyróżnienie. Jury zwróciło uwagę na harmonię i radosny turystyczny klimat prezentacji. III miejsce w kategorii S.P. otrzymała Małgosia Cilińdź z klasy 3 śpiewając piosenki „Wędrowiec” i „Kiedy piątek świeci”, zdobyła uznanie czystością wykonania, nienaganną dykcją i ciepłym klimatem. II miejsce zdobyła Martyna Adamczewska z klasy 4 b piosenkami „Bieszczadzki trakt” i „Łapka niedźwiadka” zachwyciła jury oryginalną barwą, czystością wykonania, lirycznym klimatem i mimo trudnego repertuaru lekkością wykonania. Adam Chyła śpiewając „Niebieską piosenkę” i „Wciąż przed siebie” wyśpiewał I miejsce w kategorii młodzieży starszej. Jury doceniło bardzo dobre wykonanie poetyckiego repertuaru. Ogółem w konkursie brało udział 16 podmiotów wykonawczych z placówek w Bydgoszczy i Piły.
Anna Grzybek–Korzeniewska
ZABAWA ANDRZEJKOWA
W dniu dzisiejszym odbyła się zabawa andrzejkowa z udziałem zaproszonych gości - uczniów Zespołu Szkół w Dąbrowie Chełmińskiej wraz z opiekunami. Tańce przeplatane były wróżbami i konkursami, których zwycięzcy otrzymali drobne upominki. Dla wszystkich uczestników przygotowano słodki poczęstunek oraz napoje. Nie zabrakło skocznej muzyki, kolorowych dekoracji oraz dobrego humoru. Andrzejki przygotował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem, p. Zenoną Morgut. Dziękujemy wszystkim za przybycie i fantastyczną zabawę.
PASOWANIE NA UCZNIA
Uroczystym polonezem pierwszoklasiści rozpoczęli swoje święto. Dyrektor Szkoły pan Stanisław Buś w obecności licznie przybyłych gości dokonał pasowania na ucznia, a dzieci otrzymały swój pierwszy dokument - legitymację szkolną. Wesołe piosenki i piękne recytacje wierszy wprowadziły wszystkich w miłą atmosferę. Dużym zaskoczeniem dla pierwszaków okazały się niespodzianki przygotowane pod kierunkiem wychowawców przez kolegów z klas O, II, i III. Rodzice i dziadkowie nagrodzili bohaterów uroczystości gorącymi brawami i zaprosili wszystkich zebranych na pięknie przygotowany poczęstunek.
Wychowawcy klasy Ia i Ib serdecznie dziękują wszystkim osobom, które przyczyniły się do uświetnienia dzisiejszego święta.
Zebranie komisji ZFŚS
Dnia 27 listopada 2014 r. o godzinie 14:30 odbędzie się zebranie komisji ZFŚS.
Zebranie rodziców
Uwaga Rodzice!
Informujemy, że dnia 25 listopada 2014 r. (wtorek) o godzinie 17:00 odbędzie się zebranie rodziców uczniów klas III-III szkoły podstawowej, na które już dziś zapraszają wychowawcy klas.
Filharmonia Pomorska - audycja 27.11.2014 r.
Informujemy, że 27 listopada 2014 o godz. 11.00, w sali gimnastycznej odbędzie się audycja muzyczna pt.: „Dźwięki srebrem i złotem płynące”.
PRZEDSZKOLACY W TEATRZE
W dniu dzisiejszym dzieci z grupy "Starszaków" oraz z OB z p. Małgosią, p. Ewą i p. Olą pojechały do "Kino-Teatru Adria" na baśń muzyczną "W tajemniczej krainie krasnali" przygotowaną przez "Teatr Muzyczny Duduś" z Łodzi. Scenografia, barwne kostiumy, efekty świetlne przeniosły dzieci w baśniowy świat, w którym spotkały m.in.: Papę Smerfa, Ciamajdę, Gargamela, krasnala Hałabałę, czarownicę Agatę, trola Szczerbola, niedźwiadka Miodojadka, króliczki. Już od samego początku spektaklu dzieci zostały wciągnięte do współnej zabawy. Stały się współuczestnikami przedstawienia - śpiewały, klaskały, naśladowały różne czynności, brały udział w konkursach. Na koniec wszystkie dostały od smerfów lizaki. Widowisko było pogodne, wesołe, pełne śpiewu, tańca, ruchu scenicznegoo, co wywołało u dzieci pozytywne emocje i przyniosło wiele radości. Z uśmiechem na twarzy wróciły do przedszkola.
Małgorzata Sieg, Ewa Chojnacka
XV Turniej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku"
W dniu dzisiejszym chłopcy z klasy IV i V rywalizowali na obiektach KKP w turnieju piłkarskim "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Jest to największy Turniej piłkarski dla dzieci w Europie, w którym do tej pory wzięło udział ponad 700 tysięcy dziewcząt i chłopców z całego kraju. Zakończenie Turnieju jest wyjątkowe, bo mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie Narodowym w Warszawie. Nasi młodzi piłkarze po losowaniu trafili do grupy VI, w której spotkali się z drużynami Viktorii Niemcz i Polonii Bydgoszcz. Po zaciętych pojedynkach i grze do ostatniej minuty przegrali jednak oba mecze i nie awansowali do kolejnej fazy rozgrywek.
Superliga tenisa stołowego
We wtorek uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w meczu ligowym tenisa stołowego poimiędzy Gwiazdą Bydgoszcz a Olimpią Grudziądz. Celem wyjazdu było propagowanie dyscypliny sportowej, jaką jest ping pong oraz odpowiedniego zachowania się na obiektach sportowych poprzez kulturalny doping. Uczestnicy wyjazdu mogli zobaczyć tenis stołowy w najlepszym wydaniu, albowiem spotkały się drużyny, które grają w najwyższej lidze w Polsce. Na beniaminka z Bydgoszczy, drużyna trzykrotnego mistrza Polski wystawiła swój najsilniejszy skład i Grudziądzanie liczyli na gładkie zwycięstwo. W hali przy ulicy Bronikowskiego tenisiści pokazali światowej klasy umiejętności dostarczając kibicom ogromnych emocji. Ostatecznie Olimpia po zaciętym pojedynku pokonała zespół Gwiadzy 3 : 1 w setach. W przerwach meczowych organizatorzy zadbali o najmłodszych kibiców zapraszając ich do konkursów z nagrodami.
Wszyscy uczniowie zgodnie twierdzą, że mecz bardzo im się podobał i mamy nadzieję, że podpatrzone umiejętności od zawodowców zaowocują przed zbliżajacym się szkolnym i gminnym turniejem w tenisie stołowym.
W czwartek ewakuacja
Informujemy, że w najbliższy czwartek 20 listopada odbędzie się coroczna próbna ewakuacja szkoły.
Głosujcie na naszą szkołę
Konkurs, w którym oddajemy głosy na naszą szkołę nadal trwa. Zebraliśmy już ponad 1200 głosów, ale wciąż potrzebujemy wsparcia. Konkurs zakończy się 10 grudnia, więc codziennie odwiedzając stronę www.wzorowalazienka.pl każdy może oddać jeszcze ponad 20 głosów! W galerii można także obejrzeć projekty łazienek przygotowane przez naszych uczniów z klasy III SP oraz klas IV-VI. Jest to konkurs ogólnopolski, a utrzymanie się w pierwszej setce daje gwarancję zdobycia nagrody w postaci rocznych zapasów środków czystości. Promuj naszą szkołę, bądź częścią ostromeckiej społeczności szkolnej, która potrafi się zjednoczyć w imię wspólnego celu. Wciągnij do zabawy rodzinę, przyjaciół i znajomych.
Zebranie Rodziców "Maluszków"
Zapraszam serdecznie na spotkanie w środę (19.11.), godz. 17.30.
Wych. Agata Bikowska
ZEBRANIE RODZICÓW "Starszaków"
Serdecznie zapraszam na zebranie Rodziców "Starszaków", które odbędzie się 19.11.br. o godz. 17.00 w naszej sali. Główne cele spotkania to:
- zapoznanie Państwa z diagnozą rozwoju psychofizycznego dzieci,
- przekazanie informacji o zrealizowanych treściach edukacyjnych,
- udzielenie wskazówek do pracy z dzieckiem w domu w celu wspierania jego indywidualnego rozwoju
- przedstawienie planu pracy przedszkola na najbliższe miesiące.
wych. Małgorzata Sieg
LAUREATKA KONKURSU DIECEZJALNEGO
Diecezjalny konkurs literacko–plastyczno–multimedialny dla dzieci i młodzieży pt.: „Błogosławiony Edmund Bojanowski – wiejski Apostoł miłosierdzia” rozstrzygnięty! Jagoda Olszówka z klasy IV A została laureatką. Wręczenie nagród nastąpi 22.11.2014 r. w Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu. Gratulujemy!!!
WYCHOWANIE OBYWATELSKIE NA ZAMÓWIENIE.
Miło nam donieść,że w tym tygodniu gościliśmy w naszym regionie Prezydenta RP z małżonką,natomiast 13 listopada odwiedziła naszą miejscowość,Ostromecko, Premier Rządu,Ewa Kopacz.W Pałacu w Ostromecku doszło do podpisania Kontraktu Terytorialnego dla województwa kujawsko-pomorskiego.Jesteśmy dumni,że miejscowość w której mieści się nasza szkoła,stała się świadkiem ważnego wydarzenia politycznego dla przyszłych pokoleń naszego regionu.
SKARBY PROWINCJI.
Małe miejscowości kryją w sobie wiele skarbów, jednym z nich jest kościół p.w. Świętych Mikołaja Biskupa,Stanisława Biskupa i Męczennika i Jana Chrzciciela w Ostromecku. Koło regionalne przy Zespole Szkół w Ostromecku im.Mariana Rejewskiego, postanowiło zainteresować się zabytkami architektury sakralnej i zgłębić tajemnice kościoła. Wspaniałym przewodnikiem okazał się proboszcz parafii ks.Bogdan Kołodziejczyk, który podzielił się z uczniami wartościowymi informacjami na temat historii kościoła. Okazało się, że ta XV-wieczna świątynia, zbudowana w stylu gotyckim i z barokową wieżą kryje w sobie wiele tajemnic. Zniszczenia spowodowane najazdem Szwedów, hojnii fundatorzy - rodzina Mostowskich, dwudzielny bogaty ołtarz przypominający ołtarz na Jasnej Górze, a nawet schody na chór, zainteresowały uczniów. Nasz przewodnik obiecał następnym razem opowiedzieć nam więcej.
Dziękujemy
Uczniowie kl. Ib gimnazjum z wychowawcą.
LOKALE WYBORCZE W SZKOLE
W niedzielę 16 listopada odbędą sie w Polsce wybory samorządowe. W naszej szkole przygotowane są 2 lokale wyborcze.
Mieszkańcy sołectw: Mozgowina, Nowy Dwór, Strzyżawa głosować będą w lokalu nr 5 na kandydatów podanych przez Państwową Komisję Wyborczą: http://wybory2014.pkw.gov.pl/pl/obwod/5334
Natomiast mieszkańcy Ostromecka mogą oddać głos w lokalu nr 6 na kandydatów: http://wybory2014.pkw.gov.pl/pl/obwod/5335
NAGRODY DLA SZKOLNYCH LAUREATÓW
W czwartek 13 listopada odbyło się podsumowanie udziału uczniów Zespołu Szkół w Ostromecku w etapie szkolnym wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Dyrektor szkoły Stanisław Buś wraz z nauczycielami poszczególnych przedmiotów wręczył 50 nagród książkowych dla uczniów, którzy zajęli miejsca I-III w poszczególnych konkursach. Nagrody otrzymali:
Szkoła podstawowa:
Jezyk polski
1. Patrycja Banach
2. Klaudia Żelezik
3. Izabela KalawskaMatematyka
1.Patrycja Grzęda
1. Klaudia Żelezik
3.Mikołaj SzabłowskiPrzyroda
1. Jagoda Olszówka
2. Kacper Kupiec
3. Patrycja GrzędaJęzyk angielski
1. Patrycja Banach
2. Kacper Kupiec
3. Kordian KędzierskiLosy żołnierza i dzieje oręża polskiego
1.Patrycja Dubel
2. Patrycja Wolszlegier
3. Kordian KędzierskiGimnazjum:
Fizyka
1. Jędrzej Buliński
2. Zofia Grabowska
3. Marta Łukowska i Patryk KędzierskiBiologia
1. Katarzyna Karbownik
2. Agata Lewandowska
3. Karolna NalazekChemia
1. Jędrzej Buliński
2. Wojciech Falewicz
3. Agata Lewandowska i Marcin Bukohistoria
1. Agata Lewandowska
2. Dominik Wojtuń
3. Wojciech Falewiczgeografia
1. Katarzyna Karbownik
2. Agata Lewandowska
3. Karolina NalazekMatematyka
1. Aleksandra Sciesińska
2. Adam Chyła
3. Marta Łukowska, Zofia Grabowska, Kamil Kowalski, Paulina OpalińskaJęzyk niemiecki
1. Weronika BielaszewskaJęzyk angielski
1. Marcin Buko
2. Patrycja MakarewiczJęzyk polski
1. Agata Lewandowska
2. Milena Sikora
3. Aleksandra Sciesińska, Martyna Stawicka, Patrycja ZakurzewskaLosy żołnierza i dzieje oręża polskiego - gimnazjum:
1. Marcin Buko
2. Karolina Nalazek
3. Dominik WojtuńOstatecznie do II etapu konkursów kuratora awansowało 9 naszych uczniów:
Gimnazjum:
Weronika Bielaszewska – j.niemiecki (opiekun p. Renata Klocek)
Agata Lewandowska – biologia (opiekun. p. Aleksandra Kamrowska-Nowak)
Katarzyna Karbownik – biologia (opiekun. p. Aleksandra Kamrowska-Nowak)
Katarzyna Karbownik – geografia (opiekun. p. Aleksandra Kamrowska-Nowak)
Agata Lewandowska – j.polski (p. Hanna German)
Aleksandra Sciesińska - matematyka (p. Magdalena Olszówka)Szkoła podstawowa:
Patrycja Banach – j.polski SP (p. Hanna German)
Klaudia Żelezik – matematyka SP (p. Grażyna Szatkowska)
Patrycja Grzęda – matematyka SP (p. Grażyna Szatkowska)Gratulujemy wszystkim wyróżnionym uczniom, a tym, którzy awansowali (wraz z nauczycielami-opiekunami) życzymy dobrego przygotowania do etapu rejonowego oraz awansu do finału wojewódzkiego.
Galeria zdjęć
- brak danych