• Jesteśmy szkołą realizującą projekty eTwinning
        • Jesteśmy szkołą realizującą projekty eTwinning

        • W październiku otrzymaliśmy odznakę Szkoły eTwinning za projekty realizowane z innymi europejskimi szkołami na specjalnie stworzonej do tego platformie. Nauczycielami, którzy aktywnie i z powodzeniem realizują w naszej szkole międzynarodowe projekty eTwinning z uczniami to p. Justyna Szczepańczyk, p. Agnieszka Gapińska, p. Monika Myszkiewicz-Ryńska oraz p. Paulina Minkiewicz. Tematyka projektów jest rozmaita - gry i zabawy z dzieciństwa, zdrowie, troska o naszą planetę, kulinaria, czy tworzenie portretów dzieci z innych krajów na podstawie przesłanych opisów. Również gama krajów, z którymi współpracujemy jest szeroka: Rumunia, Turcja, Hiszpania, Chorwacja, Albania, Włochy, Armenia, Gruzja, Łotwa, Litwa, Grecja, Portugalia, Jordania. Projekty realizowane przez p. Justynę zdobyły Krajowe Odznaki Jakości, a jeden z nich - Europejską Odznakę Jakości - gratulujemy! Aktualnie realizowane projekty to: The Colours of Music - projekt artystyczno-językowy realizowany przez uczniów kl. VIIB pod okiem p. A. Gapińskiej oraz Autism is not a disability, it's a different ability pod nadzorem p. Moniki Myszkiewicz-Ryńskiej.

        • wyniki konkursu plastycznego "My English Book: English weather"

        • W minionym tygodniu rozstrzygnięto ogłoszony w listopadzie przedszkolny konkurs plastyczny "Moja angielska książeczka: angielska pogoda".

          Zgłoszonych zostało 12 prac plastycznych w formie książeczki. Jeden temat - a każda książeczka jest inna. Wszystkie zaskoczyły pomysłowością oraz różnorodnymi technikami. 

          Wśród dzieci młodszych (3- i 4-latki) laureatami zostali:

          I miejsce - Wojciech Pastewski (Delfinki)

          II miejsce - Alan Skrzecz (Delfinki)

          Wśród dzieci starszych (5- i 6-latki) była większa konkurencja. Zwyciezcami zostali:

          I miejsce - Tomasz Knap (Tygryski)

          II miejsce - Barbara Pastewska (Tygryski)

          III miejsce - Nadia Szemplińska (Tygryski)

          Pozostali uczestnicy:

          Klaudia Gandziarowska, Pola Wojtyszyn, Witold Adamski, Miłosz Skrzecz, Dominik Burda, Tymon Kalwat, Mateusz Wadych.

          Gratulujemy!

          Dla wszystkich zwycięzców oraz uczestników przygotowano dyplomy oraz książeczki i kolorowanki z naklejkami w j. angielskim. Nagrody ufundowała Rada Rodziców.

          Monika Wadych i Barbara Wróblewska 

        • 40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego 1981 - 2021

        • 13 grudnia 2021 roku mija 40 rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. W związku z tym po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć pracownika naukowego Instytutu Pamięci Narodowej pana doktora Przemysława Wójtowicza. Nasz prelegent w formie wykładu przedstawił uczniom tamte niezwykle bolesne wydarzenia jako symbol zawiedzionych nadziei.

           

          O wprowadzeniu stanu wojennego poinformował w słynnym przemówieniu gen. Wojciech Jaruzelski. Władzę w Polsce przejęła Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego, aresztowano działaczy „Solidarności”, przerwano łączność, na ulice miast wyjechały czołgi i wozy pancerne, wprowadzono godzinę milicyjną, zamknięto granice państwa. Reakcją Polaków na wprowadzenie stanu wojennego był szok, przerażenie, niepewność jutra. W całym kraju w proteście organizowano strajki. Do tragicznych wydarzeń doszło 16 grudnia w katowickiej kopalni „Wujek”. Śmierć od strzałów oddanych przez oddziały ZOMO poniosło dziewięciu górników. Liczba ofiar stanu wojennego do dziś nie jest dokładnie znana, nikt nie zliczy osób prześladowanych, nie do oszacowania jest ogrom ludzkiego cierpienia, strachu i samotności.

           

          Na temat przedstawionego wydarzenia przeprowadzono również konkurs historyczny, oto jego wyniki.

          1. Mikołaj Muchewicz kl. VII b

              Ignacy Szczygłowski kl. VIII b

          2. Aleksandra Kowalska kl. VIII a

              Lena Drążyk kl. VIII a

              Natalia Pick kl. VIII a

              Marika Kowalska kl. VIII b

              Oliwier Kowalski kl. VIII a

          3. Wiktoria Gębka kl. VIII a

              Aleksandra Buko kl. VIII b

              Dominik Brucki kl. VIII b

          Gratulujemy!

          Uroczystość zorganizowała pani Aleksandra Kamrowska – Nowak i pan Wojciech Witt.

        • Biwak w szkole

        • Klasy VI, VIIA, VIIIA oraz VIIIB wraz z wychowawcami spędzili piątkową noc w szkole. Wieczór był przepełniony grami karcianymi i planszowymi, oglądaniem filmów i śpiewami do dźwięków gitary. Nie zabrakło ciepłego posiłku z pizzerii Big Basza z Dąbrowy Chełmińskiej oraz zabaw i rozgrywek sportowych. Dziękujemy wszystkim za mile i bezpiecznie spędzony czas.

        • Akcja fotograficzna "Twoja ozdoba świąteczna"

        • Święta tuż, tuż…

          Czy zaczęliście już przygotowania do świąt?

          Jeśli nie, to już najwyższy czas zacząć.  Zapraszamy do akcja pt.”Twoja ozdoba świąteczna”, która skierowana jest dla uczniów klas I - VIII. Akcja ma na celu kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia oraz rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej, jak również stwarza możliwość prezentacji własnych dokonań twórczych.

          * Przedmiotem akcji są wszelkiego rodzaju ozdoby świąteczne np. bombki i inne ozdoby choinkowe, stroiki, szopki, wianki, girlandy itp. wykonane własnoręcznie

          * Prace mogą być wykonane w dowolnej technice, liczy się kreatywność, oryginalność, różnorodność technik, estetyka wykonania itp.

          * Do 20 grudnia 2021 r. należy przesłać od 2 do 3 zdjęć ozdoby świątecznej na adres:

          monika.myszkiewicz-rynska@rejewski.edu.pl lub pedagog@rejewski.edu.pl

          Uczniowie, którzy wezmą udział w akcji zostaną wynagrodzeni punktami dodatnimi z zachowania, a zdjęcia zostaną opublikowane na stronie naszej szkoły.

           

          Zapraszamy do udziału w akcji!

          Zenona Morgut, Monika Myszkiewicz-Ryńska

        • Wyniki konkursu „Mój wymarzony zawód”

        • W listopadzie 2021 r. odbył się konkurs szkolny w ramach doradztwa zawodowego pt. „Mój wymarzony zawód”, który był skierowany do uczniów z klas I i VIII. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej dotyczącej wybranego zawodu. Praca miała w sposób ciekawy przedstawiać wybrany zawód i wzbogacić wiadomości na temat zawodów.

          Wszystkie oddane prace spełniały powyższe kryteria i były bardzo oryginalne, dlatego jury postanowiło wyróżnić każdego uczestnika.

          Uczniowie, którzy otrzymali dyplom oraz upominki:

          W klasach I-III:

          Kaja Drążyk kl. II

          Stanisław Kujawski kl. II

          Michał Pobudkiewicz kl. II

          Lena Brąszkiewicz kl. II

          Anna Olejniczak kl. IIIb

          Claudia Stępak kl. IIIb

          Natalia Siekierkowska kl. IIIb

          W klasach IV-VIII:

          Piotr Nadoliński kl. IVa

          Aleksandra Frąckiewicz kl. IVa

          Róża Olejniczak kl. IVb

          Jakub Piekut kl. IVb

          Marcel Morgut kl. V

          Adam Czechowski kl. V

          Mateusz Pieku kl. VIIb

           

          Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów:)

          Szczególnie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród, które sprawiły uczniom wielką radość.

          Zenona Morgut, Anna Łobocka

        • Rozstrzygnięcie akcji fotograficznej ”Miejsca przyjazne osobom z niepełnosprawnościami”

        • Z okazji Światowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, które ma miejsce 3 grudnia i zorganizowanej z tej okazji akcji  fotograficznej ”Miejsca przyjazne osobom z niepełnosprawnościami" informujemy, iż została ona zakończena.

          Wśród nadesłanych zdjęć zgodnych z wytycznymi akcji, punkty dodatnie z zachowania otrzymuje Adam Czechowski za zdjęcia windy dla osób z niepełnosprawnością, która znajduje się w budynku Gminnym Ośrodku Kultury w Unisławiu. Zapraszam do obejrzenia przygotowanego albumu ze zdjęciami.

           


          Jeszcze raz Adamowi serdecznie dziękujemy i zachęcamy całą społeczność szkolną do udziału w kolejnych akcjach.

          Monika Myszkiewicz-Ryńska

        • Jak to dawniej bywało...

        • Pierwsze biblioteczne zajęcia z cyklu „Spotkania z ciekawymi ludźmi” już za nami. W czytelni szkolnej biblioteki gościliśmy pana Jerzego Świetlika – wielkiego pasjonata historii naszego regionu, autora książek, emerytowanego nauczyciela. Pan Jerzy swoimi opowieściami o tym, jak to dawniej bywało, zaciekawił uczestniczących w spotkaniu uczniów klasy 4a i 4b. Nasz gość opowiadał o swoim dzieciństwie, o czasach szkolnych, o fabryce cukierków, którą prowadził ojciec pana Świetlika. Uczniowie wysłuchali również wspomnień o ciężkich czasach okupacji i wojny. Spotkanie urozmaicone zostało oglądaniem (i nie tylko) cennych eksponatów z kolekcji pana Jerzego. Uczniowie podziwiali przedwojenny elementarz, świadectwo szkolne z 1939 roku, stalówki, kolekcję długopisów a przede wszystkim łupkowe tabliczki, na których dawno, dawno temu się pisało. Każdy z nas mógł samodzielnie spróbować pisania na tych „pradawnych tabletach”.

          Serdecznie dziękujemy panu Jerzemu Świetlikowi za ciekawe spotkanie, za cenną dla nas lekcję historii a także za pamiątkowe banknoty otrzymane w prezencie.

          Uczniowie klasy 4a, 4b, Hanna German, Magdalena Olszówka, Beata Adamiec

        • Ogłoszenie wyników konkursu "Mały artysta"

        •  

          Drodzy Uczniowie!

          Cieszymy się z tak licznego udziału w naszym świetlicowym konkursie " Mały artysta" ("Słoneczniki" Vincentego Van Gogha). Zaangażowanie w wykonanie Waszych prac przerosło nasze oczekiwania! Dysponując wspólnymi materiałami, dzieci wykonywały swoje dzieło podczas zajęć plastycznych w świetlicy szkolnej. 

          Oceniając Wasze prace braliśmy pod uwagę: technikę i estetykę wykonania oraz dobór kolorystyki.

          Link do wyników konkursu oraz fotografii prac.

          Dominika Sadurska

        • Bilet powrotny do biblioteki

        • Nasza biblioteczna akcja promująca czytelnictwo "Bilet powrotny do biblioteki" powoli dobiega końca. Mamy kolejnych uczniów, którzy ukończyli akcję i zdobyli tytuł znawcy książek. Są to Krzyś Piękoś, Blanka Wysocka, Bartosz Bednarski. Gratulujemy i doceniamy Wasze zaangażowanie w akcję. Udowodniliście, że czytanie to przyjemność i świetna forma spędzania czasu wolnego. Szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców Krzysia - naszego pierwszoklasisty, którzy wspierali swoje dziecko we wspólnym czytaniu. Nasza biblioteczna akcja została zorganizowana w ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych i potrwa do 20 grudnia. Czekamy na kolejnych laureatów.

          Beata Adamiec

        • Akcja fotograficzna pt. ”Miejsca przyjazne osobom z niepełnosprawnościami”

        • Rozejrzyj się wokół siebie? Czy w naszej okolicy znajdują się takie miejsca?

          Pokonywanie architektonicznych barier to codzienność dla osób z niepełnosprawnościami. Przestrzeń miejska pełna jest przeszkód, z którymi muszą mierzyć się osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, niewidomi i niedowidzący. Budując lub modernizując ulice uwzględnia ich potrzeby, wykorzystując urządzenia ułatwiające poruszanie się po chodnikach, przejściach dla pieszych i skrzyżowaniach.

          Ułatwienia dla poruszających się na wózkach inwalidzkich

          Instalacja windy, budowa pochylni lub zapewnienie przejazdu w jednym poziomie to podstawowe rozwiązania stosowane przy remontach i przebudowach dróg. Dotyczy to głównie obiektów inżynierskich, takich jak przejścia podziemne i kładki, jak również naziemnych przejść dla pieszych. Windy dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, wykorzystywane również przez rodziców z wózkami, można znaleźć między innymi w naszych okolicach…

           

          Z myślą o niewidomych i niedowidzących

          Aby ułatwić poruszanie się osobom z dysfunkcją wzroku, na chodnikach i przy przejściach dla pieszych montowane są żółte maty dotykowe. Są to maty z guzami, ostrzegające o zbliżeniu się do „zebry” oraz maty prowadzące, układane na chodnikach, pozwalające niewidomym na prowadzenie laski pomiędzy wypukłymi liniami. Takie rozwiązanie zostało zastosowane między innymi...

          Oprócz mat dotykowych, dostosowuje się też sygnalizację świetlną, wyposażając ją w urządzenia akustyczne. Naprowadzają one na sygnalizator, a po zmianie koloru światła na zielony, zmieniają rodzaj i natężenie nadawanego dźwięku. W wybranych miejscach w centrum miast sygnalizatory wyposażane są w przyciski z piktogramami informującymi o topografii przejścia dla pieszych, które wibrują po zapaleniu się zielonego światła i umożliwiają wydłużenie czasu jego nadawania.

          Miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnością

          W całym kraju wyznacza się też miejsca parkingowych dedykowanych osobom z niepełnosprawnością, tak zwanych „kopert”.

           Czy widziałaś/widziałeś może gdzieś takie miejsca? Jeśli tak to prześlij zdjęcie na adres: monika.myszkiewicz-rynska@rejewski.edu.pl  pamiętaj zdjęcie musi być wykonane na tle tego miejsca lub samodzielnie przez autora i opisem miejsca gdzie się znajduje (niedopuszczalne jest zdjęcie ściągnięte z Internetu).

          Akcja trwa do 9 grudnia skierowana dla uczniów klas I-VIII naszej szkoły i jest organizowana w związku ze Światowym Dniem Osób z Niepełnosprawnościami. Przypominamy, że dla osób, które wezmą w niej udział zostaną przydzielone punkty dodatnie z zachowania.

           

          „Kimkolwiek jesteś, jesteś kochany. Pamiętaj, że każde życie, nawet bezsensowne w oczach ludzi, ma wieczną i nieskończoną wartość w oczach Boga” - cytat z papieża Jana Pawła II.

          Zapraszam do udziału w akcji.

          Monika Myszkiewicz-Ryńska

        • 6 grudnia

        • Mikołaj pamiętał również o najmłodszych uczniach. Odwiedził klasy I-III, rozdał słodkie niespodzianki oraz odpowiedział na niełatwe pytania dzieci,  na przykład:

          -  Co rankiem 6 grudnia znalazł w swoim bucie Alex z klasy drugiej?

          - Jak długo trwa podróż na Biegun Północny?

          I obiecał solennie, że wróci za rok.....

        • Mikołajki w naszej szkole!

        • Mikołajkowy nastrój w naszej szkole! Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się dzisiaj do stworzenia świątecznej atmosfery! Miło nam poinformować, że prawie wszystkie klasy zdobyły immunitet klasowy! 

          SU

        • SZKOLNE ROZGRYWKI W BADMINTONA

        • Ceremonia rozdania nagród i podsumowanie szkolnych rozgrywek w badmintona, to wszystko miało dziś miejsce na sali gimnastycznej. Oficjalnego zamknięcia turnieju  i wręczenia pamiątkowych dypolomów i nagród dokonała pani dyrektor Beata Prietz. Uczniowie w mikołajkowych strojach odebrali swoje nagrody i wyróżnienia z rąk pani dyrektor, podsumowania sportowego dokonała pani Karolina Jelonek. Cieszymy się, że do rozgrywek przystąpiła tak liczna grupa uczniow, był to pierwszy szkolny turniej zorganizowany w czasie pandemii. Dziękujemy za sportowe emocje i przestrzeganie zasad fair play, nauczyciele wychowania fizycznego. Przedstawiamy klasyfikację zwycięzców:

          DZIEWCZĘTA KLASA IV-VI                                                                 CHŁOPCY KLASA IV-VI

          1. miejsce Zofia Zamorowska klasa VI                                               1.miejsce Oskar Trzciński klasa V

          2. miejsce Emilia Lipowska klasa VI                                                   2.miejsce Franciszek Grabara klasa IV

          3. miejsce Aleksandra Frąckiewicz klasa IV                                       3.miejsce Aleksander Sadzikowski klasa IV

           

          DZIEWCZĘTA KLASA VII-VIII                                                             CHŁOPCY KLASA VII-VIII

          1. miejsce Julia Gołata klasa VIII                                                       1. miejsce Patryk Kuk klasa VIII

          2. miejsce Aleksandra Buko klasa VIII                                               2. miejsce Sebastian Breyer klasa VIII

          3. miejsce Oliwia Strzałka klasa VII                                                   3. miejsce Filip Cyprys klasa VIII 

        • Wycieczka do muzeum

        • W czwartek 2 grudnia uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego. Tym razem nie obejrzeliśmy tradycyjnych artefaktów muzealnych, a skupiliśmy się na obrazach. Ekspozycja Jan Stanisławski i uczniowie jest podróżą w urokliwy, czasem tajemniczy świat natury z widokami pól, lasów, wiejskich dróg czy gór, ale także architektury i miast, w którą warto wyruszyć i poczuć ducha „młodej polski”. Dodatkowo mogliśmy uczestniczyć w warsztatach malarskich.

          Po wyjściu z muzeum wyruszyliśmy na spacer po Bydgoszczy aby zwiedzić miejsca związane z Marianem Rejewskim. Najpierw odwiedziliśmy ulicę Wileńską 6, a więc kamienicę w której nasz patron mieszkał od urodzenia aż do matury. Następnie złożyliśmy kwiaty na ławeczce Mariana Rejewskiego, skąd udaliśmy się do miejsca nauki naszego patrona, a więc Państwowego Gimnazjum Klasycznego (obecnie I LO). Na naszej trasie nie zabrakło adresów przy ulicy Dworcowej i Gdańskiej, a więc miejsc w których Rejewski mieszkał po wojnie.

          Wycieczka dostarczył naszym uczniom wielu pozytywnych wrażeń, również tych zdrowotnych związanych z długim pobytem na świeżym powietrzu.

        • XVIII Powiatowy Konkurs Matematyczny Mistrz Arytmetyki

        • W sobotę, 4 grudnia 2021 roku w Zespole Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Matematyczny „Mistrz Arytmetyki”. Celem konkursu była popularyzacja matematyki wśród uczniów, integracja uczniów pochodzących z różnych środowisk oraz promocja powiatu, gminy i szkoły. W tym roku patronat honorowy nad konkursem objęło: Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy oraz Rada Gminy Dąbrowa Chełmińska. Pomimo trudnego czasu pandemii, konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas IV – VI szkół podstawowych z powiatu bydgoskiego. W trzech kategoriach wiekowych wystartowało łącznie 44 uczestników. Każdy uczeń zmagał się przez 120 minut ze 100 zadaniami arytmetycznymi. „Mistrz Arytmetyki” jest konkursem, w którym każdy uczeń otrzymuje nagrodę. W tym roku każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz długopis.

          Mistrzami Arytmetyki w XVIII konkursie zostali:

          W kategorii klas IV:

          1. Antonina Małecka – SP w Białych Błotach
          2. Zuzanna Ceglarska – SP w Ostromecku
          3. Borys Moniuszko – SP 4 w Solcu Kujawskim

          W kategorii klas V:

          1. Antoni Czapkowski – SP w Białych Błotach
          2. Marcin Sędzik – SP4 w Solcu Kujawskim
          3. Adam Zakórzewski – SP w Ostromecku

          W kategorii klas VI:

          1. Patryk Rypolc – SP w Białych Błotach
          2. Zofia Zamorowska – SP w Ostromecku
          3. Ignacy Sternicki – SP w Białych Błotach

           

          Laureaci XVIII Powiatowego Konkursu Matematycznego „Mistrz Arytmetyki” otrzymali puchary, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. W tym roku otrzymaliśmy bardzo duże wsparcie finansowe od sponsorów. Laureaci otrzymali klocki konstrukcyjne, klocki Lego, edukacyjne zabawki, karty podarunkowe do znanej księgarni, piłki sportowe, puzzle, szachy. Fundatorami nagród było Starostwo Powiatowe w  Bydgoszczy, Rada Gminy Dąbrowa Chełmińska, Ludowy Klub Sportowy w Ostromecku, pan Przemysław Morgut, pan Damian Gwizdała. Na każdego uczestnika czekał także słodki poczęstunek ufundowany przez Zespół Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku oraz Cukiernię Staropolska.

          Dziękujemy uczennicą klasy VIIb – Mai i Aleksandrze oraz uczniom klasy VIIIa – Oliwierowi i Jakubowi za pomoc w organizacji konkursu. Wasze zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły i środowiska było nieocenione.

          Laureatom gratulujemy sukces, wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a nauczycielom i rodzicom za przygotowanie uczniów do konkursu i opiekę podczas zmagań matematycznych.

                                                                    

          Organizatorzy:

          Magdalena Olszówka

          Grażyna Szatkowska

          Aleksandra Kamrowska – Nowak

          Joanna Stasiak

        • DENTOBUS

        • Dnia 14 grudzień około godz: 8.00 w Dąbrowie Chełmińskiej  następnie Czarże i Ostromecko rozpoczyna objazd DENTOBUS. 

          Szczegóły akcji otrzymali Państwo przez dziennik elektroniczny. Osoby zainteresowane proszone są wypełnienie oświadczenia i dostarczenia go do wychowawców. 

          Oswiadczenia_KUJAWSKO-POMORSKIE_202109_(1)(1).pdf​​​​​​​

        • LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI

        • Informujemy, że wniosek szkoły o dofinansowanie w programie „Laboratoria przyszłości” uzyskał status „Dofinansowanie zatwierdzone.”

          Celem tego  projektu jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoła otrzyma od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia i technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. 

          Zakupione pomoce zgodnie z rozporządzeniem zostaną zakupione i wdrożone do pracy uczniów od roku 2022/2023.

        • Akcja fotograficzna: „Miejsca przyjazne osobom z niepełnosprawnościami”

        • Dnia 3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami, którego celem jest zwiększenie świadomości publicznej na temat ograniczeń, z jakimi borykają te osoby. Obchody tego Dnia są również okazją do zwiększenia świadomości publicznej o korzyściach płynących z integracji osób niepełnosprawnych w każdym aspekcie życia politycznego, społecznego, gospodarczego i kulturalnego. Ważną tematyką obchodów są bariery architektoniczne.

          Zapraszamy uczniów klas I-VIII do wzięcia udziału w akcji fotograficznej „Miejsca przyjazne osobom z niepełnosprawnościami”.

          Akcja polega na przysłaniu swojego zdjęcia na tle miejsca przyjaznego dla osób z niepełnosprawnościami np. podjazdy na wózki inwalidzkie, wyznaczone miejsca parkingowe, możliwość wejścia z psem przewodnikiem, pomoc osoby posługującej się językiem migowym, wyodrębnione pomieszczenie (pozbawione szumów i dźwięków z zewnątrz), w którym osoba niedosłysząca może bez skrępowania załatwić sprawę, kasy pierwszeństwa dla osoby z niepełnosprawnościami, oznakowane brajlem tablice informacyjne itp.  

          Z nadesłanych zdjęć stworzony zostanie album i zostanie opublikowany na stronie szkoły. Wszystkie osoby, które wezmą udział w akcji zostaną nagrody w postaci dodatnich punktów z zachowania.

          Zdjęcia należy wysyłać na adres: monika.myszkiewicz-rynska@rejewski.edu.pl

          Akcja potrwa do dnia 9 grudnia. Zachęcamy wszystkich do wzięcia w niej udziału.

           

          Monika Myszkiewicz-Ryńska.

           

           

           

  • Galeria zdjęć

      brak danych
    • Kontakty

      • Zespół Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku
      • (52) 3817625, 533 013 731 (ul. Szkolna 1) - dyrektor, sekretariat kl. IV-VIII SP
        (52) 3817695 (ul. Bydgoska 7) - oddziały przedszkolne, klasy I-III;
      • ul. Szkolna 1, OSTROMECKO,
        86-070 Dąbrowa Chełmińska
        e-mail: s.ostromecko@poczta.szkolna.net
        NIP: 5542723217


        Poland
      • Elektroniczna Skrzynka Podawcza Zespołu Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku
        /ZSOSTROMECKO/SkrytkaESP
    • Logowanie