Dziękujemy za ten wspólny czas
Aktualności
Ferie
- 1
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Dzień Języka Ojczystego obchodzimy corocznie 21 lutego. Ma zwracać uwagę na wagę zachowania różnorodności językowej świata, ponieważ wymieranie języków przybrało niepokojące tempo. Celem tego święta jest też podkreślanie wartości edukacji językowej.
Z tej okazji zapraszam do udziału w konkursie plastyczno-logopedycznym "Polski łamaniec językowy"
REGULAMIN:
- Konkurs adresowany jest do dzieci Przedszkola i Szkoły Podstawowej (kategoria: przedszkole, kategoria klasy 1-3, kat. kl. 4-8)
- Format pracy; praca plastyczna, technika dowolna.
- Każda praca powinna zawierać metryczkę (wypełnić drukowanymi literami): imię, nazwisko dziecka, wiek, nazwę grupy./klasa
- Prace mogą być wykonane pod opieką członka rodziny.
- Termin składania prac do logopedy do 6 marca
- Komisja powołana przez Organizatora Konkursu wybierze najciekawsze prace. Od decyzji komisji nie ma odwołania.
- Komisja oceniać będzie przede wszystkim: samodzielność wykonanej pracy konkursowej, poziom trudności techniczno-plastycznej pracy adekwatny do wieku dziecka.
- Wyłonienie zwycięzców nastąpi 6 marca
Dbajmy o nasz język i poprawność wypowiedzi każdego dnia:)
logopeda Barbara Wojtyszyn
AWARIA TELEFONU
W związku z awarią telefonu stacjonarnego w sekretariacie szkoły w razie potrzeby poszę o kontakt pod numer komórkowy 533 013 731
Kinga Kowalska
Jak bez WAS cicho i pusto...
Dzień Pizzy
W piątek w grupie Delfinków świętowaliśmy Dzień Pizza. Było kolorowo i pysznie.
Kicia Kocia i zima
- 3
Kolejne spotkania z Kicia Kocią upłynęły w zimowej atmosferze. Delfinki i Jeżyki z uwagą słuchały jak wygląda zima w mieście, na wsi i w lesie. Dowiedziały się co robią zimą zwierzęta. Wybrały się z ulubioną bohaterką do apteki, gdy ta złapała przeziębienie. Z zaciekawieniem otwierały magiczne okienka, aby sprawdzić jak się ubrać oraz jak bezpiecznie spędzać czas podczas ferii.
Do miłego kolejnego spotkania:)
logopeda Barbara Wojtyszyn
Lekcja wychowania fizycznego na bydgoskim lodowisku
Uśmiechnięte buzie naszych uczniów same świadczą o tym, jak udany był to wyjzad. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Karolina Jelonek
Magdalena Olszówka
52
Zaproszenie
Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym na warsztat pt. "Co jest grane? O wpływie gier komputerowych na rozwój i psychikę Twojego dziecka".
Warsztat odbędzie się 26.03.2024 r. w godz. 15:30 - 18:30 w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 na ul. Gawędy 5.
Chcąc uczestniczyć w warsztacie należy zapisać się telefonicznie pod numerem
52 322 80 32 lub osobiście w sekretariacie poradni do 08.03.2024 r.
Liczba miejsc jest ograniczona.
Rodzice czytają bajki - delfinki
Dziękujemy mamie Artura za odwiedziny i przeczytanie nam bajek.
Bal karnawałowy - jeżyki oraz delfinki
Dziękujemy za cudowną wspólną zabawę.
Międzyszkolny Konkurs Muzyczny w Czarżu
- 16
Z okazji zbliżającego się Dnia Świętego Walentego, w miniony czwartek w ZS w Czarżu odbył się Konkurs Piosenki Miłosnej „Valentine's Day Competition" w którym brali udział uczniowie z terenu gminy Dąbrowa Chełmińska. Naszą szkołę reprezentowali: duet Lena Brąszkiewicz oraz Maksymilian Babaczyk (kl. IV), duet Alicja Heba oraz Izabela Lofek (kl. Va) oraz Helena Łempicka (kl. VII) - występ solowy. Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i talentu, a na szczególne gratulacje zasłużył duet z kl. IV - Lena i Maks - którzy własną interpretacją piosenki Bena E. Kinga "Stand by Me" wyśpiewali pierwsze miejsce w kategorii wiekowej dzieci młodszych. Zapraszamy do fotorelacji z przebiegu konkursu.
Wyjazd Walentynkowy klas starszych do Bydgoszczy
W lutym klasy 7 i 8 wybrały się wraz z Wychowawcą do Kręgielni - Olimpic Bowling Center w Bydgoszczy oraz kina. Lekcja w kinie poprzedzona została spotkaniem z Policją jak i rozmową o bezpieczeństwie na feriach. Dziękujemy za udany wyjazd i wspólnie spędzone ostatnie Walentynki w naszej szkole dla klas 8 .
Walentynki w przedszkolu i klasach I-III
Walentynki to czas miłości i sympatii. W naszej szkole zorganizowana została akcja „Poczta Walentynkowa”. Przy wejściu do pokoju nauczycielskiego znajdowała się skrzynka do której można było wrzucać kartki walentynkowe. Uczniowie i przedszkolaki przygotowały życzenia dla swoich kolegów, koleżanek, a nawet dla kadry pedagogicznej i pracowników szkoły! Część uczniów, któych nie było przy okazji doręczania poczty, będą mogli odebrać kartki z lizakami u swoich wychowawców po feriach. Zapraszam do fotorelacji!
6
Walentynki w naszej szkole - fotorelacja
Walentynki w naszej szkole kojarzą się ze świętem przyjaźni, okazywania sobie życzliwości, sympatii. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował nie tylko tradycyjną pocztę walentynkową, ale i zaprosił wszystkich uczniów i pracowników szkoły do wspólnej zabawy. Każdy losował połowę serduszka, a następnie szukał wśród społeczności szkolnej- swojej pary. Pierwsze 20 par otrzymało nagrody- czekoladki.
Dziękujemy Wszystkim za świetną zabawę. Kolejna akcja SU już po feriach.
Pięknych ferii zimowych życzy
Samorząd Uczniowski wraz ze swoimi opiekunami
27

Bezpieczne ferie
Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych w dniach 7-8.02. odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszami policji dla uczniów kl. 0-III, 4-8 oraz przedszkola. Podczas prelekcji policjanci przypomnieli o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii. Przypomnieli zasady postępowania wobec nieznajomej osoby. Drugiego dnia policji towarzyszyli pracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Bydgoszczy, którzy przybliżyli uczniom m.in. temat napojów energetycznych oraz ich wpływu na zdrowie. Policjanci zakończyli, spotkanie życząc nam bezpiecznych i udanych ferii zimowych.
Pedagog
A. Czekajewska
B. Jacheć
16
Uwaga!
W związku z planowanym Protestem rolników, w piątek (09.02.2024) poranne i popołudniowe kursy autobusu szkolnego przewidziane są tylko do / i z Ostromecka. Rodziców dzieci mieszkających w miejscowościach Strzyżawa oraz Zabasta prosimy o ich dowiezienie do szkoły i odebranie ich po zakończoncych zajęciach. Infromacje o planowanych trudnościach komunikacyjnych i kursowaniu szkolnego autobusu na bieżąco pozyskiwane są od UG w Dąbrowie Chełmińskiej.
REKRUTACJA na rok 2024/2025
Konkurs 'VocabMaster'
W dniu 05.02.24 r. troje uczniów z klasy 6a wzięło udział w konkursie drużynowym z języka angielskiego organizowanym przez Szkołę Podstawową nr. 17 w Bydgoszczy. W konkursie nasi reprezentanci musieli zmierzyć się z zadaniami sprawdzającymi znajomość słownictwa. Zespół naszej szkoły stworzyli: Liwia Robaszkiewicz, Blanka Wysocka oraz Aleksander Sadzikowski. Konkurowali z 4 drużynami ze szkół podstawowych: nr 17, nr 65, Towarzystwa Salezjańskiego oraz SP w Strzelcach Górnych. Wyniki były bardzo zbliżone, a nasz zespół zdobył wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy !
BAL KARNAWAŁOWY w Zerówce i Tygrysach
Bal karnawałowy to czas zabaw, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje i pięknie udekorowane sale zachęcały dzieci do tańca. Zerówkowicze i Tygryski z dumą prezentowały, swoje stroje: książniczki, rycerza, czarownicy, Wednesday, dinozaura i wiele innych. Dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych, rozwiązywały zagadki, bawiły się w rytmach wesołej muzyki. Po zabawach czekał na nich słodki poczęstunek.
Zapraszamy do fotorelacji. Więcej zdjęć będzie można zobaczyć w zakładkach przedszkolnych.
6
BAL KARNAWAŁOWY KLAS I-III
Jak co roku uczniowie klas 1-3 skończyli pierwszy semestr wspólną zabawą na karnawałowym balu przebierańców. Barwne stroje, wesoła muzyka, tańce i uśmiechy na twarzach sprawiły, że wszyscy uczniowie z klas 1-3, doskonale bawili się na balu karnawałowym, który odbył się 5 lutego w naszej szkole. Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej.
Wychowawcy klas I-III
42
Godziny dzwonków
Wtorek 23.06.2026Kalendarz
- brak danych
Archiwum Aktualności
Galeria zdjęć
- brak danych