Aktualności

            • Przedszkolny Konkurs "Poczytaj mi Mamo, poczytaj mi Tato"

            • Przedszkolny Konkurs Czytelniczo-Fotograficzny   

              „POCZYTAJ MI MAMO, POCZYTAJ MI TATO”

              Konkurs został rozstrzygnięty. Celem konkursu było m.in.: promowanie czytelnictwa jako formy spędzania wolnego czasu, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, fotograficznych, wyobraźni, kreatywności i inwencji twórczej. Na konkurs wpłynęło 13 zdjęć, które ukazywały wspólne czytanie  rodziców z dziećmi. 5 osobowe Jury wyłoniło Laureatów. W ocenie prac kierowało się kryteriami przedstawionymi w Regulaminie konkursu: zgodnością pracy z tematem, pomysłowością, aranżacją tła, doborem stroju, wrażeniami artystycznymi i oryginalnością.

              Z książką przez cały rok czyli przedszkolaki świętują” – Przedszkole nr 33            I miejsce – Martyna Czyżak

                       II miejsce – Wojciech Pastewski

                       III miejsce  – Franciszka Mioduszewska

              Wszystkim Uczestnikom gratulujemy. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie. Wszystkie dzieci są wygrane, gdyż czytanie to klucz do świata wiedzy i wielu sukcesów.

              Dyplomy, książki i nagrody zostały przyznane wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie.

              Zapraszamy do galerii zdjęć. 

                                                                                  organizator: Małgorzata Sieg

            • Słodki piątek 24.11.2023

            • W dniu 24.11.2023 uczniowie klasy V A w ramch akcji ''Słodkie piątki"  oferowali przyniesione przez siebie słodkowści. Przez trzy przerwy w rytmie muzyki i z wielkim zaangażowaniem zbierali pieniądze na pomoc dzieciom z domu Dziecka w Unisławiu. 

              Kawał dobrej pracy 💗

            • Konkurs dla uczniów kl. IV-VIII

            • DRODZY UCZNIOWIE !

              Zapraszam do udziału w konkursie "Bądź bezpieczny w Internecie"! Przedstawcie swoje pomysły na to, jak chronić się przed zagrożeniami w Internecie i unikać sytuacji niebezpiecznych dla wszystkich użytkowników stron internetowych, aplikacji mobilnych i mediów społecznościowych. Wyraźcie swoją kreatywność w  autorskim filmiku!

              Kto może brać udział w konkursie: uczniowie kl. IV-VIII szkoły podstawowej.

              Wasze zadanie: przygotowanie autorskiego filmiku, przedstawiającego możliwości oraz porady,
              jak zabezpieczyć się przed ryzykownymi sytuacjami w sieci.

              Termin: filmy można przesyłać od do 07.12.2023 r., na adres pedagog@rejewski.edu.pl

              Nagrody: spośród wszystkich zgłoszonych filmów wybierzemy trzy najlepsze materiały, które zostaną nagrodzone!

              Regulamin konkursu

              „Bądź bezpieczny w Internecie”

               

              Cele konkursu: 

              • budzenie świadomości uczniów w zakresie bycia odpowiedzialnym za swoje postępowanie w Internecie  
              • zwrócenie uwagi uczniów na zjawisko cyberprzemocy i bezpieczeństwa w Sieci  
              • kształtowanie właściwych zachowań wobec zagrożeń płynących z Internetu 
              • budowanie poczucia własnej wartości i umożliwienie prezentacji uzdolnień na szerokim forum. 
              • formowanie wrażliwości estetycznej, artystycznej oraz rozwijanie kreatywności 
              • rozwijanie umiejętności informatycznych dotyczących pracy z aplikacjami do tworzenia prezentacji multimedialnych. 

               

              Forma konkursu: Film

               

              Tematyka konkursu:

              Treść filmu musi odnosić się do tematu konkursu.

               

              Uczestnicy konkursu:

              Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VIII Zespołu Szkół w Ostromecku im. Mariana Rejewskiego.

               

              Termin konkursu:

              Film proszę przesłać do 07.12.2023 r. do pedagoga szkolnego

              Filmy będą oceniane w dwóch kategoriach:

              Klasy IV - V   Klasy VI – VIII

              Film musi być podpisany imieniem i nazwiskiem autora oraz klasą.

               

              Kryteria oceny to: 

              • zgodność z tematem, pomysłowość, oryginalność,

              Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły.

               

              Nagrody:

                    Zostaną przyznane nagrody rzeczowe i wyróżnienia.

              Prace konkursowe przechodzą na własność organizatorów, którzy zastrzegają sobie prawo do bezpłatnego eksponowania, publikowania ich na stronach internetowych.

               

              Organizator konkursu

              Zenona Morgut

            • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2023

            • Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka - 20 listopada, to okazja, aby z jednej strony w sposób pozytywny i radosny uświadamiać wszystkim, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać, z drugiej strony to dzień okazywania solidarności i wsparcia wszystkim tym dzieciom na świecie, których prawa są naruszane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. Klasy pierwsze na świetlicy oraz przedszkolaki z wszystkich grup uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych oraz niebieskim marszu, solidaryzując się tego dnia z dziećmi na całym świecie.

          • Przedmiotowy konkurs z języka polskiego
            • Przedmiotowy konkurs z języka polskiego

            • Wielkie brawa należą się uczennicom z klas szóstych, które brały udział w szkolnym etapie Przedmiotowego konkursu z języka polskiego organizowanego przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy.

              Do etapu rejonowego zakwalifikowały się: Blanka Wysocka (kl. 6a) oraz Julia Zakórzewska (kl. 6b). 

              Gratulujemy tym bardziej, że obie uczestniczki są dopiero w klasie szóstej, a ambitnie i zaangażowaniem podjęły się bardzo trudnego zadania, jakim jest start w tego typu konkursie i awans do kolejnego etapu.

              Jeszcze raz gratulujemy i życzymy powodzenia!

              Nauczyciel języka polskiego

            • "Biwak w szkole"

            • Uczniowie klas szóstych wraz ze swoimi wychowawcami postanowili spędzić noc w szkole. Tzw. "nocowanka", która miała miejsce z 24 na 25 listopada (z piątku na sobotę), to świetny sposób na spędzenie czasu na wspólnych rozmowach, grach i zabawach oraz biesiadowaniu przy smacznych pizzach.

              Hanna German i Magdalena Olszówka

            • Klub Pożeraczy Książek

            • Nasze biblioteczne akcje cieszą się dużym powodzeniem🙂 Klub Pożeraczy Książek liczy coraz więcej członków a są już nawet uczniowie, którzy zdobyli wszystkie poziomy w tym zadaniu. Tytuły Pożeraczy Książek "wyczytali" już sobie Janek Heba, Oliwia Klarkowska, Kornel Kozłowski, Justynka Grochala, Filip Siekierkowski, Natalka i Ola Mosakowskie. Gratulujemy!!!

              A od jutra zapraszam również po odbiór bibliotecznego Kalendarza adwentowego.

              Beata Adamiec

          • Sesja zdjęciowa
            • Sesja zdjęciowa

            • W najbliższy czwartek (30.11) odbędzie się sesja zdjęciowa dla uczniów szkoły.

              Harmonogram sesji zdjęciowej został wysłany do wszystkich rodziców przez Moduł Wiadomości dziennika Librus.

            • Konkurs "Drugie życie kaloszy"

            •  

               

              ".....wieść niesie, że kalosze lubią jesień,a na pewno złą pogodę;lecz najbardziej... tak, tak, wodę"

              .A. Łakomiak "Kalosze"

              Na schodach przedszkolnych od kilku dni goszczą wyjątkowe kalosze. Można w nich dostrzec zwierzątka, kolorowe doniczki czy  leśne skrzaty. To za sprawą przedszkolaków, którzy wykazali się niezwykłą wyobraźnią i pomysłowością, zmieniając kalosze w prawdziwe cudeńka.

                Dzisiaj więc nagrodziliśmy WSZYSTKICH uczestników  konkursu "Drugie życie kaloszy", wręczając dziecięce graficzne tablety i pamiątkowe dyplomy. 

              Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

              A. Czekajewska, J. Radomska, B. Wojtyszyn

               

            • Wieści z biblioteki...

            • Zapraszam do udziału w kolejnej akcji bibliotecznej w ramach realizowanego programu "Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka". Tym razem stwórzmy ekspozycję książek, które warto przeczytać. Zachęcam uczniów aby sami zadecydowali jakie tytuły powinny pojawić się na bibliotecznej ekspozycji. Zapraszam do biblioteki🙂

              Przypominam, że nadal trwa akcja "Klub Pożeraczy Książek", która cieszy się dużą popularnością.

              Beata Adamiec

            • Sesja fotograficzna

            • W czwartek, 30.11.2023, obędzie się sesja fotograficzna dla uczniów szkoły. Harmonogram zostanie podany w najbliższym czasie. 

            • Projekt O.P.E.N. SCHOOL dobiega końca

            • Cykl zagranicznych szkoleń zaplanowanych w ramach realizacji programu Erasmus+ zakończył się, a ostatnim z uczestników był Pan Krzysztof Wolski. Po intensywnym kursie języka angielskiego i zgłębieniu tajników nauczania z wykorzystaniem najnowszych technologii pan wicedyrektor powrócił do codziennych obowiązków. Przy tej okazji dziękuję wszystkim pracownikom szkoły i uczniom za zaangażowanie w poszczególne miesiące tematyczne oraz wszelkie inne działania związane z realizacją projektu. Udział czternastu pracowników naszej szkoły w zagranicznych szkoleniach potwierdza, ze na naukę języków obcych nigdy nie jest za późno, a podróże i poznawanie obcych kultur dostarczają niezapomnianych wrażeń.

                                                                                                                      Koordynator projektu: Agnieszka Gapińska

            • Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w zawodach Pluszowego Misia

            • We wtorek 21 listopada 2023 oku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w zawodach Pluszowego Misia w Solcu Kujawskim. Nasi uczniowi pokazali ducha rywalizacji. Wszyscy dawali z siebie 100%.

              Pragniemy poinformować, iż w kategorii klas pierwszych uczniowie z naszego Zespołu Szkół zajęli III miejsce. Skład drużyny klas pierwszych:

              klasa Ia

              Maja Rutyna, Zosia Weichert, Klaudia Gandziarowska, Olimpia Struska, Nadia Szemplińska, Tymek Kalwat, Igi Wędrowski, Kornel Kędzierski, Alan Trepanowski

              klasa I b

              Marcel Tylicki, Karol Lipski, Basia Pastewska

              klasa II

              Amelia Błażejczyk, Emilia Ocińska, Aleksandra Mosakowska, Zuzanna Witkowska, Cezary Abramczyk, Leon Pepliński, Daniel Piekut, Filip Siekierkowski, Mateusz Wadych, Adam Witkowski i Oleksandr Zalevskyi

              Klasa III

              Maja Bieniek, Julia Góra, Maja Libera, Anna Serwińska, Judyta Serwińska, Tosia Walczak, Filip Bochenek, Marcel Chorzępa , Filip Dulcet, Gustaw Jankowski, Filip Sekuła, Tomek Wyrzykowski

              W kategorii klas drugich i trzecich zajęliśmy V miejsce. Każdy zdobyty punkt osiągnięty był dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu naszych dzieci. Godnie reprezentowaliśmy gminę Dąbrowa Chełmińska.
              W ogólnej klasyfikacji nasza szkoła zajęła piąte miejsce.

               

                                                                                                                      Wychowawczynie  klas I-III

            • GMINNY TURNIEJ SPORTOWY PLUSZOWEGO MISIA

            • 20 listopada 2023 roku w Zespole Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku odbył się Gminny Turniej Sportowy Pluszowego Misia. Do zawodów przystąpili uczniowie klas I-III reprezentujący trzy szkoły naszej gminy tj. Zespół Szkół im.Celestyna Kamińskiego w Dąbrowie Chełmińskiej, Zespół Szkół im. Magdaleny Mortęskiej w Czarżu oraz ZS im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku. Każda drużyna reprezentowana była przez sześć dziewczynek oraz sześciu chłopców, którzy mieli okazję wykazać się w rozmaitych konkurencjach sportowych. Szybkość i dokładność wykonania poszczególnych zadań stanowiła o zdobyciu punktów.
              Turniej okazał się niezwykle emocjonujący a poziom wyrównany. Z radością pragniemy ogłosić wyniki.
              Oto zwycięzcy :

              Kategoria klas pierwszych – ZS Ostromecko

              Kategoria klas drugich – ZS Ostromecko

              Kategoria klas trzecich - ZS Ostromecko

              Dziękujemy serdecznie za udział w turnieju wszystkim uczniom z naszej gminy oraz Pani Karolinie Jelonek, Panu Miłoszowi Płomińskiemu za pomoc przy organizacji turnieju.

              Naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejny etap zawodów.

                                                                                                                                     

               

                                                                                                                                                 Wychowawcy klas I-III

            • Akcja i Ty możesz zostać ONKO-Mikołajem

            • Maluszki z Delfinków wraz z wychowawcą i Szkolny Klub Wolontariatu włączają się do akcji i Ty możesz zostać ONKO-MIKOŁAJEM. 

              Lista potrzeb jest duża, jednak każdy może znaleźć coś czym może obdarować dzieciaki z oddziałów onkologicznych. 

              Zróbmy co możemy by 6 grudnia dzieci na oddziałach onkologicznych uśmiechnęły się i zapomniały gdzie się znajdują. 

          • Matematyczny sukces Zosi
            • Matematyczny sukces Zosi

            • Mimo że etapy szkolne konkursów przedmiotowych jeszcze się nie skończyły, mamy już pierwszy, potwierdzony awans do etapu rejonowego. Zosia z klasy VIII awansowała do kolejnego etapu PRZEDMIOTOWEGO KONKURSU Z MATEMATYKI. 

              Przed Zosią jeszcze dużo pracy i wiele godzin spędzonych z zadaniami matematycznymi, ale wiem, że czas poświęcony Królowej Nauk zaprocentuje w przyszłości.

              Gratuluję i życzę powodzenia w trakcie kolejnego etapu.

              Magdalena Olszówka

      • Biuletyn informacji publicznej
      • Librus Synergia
      • Godziny dzwonków

        Wtorek 23.06.2026
      • Kalendarz

        • brak danych
      • Galeria zdjęć

        • brak danych
      • Kontakty

        • Zespół Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku
        • (52) 3817625, 533 013 731 (ul. Szkolna 1) - dyrektor, sekretariat kl. IV-VIII SP
          (52) 3817695 (ul. Bydgoska 7) - oddziały przedszkolne, klasy I-III;
        • ul. Szkolna 1, OSTROMECKO,
          86-070 Dąbrowa Chełmińska
          e-mail: s.ostromecko@poczta.szkolna.net
          NIP: 5542723217
          Poland
        • Elektroniczna Skrzynka Podawcza Zespołu Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku
          /ZSOSTROMECKO/SkrytkaESP
        • e-Doręczenia
          AE:PL-81260-67260-WRUAT-22
      • Logowanie