Aktualności
Walentynki!
Z wizytą w Schronisku dla Zwierząt
- 17
W miniony piątek uczniowie klasy IV i klasy VIII oraz przedstawicielki Szkolnego Koła Wolontariatu z klasy 5B przekazali fundusze zebrane w trakcie Słodkich Piątków oraz dary od całej społeczności szkolnej na ręce pani kierownik Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały prezentacji o zasadach adopcji i zawiłych losach przebywających tam zwierząt, a także poznały Lilę, czworonoga witającego licznie przybywających gości schroniska. Po części teoretycznej, wybraliśmy sie na spacer i poznaliśmy mieszkańców tego wyjątkowego miejsca. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc i wesprzeć bydgoskie Schronisko dla Zwierzat. Dziękujemy panu Sewerynowi Pobudkiewiczowi za pomoc w zorganizowaniu ciekawej wycieczki i obecność przez cały czas jej trwania. Z pewnością każdy z nas będzie pamiętał, by właściwie i z szacunkiem traktować zwierzęta oraz zgłaszać do odpowiednich służb przypadki błąkających się lub poniewieranych pupili.
Organizatorzy wycieczki: Agnieszka Gapińska, Wojciech Witt
Wyniki szkolnego konkursu wiedzy o Ostromecku
W czwartek 1 lutego odbyło się wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom konkursu regionalnego pod tytułem „Ostromecko – moja mała wielka ojczyzna”. Uczniowie w pierwszej turze konkursu zmagali się z testem, a ci którzy przekroczyli 80 % wiedzy, awansowali do etapu ustnego. W drugiej części losowali pytania, a następnie odpowiadali na nie przed komisją. W skład komisji wchodzili nauczyciele z naszej szkoły, a także gość honorowy, wybitny regionalista i znawca Ostromecka pan Jerzy Świetlik, któremu serdecznie dziękujemy za uświetnienie swoją obecnością naszego konkursu.
Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą, a komisja konkursowa z przyjemnością słuchała odpowiedzi, w których wykazali się oprócz wiedzy historycznej również bardzo ładną polszczyzną.
Ostateczny wynik konkursu przedstawia się następująco:
1. Kaja Drążyk kl. IV
2. Adam Zakórzewski kl. VII
Kacper Kriger kl. VII
Michał Pobudkiewicz kl. IV
3. Liwia Robaszkiewicz kl. VII a
Wymienionym uczniom gratulujemy, a dla wszystkich niech ten konkurs będzie wstępem do poznania Ostromecka i gminy Dąbrowa Chełmińska. Gminy, gdzie historia, tradycja, zabytki z różnych epok przenikają się z piękną przyrodą i ciekawymi ludźmi.
Wojciech Witt
14
Czerwony Kapturek dla Babci i Dziadka
31 stycznia - grupa Tygryski
7Uroczystości przedszkolne to dla dzieci z grupy Tygrysków świetna zabawa - ale też okazja do prezentacji swoich umiejętności aktorskich przed szerszą publicznością. W tym uroczystym dniu mali aktorzy wystąpili dla babć i dziadków. Zaprezentowali: grę na instrumentach, inscenizację bajki "Czerwony Kapturek" w humorystycznej odsłonie, taniec kwiatów oraz złożyli życzenia w pięknie wyrecytowanym wspólnie wierszu. Na zakończenie dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane przez siebie upominki. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku. Wszystkim gościom jeszcze raz dziękujemy za liczne przybycie i życzymy wszystkiego najlepszego.
Monika Wadych
DRZEWKO ŻYCZLIWOŚCI
Z inicjatywy Szkolnego Klubu Wolontariatu w holu budynku szkoły zostało wykonane ,, Drzewo życzliwości" .
Wolontariusze przygotowali listki, na którym można zapisać jakiś cytat albo zostawić dla kogoś miłe słowa, badź pochwalić się dobrym uczynkiem. Działanie to pokazuje, że każdy z nas może być miły i życzliwy wobec innych. Wystarczą dobre chęci.
Drzewo życzliwości będzie z nami przez cały luty i niech się zazieleni.
Dziękujemy Pani Barbarze Jacheć i Marcie Adamczyk za wsparcie i pomoc.
SKL
Kinga Kowalska
Dzień Babci i Dziadka
31 stycznia w grupie Delfinki odbył się Dzień Babci i Dziadka. Dziękujemy z całego serca za obecność i jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego każdej Babci i każdemu Dziadkowi.
ŻEGLARZ ROKU 2023 OPT U9 GUSTAW JANKOWSKI
Jest nam niezmiernie miło poinformawać , iż uczeń naszej szkoły GUSTAW JANKOWSKI z klasy trzeciej został ŻEGLARZEM ROKU 2023 OPT U9.
Na codzień jest zawodnikiem Toruńskiego Klubu Żeglarskiego, w którym trenuje żeglarstwo w klasie Optimist. Baza treningowa znajduje się w Zalesiu nad Jeziorem Chełmżyńskim.
Miniony sezon Gustaw zakończył z dużymi sukcesami.
W swojej klasie regatowej (OPT B U9) zajął:
2 m-ce w Mistrzostwach Polski do lat 9 w Iławie
1 m-ce w Mistrzostwach Województwa K-P
1 m-ce w Regatach Optysiowych we Włocławku
3 m-ce w Regatach o Puchar Burmistrza Sępólna
1 m-ce w Regatach o Puchar SAFEGE w Żninie
3 m-ce w Regatach o Puchar TKŻ Toruń w Zalesiu
2 m-ce w Regatach o Puchar TS Kuźnia w Rybniku
2 m-ce w Regatach o Puchar Columba w Sulnówku
Gratulujemy naszemu uczniowi i życzymy wielu żeglarskich przygód oraz pomyślnych wiatrów w nowym sezonie regatowym.
Stopy wody pod kilem!
WARSZTATY TEATREALNE w OSTROMECKU
Teatr Bajeczny
W poniedziałek dzieci z naszego przedszkola brały udział w spotkaniu z teatrem. W wielkim skupieniu obejrzały oraz zagrały w przedstawieniu pt. „Zimowy Czas”. Poznały historię pewnej dziewczynki i dowiedziały się jak ważne są niewidzialne cuda.
Zbiórka dla zwierząt - przedłużamy do piątku
Od paru dni wciąż dziękuję, ale jest za co. Nasi uczniowie jak i przedszkolaki chętnie dostarczyli do szkoły jedzenie, koce, podusie, maskotki dla zwierząt. Wszystko zapakowaliśmy w trzy pełne kartony, dwie reklamówki. Drugiego lutego uczniowie klasy czwartej i ósmej wraz z wychowawcami oraz przedstawiciele wolontariatu zawiozą do schroniska zebrane dary i pieniądze zarobione podczas ,,Słodkiego piątku. "
Jeszcze raz dziękuje za każdą nawet tą najmniejszą pomoc.
WAŻNE : Do piątku w sali nr 3 stoi karton, do którego można wkładać produkty dla zwierzaków. Na chwilę obecną najbardziej potrzeba : podkłady, koce itp.
Kinga Kowalska
32 FINAŁ WOŚP EKIPA Z OSTROMECKA
- 6
Dziękuję wspaniałej ósemce za zaangażowanie, determinację i efekt.
Wspaniała ekipa z Ostromecka bo tak należy ją od teraz nazywać Zuzanna Witkowska, Lena Witkowska, Maja Antczak, Claudia Stępak, Patrycja Wadych, Amelia Mirynowska, Natalia Chechla oraz nasz rodzynek Mateusz Marchlik zebrali :
7 930,99 + 11 EURO
Dziękuję rodzicom i opiekunom, którzy to wspierali młodzież przez cały dzień.
Nasi Wolontariusze zgodnie z podziałem terenu byli prawie wszędzie i w Ostromecku, Boluminie, Czarżu, Nowym Dworze.
Cały czas uśmiechnięci i pełni wigoru do pracy.
Wieczorem zjechaliśmy się do Ostromecka, gdzie przy herbatce dozbierano parę groszy po czym nasi wolonariusze pojechali się rozliczyć. Trwało to tak długo , Panie miały co przeliczać,że nie wszyscy wrócili do nas na światełko do nieba.
Dziś już wiemy, że za rok nie odpuścimy i po nowy rekord powalczymy.
I będziemy zbierać do końca świata i o jeden dzień dłużej.
Kinga Kowalska
Wyniki I częsci konkursu wiedzy o Ostromecku
W piątek, 26 stycznia odbyła się pierwsza - pisemna część konkursu regionalnego. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami w formie pytań zamkniętych i otwartych dotyczących historii Ostromecka i okolic. Aby dostać się do etapu ustnego należało zdobyć 80 % punktów. Udało się to następującym uczniom:
- Kaja Drążyk kl. IV
- Michał Pobudkiewicz kl. IV
- Liwia Robaszkiewicz kl. VI a
- Adam Zakórzewski kl. VII
- Kacper Kriger kl. VII
Wymienieni uczniowie otrzymają ocenę celującą wagi jeden z historii.
Gratulujemy i zachęcamy do dalszej nauki.
Część ustna odbędzie się we wtorek 30 stycznia o godzinie 13:05.
W drugiej części konkursu uczniowie losują pytania, a oceniani będą nie tylko z wiedzy historycznej, ale również będzie brana pod uwagę umiejętność wysławiania się i poprawna polszczyzna.
W komisji konkursowej zasiądą: pani Iwona Sikora, pan Krzysztof Wolski i pan Wojciech Witt.
WOŚP 2024
Ośmioro uczniów z naszej szkoły ponownie zgłosiło się jako wolontariusze WOŚP i wyjdą w niedzielę 28 stycznia na ulicę naszej gminy.
Mateusza spotkacie w Czarżu, Amelkę i Natalię w Nowym Dworze,a dziewczynki Lenkę i Zuzię Witkowską w Ostromecku. Natomiast nasze piątoklasistki Claudia, Majka i Patrycja będą tego dnia i w Strzyżawie, Ostromecku oraz w Boluminku.
W związku z decyzją Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu tego dnia na naszym terenie będą odbywać się tylko zbiórki, a wszelkie akcje m.in.morsowanie w Czarżu, zumba, licytacje, światełko do nieba w sobotę 27.01.2024. Szczegóły przebiegu 32 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie znajdziecie na facebook-u na profilu Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Dąbrowie Chełmińskiej
W niedzielę popołudniu od 16:00 jeśli nie będziecie mogli znaleźć we wskazanych powyżej miejscach naszych wolontariuszy to pewnie akurat będą się ogrzewać w świetlicy wiejskiej w Ostromecku.
Zapraszamy do nas.
Kinga Kowalska
Szkolny Klub Wolontariatu
!! 24.01.2024 godz. 7:45 Spotkanie Szkolnego Klubu Wolontariatu sala nr 12
Zimowe impresje matematyczne dla uczniów klas 1-4
Instytut Matematyki serdecznie zaprasza uczniów klas 1-4 szkół podstawowychdo kolejnej edycji Zimowych Impresji Matematycznych, które odbędą się w dniach 05-09.02.2024 r.
W ramach tegorocznego wydarzenia odbędzie się mnóstwo warsztatów matematycznych, pokazujących uniwersalność i piękno Królowej Nauk z zastosowaniem TIK. Zajęcia będą dostosowane do wieku uczniów oraz nawiązywać do treści podstawy programowej z matematyki.
Uczniowie klas 1-4 mogą także wziąć udział w konkursie plastycznym pt. "Zima w świecie kół i okręgów". Regulamin konkursu i karta zgłoszenia dostępna w załączniku.
https://www.ukw.edu.pl/strona/aktualnosci/aktualnosci/73527/zapraszamy-na-zimowe-impresje
WSPARCIE DLA UCZNIÓW
DROGI UCZNIU!
ZAPRASZAM CIĘ SERDECZNIE, GDY:- Nie radzisz sobie z nauką.
- Masz problemy w rodzinie.
- Znajdujesz się w trudnej sytuacji materialnej.
- Trudno Ci nawiązywać kontakty z rówieśnikami.
- Czujesz, że nikt Cię nie rozumie, jesteś samotny.
Przyjdź także z każdą sprawą, z którą sam nie potrafisz sobie poradzić.
Pamiętaj!- Pedagog wysłucha Cię życzliwie i z uwagą.
- Zapewni dyskrecję i anonimowość.
- Pomoże znaleźć wyjście z trudnej sytuacji.
Barbara Jacheć
(pedagog)
Dzień Babci i Dziadka 21/22.01.2024 r.
Dzień Babci i Dziadka to święta o charakterze rodzinnym. Z tej okazji zazwyczaj u dziadków spotykają się zarówno dzieci, jak i wnuki. Tradycyjnie przynosi się drobne upominki, a najmłodsi tworzą wyjątkowe laurki. Ten wspólnie spędzony czas ma naprawdę ogromne znaczenie dla dziadków. Warto w tych wyjątkowych dniach pamiętać również o tym, aby szczerze podziękować im za pomoc, radę i wsparcie. Wdzięczność można wyrazić na różny sposób – Samorząd Uczniowski składa naszym kochanym dziadkom najwspanialsze życzenia, zdrowia, szczęścia i miłości dla tych którzy są z nami i dla tych których już wśród nas nie ma, pamietamy o Was i dziękujemy.
Słodki piątek autorstwa klasy 5b.
To już ostatni z cyklu słodki piątek w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Klasa 5b nie zawiodła i tym razem, na słodkim stole nie zabrakło rozmaitych pyszności; andruty, galaretki, tarty, słodkie lizaki a nawet smakowe mleko. Tym właśnie zapraszała do zakupów klasa 5 b.Dochód ze zprzedaży trafi na szczytny cel i pomoc osobom w potrzebie. Wielkie podziękowania dla rodziców i uczniów klasy składa wychowawca Karolina Jelonek. Zapraszamy do fotorelacji.
Sukcesy pierwszoklasistów
Miło mi poinformować, że w etapie gminnym Ogólnopolskiego Strażackiiego Konkursu Plastycznnego uczeń klasy !a Tomek Knap zajął I miejsce, natomiast Władek Mioduszewski - Ia i Gniewko Woźniak- Ia otrzymali wyróżnienia. Ponadto praca Tomka weźmie udział w etapie wojewódzkim tego konkursu. Chłopcy otrzymali dyplomy oraz piękne nagrody.
Serdecznie gratuluję
wychowawczyni Danuta Mikołajczyk
Pedagog szkolny
Godziny dzwonków
Wtorek 23.06.2026Kalendarz
- brak danych
Archiwum Aktualności
Galeria zdjęć
- brak danych